Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas vadība bijusi spiesta atjaunot darbā aizdomās par kontrabandas piesegšanu pērn aizturēto Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 1.nodaļas priekšnieku Viktoru Montiku, kura vadītā nodaļa nodarbojas ar cīņu pret nelikumīgu akcizēto preču apriti, taču pazeminājusi amatā, un pats Montiks iesniedzis lūgumu atvaļināt viņu no dienesta sakarā ar likumā noteiktā vecuma sasniegšanu. Tikmēr attiecīgais kriminālprocess, kā informē Valsts ieņēmumu dienests (VID), atrodas VID Muitas kriminālpārvaldes lietvedībā un pašlaik tiek gatavots nodošanai Daugavpils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pietiek jau informēja, ka pagājušā gada rudenī aizdomās par kontrabandas piesegšanu aizturētais Montiks kura vadītā nodaļa nodarbojas ar cīņu pret nelikumīgu akcizēto preču apriti, atkal strādā Valsts policijā, jo gadu pēc aizturēšanas atcelts viņam noteiktais drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt amatu policijā.

„Varu atbildēt, ka šā gada 19. novembrī Montika kungam piemērotais drošības līdzeklis - aizliegums ieņemt amatu Valsts policijā - tika atcelts. Šobrīd Viktors Montiks pilda amata pienākumus Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē,” skaidroja Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Taču kriminālprocess, kura ietvaros pērn tika aizturēts Montiks, nav izbeigts, tieši otrādi – kā informē VID, tas tiek gatavots nodošanai Daugavpils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Savukārt drošības līdzekļa atcelšana Montikam, kura statusu šajā kriminālprocesā VID pagaidām neatklāj, notikusi visnotaļ formālu iemeslu dēļ – kā skaidro VID, tas noticis saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 389.panta, kas nosaka personas tiesību ierobežošanas termiņus pirmstiesas kriminālprocesā, 1.daļas 3.punktu.

Saskaņā ar šo punktu „no brīža, kad pirmstiesas kriminālprocesā tiek iesaistīta persona, kurai ir tiesības uz aizstāvību, vai persona, kuras tiesības rīkoties ar mantu ir ierobežotas ar procesuālajām darbībām, pirmstiesas kriminālprocess pret šo personu jāpabeidz vai jāatceļ visi drošības līdzekļi un tiesību ierobežojumi attiecībā uz mantu šādā termiņā: (..) par smagu noziegumu – divpadsmit mēnešu laikā”. Tiesa, ir bijusi iespēja lūgt šī termiņa pagarinājumu, taču tas pagaidām neskaidru iemeslu dēļ nav darīts.

"Montiks saglabā aizdomās turamā statusu, jo krimināllietas izmeklēšana turpinās, bet tas nav par pamatu viņam aizliegt pildīt policista pienākumus, jo viņa vaina vēl nav pierādīta un nekādus citus drošības līdzekļus, kas liegtu pildīt amata pienākumus, procesa virzītājs nav piemērojis. Pēc drošības līdzekļa atcelšanas Montikam atbilstoši Dienesta gaitas likumam bija jānodrošina iespēja pildīt dienesta pienākumus tajā pašā amatā," skaidro Iekšlietu ministrijas preses pārstāve Gunta Skrebele.

Tomēr Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks pieņēmis lēmumu pazemināt Montiku amatā, un viņš turpina pildīt galvenā inspektora amata pienākumus struktūrvienībā, kuras uzdevumi nav saistīti ar akcizēto preču aprites un kontroles jautājumiem.

Turklāt pašlaik Montiks ir iesniedzis lūgumu atvaļināt viņu no dienesta sakarā ar likumā noteiktā vecuma sasniegšanu. "Šobrīd nav likumīga pamata atteikt viņa lūgumam vai arī jebkāda likumīga pamata atvaļināt no dienesta pēc kāda cita iemesla," skaidro ministrijas pārstāve.

Pietiek Iekšlietu ministrijai pārsūtīja arī kāda lasītāja uzdotos jautājumus: „Kāpēc Valsts policija un Iekšlietu ministrija sabiedrībai nepaskaidro, sakarā ar ko policijas amatpersonai Montikam atkal atļauts pildīt dienesta pienākumus? Vai tas negrauj valdības, policijas reputāciju un prestižu? Kur palika VP ētikas kodeksa normas? Vai tās attiecas tikai uz vadībai nevēlamām policijas amatpersonām?

Kāpēc netika veikta dienesta izmeklēšana? Vai tad turot aizdomās par smaga nozieguma izdarīšanu Valsts policijas IDB nav jāveic dienesta izmeklēšana? Kad Ludzas iecirkņa policists Ciprus uzbrauca velosipēdistam, neraugoties uz to, ka ar tiesas spriedumu tas vēl netika atzīts par vainīgu un notiesāts, IDB veica dienesta izmeklēšanu un no policijas padzina. Kāpēc VP priekšnieks Ints Ķuzis piekopj dubulto morāli?"

Saistībā ar tiem ministrijas komentārs ir: "Attiecībā uz dienesta pārbaudi: saņemot VID lēmumu par drošības līdzekļa - aizliegums pildīt konkrēta amata pienākumus Valsts policijā, Rīgas reģiona policijas pārvaldes Iekšējās izmeklēšanas nodaļa sazinājās ar procesa virzītāju, lai iegūtu nepieciešamo informāciju dienesta pārbaudes uzsākšanai. Uz ko procesa virzītājs nepārprotami norādīja, ka uzsāktais kriminālprocess pret Montiku nav saistīts ar viņa dienesta pienākumu izpildi. Līdz ar to Valsts policijas rīcībā nebija pietiekama pamata dienesta pārbaudes uzsākšanai."

Montiks tika aizturēts pagājušā gada novembrī, kad Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Daugavpilī atklāja apjomīgu kontrabandas preču noliktavu. Aizturēts tika uzņēmējs Vasilijs Krupeņičs, kas noziedzīgās aprindās pazīstams ar iesauku Čigāns, bet aizdomās par kontrabandas piesegšanu - arī Montiks.

Pēc aizturēšanas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (attēlā) paziņoja, ka, ja apstiprināšoties fakts, ka Montiks iesaistīts ar kontrabandu saistīta nozieguma izdarīšanā, tad šāda situācija esot vērtējama kā pilnīgi nepieņemama.

Interesanti, ka aizturēšanas brīdī pie augstā ranga policista un viņa dienesta auto dažādās valūtās tika atrasti kopumā vairāk nekā 13,5 tūkstoši latu.

Neraugoties uz šiem faktiem, tiesa Montikam kā drošības līdzekli nenoteica apcietinājumu, un viņam tika piemērots drošības līdzeklis - policijas uzraudzība, aizliegums ieņemt amatu un aizliegums kontaktēties ar kriminālprocesā iesaistītajām personām, līdzdalībniekiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0