Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Izlasīju ziņu „No amata atstādina Rīgas domes (RD) Informācijas tehnoloģiju centra (ITC) vadītāju” un nesapratu: "Iepirkumu uzraudzības birojs uzskata, ka centrs, vispirms organizējot iepirkumu un pēc tam Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) noslēdzot darījumu, līdzekļus nav izlietojis efektīvi."

To esot konstatējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceltā Rīgas administrācija, piesaistot auditā VARAM padotības iestādi - Valsts reģionālās attīstības aģentūru (VRAA).

Elektronisko iepirkumu sistēma valstī ir izveidota, lai ekonomētu valsts līdzekļus, katrai iestādei veicot iepirkumu un slēdzot vienveidīgus līgumus par vienveidīgu preču un pakalpojumu piegādi.

Sistēmas izveidošanas iniciators bija VARAM, un to veidoja un uztur VRAA. Tātad VARAM un VRAA "uzēdušās" RD ITC par pašu VARAM un VRAA izlolotās sistēmas lietošanu?

No tā rodas daži iespējamie secinājumi.

1. Ja jau cenas EIS ir stipri augstākas nekā brīvajā tirgū, vai tā nav pašu VARAM un VRAA nolaidība?

2. Ja RD ITC ir ieekonomējis administratīvos resursus un laiku, neslēdzot jaunus līgumus "no nulles", bet turpinot darījumu EIS, vai tā nav ekonomija?

3. Ja VARAM un VRAA izmanto RD ITC iespējamo pārkāpumu, lai Ērika Zēģeļa vietā ieliktu "savu cilvēku", vai tā ir ētiska rīcība?

Pats galvenais jautājums - vai tagad visām iestādēm, kas izmanto EIS iepirkumu veikšanai, ir jāuztraucas par to, ka paši sistēmas autori savu sistēmu uzskata par nelikumīgu?

Novērtē šo rakstu:

34
2