Menu
Pilnā versija
Foto

Vai tiešām bērniem ir vieta krogā?

Andrejs Sanaejs-Alunga · 21.09.2012. · Komentāri (41)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Apmeklēju Latviju un arī Jūrmalu, lai atpūstos pirms došanos atpakaļ uz ASV ziemeļiem - Aļasku. 2.septembrī apmeklēju Jūrmalu un iegāju alus krodziņā Majoros, Jomas ielā 64A.

Biju pārsteigts, ka tajā uzturas bērni, kuri novēro, ka pieaugušie lieto alu, cita veida alkoholiskos dzērienus, smēķē. Taču neviens no alus krodziņa darbiniekiem nevērsa uzmanību, ka bērni uzturas krogā.

Izrādās, ka šis alus krodziņš pieder SIA Jūrmalas Promenāde, kuras īpašniece ir Sandra Balča. To noskaidroju pie kroga oficianta. Nekur neatradu informāciju, kas liegtu krogu apmeklēt bērniem. Toties bija vesela virkne uzrakstu, kas šo krogu apliecina par labāko Jūrmalā.

Tas gan man bija pārsteigums, ka krogs, kuru bez problēmām apmeklē bērni, ir labākais vairākus gadus. Centos piezvanīt uz policiju 112, bet mani savienoja ar ugunsdzēsējiem.

Nepārzinu Latvijas likumus, tomēr esmu pārsteigts, ka Latvijā bērni var tik viegli ienākt un uzturēties alus krogos, kur lieto alkoholiskos dzērienus un smēķē pieaugušie cilvēki.

Kāda jēga no visiem ierobežojumiem, kas liedz bērniem smēķēt, lietot alkoholiskos dzērienus, ja bērniem Latvijā ir atļauts visu to novērot, brīvi ieejot krogā un uzturēties? Amerikā, kur dzīvoju un strādāju, tas būtu nopietns pārkāpums, par ko alus krogs tiktu slēgts, anulēta licence un īpašnieks bargi sodīts.

Man nav vienaldzīga Latvijas bērnu nākotne, tāpēc rakstu jums un nosūtu arī fotogrāfijas, lai aktualizētu esošu problēmu Latvijā. Iespējams, ka problēma ir tikai Jūrmalā, kur nav organizēta kontrole un valda visatļautība. Tomēr nedrīkst pieļaut, ka aiz peļņas gūšanas mērķa tiek ignorētas bērnu tiesības un intereses. Ja likumi to tiešām pieļauj, būtu laiks tos mainīt.

Novērtē šo rakstu:

0
1