Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.

Klasiska situācija - divi latvieši sarunājas par Krieviju un krieviem, kaut gan savā mūžā nekad nav ne bijuši Krievijā, ne ikdienā ar krieviem komunicējuši. Bet viņiem ir viedoklis. Panorāmas. Safrizētais. Visus krievus vērtē pēc režīma. Domā, ka Krievijā visi ceļi ir šausmīgi, lai gan nereti ir gluži otrādi. Tas ir tieši tas pats, viens pret viens. Visus latviešus tad arī var vērtēt pēc prezidenta un premjera. Bet tā nebūs taisnība. Pat tuvu ne.

Nesen man bija saruna ar zvērināti tupu Nacionālās apvienības atbalstītāju. Viņa nav bijusi Spānijā un Francijā, bet viņa zina, kā tur ir. Un kad uzdod jautājumu, kāpēc citas valstis neskrien bļaustīdamās pa priekšu, bet mierīgi, klusi, pragmatiski sagatavojas ziemai, tad atbilde - tā nevar būt. Viņai nav argumentu, bet viņa ir skolotāja, diemžēl tupa, jo zina par to, ko nekad nav redzējusi. Daudziem Dailes teātra faniem teātra izrādes apmeklējums Maskavā izmainītu skatu uz daudz ko.

Redziet, esmu vakariņojis Ņujorkā pie ņujorkiešiem, Portlendā pie skolotāju ģimenes, bijis Maskavā pie krieviem, Vācijā nakšņojis pie vāciešiem utt. Tas maina skatu punktu. Mans čoms Jurijs ir dzimis Latvijā. Krimas tatārs. Runā bez akcenta latviski. Diez vai kāds latvietis runā tatāru valodā, kaut gan bija vienbrīd trends būt Krimas tatāru atbalstītājiem. Pabeidzis Kuldīgas 1.vidusskolu. To pašu, ko es.

Daudziem tupajiem Nacionālās apvienības blokmāju zābakiem viņš būs okupants, krievs. Jo visi, kuri runā krieviski, tiem prievīšniekiem ir krievi. Viņi neprot atšķirt. Viņiem ir viedoklis par cilvēkiem nepazīstot. Jūrmalā dzīvo viens mans bijušais klients no Maskavas. Polis. Super onka, sirsnīgs, gudrs bezgala. Bet latviešiem viņš būtu krievs un okupants, jo runā krieviski.

Ziniet, Latvijā ir viss…īgākie ceļi ne tikai Eiropā, bet daudz kur Krievijā pat ir labāki. Un šis raksts nav par Krieviju. Šis raksts ir par izteikumu - visi latvieši ir tupi kā Levits un Kariņš. Lai būtu, ko padomāt.

Bet tie citas valsts karogi ir psihiska slimība. Paskatieties bildē. Brīvības iela. Izskatās pēc pritona. 60 numurs, blakus baznīca, līdz Brīvības piemineklim vēl Fēnikss pa ceļam un pārsimts metri. Bet uz sienas sava netīrība un psihiskā novirze ar visu citu zili dzelteno, lai nebūtu savs pritons pašiem jāredz.

Piedodiet, ka skarbi. Bet baigi taisnīgi.

Novērtē šo rakstu:

171
83