Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ulda Auguļa (ZZS) vadītā Satiksmes ministrija (SM), ceturtdien starpinstitūciju saskaņošanai Valsts sekretāru sanāksmē virzīs grozījumus Aviācijas likumā, ar kuriem tiek radīts likumdošanas ietvars, lai reģionālās lidostas, tādas kā Ventspils un Liepāja, varētu saņemt garantētu valsts pasūtījumu regulāru gaisa pārvadājumu nodrošināšanai. Nesen valdība ar Auguļa svētību arī pārdalījusi Kohēzijas fonda līdzekļus Ventspils un Liepājas lidostu rekonstrukcijas projektiem. Vienlaikus Augulis, jautāts par plāniem atsākt lidojumu dotēšanu uz reģionālajām lidostām, Pietiek norāda, ka nekas jauns attiecībā uz reģionālajiem lidojumiem nav paredzēts un likuma grozījumu pamatmērķis ir cits – ieviest direktīvu par lidostu pakalpojumu noteikšanu un uzraudzību, kā atbildīgo institūciju nosakot Civilās aviācijas aģentūru.

Aviācijas likumā paredzēts noteikt, ka „regulāru gaisa pārvadājumu nodrošināšanai noteiktā apjomā un lidojumu regularitātē valsts var uzlikt par pienākumu lidostām izpildīt noteiktas sabiedriskas nozīmes pakalpojumu sniegšanas saistības, sniedzot lidlauka pakalpojumus un nodrošinot lidlauka pārvaldību un uzturēšanu”. SM valsts sekretārs Anrijs Matīss Pietiek skaidro, ka šī likuma norma tikai pieļauj teorētisku iespējamību kādreiz atjaunot regulāros lidojumus no reģionālajām lidostām, turklāt tam būs vēl jāizstrādā arī Ministru kabineta noteikumi. „Šobrīd tā ir tikai teorētiska iespēja, konkrētu plānu nav,” Pietiek uzsver Matīss. Jāatgādina, ka iepriekš lidsabiedrība airBaltic veica iekšzemes reisus starp Rīgu un Ventspili un Rīgu un Liepāju, bet tie tika pārtraukti, kad valsts pārtrauca šo nerentablo reisu dotēšanu.

18. janvārī valdība pieņēma Auguļa virzītos grozījumus Ministru kabineta noteikumos par lidostu infrastruktūras attīstību, nosakot, ka maksimālais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām Ventspils lidostai ir 1,915 miljoni latu un Liepājas lidostai attiecīgi 2, 394 miljoni latu. Salīdzinājumam - lidostai Rīga tas tika noteikts 41, 114 miljonu latu apmērā. Valdība arī iepriekš ir lēmusi  Ventspils un Liepājas lidostu rekonstrukcijas projektiem novirzīt vairāk nekā 760 tūkstošus latu no Kohēzijas fonda līdzekļiem, kas netiks apgūti, īstenojot lielo ostu infrastruktūras attīstības projektus.

Jāatgādina, ka Auguļa pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partneri ir Ventspils un Liepājas reģionālās partijas. Ventspils mērs Aivars Lembergs tiek uzskatīts par ZZS faktisko līderi. Liepājas mērs Uldis Sesks katru nedēļu piedalās Valda Dombrovska (Vienotība) koalīcijas sadarbības padomes sēdēs.

Novērtē šo rakstu:

0
0