Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Chemodan - Vokzal

21.09.2023. 19:46

»

Agr

Ой, оказывается, при "оккупантах" рождались дети и росли леса, а при "независимости" Латвия вымирает, а леса вырубаются? Каааааакой сюрприз неожиданный! Письмами своими можете подтереться, мудачье. Вы все равно в октябре проголосуете все за те же партии коалиции, как бы они вас ни имели во все дыры. ...


Nevis okupantu laikā, bet Latvijas brīvvalsts laikā. Kas tad dzima? Mazie krimnašiki? Nākamie čekistiņi? Okupācijas laikā tie, kuri nepaspēja aizmukt, un bija ar smadzenēm starp ausīm, atrada bēdīgu galu Sibīrijas lāģeros vai stūra mājas pagrabos.

Nemīz, nabadziņ. Kad jūsu “cēlo tautu” Latvija un latvieši no saviem pleciem vienreiz norausīs, tad te būs tāpat kā pirmās Latvijas laikā - gluži kā pēc kara. Un izrāviens arī būs tāds pats. Par to neskumsti… Tikai nākamreiz neviens savās vietās nepaliks.

Atbildēt

Kristīna

14.09.2023. 21:59

»

at bogdanovs123

Kas ir patiesie klimata izmaiņu cēloņi...


Paldies par interesanto informāciju!

Atbildēt

Galdnieks

10.09.2023. 17:44

Idioti! Mēs samazinām Zviedrijas pensionāru nākotnes ienākumus.

Atbildēt

vv

05.08.2023. 07:32

»

Damaksnis

Raksts - 100% taisnība...


Tauta neko nevar, viņai nav nekādas tiesības, vienīgi ko tā var, maksāt vairāk nodokļus un nodevas, rīt lētos poļu produktus un slimot ar hroniskām kaitēm, kuras par lielu naudu ārstēt, vēl tauta var uzturēt citu zemju baņķierus, maksāt par stāvvietām uz Latvijas zemes pie veikaliem, slimnīcām u.t.t. igauņiem un lietuviešiem, par aptieku saimniekiem vispār nav ko runāt.
To visu tauata laipni lūgti.

Atbildēt

Nav labi ar dabu

06.03.2023. 11:53

»

nesmīdini publiku

kādi zaļie


Nav nostiprinātas "runas lapiņas" svētkos un parlamentā. Tur mēs viņus ieraudzījām.

Atbildēt

Sinoptiķis

28.12.2022. 23:20

»

at bogdanovs123

Kas ir patiesie klimata izmaiņu cēloņi...


Un kā Jums liekas,izžūst tikai tādēļ,ka nedaudzīgi izcērt?Un kas notiek ar pašiem kokiem?

Atbildēt

vista

12.10.2022. 18:59

Nu ko te no tā profesionālā atsēdētāja ministra krēslā- padomjlaika recidīvs ar nacionālām zīmotnēm. Par to kā skan ;šī tukšā muca! Un ir kas sadzird un priecājas par savu dzirdi. žēlabu sarakstā trūkst tikai patiesi zāļie putnkopji un dabas vērotāji, pandisti un visi citi kladzinātāji

Atbildēt

Agr

22.09.2022. 16:58

Ой, оказывается, при "оккупантах" рождались дети и росли леса, а при "независимости" Латвия вымирает, а леса вырубаются? Каааааакой сюрприз неожиданный! Письмами своими можете подтереться, мудачье. Вы все равно в октябре проголосуете все за те же партии коалиции, как бы они вас ни имели во все дыры. Политики это прекрасно понимают и все ваши вопли им до одного места.

Atbildēt

Shēmaa darbojaa

09.08.2022. 06:40

Top jauns bizness latvenergo ar latvijas valsts mežiem cirtīs mežos vietu vēja ğenerātoriem. Jauns dibinājums ar iespējām čunguri ... ......

Atbildēt

Gustavs

08.08.2022. 13:48

Tikai-paliek neskaidrs: Ko dizenie mezkopji raksta rakstus mazpopulārā interneta vietnē? Kapēc paši neko nedara? Kapēc par to neinformē MK un politiskās partijas? Kapēc paši necīnās pret mežu nepareizu apsaimniekošanu???

Atbildēt

pensināre-mežkope

22.04.2022. 11:01

»

parastas mežsardzes VMD gan neciena!

Inta Balode Vecākais mežzinis Ziemeļvidzemes virsmežniecība, Limbažu mežniecība 510.02...


