Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā - Latvijas Satversme neparedz aizliegt nolikt ziedus.

Mugurkauls nav tikai tvitera publikas griba, mugurkauls vispirms ir Satversme. Kā iekšlietu ministre es uzsveru: policija var darīt tikai to, kas ir pamatots Latvijas likumos un Satversmē.

Policijas darbība 10. maijā varētu būt bijusi ātrāka. Policija varēja ierasties ātrāk lielākā skaitā. Ātrāk atdalīt tos cilvēkus, kas kaut ko pārkāpa, piemēram, skandēja Krievijas armiju slavinošu mūziku vai ieradās ar Krievijas karogiem. Ātrāk viņus atdalīt, izolēt, aizturēt.

Es biju nepārtrauktā kontaktā ar policiju un varu teikt, ka policija darīja diezgan daudz, lai šo situāciju novērstu. Valsts policijā ir nozīmēta dienesta pārbaude, lai vērtētu atsevišķu policistu rīcību 10.maijā.

Ievērojot Latvijas likumus, tika aizturēti cilvēki, kas kaut kādā veidā ar izteicieniem vai simboliku aizstāvēja Krievijas agresiju, tika sastādīti protokoli.

Šogad pie pieminekļa bija ieradušies desmitiem reižu mazāk cilvēku nekā citus gadus. Valsts drošības dienesta preventīvā darba rezultātā bija novērsti aicinājumi uz masu pulcēšanos. Arī 10. maijā, reaģējot uz traktoru, pie pieminekļa ieradās simti, ne tūkstoši cilvēku.

Novērtē šo rakstu:

2
51