Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA “Rīgas Meži” vadība (attēlā – valdes priekšsēdētāja Anita Skudra) piespriedusi nāvessodu 42 sataltbriežiem, kuri dzīvo briežu dārzā “Rīgas brieži”. Šis nav tradicionāls briežu dārzs, bet 100 ha iežogota teritorija, kur brieži jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo savvaļas apstākļos. Vienlaikus šie nožogotie 100 ha ir arī vides projekta “Zaļā klase” teritorija, ko apmeklē skolēni. Un tagad, 2023.gadā pašvaldības uzņēmums “Rīgas Meži” nolēmis no staltbriežu ganāmpulka atbrīvoties, tos brutāli un nežēlīgi nošaujot. Šobrīd tiek meklēts izpildītājs – bende.

Šā gada 16.maijā uzņēmums jau otrreiz organizēja izsoli par medību tiesībām briežu dārzā “Rīgas brieži”. Saite uz izsoles dokumentāciju: https://www.rigasmezi.lv/lv/aktualitates/izsoles/?doc=12431

Atverot šo saiti, izlasīsiet izsoles nolikumu un līgumu, kāds tiktu noslēgts ar uzvarētāju. Nolikumā norādīta izsoles sākuma 6750.00 EUR un tabulā ar staltbriežu sarakstu konkrētas summas gan par izcilus ragus nesošajiem buļļiem, gan briežu govīm, no kurām lielākā daļa ir grūtas, gan arī par mazajiem briedēniem. Darījums ir visnotaļ izdevīgs, ja galā redz medījuma gaļas kilogramus.

Par sarūgtinājumu “Rīgas Mežiem” Latvijas medniekiem ar vērtību sistēmu viss ir kārtībā, jo arī šoreiz neviens izsolei nepieteicās, un jau otrreiz tā beidzās bez rezultāta. Katram normāli domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka tās nav medības, bet visprastākā dzīvnieku slaktēšana, tos likvidējot norobežotā teritorijā.

“Rīgas Mežu” cinisms ir vēl lielāks, jo, kā jau minēts, briežu dārza teritorija ir arī vides projekta “Zaļā klase” atrašanās vieta, kuru apmeklē skolēni, lai izzinātu dabas daudzveidību, cilvēku un meža dzīvnieku attiecības un savstarpējo mijiedarbību. Pāri tam kopš nesena laika tas viss tiek iznomāts korporatīviem un saviesīgiem pasākumiem.

Neraugoties uz to, ka briežu dārza “Rīgas brieži” un “Zaļās klases” juridiskā adrese ir Tīnūžu pagasts un ir iespējams saņemt medību atļauju, teritorija robežojas ar Ogres pilsētu. Pilsētās medības netiek atļautas, bet turpat pie robežas pārdesmit metrus tālāk to drīkst. Ogrēnieši gar šo žogu pastaigājas, skrien un nūjo. Daļa teritorijas robežojas ar Ogres kapiem. Tātad šādas medības būtu ļoti bīstamas ne tikai “Zaļās klases” apmeklētājiem, bet arī Ogres iedzīvotājiem.

Skaidrs, ka 42 briežus nevarētu nošaut vienā dienā un cilvēki pamanītu, ka tur notiek kaut kas netipisks, un dzirdētu šaušanas troksni. Lai to slēptu un nodrošinātos, līgumā ar izsoles uzvarētāju ir punkts (4.1.10.), ka dzīvnieki jānogalina, izmantojot ieročus, kas ir aprīkoti ar skaņas slāpētāju, un izmantojot svinu nesaturošu munīciju. Lai “darbiņš” tiktu izpildīts noteiktajos termiņos - laikā no 15.08. 2023 līdz 31.12.2023, “Rīgas Meži” līguma nosacījumos ir pretimnākoši un izsoles uzvarētājam ļauj un pat uzliek par pienākumu briežus pirms nāves piebarot (līguma punkts 4.1.16.). Tad, kad viņi ēd, viņus viegli nošaut!

Rīgas pārmaiņu koalīcija ar “Progresīvajiem” priekšgalā, kas arī atbild par SIA “Rīgas Meži” darbu, atlaižot iepriekšējo valdi, uzrīkoja skandālu par notiekošo “Zaļajā klasē” un sagrāva šī projekta reputāciju. Skandāla iniciatore bija tagadējā valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. Ņemot vērā to, ka projekta darbība un filozofija nav mainījusies, pašu izlietās samazgas ir jāsaslauka. Lai ar to tiktu galā, vides projektam “Zaļā klase” šajā pavasarī tika mainīts nosaukums. Tagad tas ir – “Vides izglītības programma “EkVidO2””. Sarežģīti, samudžināti un pārgudri!

Programma piedāvā klātienes ekskursijas un citas aktivitātes “EkVidO2” kompleksā Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē, tai pašā briežu dārzā “Rīgas brieži”. Tur viena no aktivitātēm šoruden varētu būt nogalināto briežu asinspeļķu apskatīšana!

“Rīgas Mežu” valde meistarīgi prot jaukt sabiedrībai prātus un izlikties par to, kas tā nav, piesedzoties ar frāzēm par ilgtspēju, attīstību, profesionālismu, nulles toleranci un vēl tur sazin ko... Facebook lapā cilvēki tiek aicināti - “EkVidO2” kompleksā Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē izbaudīt “citas aktivitātes”. Palasot citīgāk, uzzinām, ka šī ir vieta, kur rīkot ballītes, svinēt jubilejas, organizēt korporatīvos pasākumus, ballēties līdz rīta gaismai. “EkVidO2” Facebook lapā starp neskaitāmiem stāstiem par putnu būrīšu naglošanu ir atrodamas arī reklāmas, kas aicina šeit jautri pavadīt laiku. Tas ir tieši tas, par ko “Progresīvie” Staķis, Kossovičs, Cepurītis un Skudra iepriekšējo “Rīgas Mežu” valdi apsūdzēja un atlaida, kaut arī nekas tāds nenotika, nebija plānots un pat nevarēja notikt. Tagad patiešām uzdzīve var sist augstu vilni!

Cepurīša kungs, kur tad ir tās mācību programmas un materiāli, kurus jūs solījāt? Kossoviča kungs, kāpēc vēl arvien pastāv un aktīvi darbojas šī pirtij līdzīgā māja? Vai brieži jānošauj tādēļ, lai netraucē ballīšu viesiem?

Ja kāds vēlas jautri, netraucēti un komfortabli, kaut ko nosvinēt pie dabas, tad cenrādi atradīsiet šeit, “Rīgas Meži” mājaslapā file:///C:/Users/user/Downloads/EkVidO_cenradis_19_04_2023.pdf

Izņemtot nosaukumu maiņu un vietas iznomāšanu uzdzīvei, nekas “Zaļajā klasē”, piedodiet, “EkVidO2” nav mainījies! Ak, jā – vēl jānošauj brieži, kuru fotogrāfijas klientu pievilināšanai tiek eksponētas šī vides projekta Facebook lapā. Piemēram, šī gada 27.janvārī Felix Flores foto reportāža “Mūsu vides izglītības centra iemītnieki”, un uz jums ar lielām acīm raugās skaisti brieži.

Neoficiālās sarunās ar uzņēmuma darbiniekiem izdevās uzzināt, ka tagad briežu bende tiek meklēts starp “Rīgas Mežu” darbiniekiem! Vēl tikai jāpiemin vairāk nekā pirms gada filmētais De Facto raidījums, kurā iepriekšējai valdei tiek pāmests, ka 20 brieži izlaisti savvaļā, turklāt tie nebija marķēti ar krotālijām, kā tas ir briežu fermās. Kam gan brīvā mežā tas būtu vajadzīgs? Vēl tagad palikušie 42 brieži nav marķēti! Un droši vien to nekad nevajadzēs darīt, jo līdz gada beigām staltbriežu vairs nebūs.

Novērtē šo rakstu:

202
21