Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.

Uzsveram, ka svešas algas Kristovska kungu un mūs neinteresē. Likumprojektā "Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā" iesniegtais priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām. Nav tādu valsts amatpersonām maksātu algu no valsts konsolidētā budžeta finansējuma, kas nodokļu maksātājiem ir svešas.

Lūk, Kristovska un citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzība par 2024. gada martu. https://www.saeima.lv/at_14/2024/at_03.pdf

Aprēķināto valsts un pašvaldību amatpersonu un darbinieku algu publicēšana katru mēnesi iestādes mājaslapā, salīdzinot ar valsts amatpersonu deklarācijām, radīs sabiedrībai plašākas iespējas kontrolēt budžeta līdzekļu saprātīgu izlietojumu.

Pirmkārt, vienkopus būs redzama iestādes atalgojuma politika un tajā notiekošās izmaiņas.

Otrkārt, sabiedrībai būs iespējams izvērtēt atalgojumu taisnīgas un līdzvērtīgas darba samaksas kontekstā, tostarp mazinot korupcijas riskus valsts un pašvaldību iestādēs.

Treškārt, sabiedrībai būs iespēja reaģēt uz atalgojuma izmaiņām savlaicīgi, reakcija nepieciešamības gadījumā būs ievērojami ātrāka salīdzinot ar ikgadējo deklarāciju datu analīzes gadījumiem.

Lūk, 2. lasījumam sagatavotais likumprojekts - https://titania.saeima.lv/LIVS14/saeimalivs14.nsf/webSasaiste?OpenView&restricttocategory=525/lp14

* 14. Saeimas deputāta palīdze

Novērtē šo rakstu:

15
17