Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pieaugot spriedzei Facebook diskusijās un zīlējot nākotni kafijas biezumos, prognozējot, ko atļaus, ko neatļaus un vai vispār atļaus, der atcerēties - nav neviena, kas var kaut ko aizliegt vai atļaut demokrātiskā sabiedrībā, tikai un vienīgi mēs paši.

Mēs paši savukārt deleģējam sevi pārstāvēt tiem, kas apsola to godprātīgi darīt. Un, ja tie, kas mūs pārstāv, nedara to godprātīgi, tad uzdodam sev jautājumu - vai mēs bijām godprātīgi un tiešām nopietni padomājam savu izvēli, kam uzticēties?

Jā, runa ir par vēlēšanām. Jo tieši tās ir atslēgas punkts tajā, vai mēs spēsim izkāpt no "cietēja apziņas", ka viss notiek tikai ar mani un es neko nespēju ietekmēt, un iekāpt nākamajā apziņas līmenī - tieši katrs pats mēs esam atbildīgi par to ko radām un neviens cits.

5. jūnijā ir pašvaldību vēlēšanas. Bieži uzskatītas par nesvarīgākām salīdzinājumā ar "lielajām " Saeimas vēlēšanām. Tā uzskata pašas partijas, uztverot to kā savveida treniņu, un tā uzskata arī vēlētāji, bieži savēlot savus paziņas vai vienkārši zināmus cilvēkus neatkarīgi no tā, kādu vīziju un vai vispār piedāvā sava novada attīstībai. Un tad gadās tādi precedenti kā nupat Dundagā, piemēram, kad ministram jāatlaiž dome, jo tā ir nespējīga vienoties, pat lai ievēlētu priekšsēdētāju...

Pašlaik, apvienotiem novadiem kļūstot spēcīgākiem, tieši pašvaldību vēlēšanas ir sākums labākai Latvijai - tādai, kādu mēs katrs uzskatām par labāku. Ja mēs sapratīsim, ka nav nekādi viņi - Kremlis, ASV, Soross u.c., kas nosaka mūsu dzīvi, bet tikai un vienīgi mūsu pašu bezdarbība un "es jau neko nevaru ietekmēt" apziņa ir pie vainas, ka viss nenotiek kā vēlamies, sāksies pārmaiņas.

Tās jau patiesībā ir sākušās. Tikai jautājums, vai mums tās ir pieņemamas. Ja nav - vainojam sevi un maināmies. Ejam vēlēt par tiem, kas īstenos tās pārmaiņas, kādas vēlamies. Un, ja tādu nav - ejam paši politikā un darām. Bet nesakām - ai, nu tie politiķi jau dzīvo citā realitātē. Arī mēs varam dzīvot tajā pašā, tā ir mūsu izvēle.

Īpaši nozīmīga šogad ir rīdziniekiem dotā iespēja balsot JEBKURĀ NOVADĀ, KUR PERSONAI PIEDER KĀDS ĪPAŠUMS. Jo Rīgas Dome šogad nav jāvēl, un līdz ar to var doties vēlēt uz to novadu, kur ir jūsu lauku mājas, kur ir jūsu Sirds. Un nav nepieciešams pārreģistrēt dzīves vietu vai pārdeklarēties - pietiek Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde mājas lapā aizpildīt pieteikuma formu, izvēloties pašvaldību, kurā balsosiet. Līdzi drošības pēc var paņemt īpašuma tiesību apstiprinājumu no Zemesgrāmatas, lai vēlēšanu komisijai nav jātērē laiks meklējot. Un viss - var vēlēt.

Es pats, piemēram, šogad balsošu Talsu novadā, jo aizvien vairāk laika pavadu Mazirbē un man ir svarīgi, kā attīstīsies ne tikai Talsi, bet arī Dundaga un visi piekrastes ciemi, arī Sabile un Kandava, kas ir burvīgas pilsētas ar lielisku potenciālu.

Vai piekrastes ciemos beidzot būs izbūvētas aprīkotas stāvvietas, iekārtotas tualetes, kioski, kur vietējiem  tirgot butes, dārzeņus, medu, kazu sieru, olas un citus labumus, vai Dundagas, Talsu un citu pilsētu tirgi atdzīvosies un būs atvērti katru dienu ar bagātīgu vietējo produktu piedāvājumu. Vai izglītības un medicīnas pakalpojumu iespējas Talsos būs tādas, ka mani bērni varētu izvēlēties dzīvot Mazirbē, zinot, ka tas viss ir pieejams tepat.

Par ko es balsošu, vēl neesmu izlēmis, bet varu pateikt, ka man simpatizē Kolkas pagasta vecis Aldis Pinkens, kas pārstāv Jauno Vienotību, Gaidis Bērziņš, kas pārstāv NA, Andis Lagzdiņs, kas pārstāv ZZS. Mani šoreiz mazāk uztrauc, viņu partiju politika Latvijas mērogā, par to vairāk diskutēšu ar partijām pirms Saeimas vēlēšanām. Pagaidām mani interesē viņu vīzija Talsu novada attīstībai - un varu teikt, ka visi šie kungi mani pārliecina, ka ir darītāji, jo zinu, ko viņi ir izdarījuši, un nojaušu, ko vēl var izdarīt.

Katram būs sava izvēle, bet - ja neiesiet vēlēt, tad izvēle nebūs jūsu. Jums nāksies samierināties ar citu izvēles sekām. Esam atbildīgi un noticam sev.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

7
11