Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunā Austrumlatvijas koncertzāle - Latgales vēstniecība GORS ātri pārņēmusi pašlaik izplatīto publisko iepirkumu praksi, kad iepirkumi ir formāli un to uzvarētāji zināmi jau iepriekš. Koncertzāle vēl tikai izsludinājusi iepirkumu par Krievijas rokgrupas DDT koncerta organizēšanu Rēzeknē, kaut gan koncerts jau fiksēts DDT interneta mājas lapā.

„Izsludināts iepirkums par grupas DDT koncerta organizēšanu Rēzeknē (http://latgalesgors.lv/lv/tenders). Grupas DDT mājaslapā (http://www.ddt.ru/tour/) jau atzīmēts koncerta datums Rēzeknē – 27. novembris. Šī grupa, kā arī citas šāda līmeņa grupas nesniedz koncertus bez priekšapmaksas. Tātad kāds jau ir šo grupu nolīdzis, un ir zināms iepirkuma konkursa uzvarētājs,” – par šo situāciju Pietiek informēja kāds lasītājs.

SIA Austrumlatvijas koncertzāle atzīst, ka patiešām – „iemesls šādas iepirkumu procedūras uzsākšanai ir Latvijas Republikas normatīvo aktu ievērošana prognozējamās līguma summas dēļ”, taču runa esot nevis par slēptu konkursu, bet gan par „iepirkumu par sadarbību grupas DDT koncertprogrammas nodrošināšanā un koncerta organizēšanā Rēzeknē”.

Saskaņā ar koncertzāles pārstāvju skaidrojumu, plānojot grupas koncertu, koncertzāles Mākslinieciskā un pasākumu daļa sazinājusies ar DDT, „kas piekrita koncertēt Rēzeknē un to plāno darīt”. Tomēr pārrunu gaitā „mākslinieki mainīja noteikumus” un rezultātā nācies atteikties no ieceres ar viņiem slēgt autoratlīdzības līgumus.

„Tāpēc arī uzsākta iepirkumu procedūra, kuras ietvaros ceram rast šī pakalpojuma nodrošinātāju. Konkurss nav slēpts, ir atklāts. Tāpēc Jūsu šaubām nav pamata,” skaidro koncertzāles pārstāvji. Tikmēr koncerta datums un vieta – Rēzekne – jau patiešām ir fiksēti DDT interneta mājas lapā.

Pietiek avoti ir norādījuši – visticamākais, ņemot vērā situāciju, „izrādīsies”, ka iepirkuma uzvarētājs un arī tā vienīgais pretendents būs tā pati kompānija, kas rīko DDT koncertu Rīgā.

Medijos jau ziņots, ka DDT koncertu Arēnā Rīga 24. novembrī organizēs SIA Event. Pietiek pagaidām nav izdevies no tās saņemt komentārus par situāciju ar Rēzeknes koncertu un tā organizēšanas iepirkumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0