Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Raimonds Lejnieks-Puķe, kuru pagājušonedēļ Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija nolēma svītrot no kandidātu sarakstiem un kurš lēmumu jau pārsūdzējis, šonedēļ vēl ticis arī aplaupīts un piekauts.

Noziegums noticis agrā rītā, kad vēl pustumsā nezināmi cilvēki Pārdaugavā uzbrukuši R. Lejniekam-Puķem, sākuši sist un atņēmuši datoru līdz ar telefonu. Pagaidām nav zināms, vai uzbrukums bijis vienkārša laupīšana vai arī tam bijis politisks blakusmotīvs.

“Dzīvs esmu,” telefoniski apliecināja R. Lejnieks-Puķe, kurš tobrīd bija pie ārsta. Viņš piebilda, ka iesniegums par kriminālprocesa uzsākšanu jau esot policijā un viņš lūgšot sevi atzīt par cietušo, jo esot mantiski zaudējumi un arī veselībai nodarīta skāde.

Pēc tam, kad Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai (LSDSP) neizdevās atrast cerīgus partnerus kopīgai startēšanai Rīgas domes vēlēšanās, LSDSP valdes loceklis R. Lejnieks-Puķe nolēma kandidēt no Jaunās Saskaņas saraksta, taču Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija, kuru vada ar “vecās” Saskaņas un Gods Kalpot Rīgai toreizējās koalīcijas gādību pilsētas galvenā balsu skaitītāja amatā ieceltais GKR biedrs un lielziedotājs Juris Kokins, nolēma svītrot R. Lejnieku-Puķi un vairākus citus pret “veco” Saskaņu un GKR noskaņotus kandidātus no Jaunās Saskaņas saraksta.

Problēma radusies tāpēc, ka R. Lejnieks-Puķe laikā, kad mācījies maģistrantūrā Daugavpils Universitātē, bija deklarējis dzīvesvietu Latgalē un kopš viņa maģistra darba aizstāvēšanas un pārcelšanās uz Rīgu acīmredzot vēl nav pagājuši 10 mēneši, kas būtu viens no kandidēšanas pamatiem, taču pārsūdzībā uzsvērts — šī kandidāta gadījumā izpildās otrs nosacījums, kas ļauj kandidēt: proti, viņš pēdējos 4 mēnešus strādājis un maksājis nodokļus Rīgā.

Kā pastāstīja viens no Jaunās Saskaņas saraksta organizatoriem Jānis Kuzins (iepriekš bijis Jūrmalas domes deputāts), šīs partijas mērķis ir “parādīt krievvalodīgajiem vēlētājiem, ka ir reāla alternatīva balsošanai par Saskaņu, jo balsošana par Saskaņu vienmēr novedusi pie nebeidzamiem korupcijas skandāliem domē”.

Iepriekš Saskaņa pat ar tiesas palīdzību mēģināja aizliegt konkurentiem nosaukties par Jauno Saskaņu, taču tiesvedību zaudēja.

Pēdējie SKDS socioloģiskās aptaujas dati, ko svētdien publicēja LTV, parāda: Tatjanas Karginas izvirzīšana saraksta galvgalī un aktīva kampaņošana krievvalodīgo vēlētāju vidū Jaunajai Saskaņai pagaidām dod 3,4% reitingu galvaspilsētā. Savukārt, rēķinot tikai tos vēlētājus, kas apņēmušies iet balsot un neignorēt vēlēšanas, Jaunās Saskaņas reitings ir tuvu 5% barjeras pārvarēšanai.

Novērtē šo rakstu:

16
9