Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

arī no varas koridora

04.05.2022. 09:50

»

iztapīgais Šlesers (2002. gads, saeima)

A.Šlesers (Latvijas Pirmās partijas frakcija...


Otrs naudas upuris no cita krasta, kur ir kaut mazākā rūpe par Latviju un tās vēstures līkločos cietušo tautu?

Atbildēt

Naudasmaiss

04.05.2022. 09:49

Kādi bija 4. maija patiesie ideāli - sadalīt sociālistisko īpašumu starp komunistiem un komjauniešiem privatizācijas un denacionalizācijas piesegā. Cik reāli pirmskara rūpnieki saņēma atpakaļ savu industriālo īpašumu?

Atbildēt

kultūra varas gaiteņos

04.05.2022. 09:44

»

Amerika vai Atmoda? (2002. gads, saeima)

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks...


Cik liela ir summa, kura liek uzbraukt Ministru prezidentam, lai tas panāk onkuļu ieplānoto rezultātu?

Atbildēt

pag, pag biedri:

04.05.2022. 09:34

»

Fakts

Kas bija un ir pats Šrēders - to visi zina -Krievijas apmaksāts ietekmes aģents


Vai tad tagad Krievijas slepenie dienesti izpauž savu apmaksāto aģentu vārdus, ka tos visi zina-kā pats rakstiet?

Atbildēt

Fakts

04.05.2022. 09:12

»

iztapīgais Šlesers (2002. gads, saeima)

A.Šlesers (Latvijas Pirmās partijas frakcija...


Kas bija un ir pats Šrēders - to visi zina -Krievijas apmaksāts ietekmes aģents

Atbildēt

Jautājums

04.05.2022. 09:08

»

rēcīgi

Interesantākais, jau, ka tāda ideoloģija ir radīta un pie tā savu roku ir pielikusi gan Veidemane, gan jo īpaši NRA. Pat šajā rakstā Veidemane to turpina popularizēt


Vai varat precizēt, par kādu ideoloģiju runājat? Ja par latviešu nacionālismu, tad tā ir vienīgā ideoloģija, uz kuras pamata Latvijai kā valstij ir jēga pastāvēt! Ja tā nav, tad nav pamata šis valsts pastāvēšanai!

Atbildēt

bij.čekists

04.05.2022. 09:03

»

Koments-Moments

Cionistu,globālistu cenzūra,brāl.Putinisti,merkelisti,melnā internacionāle un citi pasaules salašņas vairs nelaiž kārtīgu latvieti ,sakarīgi un par lietu,izteikt savu viedokli


tas viss musu darbs: Mes reizi menesi pulcejamies stura ekas pagraba lai apspriestos-ko un ka vel sariebt LV...Tikai nesaki to nevienam-tas noslepums!

Atbildēt

Gena

04.05.2022. 09:00

»

Ievēlētie 100 noderīgie idioti

nespēj patstāvīgi pieņemt lēmumus. Manipulācijas ar balsojumiem Saeimā - kad un kā, ik ātri, lemj žīdu cioniste I. Mūrniiece (NA) no Sarimas prezidija pirmā krēsla


Jūs un jums līdzīgie paši, no sava briva prata un gribas tadus savel te jau 25 gadus....Tagad laiks jums plukt svus augļi...

Atbildēt

Atis Priedītis

04.05.2022. 08:36

Kāpēc par Zersetzung metodi Latvijā ir pilnīgs klusums. Atbilde ir briesmīga. Ļoti daudzi okupācijas laikā kļuva slaveni ne tikai pateicoties sadarbībai ar VDK, bet arī tāpēc, ka viņu konkurenti tikai aizliegti un pat novākti. Komentāru sadaļā šādi fakti jau pašlaik tiek publiskoti. Es šoreiz nosaukšu tikai divus izcilus komponistus. kuri gan palika dzīvi, bet tika aizliegti. Ivars Žindulis (Sapņu bites) un Mārcis Kalniņš (Laimes putns). Viņi varēja 70.tajos gados kļūt par tolaik populārās Mikrofona Aptaujas uzvarētājiem, bet atteicās "stučīt" un viņu dziesmas tika aizliegtas. Žindulis par visu nesen atklāti izstāstīja Youtubē. Jāklausās no 11 tās minūtes.
https://youtu.be/kMQgyXqmFik

Atbildēt

agrais bez streipa

04.05.2022. 08:25

Mūsdienu trends: ja tevis nav "čekas maisos", tevis nav vispār. VDK stukači tagad pīārojas, saņem sarkanbaltsarkanos ordeņus un dod intervijas: jā, mēs stučījām, nebija varbūt smuki, bet tā vajadzēja, lai mēs - stukači, nācijas elite - varētu atnest brīvību un panākt ka komuņaki pārtapa par Latvijas Ceļu, kam tika piemaisīti klāt daži "trimdas" mikimauši, un ZZS. "Trimdas" acīmredzot jāliek pēdiņās, jo pat dziļos padomijas laikos šādi "trimdinieki" vienā mierā braukāja uz LPSR un atpakaļ, un ja kaut vienu būtu apcietinājusi čeka, kas it kā būtu loģiski.

Atbildēt

Atis Priedītis

04.05.2022. 08:21

»

Marika

Ati, Tev iespējams ir labi nolūki, bet bāzt ar varu sava gara darba fragmentus publikai nevietā gan nepiedien pieaugušam cilvēkam un nobriedušai personībai. Ja nespēj ieinteresēt ar pāris sentencēm, citātu uzbāzšana ar varu (nevietā) Tev radīs pretēju efektu...


Es starp citu esmu izdevis arī astoņus savu dzejoļu krājumus. Un prozas darbu fragmentus ik pa brīdim publicēju tāpēc, ka Latvijā kaut ko līdzīgu sāks publicēt un atzīt tikai pēc gadu desmitiem. Es vienkārši piepildu melīgo tukšumu ar informāciju. Saprotu, ka visiem citiem ir bailes atzīt patiesos VDK okupācijas laika noziegumus - šobrīd par Zersetzung metodi Googlē ir apmēram 2 miljoni rakstu vācu valodā un NEVIENA latviešu lielo masu mediju vidē.

Atbildēt

Koments-Moments

04.05.2022. 08:12

»

Jau divas nedēļas Pietiek

neļauj pievienot vienu sakaraīgu komentāru. Ko tas varētu nozīmēt


Cionistu,globālistu cenzūra,brāl.Putinisti,merkelisti,melnā internacionāle un citi pasaules salašņas vairs nelaiž kārtīgu latvieti ,sakarīgi un par lietu,izteikt savu viedokli!

Atbildēt

Autorei

04.05.2022. 08:00

Tu, Veidemane, esi pirmā, kas nodevusi 4.maija ideālus. Padomā, kam pieder tā lapele, kas tev maksā algu, ko tā slavē, ko aizstāv. Tu esi Lemberga lakstīgala, kas ļoti viltīgā formā Lemberga slavēšanu savieno ar nacionālismu. Tas nacionālisms tev maska, lai noslēptu patieso interesi - kalpošanu bandītam. Lembergs vēl nebija no cietuma izlīdis, tu viņu vilki uz interviju. Tu un tavi koriši nemitīgi aprejat Bordāna partiju tikai tāpēs, ka tā nelaida Lemberga bandu pie varas. Viltigā, liekulīgā čūska!

Atbildēt

Jau divas nedēļas Pietiek

04.05.2022. 07:56

neļauj pievienot vienu sakaraīgu komentāru. Ko tas varētu nozīmēt?

Atbildēt

rēcīgi

04.05.2022. 07:55

»

Es

"Diemžēl pēdējo 30 gadu laikā valstī nav radīta visaptveroša ideoloģija


Interesantākais, jau, ka tāda ideoloģija ir radīta un pie tā savu roku ir pielikusi gan Veidemane, gan jo īpaši NRA. Pat šajā rakstā Veidemane to turpina popularizēt.

Atbildēt

Ievēlētie 100 noderīgie idioti

04.05.2022. 07:54

»

Gena

Ne kaut kādas, bet vēlētāju ievēlētās Saeimas


nespēj patstāvīgi pieņemt lēmumus. Manipulācijas ar balsojumiem Saeimā - kad un kā, ik ātri, lemj žīdu cioniste I. Mūrniiece (NA) no Sarimas prezidija pirmā krēsla.

Atbildēt

latviijec>Letiņs

04.05.2022. 07:52

»

Letiņš

Tu maz zini ko tagad tajās desās bāž iekšā !?Vot lasīti,ikrinus,nedaudz baltvīna,tas būtu samij raz


Viss pareizi ko es uzrakstīju: Tas ir vairuma latviijcu un citu migrantu viedoklis, arī latviešu migrantu...

Atbildēt

A.J.

04.05.2022. 07:51

»

Vaira Līķe

Tie 57 deputāti, kuri toreiz atteicās balsot par Deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, izlīda pa sāndurvīm un vēlāk, viņi jau lielākā skaitā 69, pareizi balsoja “PAR” Abrenes 4 292 km² teritorijas nodošanu Krievijai...


Nu kam te interesē tie uzvārdi!?Ka onkuļi lika tā nobalsoja.Tāds bija politiskais uzstādījums un bija jābalso!Ne jau te uz vietas to izdomāja.Ja kādam liekas,ka varēja savādāk,tad tas ir vienkārši dumjs.Tikpat labi var dusmoties un lamāt kompi,kad tas izmet kādam netīkamu variantu.

Atbildēt

hahaha

04.05.2022. 07:50

»

Tirdzniecības Halles Reklāmu Plakātu Maketētājs-70%

5 dalīts uz 3 divi man - pārējiem trijiem - pa vienam


Piesakos būt ceturtais no trijiem, tam pilnīga haļava.

Atbildēt

Letiņš

04.05.2022. 07:46

»

latviijec

Nevajag nekadus patriotismus: Daudz desas-maz darba, tas ir musu lozungs,a vsjo ostaļnoje-eto pofig


Tu maz zini ko tagad tajās desās bāž iekšā !?Vot lasīti,ikrinus,nedaudz baltvīna,tas būtu samij raz!

Atbildēt

Marika

04.05.2022. 07:39

»

Atis Priedītis

Es pats lūdzu masu medijus mani pārāk nepopularizēt...


Ati, Tev iespējams ir labi nolūki, bet bāzt ar varu sava gara darba fragmentus publikai nevietā gan nepiedien pieaugušam cilvēkam un nobriedušai personībai. Ja nespēj ieinteresēt ar pāris sentencēm, citātu uzbāzšana ar varu (nevietā) Tev radīs pretēju efektu.
Izlasot šo Tavu komentāru, man radās aizdomas, ka varbūt Tev tiešām vajadzīga med. palīdzība..?? Iespējams, ka esi specdienestu upuris izsmalcinātā, izplānotā, augsti-teholoģiskā starpgalaktiskā uzbrukumā.
Es nemēģinu noliegt vai apšaubīt visu, kas saistās ar Latvijas okupācijas varas represīvajiem orgāniem, bet kaut kādai daudz maz loģikai, ticamībai tomēr tā kā būtu jāstrāvo cauri, neizceļot simptomus.

Atbildēt

Paldies! Ļoti labs saraksts

04.05.2022. 07:37

»

Vaira Līķe

Tie 57 deputāti, kuri toreiz atteicās balsot par Deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, izlīda pa sāndurvīm un vēlāk, viņi jau lielākā skaitā 69, pareizi balsoja “PAR” Abrenes 4 292 km² teritorijas nodošanu Krievijai...


Ja tagad būtu jābalso par suverēnas un neatkarīgas Latvijas Satvermi un deklarāciju, kā visi 100 noderīgie idioti balsotu tagad? Vai paliktu LV žīdu cionistu gūstā ar genocīdu pret tautu un ekonomikas slepkavošanu? Sociālā reitinga ieviešanu un huntas varu globālo korporāciju pakļautībā?

Labs Aģešins ir miris Agešins.

Atbildēt

04.05.2022. 07:34

»

I

Es nekad nebūšu gatavs šādam patriotismam. Šī vara 30 gados manī ir iesvēlusi tikai nepatiku un atgrūdusi mani simt veidos. Pis viņu raibais


un te ir runa par to-kas kuram ir patriotisms: Vieniem pilna kabata(daudz desas)-otriem valsts un tauta...

Atbildēt

Vaira Līķe

04.05.2022. 07:08

Tie 57 deputāti, kuri toreiz atteicās balsot par Deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, izlīda pa sāndurvīm un vēlāk, viņi jau lielākā skaitā 69, pareizi balsoja “PAR” Abrenes 4 292 km² teritorijas nodošanu Krievijai:

1. Agešins Valērijs, SC;

2. Aizbalts Vitālijs, LPP/LC;

3. Augulis Uldis, ZZS;

4. Ābiķis Dzintars, TP;

5. Ārbergs Māris, TP;

6. Barča Aija, TP;

7. Bērziņš Andris, LPP/LC;

8. Bērziņš Andris, ZZS;

9. Blumbergs Guntis, ZZS;

10. Bresis Vilnis, ZZS;

11. Briedis Uldis, TP;

12. Brigmanis Augusts, ZZS;

13. Buhvalovs Valērijs, PCTVL;

14. Buzajevs Vladimirs, PCTVL;

15. Cilevičs Boriss, SC;

16. Dalbiņš Juris, TP;

17. Daudze Gundars, ZZS;

18. Deņisovs Oļegs, SC;

19. Dolgopolovs Sergejs, SC;

20. Dukšinskis Jānis, LPP/LC;

21. Eglītis Jānis, TP;

22. Emsis Indulis, ZZS;

23. Feldmane Inta, LPP/LC;

24. Fjodorovs Sergejs, SC;

25. Golubovs Aleksandrs, SC;

26. Ģīlis Valdis, TP;

27. Hanka Pēteris, ZZS;

28. Jaundžeikars Dzintars, LPP/LC;

29. Kabanovs Nikolajs, PCTVL;

30. Kāposts Andis, ZZS;

31. Klementjevs Andrejs, SC;

32. Klementjevs Ivans, SC;

33. Krastiņš Māris, TP;

34. Krauklis Vents, TP;

35. Kučinskis Māris, TP;

36. Lagzdiņš Jānis, TP;

37. Leiškalns Kārlis, TP;

38. Līdaka Ingmārs, ZZS;

39. Līdums Leons, TP;

40. Mirskis Aleksandrs, SC;

41. Mirskis Sergejs, SC;

42. Mitrofanovs Miroslavs, PCTVL;

43. Muižniece Vineta, TP;

44. Orlovs Vitālijs, SC;

45. Paegle Vaira, TP;

46. Pauls Raimonds, TP;

47. Pliners Jakovs, PCTVL;

48. Porietis Jānis, TP;

49. Putniņš Pauls, ZZS;

50. Ribakovs Ivans, SC;

51. Rubezis Ziedonis, TP;

52. Rubiks Artūrs, SC;

53. Rugāte Anta, TP;

54. Segliņš Mareks, TP;

55. Silaraupa Ligita, ZZS;

56. Sokolovskis Juris, PCTVL;

57. Stepaņenko Vjačeslavs, LPP/LC;

58. Strazdiņš Jānis, ZZS;

59. Ščerbatihs Viktors, ZZS;

60. Šķesters Staņislavs, ZZS;

61. Šmits Jānis, LPP/LC;

62. Turlais Dainis, LPP/LC;

63. Tutins Jānis, SC;

64. Upenieks Gunārs, ZZS;

65. Urbanovičs Jānis, SC;

66. Ušakovs Nils, SC;

67. Valers Imants, TP;

68. Vidavskis Aleksejs, SC;

69. Zommere Ērika, TP.

Atbildēt

viesis

04.05.2022. 06:51

Vēl mazliet par patriotismu un tā cēloņiem. Cienījamais Levita kungs tikko paziņoja, ka valsts pabalstam esot jābūt mērķētam, un nedrīkstot valsts palīdzību liet kā no lejkannas visiem... noteikti ir patrioti, kuri ar gavilēm atbalsta šo teicienu. Ir tikai viens bet- pēc gavilēm pasēdiet un padomājiet par to, ka Latvija Eiropā ir starp valstīm ar zemāko valsts atbalstu iedzīvotājiem, tā, ka nekāda "lejkanna" Latvijā nekad nav bijusi, izņemot Saeimā, Ministru kabinetā un prezidenta pilī...

