Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) sākot pārbaudi par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rīcību, izmantojot Rīgas domes deputātu autostāvvietu caurlaides, amatpersona šodien bija spiesta paziņot par atkāpšanos no amata. Pietiek šodien publicē Lato Lapsas iesniegumu, kurš vakar tika nosūtīts KNAB un kurā norādīts uz iespējamiem pārbaudes virzieniem:

„Šā gada 10. novembrī Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" sniedza informāciju, no kuras izrietēja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, domājams, izmantojot dienesta stāvokli personiska labuma gūšanai, ir veicis darbības, lai iegūtu lietošanā Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi. Ja šī informācija atbilst taisnībai, tad, nepamatoti iegūstot lietošanā šādu caurlaidi, J. Pūce ir uz pašvaldības rēķina guvis materiālu labumu, kas šai personai nepienācās.

Par to, ka šī informācija varētu atbilst patiesībai, liecina M. Mičerevska publicēts telefona ekrānšāviņš ar saraksti, no kuras izriet, ka J. Pūce šādu labumu – domes deputāta autostāvvietu caurlaidi, izmantojot dienesta stāvokli, ir nepamatoti ieguvis no Rīgas domes deputāta Andra Bačkura un no Rīgas domes pagaidu administrācijas pārstāvjiem. Tā kopiju pievienoju šim iesniegumam.

Ir skaidrs, ka, veicot resorisko pārbaudi, kādu parasti līdzīgos gadījumos formāli veic Jūsu iestāde, tā nedos nekādus rezultātus, ņemot vērā, ka personas, no kurām J. Pūce prettiesiski pieprasījis un saņēmis materiālu labumu, ir tieši vai netieši saistītas ar J. Pūci vai no viņa atkarīgas un līdz ar to, nenonākot liecinieka statusā, nebūs spiestas sniegt patiesu, nesagrozītu informāciju par iespējamā noziedzīgā nodarījuma apstākļiem. Tāpat patiesības noskaidrošanai būtu nepieciešams veikt arī videonovērošanas kameru ierakstu pārbaudes u.c.

Ņemot vērā šos apsvērumus, kas apliecina, ka ir augsta iespējamība, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums, un kas apliecina, ka iespējamā noziedzīgā nodarījuma apstākļi ir noskaidrojami tikai ar kriminālprocesuālām metodēm, aicinu Jūsu iestādi sākt kriminālprocesu un informēt mani par pieņemtajiem lēmumiem šajā sakarā.

Kriminālprocesa nesākšana apliecinās, ka Jūsu iestāde nevēlas noskaidrot patiesību un saukt pie atbildības vainīgo dienesta stāvokļa izmantošanā un prettiesiskā labuma pieņemšanā.”

Novērtē šo rakstu:

259
12