Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Administratīvā tiesa pirmdien vēl nepieņēma nolēmumu par Cēsu pašvaldības pienākumu rīkot atkritumu savākšanas iepirkuma konkursu, paziņojot, ka par to turpinās lemt 29.aprīlī. Tikmēr, turpinot pētīt atkritumu apsaimniekošanas biznesu Ziemeļvidzemē, Pietiek noskaidrojis, ka atkritumu apsaimniekošanu par stratēģiski svarīgu nozari pasludinājusi ne vien Cēsu, bet arī Valmieras un Limbažu pašvaldības.

Šāds lēmums par "stratēģiskajiem atkritumiem" pieņemts pēc šīm pašvaldībām piederošā uzņēmuma Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (ZAAO) lūguma, un netiek slēpts, ka tas bijis jādara, lai tiesā iegūtu pamatojumu konkursa nerīkošanai un arī turpmāk nodrošinātu ZAAO monopolu Ziemeļvidzemē atkritumu savākšanā.

Pietiek jau ziņoja, ka Cēsu pašvaldība uzstājīgi vēlas atbalstīt vairākām pašvaldībām piederošu uzņēmumu ZAAO, nerēķinoties ar to, ka iedzīvotāji par ZAAO nodrošināto atkritumu izvešanu maksā dubulti, nereti pat trīskārši. Lai ZAAO monopolu atkritumu biznesā nostiprinātu arī turpmāk un nepieļautu konkurenci, Cēsu dome aizvadītajā nedēļā atradusi, maigi sakot, radošu risinājumu un ar savu lēmumu atkritumu apsaimniekošanas nozari pasludinājusi par stratēģiski svarīgu. Šāds lēmums Cēsu pašvaldībai, iespējams, ļauj apiet likumdošanu un neizsludināt konkursu par atkritumu savākšanu.

Uzņēmumu ZAAO, kas jau ilgstoši savācis atkritumus vairākās Ziemeļvidzemes pilsētās, to vidū arī Cēsīs, bez konkursa izvēlējusies Cēsu pašvaldība. Šo līgumu ar ZAAO Administratīvajā apgabaltiesā apstrīdējis uzņēmums L&T, aicinot tiesu izlemt, vai pašvaldībai ir tiesības bez konkursa uzspiest iedzīvotājiem atkritumu savācēju.

Tiesa pirmdien nekādu konkrētu lēmumu nepieņēma, paziņojot, ka par atkritumu apsaimniekošanu turpinās lemt 29.aprīlī. No tiesas lemtā bija skaidrs, ka Cēsu pašvaldība nav vienīgā, kas atkritumu savākšanu nosaukusi par stratēģiski svarīgu nozari, un ka šādi lēmumi īsi pirms pirmdien notikušās tiesas sēdes pieņemti arī Limbažu un Valmieras pašvaldībās.

Cēsīs, Limbažos un Valmierā par atkritumu izvešanu jāmaksā ap desmit latiem par kubikmetru. Līdzīgi bija arī Talsu un Tukuma novados, kamēr tur saimniekoja pašvaldības izvēlēts atkritumu savācējs. Pēc konkursa Talsu un Tukuma novados iedzīvotājiem par atkritumiem jāmaksā 3,90 latu par kubikmetru.

ZAAO dibinātājas ir Cēsu, Limbažu, Valkas un Valmieras rajonu pašvaldības, puse no uzņēmuma pieder Valmierai, bet Cēsīm - aptuveni 15%. Šis uzņēmums, kā liecina tā gada pārskati, nav maksājis dividendes, tātad ar saviem ienākumiem ne Cēsu, ne citu Ziemeļvidzemes pilsētu budžetus nav papildinājis.

Novērtē šo rakstu:

0
0