Menu
Pilnā versija
Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Jānis Miezītis · 28.01.2019. · Komentāri (22)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jērkules ciema gudrais

04.02.2019. 21:06

»

Pomeranču Vainadziņš

Taču laikam jau tikai materiālisma un ideālisma - kā tēzes un antitēzes - sintēze ļauj pilnīgāk izprast procesus, kas notiek dabā, cilvēkā un sabiedrībā


Jau senie grieķi uzskatīja, ka visa sākums ir matērija (materiālisti) vai ideja-gars (ideālisti).

Atbildēt

Demoralizācija

03.02.2019. 16:14

»

Ilze

Šo moralizējošo lekciju Miezītis, ja grib, var nolasīt saviem nabaga bērniem. Bet vēl labāk tā iederētos viduslaikos. Viss salikts pa plauktiņiem kā no Bībeles: labais, ļaunais, izvēle, sods. Eiropā Dievs jau labu laiku kā ir miris. Varbūt autors man ieteiktu īsto partiju, par kuru balsot, lai es nekļūdītos...


Jūs kā redzams esat no turīgajiem huntas bērniem ar auKstu pašapziņu. Uz tādiem veselais saprāts saka, ka bābas un pusaudži no varas jātur pa gabalu, bet vīri brieduma gados var atnākt kā novērotāji lēmumu pieņemšanas brīžos, lai ar laiku paši pārtaptu par lēmumu pieņēmējiem.

Atbildēt

Ilze

03.02.2019. 02:42

Šo moralizējošo lekciju Miezītis, ja grib, var nolasīt saviem nabaga bērniem. Bet vēl labāk tā iederētos viduslaikos. Viss salikts pa plauktiņiem kā no Bībeles: labais, ļaunais, izvēle, sods. Eiropā Dievs jau labu laiku kā ir miris. Varbūt autors man ieteiktu īsto partiju, par kuru balsot, lai es nekļūdītos pareizajā izvēlē.

Atbildēt

Es

01.02.2019. 21:13

Puse bija ļurināšana par tēmām, kuras autors netver.

Atbildēt

Latv. konvers.vārdnīca

30.01.2019. 09:39

Materiālismu arī nevajag vulgarizēt un pilnīgi noliegt, tam var būt dažādi veidi. Jau daži senie domātāji noliedza patstāvīgu garīgu realitāti, neatkarīgu no matērijas. Lukrēcijs uzskatīja, ka pat dvēselei ir materiāla struktūra. Pamatojoties uz materiālismu, varēja attīstīt dabas zinātnes, aprakstot matemātiski.
Atsevišķs materiālisma paveids ir t.s. praktiskais materiālisms - uzskats, ka vienīgās īstās vērtības ir materiālās, un bagātība, vara, jutekliskā bauda ir galvenie dzīves mērķi.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

30.01.2019. 07:29

Taču laikam jau tikai materiālisma un ideālisma - kā tēzes un antitēzes - sintēze ļauj pilnīgāk izprast procesus, kas notiek dabā, cilvēkā un sabiedrībā.

Atbildēt

...

30.01.2019. 06:45

Vilis Plūdonis.Divi pasaules.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

30.01.2019. 06:22

»

A.P.

Jūs zaudējat seju pēc tādiem vārdiem: "Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus ...


"Ļoti ceru, ka Jums nav ne vecāku, ne sievas, ne bērnu, kuriem būtu nācies izjust Jūsu "ķīmisko reakciju". "

Priedīšpap, Miezīškungs droši vien nav materiālists. Līdz ar to viņa sieva un bērni būs piedzīvojuši ko daudz vairāk par "ķīmisko reakciju".

Atbildēt

sociāli atstumtais

29.01.2019. 23:23

viens ir ko proponē , pavisam otrs kā dzīvo ; ir pilnīgs pamats apgalvot (izpētīts) , ka tieksme pēc( taisnīguma) godīguma ir patiesi neatņemama cilvēka dabas īpašība , kura var tikt apspiesta un izkropļota kā tieksme pēc brīvības ; pat ar likumu vajadzētu aizliegt ,, uzurpatorus ,, ,,iešanu politikā,, [Didzis ŠMITS] , jo vara demoralizē tos , kuriem tā tiek parādīta , vai ,,ļauta ,, , piem. LR ar negodīgām ,,vēlēšanām ,, balsošanu par sīkām , savtīgu interešu grupelēm , kur godīgumam nav vietas kandidēt ... šeit lieki piebilst par - izvēli .

Atbildēt

A.P.

29.01.2019. 20:54

»

Jānis Miezītis

Priedīša kungs, lai kaut kam oponētu, nepietiek tikai ar apgalvojumu, ka tās ir muļķības. Ir vajadzīgi argumenti. Būšu ļoti pateicīgs, ja jūs tādas morālas vērtības kā tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība loģiski pamatosiet ar materiālisma filosofijā bāzētiem argumentiem.Ja jums tas ...


Jūs zaudējat seju pēc tādiem vārdiem: "Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus lēmumus." Ļoti ceru, ka Jums nav ne vecāku, ne sievas, ne bērnu, kuriem būtu nācies izjust Jūsu "ķīmisko reakciju". Tās jau vairs nav muļķības, bet šarlatāniska tumsonība sintezē ar patoloģisku amoralitāti.

Atbildēt

Jānis Miezītis

29.01.2019. 20:19

»

Arturs Priedītis

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves...


Priedīša kungs, lai kaut kam oponētu, nepietiek tikai ar apgalvojumu, ka tās ir muļķības. Ir vajadzīgi argumenti. Būšu ļoti pateicīgs, ja jūs tādas morālas vērtības kā tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība loģiski pamatosiet ar materiālisma filosofijā bāzētiem argumentiem.Ja jums tas izdosies, tad jūs būsiet pirmais cilvēks, kam kaut kas tāds ir izdevies. Materiālisma galvenais kritērijs ir noderīgums.Materiālists būs godīgs, tikumīgs, līdzcietīgs tikai līdz brīdim, kamēr tas viņam ir noderīgi un izdevīgi. Kas attiecas uz nesavtību, tad kādēļ gan lai materiālists priekš kaut kā nesavtīgi ziedotu savu vienīgo, neatkārtojamo eksistences brīdi uz šīs zemes? Cilvēces nākotnei? Bet tie taču būs citi cilvēki, kas tajā nākotnē dzīvos! Viņš tad gulēs kapā tārpiem par barību un neko no tā vairs nejutīs... Taču materiālistiem ļoti patīk, ka citi cilvēki ir godīgi, līdzcietīgi, nesavtīgi, patriotiski. Viņi labprāt parazitē , izmantojot šīs citu cilvēku īpašības. Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus lēmumus. Komunisti savas valdīšanas laikā, sludinot materiālismu un ateismu, tautai mācīja tā saukto komunisma cēlāju morāli, kuras vērtības īstenībā visas bija patapinātas no ideālisma morāles. Viņi labi saprata, ka bez ideālisma morāles vienkārši NAV IESPĒJAMA vienotas sabiedrības pastāvēšana. Un akli, bez iedziļināšanās pieņemot šo "komunisma cēlāju morāli", daudzi cilvēki ziedoja savu veselību un dzīvību komunisma gaišajai nākotnei. Par to komunistu režīms viņus bagātīgi atalgoja ar spīdīgām bleķa medaļām, goda rakstiem, bildītēm uz gaoda plāksnēm un .... nabadzību.

Atbildēt

Politikā

29.01.2019. 20:03

mēs neko neizvēlamies. Privātā dzīvē kaut ko no neizbēgama ļaunuma. Vēlamies maksāt mazāk. Aizejam pa vieglāko ceļu - uz nekurieni. Par visu labo jāmaksā dārgi. Par velti ir tikai siers peļu slazdā.

Atbildēt

tentiņš

29.01.2019. 19:24

god. autorkungs, vai esat stingri pārliecināts, ka vispār kaut ko spējat izvēlēties? Visas tās jūsu pamatvērtības ir pupu mizas. Jums ir dota viena izvēle šajā pasaulē - visam, kas notiek, teikt jā, pretējā gadījumā ir Dantes elle. Tas ir pamata līmenī, sadzīvē variet putoties cik tik uziet, bet tam nav nekāda ne nozīme, ne jēga, jo viss mainās, šeit visas konstrukcijas ir nestabilas

Atbildēt

man pensija 100€, mēnesī

29.01.2019. 19:16

Varētu teikt, ka šis raksts ir ideālistisks, atliktu tikai ievērot šeit paustās pamācības. Tikai nesaprotama viena lieta - nacionāla valsts pārvalde rūpēsies par tautas interesēm, tā spēj radīt katram pilsonim vislabvēlīgākos apstākļus, pauž autors. Bet mums jau 28 gadus ir latviska valdība, tikai pamainoties personālijām, vai tad ne?

Atbildēt

ha-ha

29.01.2019. 18:58

Līdz šim cilvēku uzskatīja par personību.
Ja šo homo sapienu deģenerējam atpakaļ uz pērtiķu sugu, tad jā, pievienojos autoram. Tie makaki, kuri tuvāk pie koku galotnēm, pie gaismas, tos varētu raksturot kā ideālistus. Savukārt, pa zemi lodājošos gorillas kā materiālistus.
Skaidri un saprotami! Bet pleziozauri pie ēdamgalda spriestu apmēram tā: Šonedēļ ēdīsim ideālistus, bet kad tie beigsies, ķersimies klāt materiālistiem.
Secinājums: Pērtiķu suga būtu pirmā, kura izzustu no šīs pasaules, ja pasaule būtu tik vienkārša un primitīva.

Atbildēt

lauķis

29.01.2019. 18:19

Vergiem brīvība nav saprotama , viņus tā biedē , jo brīvība ir totāla atbildība par visu.Vergs sapņo par saviem vergiem , un tur nav vietas godīgumam , nesavtībai , līdzcietībai.

Atbildēt

A.P.

29.01.2019. 18:15

»

Arturs Priedītis

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves...


Es par Jūsu, autora kungs, šausmīgo "viedokli" informēju savus draugus "FB" lapā, kur sapulcējas domājoši un zinoši cilvēki. Viņiem būs interesanti tikties ar vecākās paaudzes prāta šūpošanos, jo visbiežāk tagad tiekamies ar pusizglītotas un pamatīgi nozombētas jaunatnes aloģiskajiem, obskurantiskajiem "viedokļiem".

Atbildēt

Arturs Priedītis

29.01.2019. 18:07

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves garumā. Un šīs vērtības abiem pasaules uzskatiem ir pilnīgi atšķirīgas(!?). Saprotama lieta, ka „matērijas pikucim”, kurš īsu brīdi zemes virsū tiek saukts par cilvēku, tādi jēdzieni kā „Tēvzeme” un nacionālā piederība kādai tautai ir gaužām mazsvarīgi(!?). Arī tādām morāles vērtībām kā, piemēram, tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība materiālismā nav nekāda loģiska pamatojuma(!?)." Te nu ir pārāk lielas aplamības uzrakstītas, lai tās neatstātu bez dziļa nosodījuma. Materiālisms ir tik melīgi primitīvi raksturots, ka faktiski nav vērts kaut ko komentēt. Kā Jūsu vecumā, kungs, var teikt, ka materiālismā nav nekāda loģiskā pamatojuma tikumībai, godīgumam, uzticībai, nesavtībai, līdzcietībai? Jūsu (arī mans) mūžs galvenokārt pagāja, dzīvojot materiālisma Saulē. Vai tad mēs dzīvojām bez tikumības, godīguma, uzticības, nesavtības, līdzcietības? Kā var rakstīt tādas šausmīgas muļķības?

Atbildēt

RB

29.01.2019. 17:03

Autoram - bravo un vētraini aplausi, kas pāriet ovācijās. Pareizo ceļu ejiet !

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: