Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Par "tiesiskuma un reformu koalīciju" sevi nodēvējušās Vienotības, Zatlera reformu partijas (ZRP) un Nacionālās apvienības politiķi ceturtdienas vakarā satikās Finanšu ministrijas telpās Smilšu ielā, lai prom no publikas acīm nosvinētu tā dēvētā "attīstības budžeta" pieņemšanu Saeimā. Daļa svinētāju nebija izklīduši vēl pēc pulksten 20.

Kā novēroja Pietiek, neilgi pēc pulksten 19 pie Finanšu ministrijas ēkas Smilšu ielā, Vecrīgā notika liela valdības un parlamenta amatpersonu auto un apsardzes džipu drūzmēšanās, tostarp bija redzams premjera Valda Dombrovska un Saeimas spīkeres Solvitas Āboltiņas (abi Vienotība) dienesta limuzīni.

Pēc vairāku amatpersonu stāstītā, viņi izmantojuši finanšu ministra Andra Vilka (Vienotība) viesmīlību, lai nosvinētu valsts budžeta 2012. gadam pieņemšanu Saeimā, kas bija notikusi vairākas stundas pirms tam. Ne Vilks, ne Dombrovskis, ne Āboltiņa neatbildēja uz Pietiek telefona īsziņā uzdoto jautājumu, kas sedz svinību izmaksas un cik tās ir lielas, kā arī, kādu pamatu svinībām amatpersonas šobrīd saredz. 

Pirmie svinību vietu pameta vairāki ZRP politiķi - partijas līderis Valdis Zatlers kopā ar frakcijas deputāti Zandu Kalniņu-Lukaševicu, kuri steigšus iesēdās eksprezidentam valsts piešķirtajā minivenā un devās prom. 

Pietiek uzrunātie nelabprāt pasākumu dēvēja par svinībām. Tika uzsvērts, ka svinību mielasts nav bijis pārmērīgs, tāpat neviens nevēlējās konkrēti atbildēt, vai malkots šampanietis. Piemēram, ZRP deputāts Kārlis Eņģelis uzsvēra, ka ēdis tikai Laimas ražotās šokolādes konfektes. Viņš nevarot atbildēt, vai dalīts šampanietis, jo pats to neesot dzēris - tikai minerālūdeni. Eņģelis aicināja pasākumu nedēvēt par svinībām, drīzāk - iespēju apspriesties par valsts nākotni un attīstības virzieniem, piemēram, ēnu ekonomikas apkarošanu. 

No ministrijas iznākusī labklājības ministre Ilze Viņķele (Vienotība) svinību vietu pameta kopā ar Vienotības frakcijas deputātu Arvilu Ašeradenu. Uz jautājumu, vai ir ko svinēt, Viņķele norādīja, ka svinēts pirmais budžets pēc starptautiskā aizdevuma programmas noslēgšanās. Labklājības ministre uzsvēra, ka svinību izmaksas segs to dalībnieki - esot vienošanās "samesties" pa 20 latiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0