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

04.05.2022. 06:05

Tie, kuriem patīk tas, kas pēdējos 30 gadus šajā valstī notiek, tie lai arī iet "aizstāvēt", ja tas viņiem liksies vajadzīgs. Tā kā es par visu šo, maigi izsakoties, nekādā sajūsmā neesmu, tad arī kaut ko "aizstāvēt" ij nedomāju. Man ir pilnīgi vienalga, kādā valodā runā tie, kuri atņem tiesības un aplaupa mani un manu ģimeni, - latviski, krieviski, angliski vai jebkurā citā valodā.

Atbildēt

Veidemane

04.05.2022. 05:59

Jā, es drāzos ar čekas stukaču.
Но это Другое...

Atbildēt

Kāpēc?

04.05.2022. 05:21

»

Izskatās pēc liekulības...

“Šodienas pasākums ir aizlūgums par mieru,” uzrunājot klātesošos uzsvēra Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. “Vārdam ir spēks. Lūgšanām ir dubults spēks, bet lūgšanai, kas izskan dziesmā, ir bezgalīgs spēks. Šāds dziesmas spēks ir devis stiprību izcīnīt Latvijas neatkarību un veidot...


Nedomāju,ka izskatās pēc liekulības.Vispār šinī sarežģītajā brīdi latvieši kopā ar ukraiņiem varētu sarīkot kopīgu liel dziedāšanu.Tam būtu liels,abas tautas vienojošs spēks.To visu vēl varētu rīkot Krievijas pierobeža kā masu pasākumu piesaistot arī dziedātājus no Latgales.Pēc tam visu konfesiju pārstāvji varētu vienoties kopīgai lūgšanai par ātrāku uzvaru.Manuprāt rezultāti noteikti neizpaliktu.

Atbildēt

iztapīgais Šlesers (2002. gads, saeima)

03.05.2022. 22:04

A.Šlesers (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Es iestājos par to, ka mums ir jāsaprot tas, ka arī Eiropa no mums prasa vienotību.

Pagājušajā gadā man bija iespēja viesoties Vācijā kopā ar Valsts prezidenti valsts vizītes laikā, un, tiekoties ar kancleru Šrēderu, viņš ļoti skaidri teica: “Eiropa ir ieinteresēta, lai Latvijai būtu labas kaimiņattiecības ar Krieviju.” Es runāju par labām kaimiņattiecībām ar Krieviju. Es domāju, ka šodien Saeimas zālē visi ir gatavi atbalstīt šādu pozīciju. Mēs neko citu neesam teikuši.
(https://www.saeima.lv/steno/2002_8/st_040309/st0903.htm)

Atbildēt

Izskatās pēc liekulības...

03.05.2022. 21:34

»

Ložmetējkalna, Nāves salas klejojošā dvēsele

Sabiedriskās organizācijas “Lāčplēsis” piešķirtās “goda zīmes”, ko saņēmuši daudzi politiķi, ir nopērkamas...


“Šodienas pasākums ir aizlūgums par mieru,” uzrunājot klātesošos uzsvēra Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. “Vārdam ir spēks. Lūgšanām ir dubults spēks, bet lūgšanai, kas izskan dziesmā, ir bezgalīgs spēks. Šāds dziesmas spēks ir devis stiprību izcīnīt Latvijas neatkarību un veidot savu valsti. Savu dziesmas spēku gribam veltīt arī ukraiņu tautai. Dievs, svētī Latviju! Dievs, svētī Ukrainu!”

Atbildēt

skolotāju kļūdas

03.05.2022. 21:22

Vaicāts par notiekošo Latvijas politikā un vēsturiski zemāko uzticību Latvijas Saeimai, Čepānis sacīja, ka viņš bieži ar saviem tuvākajiem draugiem spriež, vai šodien tāpat kā 1991. gada janvārī ietu uz barikādēm un tik vienoti balsotu par tagadējo Latvijas varu. "Laikam ne," viņš teica, uzreiz gan norādot, ka nevienu brīdi nav nožēlojis to, ka pats pirms vairāk nekā 30 gadiem iestājies par Latvijas neatkarību.
"Vienkārši sāp sirds. Tad, kad es balsoju, es biju iedomājies drusciņ citādāku to Latvijas attīstību un visu politiķu attieksmi pret cilvēkiem, pret tautu, pret valsti. Bet laikam tanī anekdotē ir taisnība, ka ārstu kļūdas ir kapos, bet skolotāju kļūdas sēž parlamentā.
Man sāp sirds, vienkārši man sāp sirds par daudzām lietām, kuras politikā tagad netiek darītas vai tiek darītas galīgi šķērsām.
Bet man jau neviens vairs padomu neprasa un es arī ar saviem padomiem neuzbāžos," teica Čepānis, norādot – cik var izdarīt 4. maija deklarācijas kluba ietvaros, tik arī politikā tiek darīts. Arī klubā, tostarp kluba vadībā, ir cilvēki, kuri uzskata, ka labāk paklusēt un neko neteikt atklāti un tieši. "Tas man nav pa prātam," atzina Čepānis.
Taujāts par tagadējā Valsts prezidenta Egila Levita darbu, Čepānis atgādināja, ka bijis starp tiem 4. maija deklarācijas kluba biedriem, kas parakstījis atbalsta vēstuli Levita ievēlēšanai Latvijas Valsts prezidenta amatā, taču tagad viņš to nebūtu darījis. "Viņš [Levits] visu runā ļoti pareizi, bet viņa darbībai nav rezultātu," vērtēja Čepānis.
(https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/bijusais-saeimas-priekssedis-cepanis-otrreiz-uz-barikadem-neietu.a442441/?utm_source lsm&utm_medium article-bottom&utm_campaign article)

