Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.

Visu dienu nepamet netīrības sajūta. Ko jūs darāt! Atkal ATKLĀTA DIALOGA iespējai tiek uzlikts veto!

Šīs jaunās grupas pārstāviem BŪS TIESĪBAS paust biedrības OFICIĀLO viedokli saziņā ar presi (mani izcēlumi). Vai tagad būs tikai viens „pareizais” viedoklis? Vai tiešām tik tālu totalitārismā, kad valda neliela personu grupa (kliķe)?

Mēs droši vien katrs savā dzīvē esam saskārušies ar situācijām, kad viens ārsts saka vienu, bet cits ārsts – kaut ko citu.

Man dzīvē tā ir bijis vairākkārt. Viena ārste – profesore Stradiņos, savas nozares līdere, teica - tur neko nevar darīt, arī operācija nepalīdzēs. Otra ārste, Daugavas otrā pusē, kas strādā savā privātpraksē, veica operāciju, un mana dzīve mainījās. Līdzīgi bērniem. Viens ārsts nozīmē operāciju, bet otrs ārsts nozīmē diētu. Lieki piebilst, ka diēta novērsa nepieciešamību operēt.

Veselība nav tas, ko var tā pāvēles formā ieviest, sekojot vienam „pareizajam” viedoklim.

Medicīna bieži tiek reducēta uz no augšas nākušu priekšrakstu izpildīšanu. Daudzi būs dzirdējuši par Vadlīnijām. Kas notiks, ja pacients tiks ārstēts atbilstoši Vadlīnijām, bet nomirs? Nekas, viss būs kārtībā. Kas notiks, ja pieredzējis ārsts, zinot, ka Vadlīnijas nepalīdz, būs mēģinājis kādu alternatīvu metodi? Tad gan būs traki, ja pacients nomirs! Kur paliek ārstniecības metožu individuāla pielāgošana?

Bet tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli! Balts vai melns, bez niansēm. Ja nomirst saskaņā ar c-19 Vadlīnijām, tad ok. Ja cilvēks uztur savu veselību, nesekojot c-19 vadlīnjām, tad tas ir grēks.

Netīrības sajūta palikusi atmiņā arī no tā gadījuma 2020.gada martā, kad rečekisti kā ar dubļiem nolēja Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri par pateikto Rīga TV24 6.februāra raidījumā Preses klubs: “Ja es ticu mediķiem un es ticu mediķiem, tad šis vīruss ir tāds kārtējais gripas paveids, nav ne ar ko šausmīgāks, nav buboņu mēris vai kas cits. (..) Varbūt mazlietiņ pārspīlēts ir tas, ka tik ļoti daudz pasākumu ir atcelti, jo gripas epidēmijas ir katru gadu.”

Apsveicama ar ārstes Ilzes Aizsilnieces integritāte un iestāšanās par demokrātijas vērtībām, kaut gan notikumi arvien vairāk liecina, ka ar demokrātiju tiek spēlētas paslēpes.

Novērtē šo rakstu:

156
10