Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Iedzīvotāji ir sašutuši, ka turpmāk SEB bankas internetbankā pārskaitījumus ar kodu kartēm varēs veikt tikai līdz 30 eiro, bet lielākām summām jāizmanto viedtālruņi. Bankas klienti uzsver, ka ne visiem ir viedtālruņi, bet banka uzskata, ka ir piedāvājusi pietiekamu risinājumu klāstu norēķiniem pēc tam, kad stāsies spēkā ES un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) prasības par maksājumu drošību. 

“Lūdzu Jūsu palīdzību SEB bankas sakarā. No ša gada 15.jūnija SEB banka ievieš internetbankas pakalpojumus tikai caur smartfonu aplikācijām, par to paziņojot klientiem tikai septiņas dienas iepriekš. Ar kodu karti uz citu banku varēs pārskaitīt tikai 30 eiro. Lūdzu, palīdziet, vai tiešām visiem Latvijas iedzīvotājiem ir smartfoni?” raksta Pietiek lasītājs.

SEB bankas preses sekretārs Mārtiņš Panke skaidro, ka šāda kārtība ieviesta pēc FKTK prasības un visās bankās. “Tie klienti, kuriem ir kodu kartes, ar tām varēs turpmāk pārskaitīt līdz 30 eiro, bet lielākām summām jāizmanto mobilā aplikācija vai jāiegādājas kodu kalkulators,” norada Panke.

Pēc viņa teiktā, ir bankas, kas kodu karšu lietotājiem piedāvā SMS risinājumu, summām virs 30 eiro nosūtot kodu uz telefonu, bet SEB banka to neizmanto, jo uzskata – pastāv risks, ka telefons var būt nonācis cita cilvēka lietošanā, nav zonas utt.

Turklāt neesot tiesa, ka jaunā kārtība paziņota pēkšņi. “Mēs par šo jauno kārtību runājam jau mēnešiem. Pirms pusotra mēneša visiem klientiem bija paziņojums internetbankā. Jau trīs nedēļas veicam klientu individuālu apzvanīšanu, esam veikuši 100 000 zvanu. Tāpat sūtījām SMS,” uzsver SEB bankas pārstāvis.

Bankas risinājumi turpmākiem internetbankas pārskaitījumiem esot gana vienkārši un neesot dārgi. SMART ID, kas ir mobilā aplikācija viedtālruņiem, ir bez maksas. “Kodu kalkulatorus bez maksas nedalām. Pensionāriem tas maksā 4 eiro, lojālajiem klientiem - 7,5 eiro, zelta klientiem - bez maksas. Pilna cena ir 15 eiro, bet pašlaik piedāvājam ar atlaidi par 10 eiro,” informē Panke.

Novērtē šo rakstu:

0
1