Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Skandālos ierautajā galvaspilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībā “Rīgas meži” pēc valdes priekšsēdētāja atlaišanas briest pamatīgas izmaiņas. Tai skaitā plānots iecelt jaunu padomi, kuras izraudzīšanai izveidota padomes locekļu amata kandidātu nominācijas komisija. Tieši šajā nominācijas komisijā tiek iekļauti cilvēki, kuri it kā šķiet nekaitīgi un pat sevišķi vēlami dabas vērtību sargāšanai, bet vai tā ir?

Cita starpā šajā nominācijas komisijā iecelts Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis. Varētu šķist – kur nu vēl objektīvāks un dabai tuvāks cilvēks! Tomēr ilggadīgā šī personāža darbošanās rosina ne vienas vien pārdomas.

Un pārdomas šajā gadījumā saistās ar viņa ciešo draudzību un atbalstu skandalozajam uzņēmējam, mežizstrādes darbonim, SIA “Stiga RM” īpašniekam Andrim Ramoliņam (attēlā).

Parādījušās runas, ka “Rīgas mežu” amatpersonu vidū plānots iekļaut arī bijušo Pasaules dabas fonda direktoru Uģi Rotbergu, kurš arī manīts draudzīgās attiecībās ar jau pieminēto Andri Ramoliņu.

Ja ņem vērā, ka SIA “Stiga RM” īpašnieks, kā runā, uzlicis aci uz “Rīgas mežu” zāģētavu, kuru ne viens vien ļoti labprāt par lētu naudu noprivatizētu, tad viņam draudzīgo dabas aizstāvju pietuvināšanās “Rīgas mežiem” vairs nešķiet ne bez tālejoša iemesla.

Vai šī shēma izdosies, atkarīgs no tā, cik nekaunīgi jaunā Rīgas vara būs gatava iesaistīties šajā afērā. Kā zināms, tieši nesen pie Rīgas grožiem nonākušajiem pēkšņi “Rīgas mežu” vadītājs šķita pagalam neuzticams un atlaižams, bet jau uzreiz pēc tam tiek mēģināts amatus šajā uzņēmumā sadalīt savējiem, it kā piesedzoties ar it kā dabas aizstāvju it kā neitrālu organizāciju vērtētājiem.

Ja žurnālisti un sabiedrība nebūs gatava sist jaunajiem Rīgas šeptmaņiem pa pirkstiem, tad jau drīz miljonārs Ramoliņš kļūs vēl bagātāks, un, protams, arī nekaunīgāks. 

Jāņa Rozīša komentārs:

Nekad neesmu sastapis vai sazinājies ar Andri Ramoliņu, manā rīcībā arī nav informācijas par konkrētā cilvēka īstenoto vai plānoto darbību;
Pēc Rīgas domes atbildīgās institūcijas aicinājuma esmu piekritis darboties SIA “Rīgas meži” padomes locekļu amata kandidātu nominācijas komisijā, lai piedalītos atklātā, godīgā komisijas darbā profesionālāko padomes locekļu atlasei; 
Man nav informācijas par U.Rotberga plāniem, bet U.Rotbergs arī neatbilst padomes vai valdes locekļu amatam, jo ir politiskās partijas amatpersona (Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums 37.pants 4.daļa).

- Nekad neesmu sastapis vai sazinājies ar Andri Ramoliņu, manā rīcībā arī nav informācijas par konkrētā cilvēka īstenoto vai plānoto darbību;

- Pēc Rīgas domes atbildīgās institūcijas aicinājuma esmu piekritis darboties SIA “Rīgas meži” padomes locekļu amata kandidātu nominācijas komisijā, lai piedalītos atklātā, godīgā komisijas darbā profesionālāko padomes locekļu atlasei; 

- Man nav informācijas par U.Rotberga plāniem, bet U.Rotbergs arī neatbilst padomes vai valdes locekļu amatam, jo ir politiskās partijas amatpersona (Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums 37.pants 4.daļa).

Novērtē šo rakstu:

45
5