Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

5. jūnija pašvaldību vēlēšanās Ventspilī no “Jaunās Vienotības” un “Latvijas Reģionu apvienības” saraksta ar 3. numuru kandidē Dace Korna. Kandidāte par sevi norādījusi, ka viņai esot augstākā izglītība filoloģijā (1978) un maģistres grāds humanitārajās zinātnēs (1999).

Vēl viņa savā oficiālajā kandidātu anketā norādījusi: “Kandidāts (-e) nav sadarbojies (-usies) ar PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestiem, izklūdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem kā šo dienestu ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs.”

Turpretī LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu oficiālajā datubāzē redzama kartīte uz Daces Janovnas Kornas vārda, kurā lasāms — viņa esot tikusi savervēta 1988. gada 25. janvārī zem segvārda “Filologs”. Kartītes otrā pusē redzams, ka čekisti viņu savervējuši vietējā Ventspils pārvaldē.

Līdz ar to uzskatu, ka nepieciešams:

1. Svītrot Daci Kornu no 5. jūnija vēlēšanu saraksta Ventspils vēlēšanu apgabalā, jo kartīte norāda gan uz sadarbību ar LPSR VDK, gan arī nepatiesu ziņu sniegšanu kandidātu anketā (viņa atzīmējusi, ka neesot sadarbojusies ar LPSR VDK);

2. Pārdrukāt attiecīgā vēlēšanu saraksta biļetenus Ventspils vēlēšanu apgabalam, izņemot no tiem ārā Daces Kornas vārdu, jo līdz balsošanas sākumam ir atlicis pietiekami ilgs laiks, lai to varētu paspēt nodrošināt.

Novērtē šo rakstu:

95
3