Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

teikšu otrādi kā grūtups

05.01.2011. 18:05

Muļķi ušakovu tauta pieciestu aiz līdzjūtības, bet zagli nekad.

Atbildēt

norok naudu

05.01.2011. 17:57

pabalstos

Atbildēt

No reply

05.01.2011. 09:40

Protams, ka formāli Ušakovs ir tikpat pūkains kā viņa gaišzilais džemperis un, protams, ka viņš pratīs izlocīties, kāpēc cilvēku skaits atšķiras. Tomēr es ar nepacietību gaidīšu citus kreatīvus izskaidrojumus par daudz būtiskākām lietām, proti, kāpēc pašvaldības darbības rada (resp. Ušakova ieskatā laikam nerada) nevajadzīgus zaudējumus (kas, starp citu, tiek segti no nodokļu maksātāju naudas). Tādas aizdomas man un ne tikai man rodas, jo, pirmkārt, ja darbinieku skaitu samazina tikai formāli un vienus cilvēku atlaiž, bet citus pieņem, tad atlaišanas pabalsti (kā redzams, tie izmaksāti vismaz 2700 cilvēkiem) ir zaudējumi, no kuriem iespējams izvairīties; otrkārt, atlaižot prettiesiski, atkal rodas zaudējumi tiesas uzlikto kompensāciju veidā; treškārt, pārsūdzot tiesas lēmumus, zaudējumi nemitīgi palielinās (jo „skaitītājs” visu laiku griežas, un vidējā izpeļņa jāmaksā par visu laiku no atlaišanas brīža līdz pat galīgā sprieduma stāšanās spēkā brīdim).
Diemžēl „Oklahoma, kāda tā ir” ziņa, ka „prokuratūra jau ir aicinājusi Ušakovu uz paklāja, lai brīdinātu par nelikumīgu atlaišanu nepieļaujamību..”, ir stipri pārspīlēta - viss, ko prokurore iespēja (saistībā ar Viņķeļa & Co atlaišanām), bija brīdināt Ušakovu, ka atlaist cilvēkus prettiesiski nav labi. Pamatu kriminālprocesa ierosināšanai viņa nesaskatīja (likumā ir tāda jancīga norma, ka amatpersonai ir TĪŠĀM jārīkojas prettiesiski - ja grib no kāda paprasīt atbildību, tas ir būtībā neiespējami). Ievērības cienīgi ir arī tas, ka Domes deputāti paši balsoja, ka par šiem zaudējumiem neviens nav atbildīgs - tā sakot, paši darām, paši arī vērtējam.

Atbildēt

Arnis

[R] 04.01.2011. 22:52

Beztermiņa līgums prasa abu pušu piekrišanu izmaiņām. Terminēts līgums atstāj darba devējam nesalīdzināmi lielākas iespējas ātriem manevriem. (Cita lieta, ka terminētus darba līgumus nemaz nedrīkst tā vienkārši nepamatoti slēgt, bet par to var ilgi un dikti tiesāties)

Turklāt beztermiņa + pielikumi ir murgs no sistēmas viedokļa. Dažādi dokumenti ar dažādu saturu un dažādu darbības laiku vienlaicīgi piesieti vienam cilvēkam/amatam. Kam to bardaku vajag? Ja mainās līguma nosacījumi, drošāk un vienkāršāk ir pārslēgt jaunu līgumu.

Savukārt, ja ir jāatlaiž cilvēks (un, ja vēl viņš ir arodbiedrības biedrs), tad beztermiņa līgums tā sasien rokas darba devējam, ka maz neliekas.

Atbildēt

Arnim

04.01.2011. 21:51

A kāda šķirba, lai palielinātu algu - termiņlīgums vai beztermiņa(+pielikums pie līguma, ja makten kādam kasās)?

Atbildēt

Arnis

[R] 04.01.2011. 20:16

Nē, mans darbs nav nekādi saistīts ar RD :) Bet sarakstā redzu dažus cilvēkus, kas noteikti ir tur pat strādājuši jau krietni pirms 1.1.2010.

A kādas konkrēti es muļķības sarakstīju? Gribat teikt, ka samazināt algu vai atlaist darbinieku var vienkārši ar administratīvu rīkojumu no augšas? Nekā nebija. Iespējams tāpēc jau IMHO bijušie darbinieki veiksmīgi tiesājas ar RD.

Atbildēt

Arnim

04.01.2011. 19:55

Jūs te sarakstījāt tādas muļķības, ka rodas aizdomas, vai tik nestrājāt Izglītības departamentā.

Atbildēt

Arnis

[R] 04.01.2011. 19:26

Manuprāt šis teksts ir stipri garām. Tā kā sākuma datums ir norādīts 1. janvāris, tad visticamāk lielākā daļa "pieņemto" ir vienkārši līguma pagarināšanas/pārslēgšanas rezultāts. Par skolotājiem jau te minēja. Par citiem arī - lai varētu griezt/mainīt/pacelt algas atbilstoši pieņemtajam pilsētas budžetam, ir jāpārslēdz līgums. Tāpēc droši vien daudzi līgumi ir līdz gada beigām un pēc tam tiek pārslēgti atbilstoši finansējumam.
Pretējā gadījumā, ja līgumi ir beztermiņa, tad mainīt algu apmēru ir nesalīdzināmi ķēpīgāk.

Atbildēt

atbilde Apnikai

04.01.2011. 18:58

Piebilde. Valsts var neļaut pašvaldībai skolu klapēt ciet, bet šajos mēra laikos, kad viens otrs staro kosmosā un uguņo gaisā, normāli cilvēki parasti taupa, un atļauja slēgt skolas parasti tiek dota.

Atbildēt

atbilde Apnikai

04.01.2011. 18:55

"1, skolotāju algas pamatā maksā valsts un pašvaldības ietekme te ir minimāla"

Valsts pašvaldībai dod noteiktu summu uz bērnu galviņu skaita, pašvaldība sadala kā grib. Bet ja pašvaldība nolemj kārtējo skolu aizklapēt un skolotājus izsviest uz ielas, tad valsts ietekme te ir nekāda.

"2, vismaz pirmsskolas skolotāju skaitam būtu jāpalielinās, ja ir atvērti vai izremontēti vairāki dārziņi, tad uz vienu grpiņu ir vismaz 4 cilvēki klāt un tas atkal iespeido pieņemto skaitu."

Gan pirmsskolās, gan arī skolās ļoti liela atlaisto un pieņemto daļa ir sargi, sētnieki un dežuranti. Par dažām iestādēm pat var pabrīnīties - kur tik daudz to sargu un sētnieku pēkšņi uzradusies vajadzība pieņemt, par kādiem šišiem, un kas tos darbus darīja pirms tam?Atbildēt

Apnika

04.01.2011. 18:26

Atbildei:
Viss ir iespējams, gan tas ka esmu ušakova fane, gan tas, ka negrib autors iedziļināties jautājumos ko uzdod :)
iespējams, ka lietderīgāk tomēr būtu nodalīt skolotājus no citiem domes darbiniekiem, jo:
1, skolotāju algas pamatā maksā valsts un pašvaldības ietekme te ir minimāla
2, vismaz pirmsskolas skolotāju skaitam būtu jāpalielinās, ja ir atvērti vai izremontēti vairāki dārziņi, tad uz vienu grpiņu ir vismaz 4 cilvēki klāt un tas atkal iespeido pieņemto skaitu.

Atbildēt

atbilde Apnikai

04.01.2011. 18:09

Cienījamā Ušakova fane Apnika! Kāpostus ar nagliņām sajaucis nevis LL kungs, bet gan N.Uš. kungs savā haotiskajā atbildē. Mērs sabārstījis vienā maisā pupas, konfektes un saulespuķu sēklu izspļautās mizas. Kad Izglītības departamentā atlaida grāmatvežus, daudzus pirmspensijas vecumā, tad visas lietas kopā ar dažiem laimīgajiem pārņēma Centrālā dome. Tad nu visas lietas par atlaistajiem, pieņemtajiem (no jauna vai atkārtoti), kompensācijām un citām lietām vienkopus atrodas vienā grāmatvedības programmas datu bāzē, par ko samaksāta milzu nauda. No turienes var skaisti un ātri izvilkt laukā da jebko krustām šķērsām jebkādā griezumā, sagatavojot atbilstošu pieprasījuma programmiņu. Bet nē! Tas, ko mēs redzam RD atbildē, tiešām ir kiš-miš. Ušakovs nav nopūlējies, lai viņa cilvēki izsniedz kārtīgu darbu, nevis fuflo. Bet varbūt viņš speciāli tā ir izdarījis, lai ieriebtu? Jo caurspīdība jau pie šaubīgām gešeftēm neder.

Atbildēt

Apnika

04.01.2011. 17:29

Cieņījamie, kolēģi - komentētēji.
Paskatieties par ko ir runa. LL kungs ir sajaucis kopā kāpostus ar nagliņām. mazliet paskaidrošu skolu personālsastāva ikdienas (ikgadu) dzīvi:
- ārkārtīgi bieži vienošanās ar konkrētu skolot;aju tiek slēgta uz māčibu gadu (iemelsi tam ir vismaz 4, bet par to citreiz0 un mācību gada beigās skolotājs tiek atlaists. Ja nekas labāks netiek atrasts, tad viņš turpat arī tiek pīeņemts atpakal, tādējādi viņš ststistiku papildina 2 reizes, gan kā atlaistas, gan kā pieņemtais.
- ir ārkārtīgi liela skolotāju migrācija starp skolām, kas protams te ir atspoguļota, bte kopējie skai'tļi neva liecināt par tieši domes darbu. Tā ir bijis gadu desmitiem, gan pirms gan pēc Ušakova.

Vēl, ja ir interese par atlaisānas kompensācijām:
atlaišanas kompensācija 0,9 algu apmērā + par neizmantoto atvaļinājumu pienākas katram atlaistajam, bet izņemot gadījumus, kad tiek uzrakstīts pēc paša vēlēšanās un atvaļinājums ir izņemts un tādu gadījumu manā kolektīvā ir vismaz 1/4 daļa. Nezinu pieprasījumu saturu, bet ja katru reizi ir prasīts par ko citu, tad atbuildes var atšķirties.

Atbildēt

Reorganizēt!

04.01.2011. 16:52

Nu jau atkal Uškakova kantoris izdomājis ekonomiju uz bērnudārzu rēķina. Raugi, divus bērnudārzus pievienos diviem citiem. Būšot krutā ekonomija uz administrācijas samazinājuma rēķina. Bet cik tad liela ir b/d administrācija? Vadītāja? Saimniecības pārzine? Divi b/d, 4 cilvēki? Nu tad nu gan sekonomoļi! Ņirga nāk par tādiem darboņiem. Un atkal radīsies jaunas problēmas ar bērnu rindām, ar pārreorganizēšanos, ar papīriem... Toties kādam saskaņietiem var rasties atalgots darbs!

Atbildēt

alfa to beta

04.01.2011. 16:20

Lietas jāsauc īstajos vārdos. Tā, lai adresāts sadzird un tā, lai tam pielec tieši tā, kā tika plānots. Ar tādiem maigiem tekstiem kā "mums ir laba pilsētas dome, tomēr tās grūtajā darbā ir atsevišķas nepilnības, bet mēs esam pārliecināti, ka visdrīzākajā laikā visi trūkumi tiks novērsti" neko nepanāksim. Jāsaka tik tieši, lai adresātam pielec, nu piemēram:" Treknie administratīvie baloži tik taisa virsū tautai, piemēslojuši visu publisko pārvaldi, piecūkojuši pilsētu un meklē brīvu nepiedētu vietu, kur taisīties vēl. Sarkanas acis, tūliņ pļūtīs atkal."

Atbildēt

beta

04.01.2011. 15:46

Lapsa, Tu pāršāvi pār strīpu, resp., aizšāvi garām. Sen nebija nācies lasīt kaut ko tik vulgārā valodā uzrakstītu.Tas atsauca man atmiņā Višinska saukāšanos komunistu Krievijā. Derdzīgi un nožēlojami. Neesmu pret kritiku, bet tai jābūt argumentētai un literārā valodā.Kaunies!

Atbildēt

Oklahoma, kāda tā ir

04.01.2011. 10:44

Pagaidiet, man nav skaidrs viens jautājums: kāpēc vispirms tiek atlaists milzīgs skaits izglītības iestāžu darbinieku, bet pēc tam milzīgs skaits tiek pieņemts no jauna?

Kur te ir loģika? Kur te ir tas racionālais grauds? Bet varbūt nēkādu jēgu te nevajag meklēt? Varbūt Ušakovs un Radzēvičs kā tādi pienapuikas, tikuši pie varas, eksperimentē ar administratīvo resursu: ciet-vaļā, ciet-vaļā, iekšā-ārā iekšā-ārā?

Tomēr tādā gadījumā ir taču struktūras un darbinieki (RD IKSD), kuriem būtu jāaizstāv savējie (skolas) pret diletantu un zaļknābju visatļautību. Prokuratūra jau ir aicinājusi Ušakovu uz paklāja, lai brīdinātu par nelikumīgu atlaišanu nepieļaujamību, kas nozīmē, ka RD vadība "sūdus" ir savārījusi ne pa jokam.

Kur ir bijis Izglītības departaments, kur bijusi tā vadība? Nulles? Nu jā, mēs jau zinām bēdīgos stāstus par Helmani un viņa (ne)spēju vadīt nozari atbilstoši mūsdienu prasībām un iztapību zvaniem no augšas, un tagad šo zvanu interesentu- sīkbodīšnieku nacionālo īpatnību dēļ varētu būt sevišķi daudz. Diemžēl vārtsarga Izglītības departamentā pret bumbām, kas sistas no augstākiem plauktiem, nav, tur puscaurs siets. Piemēram, pieņemam lēmumu apvienot bērnudārza ēkā esošu sākumskolu ar pustukšu lielu vidusskolu. Piezvana kardinālis, un pļurkš. Neko neapvienojam. Pilnīga politiska prostitūcija! Viss tas izglītības kantoris ir pilnīgi jātransformē! Viņš ir kļuvis par vecu, nespējīgu un smieklīgu sargsuni. Bet tam ir jābūt patstāvīgam un autoritatīvam savas nozares karognesējam, kāds tas diemžēl nav. Lai veiktu izglītības nozarē strukturālas reformas, vajag nevis sākt ar veco piepju atstāšanu iesildītajos amatos, kuras atlaiž tūkstošiem sētnieku, apkopēju un dežurantu un pēc tam citus pieņem atpakaļ vietā, bet gan jāsāk ar veco piepju nomaiņu pret tādām, kuras ir profesionāli spējīgas un pilsoniski atbildīgas pret sabiedrību, nevis tikai pret mēru, viņa partijas biedriem un partijas biedru biznesa draugiem-piparbodīšu turētājiem.

Atbildēt

vilis

04.01.2011. 09:52

Kak ķeper buģem govoriķ toļko po ruski?

Atbildēt

?

04.01.2011. 08:32

Kad "izpurinās" Izglītības departamentu?

Atbildēt

bubu - skorpim

04.01.2011. 07:16

A ko te kāds gaidīja? ka būs tūkstoši izpilddirektora vietnieku? Manuprāt, ļoti labi, ka dokumenti visi nopublicēti. Skaidri var redzēt, ka domē ir bardaks, ka skolotāji tiek simtiem pieņemti un atlaisti, atlaisti un pieņemti, kaut kādas mistiskas reorganizācijas it kā notiek, bet ēdēju skaits nemazinās.

Atbildēt

skorpis

04.01.2011. 00:32

Nu piedodied, bet vai Jūs pirms rakstīšanas arī apskatījāties,kas tie par cilvēkiem, kuri pieņemti darbā? Pavirši uzmetot acis man sanāk, ka 95% ir skolotāji un citi izglītības iestāzu darbinieki.
Kaut kā liekas, ka pēdējā laikā sākat kļūt "dzelteni" - svarīgākais ir skaists virsraksts un apsaukājoši teksti.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: