Menu
Pilnā versija
Foto

Reformu gaidās

Jānis Miežagrauds · 15.07.2011. · Komentāri (27)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne dienu bez pārsteiguma! Izrādās, ka jau gandrīz nolemts - Latvijas robežas apsargās... somi! Varētu smieties, ja nebūtu tik bēdīgi. Lai aizdomātos līdz tādai nejēdzībai, ar koka rotaļlietām bērnībā nepietiek, vēl jābūt ļoti ļauniem kaimiņiem.

Lūk, īsti eiropeisks pragmatisms realitātē! „Kauns!”, „Kā tā var!”, „Paši ar kontrabandu nevar tikt galā?!” – tā varētu klaigāt neapzinīgie mierīgie iedzīvotāji, bet padomāsim kopā... Kā jau minēju, lielākā daļa uzņēmumu un zemes, mežu utt. jau pieder ārzemniekiem. Tad kuram tās bagātības ir jāsargā?

Loģiska atbilde - īpašniekiem, tātad ārzemniekiem, - ko viņi arī darīs! Ar suņiem ekipēti sardzes posteņi mežos, pie ezeriem un upēm būs vēlāk... ja Latvijā nekas radikāli nemainīsies un turpināsim dzīvot tāpat kā iepriekšējos 20 gados.

Saņēmu daudz pārmetumus kā „Zatlera atbalstītājs”, būtiska neprecizitāte: es esmu idejisks radikālu reformu nepieciešamības sludinātājs - aizstāvis. Savu „eža kažociņu” neesmu sadedzinājis. Domāju, ka lielākā tautas daļa apzinās:

- valsts un tās uzņēmumu pārvaldes formas (ministrijas, valdes, aģentūras) ir kroplas, korumpētas, pārspīlētas un ... (te paši formulējiet);

- bankas ar savu darbību lielu daļu tautas ir iedzinušas parādu verdzībā, bet to aktīvus (atņemtie dzīvokļi, mājas, zemes, utt.) ar nodokli nezin kāpēc neapliek (Vācijā, Anglijā, Ungārijā apliek!);

- tauta izmirst, dzīvi palikušie „laižas” uz ārzemēm, bet aizsardzības ministrs sapņo par 2% no IKP. (Karojošā lielvalsts! Tagad tērē 178 miljonus latu, cik taisās tērēt nākamgad?) Varbūt labāk jauns līgums ar NATO un šo naudu novirzīt demogrāfijas katastrofas novēršanai?

Es patiešām ceru, ka reformas būs ne tikai partijas nosaukumā un tās ideju vienīgais avots nebūs memorands. Viens ir skaidrs: ja tautas cerības tiks atkal pieviltas - es zinu jauno necenzēto izteicienu...

Ja somi ir vienīgās „zāles” pret „ēnu ekonomiku” (vairāk nekā 99% Zemes iedzīvotāju galīgi nesaprot somiski un kontrabandistiem būs ļoti grūti „sarunāt”), tad ieteikšu efektīvākas - indiāņu ciltis! To pārstāvjus ASV izmantoja kā šifrētājus II Pasaules kara laikā, un japāņiem tā arī neizdevās saprast, ko viņi viens otram raksta vai saka.

Rakstā ir daudzas atsauces uz varbūtībām (ja), un tā arī pabeigšu... ja tā būs masu partija, ja jaunais politiskais spēks uzdrošināsies reformēt pašu valsts pārvaldes struktūru un „starpresoru” attiecības, izskaudīs visaptverošo korupciju, nevis esošajām nebūšanām centīsies piemeklēt smukāku „meikapu”, tad... tad vismaz 23. jūlijā tauta nebūs veltīgi balsojusi.

Novērtē šo rakstu:

1
0