Nesaprotami mazas algas mežziņiem, tāpēc jau VMD mājaslapā ir tik daudz vakanču mežziņiem. Vai to Gerhards nesaprot, ka mežziņiem , kuriem jābūt ar augstāko mežsaimniecisko izglītību, jāsaņem viņu stāvoklim atbilstoša alga. Saeimā un ministrijā sēž ierēdņi ar zemāku izglītību, bet lielāku algu.

Atbildēt

Koks

29.01.2022. 20:10

Ja,runa par mežiem,tad no kurienes uzradās kaut kāda sia Estonian,Latvian,Lithaunian Environment, kuri uzliek privātajiem mežu īpašniekiem liegumu mežistrādei. Jobcik, kāpēc valsts un ārzemnieku mežos tāda huiņa nenotiek. Perdeļi nolāpītie.

Atbildēt

Vārds

14.01.2022. 13:23

»

Diāna .

Jā,ar nekoptiem krūmiem aizaugusi,kurus tagad sauc par mežiem


Tieši tā. Laiks atbrīvot.

Atbildēt

at bogdanovs123

09.11.2021. 00:10

Kas ir patiesie klimata izmaiņu cēloņi?


Tik cik es esmu pētījis klimata izmaiņas, tad varu piekrist par co2 līmeni, kam vispār nav nekā kopīga klimata izmaiņām. Tomēr, nav taisnība par to, ka tas viss par klimata izmaiņām ir muļķības. Diemžēl, jāpiekrīt, ka zinātnieku prognozes pirms 20 gadiem par ozona slāņiem un to, kas notiks pēc desmit gadiem ar klimatu vispār, ir bijušas tik nenormāli pārspīlētas, ka zinātnieki ir zaudējuši jebkādu uzticamību. Un tieši tas pats attiecas uz viņu prognozēm par covid.

Tomēr, klimata izmaiņas notiek, tās ir cilvēku radītas, tās ir ārkārtīgi nopietnas un pieaugošas...

Lai saprastu to nopietnību, ikvienam iesaku noskatīties dokumentālo filmu "Pumped Dry". Tā skaidri norāda uz tendencēm - pasaulē ir arvien mazāk lietus un gaiss ir arvien sausāks, kas nonāk pilnīgā pretrunā arī ar tā saucamo Siltumnīcas Effektu... Jo redz, saskaņā ar Siltumīcas Efektu, atmsofērai bija jāpaliek mitrākai visu laiku, jo augstākas temperatūras izraisa spēcīgāku okeānu tvaikošanu. Bet notiek pretējais - gaiss paliek sausāks un sausāks, un neviens zinātnieks šo paradoksu tā īsti nepēta...

Saskaņā ar manis izpētīto, tas viss sākās un beidzas ar mežu daudzumu uz pasaules. Un lai arī Latvijas mežu teritorija, statistiski, ir divkāršojies, tas nekādi nenozīmē, ka koksnes un mežu zaļās masas apjoms ir palielinājies.

Gribu par to izteikties...

Ir tā, ka koki ne tikai sevī uzkrāj to oglekļa dioksīdu, bet viņi dara kaut ko kas ir daudz svarīgāks - koki (augi) mitrina gaisu. Augi paturot tikai 5 procentus no visa uzņemtā ūdens. Tas ir zinātnieku izpētīts un viņi paši to apgalvo. Pārējo 95 procentus augi izsmidzina atmosfērā, tādējādi to mitrinot.

Tas ko zinātnieki nekad neiekļauj savos pētījumos ir tas, ka atmosfēra uz visas planētas paliek arvien sausāka. Tas noved pie upju un ezeru izsīkšanas, pie plašākiem ugunsgrēkiem, pie specigākām un biežākām smilšu vētrām. Tas viss arvien vairāk iznīcina augu valsti, ieskaitot mežus... Veselīgā ekosistēmā, kur ir daudz augu visapkārt, nekāds ūdens trūkums vispār nav iespējams... Augu valsts absorbē mitrumu, kas nāk no ūdeņiem, un nodrošina tā palikšanu virs sauszemes. Augi tādā veidā kalpo kā depozitārijs ūdeņiem un mitrumam gaisā, tieši virs sauzemes. Interesanti, ka ledāji un ledus kārtas uz poliem veidojas no augšas ūdenim piesalstot pie tiem. Jo sausāks ir gaiss, jo mazāk piesalst... Tātad, tas izskaidro arī šo problēmu.

Ja augu (sevišķi nobriedušu koku) zaļā masa ir tik svarīga, kā tas izskatās, un zinātne saka, ka mēs esot zaudējuši trešo daļu no mežiem kas bija pirms Industriālās Revolūcijas, tad nav brīnums, ka gaisā ir arvien mazāk ūdens. Sausāks gaiss arī uzkarst stiprāk. To mēs varam pierādīt novērojot un salīdzinot slapjās un sausās pirtis.

Zinātnieki negodprātīgi uzskaita mežu. Viņi par mežu sauc tādu, kas tikko sācis atjaunoties. Bet izcirsti tiek meži visā pasaulē kur koki bija vairākus simtus gadus veci... To koku masa un lapu masa bija vismaz desmitiem ja ne simtiem reižu lielāka, nekā tajās jaunaudzēs. Tas nozīmē, pasaule varētu būt zaudējusi līdz pat 80% no zaļās masas kas augu valstij reiz bija pirms Industriālās Revolūcijas. Un, ja augi mitrina gaisu, un ar to pazemina arī temperatūru, tad nav brīnums, ka mums ir problēmas ar klimatu ja mežu (augu valsts) apjomi ir tik pamatīgi samazinājušies...

Kad šo visu uzzināju, sapratu, ka pasaules vienīgā patiesā problēma patiešām ir mežu iznīcināšana. Bet zinātnieki un politiķi to pilnībā ignorē. Co2 ir maza nozīme klimata pārmaiņās.

Kanāda tāpat kā Latvija šķauda virsū šai problēmai. Tāpēc arī tā klimatu izmaiņu konference Glāzgovā ir absolūti bezjēdzīgs cirks kas neatrisinās vispār neko. Viņi jau tagad saka to pašu ko uzņēmēji Latvijā. Ar tādiem politiķiem un zinātniekiem pasaulē ar mums visiem ir cauri... Viņi vispār ignorē augu valsts zaļās masas apjomu. Viņi rūpējas tikai par to, lai statistiski teritorija skaitās mežš. Tātad, viņi apzināti turpina iznīcināt pasauli, bet oficiāli par to rūpējas. Sausuma viļņu izraisīts pārtikas trūkums var nākt pr visu pasauli vienā gadā kā milzu pārsteigums...

Ir dokumentālā filma YouTube. Saucas - Pumped Dry. Noskatieties. Tajā parādīts, kā pasaules izžūšana tuvojas... Problēma ir lielāka un tuvāk nekā zinātnieki domā. Biedē tas, ka cilvēki, pat zinātnieki, par nenojauš, no kuras puses problēma tuvojas...

Atbildēt

Jhf

31.07.2021. 10:07

Igauņiem meži ir okei vakar izbraukājis ar moci

Atbildēt

Ko tad

16.06.2021. 18:12

»

ruta

Zēl nabaga Latviju,ka prettautiskās valsts pārvaldes noziedznieki viņu izlaupa.Kad beizot Latvijā parādīsies Staļins,kas šos izdzimteņus likvidēs


tik unikālu paveica tavs Staļins ar savām represijām? Pārsvarā iznīcināja ne pie kā nevainīgus cilvēkus. Dievs noziegumus pret cilvēci nepiedod!!!

Atbildēt

http://worknet30.com/

09.06.2021. 08:24

I AM Making a Good Salary from Home $ 6580- $ 7065 / week, which is amazing, under a year ago I was jobless in a horrible economy. I thank God every day I was blessed with these instructions and now it's my duty to pay it forward and share it with Everyone.

Go to home media tech tab for more detail ……… ..—- >> 𝐰𝐰𝐰.𝐰𝐨𝐫𝐤𝐧𝐞𝐭𝟑𝟎.𝐜𝐨𝐦

Atbildēt

Dabu slepkavo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18.05.2021. 09:35

Daba tiek slepkavota un dzīvniekus kā Ūdeles arī. Prāts neatgriezeniski velk uz elli!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Helenq

24.04.2021. 06:04

Sveiki atvykę. Jei tu vienišas -- meet365.club

Atbildēt

Vārds

15.02.2021. 13:06

Latvija ir aizaugusi kā tas nav bijis pēdējos 500 gadus. Praktiski nav vairs neviena skatu punkta ar skaistām ainavām kur nav meži priekšā.
Par ko vispar satraukums?

Atbildēt

>Re

16.12.2020. 01:53

»

Re

Neesmu manījis, ka LVM aizliedz izmantot savus ceļus


netēlo muļķi! ne jau par izmantošanu te kāds runā! vai ar īpašnieku - sabiedrību tie zināmie gnīdas no LVM ir saskaņojušas miljonus vērtu ceļu izbūvi īpašniekam piederošajos mežos?

