Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Cenšoties „glābt” pasūtījuma lietu skandālā ierauto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi, par Jura Juraša „brigādes” domubiedru uzskatītais VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors Aigars Prusaks vakar sarīkoja „PR akciju”, kas šodien vai tuvākajās dienās, izmantojot nopirktus vai ietekmētus medijus, varētu tikt pasniegta kā I. Jaunzemes cīņa pret norganizēto noziedzību viņas vadītajā iestādē. Tiesa, ir viens defekts, - aizturētie bija divi jau izbijuši VID darbinieki, bet pati lieta ir, maigi izsakoties, veca un nejēdzīga.

Vakar tika aizturēti divi izbijuši VID darbinieki – pagājušā gada 29. augustā darbu VID pametušais kādreizējais izmeklētājs Jānis Akmentiņš un pērn apcietinātā Intara Štālberga bijusī priekšniece Ieva Kļava, kas darbu VID pameta pagājušā gada 4. novembrī. Turklāt I. Kļava pašlaik vēl joprojām atrodas aizturēšanas izolatorā.

Tiesa, šī lieta nav saistīta ne ar I. Jaunzemes piesegtajām pasūtījuma lietām, ne ar organizēto korupciju VID, kas zeļ viņas paspārnē. Runa ir par to, ka pirms pieciem gadiem – 2018. gadā ir tikusi prettiesiski pieprasīta informācija par personu banku kontiem, turklāt prasītāji ir bijuši no A. Prusaka bijušās sievas, tagad amatu VID jau zaudējušās Kristīnes Prusakas-Brinkmanes vadītās struktūrvienības.

Faktiski nav nekādu šaubu, ka A. Prusaka rīcībā jau sen bija informācija par to, ka J. Akmentiņš kādā no savām lietām pieprasījis un saņēmis informāciju, pārkāpjot pilnvaras, un tagad šī informācija izmantota, lai operatīvi „palīdzētu” I. Jaunzemei, kuras atrašanās amatā karājas mata galā.

Būs interesanti uzzināt, kas ir prokurors, kas ir devis sankciju vakardienas darbībām, - nebūs liels brīnums, ja izrādīsies, ka tas būs bēdīgi slavenais plaģiators Uldis Cinkmanis, kurš ir zināms kā liels A. Prusaka „draugs”. (Red.piez. Nē, šoreiz ne - tā ir prokurore Dace Nusbauma.)

Taču vēl interesantāk būs uzzināt, kā šī sankcija tiks vērtēta virsprokurora līmenī. Var mierīgi sanākt tā, ka no iecerētās „PR akcijas” sanāk nevis efekts, bet pamatīgs defekts un pēdējais piliens, lai VID vadībā beidzot sāktos tai nepatīkamas pārmaiņas.

Novērtē šo rakstu:

210
6