Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadomes (VANA) ārkārtas sēdi, lai pandēmijas apstākļos skaidri, mērķtiecīgi un saskaņoti koordinētu darba organizēšanu un drošības pasākumus veselības aprūpes nozarē.

Pirms nedēļas (12.03.2020.) Ministru kabinets ar rīkojumu Nr. 103 izsludināja valstī ārkārtēju situāciju, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) 2020.gada 11.marta paziņojumu par to, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus.

Ar pandēmijas ierobežošanu saistītie pasākumi ir radījuši papildus slodzi un veselības apdraudējumu veselības aprūpes nozares darbiniekiem. Ņemot vērā darba roku trūkumu nozarē, ikviena darbinieka zaudējums būtiski apgrūtinās cīņu ar pandēmiju. Citu Eiropas valstu (piem., Itālijas un tagad arī Lietuvas) pieredze liecina, ka mediķu inficēšanās ar Covid-19 var ļoti būtiski apgrūtināt veselības aprūpes sistēmas darbu.

Tāpēc Pasaules Veselības organizācija ir izstrādājusi konkrētus ietikumus par mediķu darba drošības pasākumiem pandēmijas apstākļos. Diemžēl Veselības ministrija joprojām nav pievērsusi tam vajadzīgo uzmanību un nav uzskatījusi par vajadzīgu kopā ar sociālajiem partneriem meklēt iespējami labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus Latvijas situācijā.

Turklāt LVSADA joprojām nav saņēmusi atbildi uz mēneša sākumā izteikto lūgumu Ministru prezidentam sniegt informāciju par to, ko valdība gada laikā ir paveikusi, lai uzlabotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku piekļuvi pie viņiem pašiem vajadzīgajiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Skaisti vārdi par mediķu nozīmi pandēmijas apturēšanā nav lieki, taču nepasargās ne mediķus, nedz sabiedrību. Lai palīdzētu veselības nozares darbiniekiem izturēt, ir steidzami jāuzklausa viņu viedoklis un attiecīgi jārīkojas. Ir vajadzīgi darbi!

LVSADA aicina ikvienu ārkārtas situācijā saglabāt mieru, rīkoties tā, lai lieki neapdraudētu nedz sevi, nedz arī apkārtējos un izturēties ar sapratni pret pārslodzi, kādai ir pakļauti veselības aprūpes darbinieki.

Novērtē šo rakstu:

28
3