Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa atzina, ka līdzšinējā prakse kompensācijas piedziņām par it kā bojātiem gāzes skaitītajiem, ciktāl tā attiecas uz mājsaimniecību lietotājiem, ir bijusi neatbilstoša augstāka spēka tiesību normām.

Šādu gadījumu visā Latvijā ir salīdzinoši daudz. Mūsu birojā pēc juridiskās palīdzības ir vērsušies vairāki klienti, kam pēc gāzes skaitītāja nomaiņas tika atsūtīta vēstule no AS “Latvijas Gāze” ar skaidrojumu, ka skaitītājs esot izrādījies bojāts un ka AS “Latvijas Gāze” ir pamats piedzīt parādu par it kā izmantoto, bet neuzskaitīto dabasgāzi un kompensāciju, kuru kopējais apmērs atsevišķiem klientiem bija milzīgs – pat vairāki desmit tūkstoši eiro. Šāda prakse jau sākotnēji likās absurda.

Pamatojoties uz pēdējiem Satversmes tiesas lēmumiem, beidzot šī situācija ir atrisināta attiecībā uz visiem enerģijas lietotājiem (kā mājsaimniecību, tā arī industriālajiem lietotājiem), un tika atzīts, ka tiesību normas, kuras šādu “legālo reketu” pamatoja, ir atceltas no pieņemšanas brīža.

Mūsu klienti ir gandarīti par šādu Satversmes tiesas lēmumu un aicina visus cietušos, kas ir nonākuši līdzīgā situācijā, apvienot spēkus vienā biedrībā (provizoriskais nosaukums – “Enerģijas lietotāju atbalsta biedrība” jeb saīsināti ELAB), kura savu biedru interesēs risinātu jautājumus par kompensāciju pieprasīšanu no AS “Latvijas Gāze” un tās tiesību pārņēmēju daudzās lietās – AS ”GASO”.

Ir personas, kas labprātīgi vai tiesas nolēmumu piespiedu izpildes rezultātā, jau ir samaksājušas šādas AS “Latvijas Gāze” pieprasītās kompensācijas, daļai šīs lietas vēl ir tiesā, citi ir slēguši mierizlīgumus. Tā kā šīs Satversmei neatbilstošās normas ir atceltas no pieņemšanas brīža, tad ir tiesisks pamats pārskatīt visus tiesu nolēmumus šajās lietās sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem, kā arī apstrīdēt noslēgtos mierizlīgumus, lai nodrošinātu nepamatoti samaksāto līdzekļu atgūšanu, kā arī pret enerģijas lietotājiem nepamatoti izvirzīto prasījumu anulēšanu.

Mūsu klienti vēlas uzrunāt cietušos un piedāvā sākotnēji bezmaksas juridisko atbalstu, lai konkrētajā situācijā sagatavotu darbības stratēģiju un izvērtētu iespējas atgūt samaksātās naudas summas vai atbrīvoties no nepamatotām pretenzijām.

Biedrības dibināšana ir plānota jau tuvākajā laikā, tāpēc aicinām pieteikties dibināšanas sapulcei pa e-pastu: [email protected].

Lai arī Satversmes tiesas spriedums ir pieņemts septembra beigās, likums nosaka speciālu procesuālo termiņu šādu prasību sniegšanai tiesā - trīs mēnešu laikā, tāpēc aicinājums potenciālajiem cietušajiem rīkoties ātri un atbildīgi, lai panāktu  taisnīguma atjaunošanu.

Novērtē šo rakstu:

67
4