Atbildēt

RE KĀ

30.07.2020. 08:33

Valsts izzagšana un aplaupīšana nebūtu iespējama ar varas struktūru ( korumpētu policistu, tiesnešu utt.) Sadarbība ar padpmju čekas,, mantojumu,, kuras galvenais uzdevums iznīcināt latviešus savā zemē un sekmīgi tas ir norisinājies nu jau 30 gadu garumā.
21GS čekas metodes nav mainījušās KONTROLĒT UN PAKĻAUT. Klāt nācis internets un mobilais telefons.

Visās struktūrās, kas skar sabiedrības ,drošību,, strādā čekas ,,mantojums,, visām atslēgām dzīvokļos pievīlētas sen jau kopijas, aprīkojums jebkurā laikā pieejams.

GĀZES UC tet darbinieku aisegā savelk vadus konspiratīvajos dzīvokļos un visas cilvēku privātās lietas tiek ierakstītas un kontrolētas.

Neviens kabeļu operators nekontrolē savu pieslēgumu stāvokli, to velk čekisti.

Un uzticēties Latvijas telekomunikāciju operatoriem smagi izsakoties ir ļoti naivi, datu inspekcija formāla iestāde, kur darbojas tikai atrakstoties, tāpēc LV nekas labs nevar būt, kā Freiberga teica ,,Valsts vara ir nozagta!,,

Atbildēt

Čūsku krāsotāji kapara krăsā

28.04.2020. 08:05

Mežkopji kas krāso čūskas! Šo mežmeistaru padzīt no darba par rāpuļa mocīšanu un feik ziņu izplatīšanu. Pārs tūkstošus par sodu un padzīt no amata.

Atbildēt

Strīpniek, vai tiešām gadā?

23.02.2020. 12:32

»

LVM atdod valsts mežus saviem korišiem

kurš atdeva Jurišāres mežus par santīmiem


Nosacītā nomas maksa par zemi gadā
31,19 EUR gadā (bez PVN)
Zemes iznomāšanas mērķis - teritorijas uzturēšana rekreācijas vajadzībām.

Atbildēt

LVM atdod valsts mežus saviem korišiem

23.02.2020. 12:28

kurš atdeva Jurišāres mežus par santīmiem?
Nomnieks: SIA "ARDARENI" reģ. Nr.40103615847
Līguma noslēgšanas datums: 13.07.2016
Līguma darbības termiņš līdz: 12.07.2023

Atbildēt

ruta

15.02.2020. 10:36

Zēl nabaga Latviju,ka prettautiskās valsts pārvaldes noziedznieki viņu izlaupa.Kad beizot Latvijā parādīsies Staļins,kas šos izdzimteņus likvidēs

Atbildēt

Yes

17.12.2019. 01:18

Tūjas meži gar jūru uz 50 gadiem iznomāti Strautiņam, par kapeikām. Desmitiem hektāru! Mauka repše izlikās neko neredzam, kad viņam toreiz uz galda uzlika līgumu kopijas. Ceram, ka einārs nosprāgs savu hemoroīdu asinīs

Atbildēt

VV

16.12.2019. 15:15

intereses parāda tā laika Latvijas valsts mežu līgumi
Tiesnesis, Boldiševičs, Dilba, Ozols

Atbildēt

Hihi

15.12.2019. 15:21

Ko tad jūs tur, latvijas ppežkopji, klusējāt, kad visa Mottes blice no VNĪ paklusām pārlīda uz Latvijas mežiem un sāka to metodisku izsaimniekošanu??
Ari perdelis repše biski no visa iestūma kabatā, noslēpjot Strīpnieka un Turības īpašnieka slepenos meža nomas darījumus

Atbildēt

Bebrs

02.12.2019. 15:14

Labi, ka mežkopji ir sākuši runāt, tikai līdz atbildīgajiem politiķiem jau tas nenonāks. Nu varbūt nonāks, bet kurš tad atteiksies no biezas naudas čupas. Un nezāģēs zaru, uz kura paši sēž. Saprātīgiem cilvēkiem jau sen ir redzama patiesā situācija Latvijas valsts mežu ap(iz)saimniekošanā, tikai nav ietekmes sviru. lai kaut ko mainītu. Un tādiem kamikadzēm nevajadzētu apsaukāt cilvēkus, kurus uztrauc situācija Latvijā, piedevām skaidrot, ka tie jau veci muļķi, kuri nesaprot jauno laiku biznesu.

Atbildēt

...

16.11.2019. 00:23

ļoti labi komentāri!

Atbildēt

AVA

08.11.2019. 13:54

»

Kamikadze

Visu cieņu veco mežkopju paaudzei, kurai pieder arī mani vecāki. Zinu šo paaudzi no bērnības, un kā reizi šīs paaudzes pēcnācēji ir tie kas faktiski arī šodien vada un veido Latvijas meža nozari. Patiešām nezinu, vai šo vēstuli parakstījušo mežkopju atvases arī ir mežsaimnieki, ja nē tad interesanti...


Ak, Dievs! Pēc valodas redzams-nopirkts esat un sistēmas retoriku apguvis labi.Nav koki sākuši augt 3 reizes ātrāk, nu nav tās pārmaiņas dabā tik drastiski izmainījušas senāko statistiku.Vienīgi lielās vētras, pēc kurām jūsu "ekokoki" guļ gar zemi un atēnotās audzes jārestaurē.Ko lidz jūsu mērījumu precizitātes palielinājums?Un nevajag censties vecos mežiniekus padarīt par idiotiem.Tas īlens no maisa lien laukā.Atcerieties, ka katrs jaunievedums nes vairāk ļaunuma kā labuma.Tauta,kurai it kā pieder meži,grib redzēt arī nesakropļotus mežus.

Atbildēt

Kur tad būs tā saimniekošana, ja šādi visu izklakarē

03.11.2019. 09:22

https://pietiek.com/raksti/kalvisa_padomnieka_sievas_sporta_klubs_sanem_dasnu_valsts_uznemuma_atbalstu?nomob

Atbildēt

hm

09.10.2019. 10:39

Ščepaniks nav vēl Barviku nospārdījis?

Atbildēt

Haralds Barviks, SIA GRK direktors, NRA

05.10.2019. 13:53

Demokrātiskā un tiesiskā valstī, kur arī pati valsts atsevišķās nozarēs nodarbojas ar uzņēmējdarbību, svarīgs priekšnosacījums nozares veiksmīgai attīstībai ir godīga un uz vienādiem konkurences noteikumiem balstīta darbība.

Šī un varbūt kādu citu nezināmu iemeslu dēļ tika izveidota valsts akciju sabiedrība Latvijas Valsts meži (LVM), kas savulaik deklarēja saukli – Meža dienests nedrīkst pats sagatavot un pārdot cirsmas, tādējādi pārņemot virkni šīs institūcijas pienākumus. Diemžēl, radot LVM, situācija ir kļuvusi vēl sliktāka – ir radīts ļoti vāji kontrolēts uzņēmums, kas pats sagatavo, pats cērt un pats nodarbojas ar sortimentu tirdzniecību. Piedevām LVM darbību neviens neuzrauga un neizvērtē, – ar iekšējo auditu nodarbojas pati akciju sabiedrība, sakot: "Pats daru, pats kontrolēju." LVM uzraudzība ir ļoti būtiska, jo tikai tādā veidā ir iespējams panākt, lai valsts gūtu pēc iespējas lielāku labumu no akciju sabiedrības darbības. Tomēr pašlaik visā valsts teritorijā cirsmu fonds tiek sagatavots ar iztrūkumu, tādējādi tiek apkrāpti gan meža nozarē darbojošies uzņēmumi, gan pati valsts. Ja valsts ir nolēmusi saglabāt daļu meža resursu savās rokās, par tās pienākumu kļūst resursu likumīgas izmantošanas uzraudzība un nodokļu iekasēšana, nevis nodarbošanās ar saimniecisko darbību, kas ir uzskatāma par tirgus kropļošanu. Latvijā pašlaik daudzās nozarēs notiek privatizācija, savukārt valsts mežos ir vērojama monopolizācija, kas tiek īstenota ar Zemkopības ministrijas lēmumu. Monopolizācijas un apaļkoku piegāžu modeļa pamatojums – LVM iespējamais peļņas pieaugums. Tās ir pilnīgas muļķības, jo no visiem meža izstrādātājiem iekasētie nodokļi daudzkārt pārsniedz LVM fiksētos maksājumus, turklāt LVM izveidojoties par monopolu un attīstot šo modeli, daudzi privātie mežizstrādes uzņēmumi būs spiesti pārtraukt savu darbību. Vēl jo vairāk – arī fiksētais maksājums, kā arī citi LVM maksājumi ir mežistrādes uzņēmumu nopelnītā nauda, kuru starpnieks LVM pasniedz kā savas darbības augļus. Interesanti, kur šī nauda paliek? Par nelietderīgu naudas izlietošanu liecina kaut vai fakts, ka LVM regulāri trūkst līdzekļu meža infrastruktūras attīstīšanai. Bet savādi, ka tikai to meža ceļu iekārtošanai, kuri ir paredzēti privāto mežizstrādes uzņēmumu lietošanai. Piemēram, vietās, kur tiek īstenots apaļkoku piegāžu modelis, meža ceļu uzlabošanai un iekārtošanai naudas pārsvarā pietiek. Arī par medību platību nomu iekasētā nauda mistiski pazūd kopējā LVM naudas katlā, un, ja noteikti naudas līdzekļi tomēr nonāk atpakaļ, tad tikai LVM saimniecībās. Citu teritoriju attīstība akciju sabiedrībai nerūp. LVM neizprotamā kārtā vienmēr atrodas privileģētā stāvoklī, – arī par koksni meža resursu izmantošanā iesaistītie uzņēmumi ir spiesti veikt maksājumu uz priekšu, savukārt LVM par to var norēķināties pēc koksnes izstrādes vai arī par to nav jāmaksā vispār. Tas ir kuriozs, kas nekur citur nav sastopams. Šo un vēl citu nesakārtoto lietu rezultātā valsts budžetam aiziet garām lielas naudas summas, bet, ko lai dara – arī starpniekam ir jādzīvo, vai ne?..
Pašreizējais apaļkoku piegāžu modelis ir tikai instruments LVM savtīgo interešu īstenošanai. Šo interešu vārdā tad arī tiks likvidētas 5000 darbavietas, kavēta meža infrastruktūras attīstība un radīts kārtējais Latvenergo vai Latvijas kuģniecība. Jautājums – kas aiz tā slēpjas? Varbūt ir jābeidz spēlēt paslēpes un izlikties, ka viss ir kārtībā, un ir pienācis laiks izvilkt uz skatuves pelēkos kardinālus, kuri visas šīs nekrietnības virza politiskā līmenī, cerēdami valsts vārdā iegūt nozari savā īpašumā vai pārpārdot kādam kaimiņzemēs!

Atbildēt

!

05.10.2019. 13:43

Koruptīvie darījumi tiek noslēpti aiz komercdarījumiem (J.Bordāns)

Atbildēt

ups! kā tad tas iespējams?

23.09.2019. 23:42

»

ziņo bijušais Valles pagasta padomes priekšsēdētājs

VECUMNIEKU NOVADA DOME...


2. Par medību tiesību izmantošanu noteikt gadā maksu 0,40 euro/ha (bez PVN).
3. Līgumu noslēgt uz laiku līdz 2021.gada 31.decembrim.

Atbildēt

tad jau

21.09.2019. 08:19

»

ziņo bijušais Valles pagasta padomes priekšsēdētājs

VECUMNIEKU NOVADA DOME...


Arnis Onužāns.Vecumnieki, Valle, Ogre

Atbildēt

456q

19.09.2019. 22:18

vērtīgi komentāri

Atbildēt

ziņo bijušais Valles pagasta padomes priekšsēdētājs

11.09.2019. 14:52

VECUMNIEKU NOVADA DOME
DOMES SĒDES PROTOKOLS
Nr. 5
Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā 2016.gada 25.maijā
Sēdi vada – Vecumnieku novada Domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis.
Protokolē – Domes sekretāre Elga Kaļķe.
Deputāti:
1. Rihards Melgailis – piedalās;
2. Mārtiņš Mediņš – piedalās;
3. Aiga Saldābola – piedalās;
4. Valdis Rusiņš – piedalās;
5. Andris Lisovskis – nepiedalās (neattaisnoti);
6. Jānis Kovals – nepiedalās (attaisnoti);
7. Anita Smilškalne – piedalās;
8. Anna Balgalve – piedalās;
9. Jānis Kalniņš – piedalās;
10. Dagmāra Venclova – piedalās;
11. Vēsma Petruševica – piedalās;
12. Gunārs Puziņš – piedalās;
13. Diāna Ruģele – piedalās;
14. Iveta Lavrinoviča – piedalās;
15. Gunta Drezova – piedalās.
Piedalās –
Pašvaldības administrācijas darbinieki: izpilddirektors Guntis Kalniņš, Finanšu nodaļas
vadītāja Gita Skribāne, galvenā grāmatvede Maruta Zālīte, Kancelejas nodaļas
vadītājs/jurists Arvīds Zvirbulis, informatīvā izdevuma “Vecumnieku Novada Ziņas”
redaktore Žanna Zālīte, sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Vlasova, Attīstības plānošanas
nodaļas vadītāja-projektu vadītāja Dace Šileika, Sociālā dienesta vadītāja Ina Jankeviča,
sociālais pedagogs Renārs Sprancis, teritorijas plānotājs/zemes ierīkotājs Jānis Strēlis,
zvērināts revidents Aivars Rutkis.

12.§
PAR MEDĪBU TIESĪBU NODOŠANU SIA „ARDARENI”
(Ziņo Kancelejas nodaļas vadītājs/jurists A.Zvirbulis) bijušais Valles pagasta padomes priekšsēdētājs
[..]
Vecumnieku novada domē 13.01.2016. saņemts SIA „ARDARENI” pilnvarotās personas
zvērināta advokāta M. O. (Onužāna) iesniegums. SIA „ARDAREN” iesniegumā lūdz izskatīt jautājumu
par medību tiesību nomu un noslēgt medību nomas līgumu/us par četriem pašvaldības
valdījumā esošiem nekustamajiem īpašumiem.
Medību likuma 1.panta 10.punkta terminos teikts, ka medību tiesību lietotājs ir zemes
īpašnieks vai lietotājs, kura īpašumā vai lietošanā esošajā zemes gabalā ietilpst šajā likumā
noteiktajām prasībām atbilstošas medību platības, vai persona, kurai zemes īpašnieks vai
lietotājs likumā noteiktajā kārtībā uz līguma pamata nodevis savas medību tiesības. Saskaņā
ar Medību likuma 1.panta 9.punkta otro teikumu, medību tiesības zemes īpašnieks vai
lietotājs var izmantot pats vai nodot citai personai. Medību tiesību nodošana citai personai ir
īpašnieka lēmums.
Pašvaldībai nododot medību tiesības tai īpašumā vai lietojumā esošajās medību platībās,
ir jāievēro Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma
tiesību normas, kā noteiktais 3.pantā pienākums lietderīgi rīkoties ar finanšu līdzekļiem un
mantu, kā arī 8.pantu, kas nosaka aizliegumu nodot publiskas personas mantu bezatlīdzības
lietošanā.
Izvērtējot Vecumnieku novada Domes rīcībā esošo informāciju, kā arī ar lietu saistītos
apstākļus un iesniegumu par medību tiesību iegūšanu pašvaldības nekustamajos īpašumos,
kura kopējā platība ir 14 ha, kā arī, pamatojoties uz likumu „Par pašvaldībām” 14.punkta
2.daļas 3.punktu; 21. panta 14.punkta a) apakšpunktu, 77.pantu, Medību likuma 19. panta
4.daļu, ņemot vērā Attīstības komitejas 17.05.2016. atzinumu,
atklāti balsojot: PAR – 13 (Rihards Melgailis, Mārtiņš Mediņš, Aiga Saldābola, Valdis
Rusiņš; Dagmāra Venclova, Jānis Kalniņš, Anita Smilškalne, Anna Balgalve, Iveta
Lavrinoviča, Vēsma Petruševica, Gunārs Puziņš, Gunta Drezova, Diāna Ruģele); PRET –
nav; ATTURAS –nav.

Vecumnieku novada Dome
23
NOLEMJ:
1. Nodot medību tiesības SIA „ARDAREN”
reģ.Nr.40103615847, Vecumnieku novada
pašvaldības tiesiskajā valdījumā esošajās zemes vienībās Kurmenes pagastā:
"Impu karjers", kadastra Nr.3262 001 0046, 4 ha platībā;
"Vārpas 1/2", kadastra Nr. 3262 001 0094. 1,4 ha platībā;
"Taurkalnes mežniecība", kadastra Nr. 3262 001 0074; 8,6 ha platībā.
2. Par medību tiesību izmantošanu noteikt gadā maksu 0,40 euro/ha (bez PVN).
3. Līgumu noslēgt uz laiku līdz 2021.gada 31.decembrim.

SIA „ARDAREN”
Darbības veidi: Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana (68.20, versija 2.0) (Avots: VID, CSP)

Atbildēt

pašvaldības Ogre, Vecumnieki

11.09.2019. 09:44

Ogres novads
Uzsāk detālplānojuma izstrādi Brīvības un Suntažu ielā
02.05.2019 10:17
Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības domes 2019. gada 18. aprīļa lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu zemes vienībām Brīvības ielā 55 un Suntažu ielā 9, Ogrē, Ogres nov.” tiek uzsākta detālplānojuma izstrāde zemes vienībām Brīvības ielā 55, Ogrē, Ogres nov., kadastra apzīmējums 74010030524 un Suntažu ielā 9, Ogrē, Ogres nov., kadastra apzīmējums 74010030544.
Detālplānojums tiek izstrādāts ar mērķi sadalīt minētās zemes vienības retinātas savrupmāju apbūves vajadzībām, inženierapgādes un piekļūšanas nodrošināšanai.
Detālplānojuma izstrādes ierosinātājs – SIA “ARDARENI”
http://www.ogresnovads.lv/lat/zinas__jaunumi/?page 4&doc 237984

Vecumnieku novads
Vecumnieku novada dome konceptuāli atbalstījusi būvniecības ieceri sporta šautuves izveidei un darbībai nekustamajā īpašumā "Mežvilki" Kurmenes pagastā, portālu informēja domē.

Publiskās apspriešanas laikā par ieceri tika iesniegtas 12 anketas, no kurām piecās iecere netika atbalstīta. Pašvaldībā uzsver, ka anketas nebija anonīmas un bija iespēja objektīvi, pēc būtības izvērtēt katra viedokļa saistību ar iecerēto būvniecību. Ieceri neatbalsta tuvākie kaimiņi, un kaimiņi vēlētos, lai šautuve būtu slēgta tipa. Tāpat kaimiņus satrauc, ka šautuvē radītais troksnis traucēs viņu, viņu bērnu un mazbērnu dzīves kvalitātei.

Pašvaldības Būvvaldē saņemtas arī vēstules no Latvijas Mednieku asociācijas un Latvijas Mednieku savienība, kurās pausts atbalsts šautuves izveidei, jo "tās izveide cels mednieku šaušanas meistarību, attīstīs medību šaušanas sporta veidu, tā būs paredzēta arī jaunsardzes, zemessardzes un apsardzes šaušanas apmācībām".

Savukārt SIA "Ardareni" pārstāvji būvniecības ieceres prezentācijā un publiskās apspriešanas sanāksmē sniedza solījumu, ka šautuvei nebūs liela noslodze - tā netiks izmantota komerciāliem nolūkiem, jo tā domāta tikai pašu un draugu treniņiem un medību ieroču kalibrēšanai.

Jau vēstīts, ka objekts iecerēts īpašumā "Mežvilki", kas pieder uzņēmumam "Ardareni".

http://www.bauskasdzive.lv/vietejas-zinas/vecumnieku-novada-dome-neiebilst-pret-sautuves-izveidi-180179

Atbildēt

ja jau

10.09.2019. 10:05

knābis apciemoja Valmieras mēru Baiku, vai tikpat labi nebūtu jāapciemo arī Dundagas mērs Felts un Jaunjelgavas mērs Libeks?

Atbildēt

Andrejs

10.09.2019. 08:19

»

Vismaz 40 īpašumi, 300 000 eiro ienākumi – ko atklāj 'Latvijas Valsts mežu' vadības deklarācijas

Delfi, 23.05.2017...


Sistēmu veido konkrēti cilvēki, konkrētas amatpersonas.Atbildīgie ir identificējami.

Atbildēt

par mežu izciršanas projektu, ko ZM virza valdībā

07.09.2019. 22:35

nu ko,
dzelteno kartīšu rādītāji no JKP (Šuplinsku ieskaitot) Sadarbības padomē vai citos kuluāros, ir saviem kompanjoniem vai konkurentiem – kā nu kuro reizi pateikuši – draugi mīļie, būs vēl viena kartīte! Ietirgojam šito jautājumu pret kaut ko citu! Loģisks scenārijs… hoķ naktī tur varēja būt politiska vienošanās!

Tas nosacījums arī bija tads. Attīstībai PAR saka:
..mums ir ļoti svarīgs Kancelejas (Valsts Kanceleja)viedoklis, jo mums ir ļoti svarīgi – tiesiskumu var interpretēt dažādi. Kā nu viņi interpretēs, tā nu viņi interpretēs.

Domburs: Kanceleja nepieņem lēmumums. Pieņem lēmumus Kariņa vadītā valdība!

Delfi TV, 30.08.2019


Atbildēt

..

07.09.2019. 08:12

»

vai varētu būt sagadīšanās?

Edmunds Beļskis...


Latvijas valsts meži
Latvijas gaisa satiksme
VRC Zasulauks
VARAM

Atbildēt

Lapas:    4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: