Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem euro ceļu remontiem, tajā pašā laikā neko skaļi un kontekstā nesakot, ka atteiksies no dzelzceļa elektrifikācijas projekta (Austrumu robeža - Rīga).

Neatkarīgā Rīta Avīze un Krišjānis Kariņš šo ziņu par 75 miljoniem ceļ saulītē, bet, manuprāt, tas ir pilnīgs marasms un līšana zem brunčiem nez kādam tur iespējamam aivaram.

Ir absolūti saprotams, ka Latvija NEKAD viena pati nevarēs paveikt šo elektrifikācijas projektu, kur pašlaik Eiropa dod 75% procentus (ja nemaldos), bet mums pašiem (Latvijas Dzelzceļam un valstij) jāiegulda tik 120 miljoni (atkal jau varu kļūdīties skaitļos).

Pirms tam taču bija skaļi izbazūnēti aprēķini, ka tas viss dos 1% IKP pieauguma (laikā, kad IKP pieaugumu prognozēja par 2,2 - 3%) un visa Latgales reģiona pacēlumu.

Bet tagad visi mediji kā sarunājuši klusē par šo, bet slavē 75 miljonus ceļiem. Un neko nesaka par desmitiem miljonu – un tas vēl ir tikai sākums, šaubu nav – naudas iegrūšanu aviokompānijas Air Baltic pamatkapitālā.

Kur problēma tikpat daudz aizdot uz 100 gadiem Latvijas Dzelzceļam? Un vienlaikus sildīt ekonomiku praktiski un arī cilvēciski, neļaujot pēc COVID-19 beigām emigrēt uz ārzemēm vēl desmitiem tūkstošiem bez darba palikušo latviešu tāpat kā 2009.gadā?

Saprotu, ka šīs nav īsti ziņas Pietiek gaumē, bet tiešām nezinu, kur vēl pasacīt savu sāpi. Lūdzu, ja tomēr var, publicējiet šo kaut kur, kaut kā. Dēļ mūsu visu zemes, kurā esam dzimuši un auguši.

Novērtē šo rakstu:

40
19