Menu
Pilnā versija
Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Jaunā konservatīvā partija · 03.10.2020. · Komentāri (27)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem. Sarunas laikā deputāti skaidroja, cik daudz pašmāju produkcija šobrīd pieejama lielveikalu plauktos un vai vietējiem zemniekiem vispār ir izdevīgi sadarboties ar lielveikaliem.

Tikšanās laikā Jauno konservatīvo Saeimas deputāti Gatis Eglītis, Juris Jurašs un Anita Muižniece kopā ar lielveikalu ķēdes "Maxima Latvija" korporatīvo vadītāju Jāni Vanagu un komunikācijas vadītāju Jāni Beseri aktualizēja jautājumus par jaunu zemnieku ienākšanu mazumtirdzniecības ķēdēs - vai Latvijas zemnieki, kas nav lielo kooperatīvu biedri, var piedāvāt savu produkciju lielveikaliem, kā arī jautājumu par to, kādiem kritērijiem jāatbilst, lai vietējais zemnieks spētu konkurēt ar lielajiem ārvalstu konkurentiem.

Tika pārrunāta arī samazinātās PVN likmes piemērošana Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem. Kā zināms, līdz šā gada beigām vietējo dārzeņu tirdzniecībai spēkā ir samazinātā PVN likme - 5%.

Pārstāvot vietējo ražotāju intereses, deputāti rosināja Latvijā ražotajai produkcijai piemērot kādu īpašu atpazīšanas zīmi, lai pircējs atpazīst vietējo produktu.

Tāpat tika pārrunāti jautājumi, kas skar mazumtirdzniecībā strādājošo darba apstākļu uzlabošanu. Piemēram, iespējama slimības lapu apmaksas kārtības maiņa un valsts atbalsts Covid-19 individuālo aizsardzības līdzekļu iepirkumiem.

Pēc tikšanās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Finanšu sektora uzraudzības apakškomisijas priekšsēdētājs Gatis Eglītis uzsvēra, ka svarīgi ir kopā meklēt iespējas, kā veicināt Latvijas mazo un vidējo zemnieku iekļaušanos lielveikalu ķēdēs, tāpēc pateicība "Maxima Latvija" par iespēju uzsākt dialogu. Tāpat viņš pauda, ka Jaunie konservatīvie atbalsta samazinātās PVN likmes piemērošanu dārzeņiem arī turpmāk.

Novērtē šo rakstu:

8
59