Atbildēt

viesis

03.05.2022. 21:05

Mjā, ko lai saka. Latvija ir sačakarēta līdz beidzamajam, tādēļ arī ar to patriotismu ir kā ir. Ja patriotisms nozīmē atrasties vienā komandā ar mūsu cienījamajiem premjeru, prezidentu un valdošo vairākumu, nav brīnums, ka liela daļa iedzīvotāju izvēlas nebūt patrioti...

Atbildēt

Īsā atmiņa

03.05.2022. 20:56

»

LEVIC EGILS

Draugi! Godīgie ebreji no Izraēlas ar Latvijas dubultpilsonību! Dāmas un kundzes! Ekselences...


Kad zeļenskijs divus gadus zem rociņas braukāja pa pasauli ar krievu oligarhiem un kara priekšvakarā aicināja tautu nodoties šaslikiem, to gan visi aizmirsuši.
Cerams ukraiņu karavīri beigās iztīrīs savus augeja staļļus.

Atbildēt

vēl uzgaidiet, visiem Eiropas līmenis nepienākas (2002. gads, saeima)

03.05.2022. 20:55

I.Emsis (Ministru prezidenta kandidāts, Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Dāmas un kungi! Mēs esam sasnieguši savus ārējos mērķus. Pēc dažām nedēļām mēs būsim Eiropas Savienībā un NATO. Līdz ar to ir piepildījies latviešu tautas sapnis paaudžu paaudzēs, un mūsu valsts neatkarība ir kļuvusi droša un neatgriezeniska. Bet šodien mums priekšplānā jāizvirza citi mērķi – izmantojot kopējā Eiropas tirgus pavērtās iespējas, strauji vairot nācijas labklājību un jau tuvāko desmit gadu laikā sasniegt Eiropas cienīgu dzīves līmeni. Šī mērķa sasniegšanai nebūt nav pietiekami tie iekšzemes kopprodukta pieauguma tempi, ar kuriem šobrīd mēs pat lepojamies. Ir jāveic nevis evolucionāri, bet revolucionāri soļi ekonomiskās attīstības tempu kāpinājumam.

(https://www.saeima.lv/steno/2002_8/st_040309/st0903.htm)

Atbildēt

LEVIC EGILS

03.05.2022. 20:45

Draugi! Godīgie ebreji no Izraēlas ar Latvijas dubultpilsonību! Dāmas un kundzes! Ekselences!

To visu bija smagi redzēt. Lai liecinātu, es sīki izpētīju nogalinātos dažādās pozās un dažādās vietās. Dažāda vecuma un dažāda dzimuma. Es, Valsts prezidents Egils Levic, atzīstu, ka Krievijas karaspēks Ukrainā darbojas ar īpašu nežēlību. Es nevaru izlikties to neredzam!

Šo visu, ko minēšu, es jau izplatīja masmēdiju kanālos aģentūrai LĒTA 14. aprīlī 2022. gadā.

Krievijas karaspēks darbojas ar īpašu nežēlību, lai cik vien ātri un steidzami likvidētu Ukrainas valsts cilvēkkapitālu, izmantojot konfliktu, līdzīgi, kā savulaik Latvijā tika likvidēts ebreju tautas cilvēkkapitāls. Šodien ar šīm liecībām var iepazīties ikviens Ebreju memoriālā Biķerniekos. Ansambļa centrā kā atgādinājums atrodas melna granīta kubs – simbolisks altāris, kura malās izkalti vārdi no Ījaba grāmatas: "Zeme, manas asinis neapsedz un manu kliedzienu neapslēp!"

Baltijas valstu un Polijas prezidentu vizītē Ukrainā biju pirmais starp valsts galvu apmeklējumiem Ukrainā kopš “Krievijas militārās operācijas” sākuma. Galvas apmeklēja Borodjanku un citas vietas, kur varēja aplūkot KF karadarbības pēdu nospiedumus.

Tur bija nodedzināti dzīvojamo namu rajoni, izpostītas mājas, mīnēti ceļi un atsevišķas ēkas, lai cilvēki, kas mēģinātu glābt Ukrainas valsts cilvēkkapitālu, kas tur atrodas, tiktu ievainoti vai pat ietu bojā.

Patiešām, to visu bija smagi noskatīties - Krievu armija netiek uz priekšu, jo ukraiņi varonīgi pretojas, tādēļ krievu armija pāriet uz terora taktiku pret civiliedzīvotāju cilvēkkapitālu, es teiktu “civilcilvēkkapitālu”.

Ievērojām arī ukraiņu armijas sagrautos un iznīcinātos krievu tankus un citu bruņutehniku. Tas nozīmē, ka ukraiņu armija tomēr ir spējīga atvairīt krievu karaspēka uzbrukumus.

Krievijai, kā klīstot baumas, kaut kā tomēr nav veicies ar sākotnējā plāna izpildi – dažās dienās ieņemt Kijivu.

Tiekoties ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, Baltijas valstu un Polijas galvas pārrunāja vairākus jautājumus, cik novēroju. Viens no galvenajiem bija ieroči kājiniekiem, kas Ukrainai ir vajadzīgi jau tagad, lai samazinātu cilvēkkapitāla likvidācijas aptveri.

Es jau norādīju, ka, manuprāt, ukraiņu tauta tomēr esot kaut kā motivēta, saliedēta tieši savas valsts un Eiropas un Rietumu aizsardzībai.

Ukrainai ir vajadzīgi ne tikai viegli, bet arī smagi ieroči. Gribu pieminēt, ka proporcionāli Baltijas valstis un Polija sniedz ievērojamu militāro palīdzību Ukrainai ar tiem “gudrajiem prettanku ieročiem”, ko sniedzam no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, kuru termiņi beidzas jau rīt, ņemot vērā, cik liela valsts mēs esam un kāda ir mūsu militārā spēja, šos ieročus ukraiņi iznīcinās, tikko tos piegādās.

Prettanku “gudrajiem ieročiem”, kuriem beidzas termiņš, iet bojā īpaši akumulatori un tie nav te uz vietas nomaināmi, tāpēc ieroči jāsūta atpakaļ uz izgatavotājrūpnīcu atjaunošanai, kas ir laikietilpīga ķēpa un finansiāls apgrūtinājums.

Šā vai tā, bet Ukrainas prezidents pateicās arī par Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas sniegto atbalstu Ukrainas militāro spēju stiprināšanā.

Zelenskis arī enerģiski pateicās tiem astoņu valstu prezidentiem, kas februāra beigās kopīgā deklarācijā aicināja ES piešķirt Ukrainai tūlītēju vai drīzu kandidātvalsts statusu.

Paredzēts, ka ES Ukrainas iesniegumu izskatīs “steidzamības kārtā”, lai gan šāda izskatīšana prasa vairākus gadus. Manuprāt, ļoti iespējams, ka atbilde būs zināma “jau rīt”. Līdzīgi, kā ziniet, bija Turcijas sakarā. Tas dotu iepēju ES iesaistīties Ukrainas nopostīto infrastruktūru celtniecībā arī ar Baltijas valstu “celtnieku triecienbrigādēm” un Latvijas brīvprātīgajiem sapieriem Ukrainas mīnu laukos.

Es ciešā un personīgā kontaktā darīju savu, kas man vislabāk padodas, apspriedos par darījumiem - mēs ar Zelenska kungu pārrunājām jautājumu par Ukrainas “lieko graudu” eksportu, neskatoties uz to, ka ukraiņu aplenktajās pilsētās plosās bads un infekcijas, trūkst dzeramā ūdens un cilvēki salst un iet bojā.

Man jāuzsver, ka Ukraina ir viens no lielākajiem graudu eksportētājiem pasaulē un tas ir pluss šai vizītei un sarunām - no Ukrainas eksportētās labības ir atkarīgi eksportētāju darījumu partneru bizness un ienākumi.

Es jau aktīvi sazinājos ar Latvijas MK valdības vadītāju, viņa ekselenci Krišjāni Kankaru - Vanckaru par šo jautājumu, kā mēs to varam pēc iespējas ātrāk risināt, apsteidzot konkurentus, lai eksporta plūsma, kas nav iespējama caur Odesas ostu, ietu pa dzelzceļu cauri mūsu darījumu partneriem uz “savu pašrisku”, ņemot vērā sankciju plašo mērogu.

Tikšanās laikā galvas pārrunāja arī Ukrainas attiecības ar Krieviju. Manā ieskatā ir pilnīgi skaidrs, ka Krievija nolēmusi dabā pāriet no teorijas uz praksi un īstenot kara noziegumus, metot izaicinājumu globālajai tiesību sistēmai.

Es ukraiņiem norādīju, ka ir ierosināti divi procesi. Starptautiskā krimināltiesa, kas atrodas Hāgā, sākusi izmeklēšanu. Krimināltiesas prokurors ir ieradies Ukrainā, lai izmeklētu Krievijas kara noziegumus, kā jau Latvijas presei minējis eiroparlamentārietis Ibars Ijabs- Mujabels.

Otrs process ir diemžēl “izteikti cionistisks”. Tas ierosināts Starptautiskajā tiesā ANO, jo Krievijai esot aizdomas pašas Ukrainas īstenotā genocīdā, kas pats par sevi (das Ding an sich ) jau ir starptautisko tiesību pārkāpums.

Ar Zelenska kungu pārrunājām ne gluži manu vien ideju par to, ka varētu izveidot “īpašu starptautisku tribunālu”, kura “tiesību priekšmets” būtu Krievijas agresīvais karš pret Ukrainu, lai arī iztrūkst “Krievijas kara pieteikuma satura Ukrainai”.

Lai šādu ideju īstenotu dabā, nepietiekot tikai ar labu valstsgribu vien, bet ir nepieciešam “labi gali” starptautisko tiesību īstenotāju aprindās - pietiekami liels valstu skaits, kas varētu apņemties dibināt šādu tribunālu. Un tas nevar būt tāds, “visiem zināmais nekāds LRTT” ar “zināmo cilvēktiesību aizstāvju vadoni no Minsteres” vienpersonīgi. Ja runājam par tribunāliem, var pieminēt arī tribunālu Dienvidslāvijas konfliktā. Es ar lielām cerībām skatos tajā virzienā.

https://www.la.lv/to-visu-bija-smagi-redzet-levits-atzist-ka-krievijas-karaspeks-darbojas-ar-ipasu-nezelibu


Ibars Ijabs Mujabels
https://m.pietiek.com/raksti/sociopats_respekte_speku_un_tikai_speku,_citas_valodas_vins_nesaprot/komentari

Krišjānis Kankars- Vanckars

https://pietiek.com/raksti/musu_vara_briestoso_situaciju_izmanto_nevis_rupes_par_latvijas_sabiedribu,_bet,_lai_pagutu_sashemot_sev_izdevigas_aferas/

Atbildēt

Levic Egils

03.05.2022. 20:44

»

Neticēju tad komunistiem un Veidemanei

un neticu arī tagad. Veidemane un Jundzis uztraucas par savu komfortu cionistu piedirstajā valsts, huntas, ideoloģijā


Draugi! Godīgie ebreji no Izraēlas ar Latvijas dubultpilsonību! Dāmas un kundzes! Ekselences!

Talkošanai kājas aug latvietībā. No latvietības daudz mācījusies padomju ebreju vai vienkārši žīdu tauta.

Talkošana savā ziņā pieder žīdu būšanai, ko apstiprina arī mūsu Satversmē rakstītais, ka katra cilvēka pienākums ir rūpēties par dabu un vidi.

To es esmu vienmēr norādījis citiem žīdiem, kas izliekas par latviešiem, kā “Lielās talkas" patrons, fiziski pasākumā “gaidi ar maisu” enerģiski piedaloties talkošanas procesā arī 30. maijā, Bišumuižā, lai sakoptu zemesgabalu, kurā iecerēta Latvijas Paralimpiskā sporta centra būvniecība.

Varu atzīmēt, ka Talkas laikā atrasto atkritumu aptvere parasti mainās. Atradumu vidū gadās arī kuriozi, ko uzreiz nevar pievienot “gaidi ar maisu” saturam. Tādā reizē jāraksta iesniegums attiecīgās pašvaldības policijai par atradumu un jāgaida uz atbildi, un dažreiz to summu naudas izteiksmē, kas pienākas atradējam.

Pēc piedalīšanās “Lielajā talkā”, kuras patrons es esmu, nonācu pie dažām atziņām par produktiem, kuru Latvijā vēl nav bezatkritumu programmu vadīšanai ar viedajiem sensoriem no Izraēlas.

“Nulle atkritumu” aprites ekonomikas domāšanas veida pieņemšana un jaunu mērķu noteikšana Latvijā attiecībā uz to, kā mēs dzīvojam pasaulē, ir sfēra, pie kuras līdz šim nav piestrādāts pietiekami tālredzīgi.

Bezatkritumu koncepcija paceļ mantru “novērot, izsekot, utilizēt” pilnīgi jaunā līmenī.

Pilsēta bez atkritumiem un atkritumi bez pilsētas nav iedomājami, radot tādu cilvēkkapitālu, kam seko daudz mazāki finanšu ieguldījumi.

Vairākām pilsētām Izraēlā un visā pasaulē tagad ir skaidri noteikti cilvēkkapitāla bezatkritumu politiskie mērķi, kā daļa no to sadzīves atkritumu apsaimniekošanas politikas.

Un pieaugošā atkritumu apsaimniekošanas prakses digitalizācija ir ļoti svarīga mūsu pārejā uz bezatkritumu pasauli, ko saražo cilvēkkapitāla izstrādē.

Bet kas tad īsti ir “nulles atkritumi”? Un kā viedie sensori un uz datiem balstīta atkritumu apsaimniekošana var palīdzēt pilsētām sasniegt nulles atkritumu mērķus?

Un te būs atbilde.

Kopienas visā pasaulē terminu “nulles atkritumi” definē dažādos veidos.

“One more waste Israel International” globālā cilvēkkapitāla aktīvu alianse to definē šādi:
“Visu resursu saglabāšana, cilvēkkapitāla izstrāde mijiedarbībā ar finanšu kapitālu”.

Citiem vārdiem sakot, nulles atkritumu mērķis ir līdzināties ilgtspējīgiem un darbīgiem cilvēkiem, kas pārvērš atkritumus resursos, ko izstrādā citi.

Jūs varētu domāt, ka “nulles atkritumi” ir tikai vēl daži vārdi otrreizējai apstrādei. Bet “nulles atkritumu” jēdziens sniedzas daudz tālāk par atkritumu pārveidošanu atkārtoti lietojamos materiālos. Nulles atkritumi ietver visu produkta dzīves ciklu, tostarp cilvēkkapitāla un finananšu kapitāla pārvaldību.

“Zero waste” mērķis ir:
saglabāt planētas dabas resursus.

Nulles atkritumu statuss netiks sasniegts vienas nakts laikā. Taču, tā kā digitālās tehnoloģijas kļūst arvien vieglāk pieejamas cilvēkkapitāla izstrādes rezutātu kontrolei un atkritumu apsaimniekošanā, mēs varam sākt spert nozīmīgus soļus resursu ekonomijā.

Pārveidojot mūsu atkritumu apsaimniekošanas praksi, aicinu Latvijas sabiedrību piedalīties diskusijā par to, kā datu nolasītāji un viedie sensori var palīdzēt jums un mums optimizēt Latvijas “Lielo talkas” finanšu izdevumu samazināšanai mūsu Izraēlas Kneseta tīmekļa semināros pēc individuālā pieprasījuma.

Lai Latvija kā piemērs pasaulei sasniegtu nulles atkritumu statusu, vēl ir nepieciešamas būtiskas izmaiņas mūsu cilvēkkapitāla radīto atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūrās.

Tos var iedalīt trīs jomās:
1. Nacionālo atkritumu novērošana;
2. Nacionālo atkritumu izsekošana;
3. Nacionālo atkritumu utilizācija.

Saskaņā ar Eiropas Vides aģentūras datiem, nacionālie atkritumu rašanās novērošanas plāni ir ļoti svarīgi, lai panāktu nulles atkritumu daudzumu.

Kā viedie sensori iekļaujas bezatkritumu bildē? Tas viss ir saistīts ar viedo sensoru datiem. Datu apstrāde un analīze ir ļoti svarīga, lai Latvijai panāktu nulles atkritumu statusu.

Ja cilvēks pamostas un beidzt nolemj izdarīt šodien ko labu, tad var paņemt cimdus un doties ssakopt savu izvēlēto vietu Latvijā.

Lasiet vairāk par to, kā citas pilsētas īsteno uz datiem balstītus rīcības plānus, lai uzlabotu kapitālu izstrādes rādītājus.

Un tas ļautu mums efektīvi uzlabot mūsu iniciatīvas un spert redzamus soļus ceļā uz vēl zaļāku nākotni.


https://jauns.lv/raksts/zinas/500037-valsts-prezidents-talkosana-pieder-pie-latvietibas-ta-ir-musu-tradicija-ko-esam-nesusi-ari-pasaule

Atbildēt

godīguma cena - sākot no 1369863 eiro (2002. gads, saeima)

03.05.2022. 20:34

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).
Vēl viena lieta, ko es nesaprotu un nepieņemu “Jaunā laika” politikā, ir tas, ka viss ir pērkams par naudu. Jo bieži vien citu cilvēku vērtējums vairāk atspoguļo nevis kaut kādas citu cilvēku darbības, bet parāda konkrētā cilvēka domāšanas veidu. Jo tās lietas, ko kādreiz pārmeta, ir ļoti grūti pat iedomāties. Taču, ja šādi apgalvojumi nepārtraukti izskan, tātad tas šo cilvēku – cilvēku, kas veido politiku, – domāšanā ir ielikts kā stūrakmens. Savu godīgumu Repše novērtēja par miljons latiem, bet sabiedrība to nesameta, viņš dabūja pusmiljonu – un tad dabūja pretī “Lattelekom”. Pusmiljons un “Lattelekom” – nu, tas pats miljons vien būs.
Nav pareizi! Nedrīkst visu pirkt par naudu! Ir lietas, kas netiek pārdotas, un arī godīgums nav novērtējams par vienu miljonu latu. Tā ir zema cena! Latvijas valsts nevar maksāt par viena cilvēka godīgumu miljonu latu. Tas ir pārāk lēti, zemiski un nepiedodami.
(https://www.saeima.lv/steno/2002_8/st_040309/st0903.htm)

Atbildēt

Amerika vai Atmoda? (2002. gads, saeima)

03.05.2022. 20:20

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).
Ir lielas valstis, ir vidējas valstis, un ir mazas valstis. Tā nu ir sanācis, ka Latvija ģeogrāfiski un iedzīvotāju skaita ziņā ir viena no tā saucamajām mazajām valstīm. Vēstures laikmetu griežos tieši mazās valstis ir tās, kas ir cietušas visvairāk. Un tieši tāpēc mazās valstis ir meklējušas sev sabiedrotos.
Jau kopš mūsu valsts neatkarības iegūšanas laikiem tieši Amerikas Savienotās Valstis ir bijušas viens no mūsu lielākajiem sabiedrotajiem, ja ne pats lielākais sabiedrotais. Arī okupācijas laikā ar savu konsekvento okupācijas neatzīšanas politiku Amerika mums palīdzēja atgūt neatkarību. Un arī mūsu ceļā uz NATO kā valsts mūs ir atbalstījusi, arī materiāli.
Tāpēc man ir jautājums nākamajam iespējamam Ministru prezidentam Emša kungam. Vai tā ir taisnība, ka pēdējo nedēļu laikā ASV vēstnieks Latvijā Braiens Karlsons ir lūdzis iespēju tikties ar jums, bet jūs neesat atradis laiku, lai tiktos?
(https://www.saeima.lv/steno/2002_8/st_040309/st0903.htm)

Atbildēt

Atis Priedītis

03.05.2022. 20:13

Veidemane joprojām turpina izplatīt melīgos uzskatus par godīgo Atmodu un neko nevēlas rakstīt par VDK lomu un "auseklīšu" saikni ar VDK un "stučīšanu".

Atbildēt

Neticēju tad komunistiem un Veidemanei

03.05.2022. 20:11

un neticu arī tagad. Veidemane un Jundzis uztraucas par savu komfortu cionistu piedirstajā valsts, huntas, ideoloģijā.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: