Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

???

23.10.2019. 12:22

»

Vai tiešām tas ir iespējams!

Tātad šāda līmeņa un risku projekts tiek bīdīts un taisīts par nacionālo interešu objektu bez ietekmes uz vidi novērtējuma


Varat pārliecināties paši - piezvanot uz Vides pārraudzības valsts biroju par Skulte LNG projektu atbildīgajai Vinetai Maskavai - vai ir sagatavoti darba uzdevumi priekš SIA kas veiks izpēti.
Tiek aktīvi un intensīvi lobēts nacionālo interešu objekta statuss. Varbūt tas atvieglos arī vides vērtējumu un gan biotopi, gan Ārņu rags ar savu lūzuma zonu, gan novadu teritorijas plānojumi būs "pie kājas".

Atbildēt

Vai tiešām tas ir iespējams!

23.10.2019. 11:36

»

 !!!

Un vēl neliela piebilde: pilnīgi nospļauties par tiem tūristiem, jo mazāk viņu, jo labāk. Tūristi dabai nodara daudz lielāku kaitējumu, kā moderns terminālis vai tankkuģis. Paskaties uz tiem atkritumu kalniem, kas paliek pludmalē pēc tūristiem


Tātad šāda līmeņa un risku projekts tiek bīdīts un taisīts par nacionālo interešu objektu bez ietekmes uz vidi novērtējuma?!

Atbildēt

???

22.10.2019. 18:18

»

 !!!

Un vēl neliela piebilde: pilnīgi nospļauties par tiem tūristiem, jo mazāk viņu, jo labāk. Tūristi dabai nodara daudz lielāku kaitējumu, kā moderns terminālis vai tankkuģis. Paskaties uz tiem atkritumu kalniem, kas paliek pludmalē pēc tūristiem


Tu pats tici tam, ko raksti?
Jo no ekonomikas un valsts ilgtspējīgas attīstības viedokļa raugoties, Tu runā muļķības.
Vai vienkārši, neesi pietiekoši iedziļinājies.

Atbildēt

 !!!

21.10.2019. 23:01

»

???

Redz kā mēs te smuki padiskutējam...


Un vēl neliela piebilde: pilnīgi nospļauties par tiem tūristiem, jo mazāk viņu, jo labāk. Tūristi dabai nodara daudz lielāku kaitējumu, kā moderns terminālis vai tankkuģis. Paskaties uz tiem atkritumu kalniem, kas paliek pludmalē pēc tūristiem.

Atbildēt

!!!

21.10.2019. 22:54

»

???

Redz kā mēs te smuki padiskutējam...


redzi, tādi ar galvu domātāji jau ir noprotestējuši visu ko vien var, sākot ar celulozes fabrikām un dāņu cūku fermām un rail baltiku centās noprotestēt...visu, ko vien var. Un pēc tam bļauj, ka mums ir galīgā pakaļā viss, ražošanas nav, cilvēki aizbrauc..tāpēc, ka mums nevienam neko nevajag. Tev ar saviem aizokeāna draugiem gribas atpūsties savā paradīzes stūrītī un tev vienalga par pārējo. Ja to trubu laistu 10 kilometrus tālāk, tev uzreiz aizmirstos ekoloģija un viss cits, jo tev tas nebūtu redzams. Tu domā tikai par savu labumu un viss pārējais ir ūdens liešana. Par skaitļiem- kā jau tu teici, ne tev ne man viņu nav, tāpēc nav ko pūst pīlītes par iespējamām afērām un tamlīdzīgi.
Saulkrastos tak tikko nomainījās jauns mērs, pašam savs padomnieks ar pieklājīgu algu un slavu, kas skrien pa priekšu.. tā kā viss būs. Ostas valdē ir salikti paši kompetentākie cilvēki piem. A.A :)
P.S. Par piejūras ļaudīm nav taisnība. Es viņus cienu. Runa ir par īstiem piejūras ļaudīm, nevis tiem, kuri gadā divus mēnešus atbrauc uz vasarnīcām atpūsties.

Atbildēt

???

21.10.2019. 19:33

»

!!!

Un kas it tev, izņemot emocijas? Kur ir tavi pierādījumi, ka tā ir afēra? Man nav nekas pretī, ka kāda privātpersona taisa biznesu, tiks maksāti nodokļi valstij, nopelnīs Skultes osta, par to ka ostas teritorijā ienāks tankeri, Saulkrastiem ari būs labums līdz ar to. Man tiešām principā nospļauties ...


Redz kā mēs te smuki padiskutējam.
Nodokļi - labi. Tikai kam? Vēl jau nav zināms,kur to terminālu cels - Skultes ostas akvatorijā, vai valsts ūdeņos. Vismaz valsts pārraudzības valsts birojā to nezin - to pētīšot! Tāpat kā ietekmes uz vidi novērtējums - valsts birojs vēl nemaz nav izdevis izpētamo jautājumu sarakstu - jo projektnieki vēl nav iesnieguši iedzīvotāju apziņošanas rezultātus. Bet toties pilnā sparā bīda nacionālo interešu statusu! Ko tas dos? Iespēju pa lēto atsavināt īpašumus. Ne vien Tevis tik nīstajiem piejūras ļaudīm - bet VISIEM, kam vien pāri ies trubas.Bet nu labi, tev par to nospļauties. Saprotu. Jo tava īrētā istabiņa, tātad, ir kaut kur Rīgā.
Tātad - par kādiem nodokļiem, to apjomu, kas tiks maksāts, iet runa? Nu padalies ar skaitļiem, draugs, neskopojies! Kādu ienākumu plāno Skultes osta? Vari kādu skaitli nosaukt? tev pašam nešķiet jocīgi, ka netiek nekādi skaitļi saukti? Mēs abi te varam pērties uz nebēdu - bet nevienam no mums jau nav skaitļi, ar kuriem varam otram pierādīt savu apgalvojumu patiesumu. Tas, ka projekta džeki nekādus skaitļus nesauc, arī liek aizdomāties par iespējamu afēru.
Par Saulkrastiem. Tur gan ir cita bēda, nevis stāvvietas. Tur gadiem nav normāls mērs pilsētā, tādi paši tukšmuldētāji un nevaroņi. Un tādi spēs atspiest no privātiem investoriem kaut ko pilsētai? Hahahahaha!!!!! Ka tik ne tā. Paskaties projektētāju plānos, cik daudz taisās gāze pumpēt. Kam tāds lērums? Un kā iedomājies to ar pāris tankeriem atvedīs? Da te visu laiku būs melns uz horizonta! Nezinu kā tu, man atpūta pie jūras Vecmīlgrāvī neasociējas ar atpūtu :D Bet klusā, mierīgā piejūrā gan. Un maniem neskaitamajiem draugiem no aizokeāna vispār mūsu Vidzemes klusā jūrmala šķiet kā paradīze! Un kad reformas rezultātā Saulkrasti un jo īpaši Zvejniekciems, kļūspar dziļiem Ādažu laukiem, tad tas terminālis ar apkalpojošo kuģeļu braukāšanu, regulārām mašīnām pa Upes un Melnsila ielām (laikam to asfaltu tur tāpēc taisa)uz ilgiem gadiem izsvītros Vidzemes jūrmalu no iekārojamiem tūrisma galamērķiem.
Tā kā - ar galvu vajag domāt! (grozu pirkstu pie deniņiem kā VVF).

Atbildēt

!!!

21.10.2019. 18:45

»

???

Tās ir tikai emocijas. Tev nav neviena argumenta- aprēķini, ieguvums visai valstij (arī Tev) no tā, ka kāda privātpersona taisīs biznesu...


Un kas it tev, izņemot emocijas? Kur ir tavi pierādījumi, ka tā ir afēra? Man nav nekas pretī, ka kāda privātpersona taisa biznesu, tiks maksāti nodokļi valstij, nopelnīs Skultes osta, par to ka ostas teritorijā ienāks tankeri, Saulkrastiem ari būs labums līdz ar to. Man tiešām principā nospļauties uz visu to, man nepatīk, ka mums neko nevar uzcelt, jo vienmēr kādam kaut kas traucē.Tagad te tiek piesaukti kaut kādi mistiski draudi kūrortpilsētai Saulkrastiem. Jūs stulbi esat? Saulkrastos vasara nav stāvvietu, kur mašīnu nolikt, lai pie jūras tiktu klāt, Arņu pusē tas pats, tikko noliksi mašīnu tā protokols logā. Stāvvietu jautājumu gadiem nesakārto un nu jau arī vairs nesakārtos, novadu reforma klāt. Vienīgie, kam truba traucēs ir tie daži ļautiņi, kuri nopirkuši zemi starp Arņiem un Laučiem, tas pat muļķim skaidrs. Protams, ja neesi viens no zemes īpašniekiem.

Atbildēt

???

21.10.2019. 15:56

»

!!!

un kur ir teikts, ka tas netiks veikts? "Speciālisti" saka? Tie paši, kas kūdrai piedēvē pašuzliesmošanu? Man no tā nekas neatleks, man vienkārši riebjas, ka daži ļautiņi taisa traci, jo terminālis viņiem traucēs dzīvot. Tādu pašu traci viņi taisītu, ja termināļa vietā Arņos uztaisītu bērnu nometni. ...


Tās ir tikai emocijas. Tev nav neviena argumenta- aprēķini, ieguvums visai valstij (arī Tev) no tā, ka kāda privātpersona taisīs biznesu.
Protams, neesi neviena no četru projektā skarto novadu iedzīvotājiem. Tāpēc Tev nospļauties. Un ja Tu nevari, izņemot emocionālu vāvuļošanu par sirreāliem labumuem, nosaukt kādus konkrētus, ar skaitļiem, pierādījumus tam “baigajam izdevīgumam valstij” no tās afēras, tad vienkārši esi naivs.Vai lētticīgs. Vai abi. Atvaino!

Atbildēt

!!!

21.10.2019. 15:11

»

???

Runa jau nav par Ārņu kooperativu, net gan par lūzuma zonu tajā vietā...


un kur ir teikts, ka tas netiks veikts? "Speciālisti" saka? Tie paši, kas kūdrai piedēvē pašuzliesmošanu? Man no tā nekas neatleks, man vienkārši riebjas, ka daži ļautiņi taisa traci, jo terminālis viņiem traucēs dzīvot. Tādu pašu traci viņi taisītu, ja termināļa vietā Arņos uztaisītu bērnu nometni. Tikai tad atrastu citus iemeslus, kāpēc to nedarīt.

Atbildēt

???

21.10.2019. 12:37

»

hi hi

Arņu raga vietā brēc tie kuriem tur pieder zemes gabali un kuri taisījās uzcelt vasarnīcas jūras malā. Vai arī pārdot par miljoniem zemīti jūras krastā. Tagad tas viss ir apdraudēts un tiek piesaukti dažādi absurdi iemesli, lai tik netaisītu termināli. Arņi desmit gadus atpakaļ bija mazs, jauks dārzkopības...


Runa jau nav par Ārņu kooperativu, net gan par lūzuma zonu tajā vietā.
Varbūt pirms kāds objekts vēlas lai tam piešķir nacionālo interešu objekta statusu, vajag veikt ietekmes uz vidi novērtējumu.
Bet! Šiem laika ta nav! Paldiski un savienojums no Polijas “dedzina pēdas”! Gribas piķi.
Vai tev arī kas atleks?

Atbildēt

hi hi

21.10.2019. 10:02

»

Ošis

Jā, Ārņu rags, diemžēl, brēkt neprot. Papētiet ģeoloģiski, kas notiks, ja Ārņu ragā, kā plānots, ieurbs trubu


Arņu raga vietā brēc tie kuriem tur pieder zemes gabali un kuri taisījās uzcelt vasarnīcas jūras malā. Vai arī pārdot par miljoniem zemīti jūras krastā. Tagad tas viss ir apdraudēts un tiek piesaukti dažādi absurdi iemesli, lai tik netaisītu termināli. Arņi desmit gadus atpakaļ bija mazs, jauks dārzkopības kooperatīvs, par kura eksistenci lielākā daļa pat nenojauta. Tagad tas lēnām pārvēršas par elitāru apbūves rajonu. Ja uzcels termināli, tad vismaz neapbūvēs un saglabāsies tāds kāds tas bija.

Atbildēt

gāze

20.10.2019. 21:22

»

Riko

Ja termināli cels 2.5 attālumā no Skultes ostas, - tad kur atrodas Zvejniekciema vidusskola, gudriniek


es saprotu, ka nav zināšanu, bet tad vismaz cenšaties tās iegūt vai uzklausiet tos , kuriem tās ir. Pirmkārt ,SDG (LNG) sasaldēta gāze lidz -163 C ir pilnīgi kas cits neka AGAs gāze balonos vai glabātavā. Riska zonases neizgudroju es , tās ir noteiktas ES normatīvos ,kuri skar tieši SDG (LNG). Bet nevaru un negribu neko ieskaidrot cilvēkiem, kuri nesaprot atšķirību starp gāzi un SDG. Jūsu bērni , Jūsu skolas un Jūsu mājas būs apdraudētas, bet tas lai paliek uz Jūsu sirdsapziņas.
Turpinat vien savu bļaušanu ,ar cerību ka kāds JUms kaut ko atmetīs par piecūkotu jūru, izcirstiem mežiem un apdraudētiem bērniem !

Atbildēt

un

20.10.2019. 21:20

neaizmirstiet, ka drīz Saulkrasti būs Ādažu novadā, un visiem būs pilnīgi nospļauties, kas notiek kaut kādā nomalē-Zvejniekciemā. Vienīgais, kas tur darbosies, būs osta, jo Ādažiem tādas nav. Tā kā būs terminālis un truba un ciems pārvērtīsies par pilnīgu industriālo zonu.

Atbildēt

nu

20.10.2019. 21:12

»

Riko

Ja termināli cels 2.5 attālumā no Skultes ostas, - tad kur atrodas Zvejniekciema vidusskola, gudriniek


pēc novadu apvienošanas tāda Zvejniekciema vidusskola vairs nebūs. Tāpat kā nebūs daudz kā cita Zvejniekciemā.

Atbildēt

pirdiengāzei

20.10.2019. 15:06

»

gāze

Labi , ka atzīstat , ka neesat speciālists, jo ši projekta lielākā traģēdija ir tā ka to cenšas īstenot ekonomisti, kurus vada tikai sausi cipari, kurus viņi redz jau savās kabatās. Jebkurā Eiropas valstī, lai izvēlētu šāda projekt vietu tik izvērtētas un salīdzinātas vairākas iespējamās izvietošanas...


Pasargi dievs no šādiem speciālistiem. Kūdra esot pašuzliesmojoša! Varbūt tomēr pašsakarstoša? Kas galīgi nav viens un tas pats.Varbūt tomēr apskaties klasifikatorā, pirms izlikties par speciālistu? Skultes ostā jau šobrīd tiek pārkrauta gāze un Skultes dzelzceļa stacijā atrodas B klases paaugstinātas bīstamības objekts- gāzes glabātava, tāds pats objekts atrodas pie Zvejniekciema robežas un tie ir daudz tuvāk apdzīvotajām vietām. Terminālis vispār atradīsies Limbažu novadā, nez kāpēc visu laiku tiek rakstīts, ka Saulkrastos cels termināli.Visi tie brēcēji ir tie, kuri jūras krastā ir sapirkušies zemi un tagad aizsargjoslu likums liegs viņiem tur būvēt mājas, tas arī ir visas pretestības pamatā. Ja tiks uzcelts terminālis, tad attiecīgi būs arī domāts par rīcību ārkārtas situācijā. Jebkurā biezi apdzīvotā pilsētā, kā piem. Rīgā, sekas avārijas gadījumā būs smagākas, nekā šajā gadījumā, kur truba ies caur maz apdzīvotām teritorijām.

Atbildēt

janka

20.10.2019. 13:30

»

gāze

Diezgan loģisks jautājums. Rīgas ostā ir vairāki ķīmisko vielu pārkraušnas termināli, kuriem ir nepieciešamie avāriju seku novēršanas līdzekļi, individuālie aizsardzības līdzekļi un apmācīts personāls rīkoties ķīmisko vielu noplūžu gadījumā. Noplūžu vai citu avāriju gadījumā visi termināli viens otram...


viss jau tas izklausās pareizi un gudri. tikai ir viens "Bet". Tev nav pat mazākās sajēgas par to, kur tiks celts terminālis, citādi tu nerakstītu muļķības par daudzdzīvokļu ēkām un skolām termināļa tuvumā. Lūdzu, beidz dezinformēt cilvēkus.

Atbildēt

20.10.2019. 13:20

»

gāze

aizmirsu pateikt ,personāls, kurš strādā Rīgas ostā ķīmisko vielu pārkraušans terminālos ir apģērbts kokvilnas u.c. materiālu speciālos apģērbos , kuri neizraisa dzirksteli, tāpat apavi ir bez metāla apdarēm, u.t.t. Arī ostas iekārtas ir Ex klases...


Valmierā, kur uzpilda gāzes balonus, ir tieši tāpat. Un neviens nebļauj, ka vajadzētu uzpildes staciju aizvākt no turienes. Un, starp citu, visas ostas ir noslēgtas, apsargātas teritorijas. Arī Skultes osta.

Atbildēt

ha ha

20.10.2019. 13:17

»

gāze

Labi , ka atzīstat , ka neesat speciālists, jo ši projekta lielākā traģēdija ir tā ka to cenšas īstenot ekonomisti, kurus vada tikai sausi cipari, kurus viņi redz jau savās kabatās. Jebkurā Eiropas valstī, lai izvēlētu šāda projekt vietu tik izvērtētas un salīdzinātas vairākas iespējamās izvietošanas...


tu nemuldi, tu vispār zini cik kilometru attālumā atrodas skola no paredzētā termināļa? Bļin, tak apskatieties vienreiz dabā, kur to termināli cels un tad muldiet, tad jau Rīgā vai jebkurā ostas pilsētā ir vēl bīstamāk atrasties. Tas atradīsies vairāk kā desmit kilometru attālumā no Saulkrastu robežas, Limbažu novadā.

Atbildēt

gāze

19.10.2019. 20:05

»

Māris

Jūs rakstāt "Kriogēna noplūdes gadījumā, iztvaikojušais gāzes mākonis šīs būves sasniegs dažu sekunžu laikā un , ja ceļā būs dzirkstele tas viss uzliesmos ļoti ātri un neizbēgami. .....Šādus ķīmisko vielu terminālus parasti izvieto tur, kur ir zināma gatavība novērst šīs sekas un rīkoties, piemēram ...


aizmirsu pateikt ,personāls, kurš strādā Rīgas ostā ķīmisko vielu pārkraušans terminālos ir apģērbts kokvilnas u.c. materiālu speciālos apģērbos , kuri neizraisa dzirksteli, tāpat apavi ir bez metāla apdarēm, u.t.t. Arī ostas iekārtas ir Ex klases.
Rīgas osta ir noslēgta, apsargāta teritorija abos Daugavas krastos.

Atbildēt

gāze

19.10.2019. 19:47

»

Māris

Jūs rakstāt "Kriogēna noplūdes gadījumā, iztvaikojušais gāzes mākonis šīs būves sasniegs dažu sekunžu laikā un , ja ceļā būs dzirkstele tas viss uzliesmos ļoti ātri un neizbēgami. .....Šādus ķīmisko vielu terminālus parasti izvieto tur, kur ir zināma gatavība novērst šīs sekas un rīkoties, piemēram ...


Diezgan loģisks jautājums. Rīgas ostā ir vairāki ķīmisko vielu pārkraušnas termināli, kuriem ir nepieciešamie avāriju seku novēršanas līdzekļi, individuālie aizsardzības līdzekļi un apmācīts personāls rīkoties ķīmisko vielu noplūžu gadījumā. Noplūžu vai citu avāriju gadījumā visi termināli viens otram palīdz gan ar noplūžu savākšanas iekārtām, gan dzēšanas iekārtām un līdzekļiem. Un katrs cilvēks , kurš tur atrodas zina kas viņam jādara avārijas gadījumā.
Pavisam cita situācija ir Saulkrastu, Zvejniekciema un Skultes pludmalēs, kur nav iespējams pat apziņot visus pludmalēs esošos cilvēkus, kur bīstamajā zonā atrodas skola un daudzdzīvokļu mājas un citas sabiedriskās būves. Kā jau rakstīju Rīgā ir iespēja izmantot jau esošu cauruļvadu un nav jāizbūvē jauns. Neskaitāmus nelaimes gadījumus varat atrast ieejot caur google accidents LNG. Tos apkopo un pēta starptautiska LNG operētāju un pārvadātāju organizācija un ,piesaistot pasaules vadošos zinātniekus , izstrādā ieteikumus un normatīvus, ar mēķi samazināt nelaimes gadījumus un bojā gājušo skaitu.

Atbildēt

Māris

19.10.2019. 02:01

»

gāze

Labi , ka atzīstat , ka neesat speciālists, jo ši projekta lielākā traģēdija ir tā ka to cenšas īstenot ekonomisti, kurus vada tikai sausi cipari, kurus viņi redz jau savās kabatās. Jebkurā Eiropas valstī, lai izvēlētu šāda projekt vietu tik izvērtētas un salīdzinātas vairākas iespējamās izvietošanas...


Jūs rakstāt "Kriogēna noplūdes gadījumā, iztvaikojušais gāzes mākonis šīs būves sasniegs dažu sekunžu laikā un , ja ceļā būs dzirkstele tas viss uzliesmos ļoti ātri un neizbēgami. .....Šādus ķīmisko vielu terminālus parasti izvieto tur, kur ir zināma gatavība novērst šīs sekas un rīkoties, piemēram Rīgas ostā, kur ir apziņošanas sistēma, apmācīti darbinieki ar aizsardzības līdzekļiem"
Vai tad šāda veida avārīja Rīgā neizraisīs vēl smagākas sekas? Ja runa ir par sekundēm, nekāda apziņošanas sistēma un apmācīti darbinieki tur nekā nepaspēs izdarīt. Varbūt varat minēt piemērus šādām avarījām pasaulē?

Atbildēt

gāze

17.10.2019. 18:25

»

Māris

Kādas avārijas un ekoloģiskās katastrofas Jūs domājiet? Neesmu speciālists, bet gāze ūdeni nepiesārņo, tā deg, ātri izkliedējas atmosfērā. Pasaules gāzes termināli kļūst aizvien modernāki, aprīkoti ar elektroniskām un citām drošības sistēmām. Vēl, ja pareizi saprotu, krastā nav paredzētas tvertnes gāzes...


Labi , ka atzīstat , ka neesat speciālists, jo ši projekta lielākā traģēdija ir tā ka to cenšas īstenot ekonomisti, kurus vada tikai sausi cipari, kurus viņi redz jau savās kabatās. Jebkurā Eiropas valstī, lai izvēlētu šāda projekt vietu tik izvērtētas un salīdzinātas vairākas iespējamās izvietošanas vietas un tiek ņemti vērā vairāki faktori, no kuriem ekonomiskais ir tikai viens no tiem. Tikpat svarīgs ir iespējamo nelaimes gadījumu rezultātā iespējamo bojāgājušo skaits. Skultes gadījumā bīstamajā zonā nokļūst daudzas sabiedriskās būves , ieskaitot skolu. Kriogēna noplūdes gadījumā, iztvaikojušais gāzes mākonis šīs būves sasniegs dažu sekunžu laikā un , ja ceļā būs dzirkstele tas viss uzliesmos ļoti ātri un neizbēgami. Šādi piemēri pasaulē ir daudz.Šādus ķīmisko vielu terminālus parasti izvieto tur, kur ir zināma gatavība novērst šīs sekas un rīkoties, piemēram Rīgas ostā, kur ir apziņošanas sistēma, apmācīti darbinieki ar aizsardzības līdzekļiem. Tāpat Rīga no Rīgas ir jau esošs cauruļvadu savienojums ar Inčukalna krātuvi. Ļoti jācer , ka kāds šajā valstī sāks uzklausīt speciālistus ,ne tikai ekonomistus un ka kāds sāks domāt par valsts lielāko vērtību -cilvēkiem .
Klaipēds osta iķīmisko kravu pārkraušans osta. Igaunija SDG būvēs Paldiskos, kas ir sena ķīmisko produktu pārkraušans osta. Tikai Latvija grib SDG kurortpilsētā. Skultes ostā tiek pārkrauta kūdra, tā ir pašuzliesmojoša. tāpēc patreizējie ostas biznesi arī būs jālikvidē.Atbildēt

Māris

16.10.2019. 23:49

»

balta bura > Māris

Kas notiks ar Rīgas jūras līci un Vidzemes jūrmalu avārijas gadījumā? Vai tā nekļūs par nacionāla mēroga ekoloģisko katastrofu, ņemot vērā mūsu krasta līnijas garumu


Kādas avārijas un ekoloģiskās katastrofas Jūs domājiet? Neesmu speciālists, bet gāze ūdeni nepiesārņo, tā deg, ātri izkliedējas atmosfērā. Pasaules gāzes termināli kļūst aizvien modernāki, aprīkoti ar elektroniskām un citām drošības sistēmām. Vēl, ja pareizi saprotu, krastā nav paredzētas tvertnes gāzes uzglabāšanā (kā Klaipēdā), gāze uzreiz tiks sūknēta uz Inčukalna krātuvi.

Atbildēt

Māris

15.10.2019. 23:17

Nu paklausieties, vai te Latvijā vispār var uzbūvēt kaut kur kādu normālu industriālu objektu bez iedzīvotāju protestiem, dabas sargu vaimanām un, atvainojiet, citām stulbībām. Tas projekts jau sen ir nogulēts, vajadzēja celt reizē ar Klaipēdu vai ātrāk. Tikai tie īpašnieki tādi neskaidri, vajadzēja ar valsts dalību kā Klaipēdā. Tāpat man nav saprotams, kā Latvijai būtiski stratēģiski objekti ir nonākuši privātās ( un vēl ārzemju) rokās. Inčukalna gāzes krātuve ir viens no tādiem objektiem, valstij ar laiku būtu jāiegūst īpašumtiesības vai kontrole pār šo uzņēmumu. Ekoloģiski gāzes termināls ir viens no tīrākajiem. Tāpat kuģu silueti pamalē no Saulkrastu pludmales mani tikai iepriecinātu, tik tukša jūra kā pie mums, laikam ir tikai Arktikā un Antarktīdā

Atbildēt

> ...

15.10.2019. 14:03

»

...

Un, Raimi, lai tu nedzīvotu ilūzijās, varu tev ieteikt aizbraukt uz Ķurmraga bāku un pamēģināt tai piekļūt no ceļa, kas ved gar jūras malu. Pēc tam pastāsti iespaidus


Paldies, šovasar to mēģināju - redzētais ne ar ko neatšķiras no līdzīgās vietās piedzīvotā pie Gaujas vai citur. Pazemojoši nezinātājam, kurš vēlas izbraukt vēsturisko ceļu un viela pārdomām. Privilēģijas pie mums ir dzīvas. Medaļas otra puse - šī unikālā un trauslā dabas teritorija ir saglabāta. Tas neattaisno piedāvājumu šo kultūrvēsturisko un dabas teritoriju ar rekreācijas un tūrisma potenciālu, kas jau ir nacionāls resurss un vērtība, pārvērst par rūpniecisku zonu ar ekoloģijas riskiem, skaidri nolasāmu šauru biznesa interešu vārdā.

Atbildēt

...

15.10.2019. 11:53

Un, Raimi, lai tu nedzīvotu ilūzijās, varu tev ieteikt aizbraukt uz Ķurmraga bāku un pamēģināt tai piekļūt no ceļa, kas ved gar jūras malu. Pēc tam pastāsti iespaidus.

Atbildēt

...

15.10.2019. 11:48

»

Raimis

nu labi - varam turpināt. Kur tu netiec pie jūras? Cauri Ziemeļblāzmas kooperatīvam iet ceļi uz jūru, pa vienu vari iet uz priekšu gar jūru,līdz pat atdursies tā galā. Un visu laiku gar ceļu vari noiet pie jūras. Izņemot tur, kur ir privātmāja, kas jau izsenis tur stāv...


man nav nepatika pret tiem, kas tur jau simtiem gadu dzīvo pie jūras, bet pret tiem , kas tur tagad sapirkuši zemes un būvē privātmājas un ciematus un slēpjoties aiz lozungiem, bļauj, ka neko nevajag būvēt, viss tiks izpostīts, tankkuģis traucēs saulrietu skatīties, Saulkrasti pazudīs utt. Un Par sētām un šlagbaumiem runājot, tieši jūrmalā dzīvojošie pilsētnieki ir tie, kas iedomājas, ja viņam māja ir kāpu tuvumā, tad visa pludmale pieder viņiem. Iebrauc Arņos un pamēģini nolikt kaut kur savu mašīnu un noiet pie jūras. Uzreiz tev būs klāt kāds "privātīpašnieks" un sāks draudēt, kaut gan tur nav nekāda slēgtā zona un drīkst atrasties jebkurš. Ar vietējiem iedzīvotājiem nekādu problēmu nav un tie arī neceļ brēku par šo termināli.

Atbildēt

Raimis

15.10.2019. 11:29

»

...

Tur tajā vietā nedzīvo neviens vietējais. Tur dzīvo atpūtnieki, kuri atbrauc mēnesi vasarā atvaļinājuma laika un tagad satraukušies, ka viniem būs jāskatās uz kuģi pie horizonta. Un kaitējumu dabai atpūtnieki nodara jau tagad, piemēslojot mežus un pludmali. Atkritumi tiek dedzināti uz nebēdu, atkritumu...


nu labi - varam turpināt. Kur tu netiec pie jūras? Cauri Ziemeļblāzmas kooperatīvam iet ceļi uz jūru, pa vienu vari iet uz priekšu gar jūru,līdz pat atdursies tā galā. Un visu laiku gar ceļu vari noiet pie jūras. Izņemot tur, kur ir privātmāja, kas jau izsenis tur stāv.
Es arī gribētu ieiet kādā Vecrīgas dzīvoklī, nolikt savu pufaiku un iegāzies gultā, skatīties teļļuku! Bet! Ak vai - tas dzīvoklis nepieder man. Tātad - neko, nevaru. Bet baigi gribētos! Kāpēc tu par to nevaimanā? Kāpēc tāda nepatika pret tiem, kuru dzīve rit pie jūras? Un kāpēc tava nepatika nav pret sētām un šlagbaumiem kopumā, bet tieši pret tiem, kuri ir ap īpašumiem pie jūras? Droši vien tie taču neierobežo publisku piekļuvi jūrai, bet gan iezīmē privātīpašuma robežas?

Atbildēt

...

15.10.2019. 08:56

»

Raimis

Acīmredzot esi plikadīda, kam nekas nepieder. Ja piederētu, tad Satversmē katram valsts iedzīvotājam garantētās tiesības zinātu. Nez kāpēc saujiņas afēristu plāns grābt piķi tevi vairāk aizkustina, kā vietējo iedzīvotāju nevēlēšanās, lai viņu dzīves kvalitāte būtiski samazinās. Par kaitējumu dabai un...


Tur tajā vietā nedzīvo neviens vietējais. Tur dzīvo atpūtnieki, kuri atbrauc mēnesi vasarā atvaļinājuma laika un tagad satraukušies, ka viniem būs jāskatās uz kuģi pie horizonta. Un kaitējumu dabai atpūtnieki nodara jau tagad, piemēslojot mežus un pludmali. Atkritumi tiek dedzināti uz nebēdu, atkritumu līgumi nav nevienam, jo Limbažu policija tur nekontrolē neko. Izveidojuši tur tādu savu mazo pasaulīti ar saviem likumiem, šlagbaumiem, ķēdēm kāpu zonās un tagad nu bail, ka tas viss tiks izjaukts. Tā tiešām būs dzīves kvalitātes pasliktināšanās, visādi plikadīdas sāks vazāties tur,ārprāts!

Atbildēt

Klaipēda un Būtiņğe rullē

15.10.2019. 05:14

Inčukalna gāzes glabātava nepieder Latvijai tā sen jau pieder arzemju piznesmeņiem. Latvijai viss ir prihvatizēts tik tv atiecīgie aktiri vai marionetes demonstrē ka viss ir labi un iet uz urrā. Skultes afērai un būvei nav nākotnes Leiši sen jau to dara.

Atbildēt

Raimis

15.10.2019. 00:40

»

...

kur tu tur redzi kūrortu tajā vietā, kur ies truba? Nu beidz taču muldēt, tur ir privātīpašumi un nevienam tūristam tur nav ļauts savu kāju spert. Un ko tu tur lej par kaut kādiem zaudējumiem dabas resursiem, nez kāpēc Lietuvā viss darbojas un gāze ir lētāka


Acīmredzot esi plikadīda, kam nekas nepieder. Ja piederētu, tad Satversmē katram valsts iedzīvotājam garantētās tiesības zinātu. Nez kāpēc saujiņas afēristu plāns grābt piķi tevi vairāk aizkustina, kā vietējo iedzīvotāju nevēlēšanās, lai viņu dzīves kvalitāte būtiski samazinās. Par kaitējumu dabai un bīstamību jau pat nav vērts pieminēt, visticamāk - tev tas ir vienaldzīgi.

Atbildēt

...

14.10.2019. 20:53

»

stāsts nav par būdām un pilīm...

Runā par būtību, nevis riņķī un apkārt, par to, ka, vicinot ģeopolitikas karogu, biznesa interesēs tiek bīdīts nākošais OIK. Galu galā maksās Latvijas iedzīvotāji, solījumi un spiediens ir līdz brīdim, kamēr mērķis ir sasniegts. Zaudējumi dabas resursu un kūrorta jomā ir neatgriezeniski...


kur tu tur redzi kūrortu tajā vietā, kur ies truba? Nu beidz taču muldēt, tur ir privātīpašumi un nevienam tūristam tur nav ļauts savu kāju spert. Un ko tu tur lej par kaut kādiem zaudējumiem dabas resursiem, nez kāpēc Lietuvā viss darbojas un gāze ir lētāka.

Atbildēt

stāsts nav par būdām un pilīm...

14.10.2019. 12:09

»

...

Nav runa par tām mājām, kas izsenis stāv jūras krastā, bet par jaunajiem ciematiņiem un pilīm, kas tiek būvētas tur, kur ies gāzes vads. Nevajag dzīt demagoģiju par piekto gadu. Tāpat ka aiz frāzēm par dabas aizsardzību slēpt savu uztraukumu par to, ka tiks izjaukta gadiem pierastā kārtība, ka piekrastes...


Runā par būtību, nevis riņķī un apkārt, par to, ka, vicinot ģeopolitikas karogu, biznesa interesēs tiek bīdīts nākošais OIK. Galu galā maksās Latvijas iedzīvotāji, solījumi un spiediens ir līdz brīdim, kamēr mērķis ir sasniegts. Zaudējumi dabas resursu un kūrorta jomā ir neatgriezeniski.

Atbildēt

...

13.10.2019. 12:51

»

Ciema

Tātad - Saulkrastus ja neskar, tad nospļauties par kaimiņu novadu...


Ak tad tas satraukums tagad ir par kaimiņu novadu? Bīstamības zona jau tagad ir ap ostu, tavai zināšanai un terminālis no Zvejniekciema būs krietni tālāk, kā osta, kur jau tagad pārkrauj gāzi. Kāpēc tad tu tagad neuztraucies, ka tik kas nenotiek?

Atbildēt

...

13.10.2019. 12:46

Nav runa par tām mājām, kas izsenis stāv jūras krastā, bet par jaunajiem ciematiņiem un pilīm, kas tiek būvētas tur, kur ies gāzes vads. Nevajag dzīt demagoģiju par piekto gadu. Tāpat ka aiz frāzēm par dabas aizsardzību slēpt savu uztraukumu par to, ka tiks izjaukta gadiem pierastā kārtība, ka piekrastes kāpu zonā var darīt ko grib.

Atbildēt

:-)

13.10.2019. 12:29

»

...

kā lai es zinu, meklē pats. Es zinu to, ka visa tā brēka par Saulkrastu pilsētas apdraudējumu ir uzpūsta, jo gāzes truba nevienā brīdī nešķērso Saulkrastu novada teritoriju, bet iet pa Limbažu novada teritoriju, kur atrodas jaunbūvētās mājas un nākotnē bija paredzēts būvēt ciematiņu. Un termināli ir...


Tāda padomju laika domāšana, tāds kā aicinājums uz "piekto gadu" jaušams.
Atņemsim visu "biezajiem" un...jā, ko tad?
Starp citu, par "biezajiem'- vai tā rentgenoloģe, kas savu veselību gadiem bojā, lai mūsējās (arī tavējo) glābtu, un kurai māja ir viena no tām daudzajām, kas izsenis jūras krastā stāv - arī ir tavā sarakstā uz "piekto gadu"?

Atbildēt

Ciema

13.10.2019. 12:23

»

protams

kāds sakars te ar zaudētu kūrortpilsētu? Terminālis vispār Saulkrastus neskar, trase iet pa Limbažu novada teritoriju un ar Saulkrastiem vienīgais sakars ir tas, ka Skultes osta atrodas Zvejniekciemā, un terminālis tiks būvēts Skultes ostas akvatorijā. Vajag paskatīties kartē, pirms muldēt un jaukt ...


Tātad - Saulkrastus ja neskar, tad nospļauties par kaimiņu novadu!
Un arī par Zvejniekciemu - tādi pāķi vien pie Saulkrastu smalkļaudīm, vai ne? Un ja nu kas notiks, tad bīstamības zonā jau būs vien tie "pāķi"Zvejniekciemā, tā to domāji?
Vispār - tas tomēr ir krievu teiciems "moja hata s kraju"...

Atbildēt

Trepe

13.10.2019. 12:19

»

atpūtnieks

neko mums nevajag. Rail Baltic lai iet citur, tikai ne gar manu māju, augstsprieguma līniju velciet pa kaimiņa zemi, jo elektriskais lauks man traucē, gāzes termināli būvējiet citur, jo tas bojās skatu no manas privātmājas loga. Es gribu dzīvot kūrortpilsētā, jo man naudas pietiek un kas man par daļu...


Tātad, no Jūsu teiktā varam spriest tā - man vienalga, ka tev iet elektrolīnija gar mājas paksi, man ir vienalga, ka tev par nepilnu pusotru eiro/m2 atnem zemi, man vienalga, ka kaut kas bojā skatu pa tavas privātmājas logu?
Zinu, kad Jums nebūs vienalga - tikai tad jau būs par vēlu atcerēties šo stāstu - kad saņemsiet elektrības vai gāzes rēķinu...Tur beigsies visa Jūsu lirika. Ja varat man pastāstīt, kad kaut kas ir kļuvis lētāks, gaidu!

Atbildēt

...

13.10.2019. 11:51

Un tā starp citu, Skultes ostā jau gadiem ved gāzi ar kuģiem un pārkrauj turpat ostā mašīnās un ved uz Skultes dzelzceļa staciju un krauj vagonos. Un neviens vēl nav noindēts. Un varu derēt, ka lielākā daļa saulkrastiešu to nemaz nezin. Un tūrisms vel nav izputējis nez kāpēc.

Atbildēt

...

13.10.2019. 11:17

»

> protams

Kur var iepazīties ar ietekmes uz vidi vērtējumu


kā lai es zinu, meklē pats. Es zinu to, ka visa tā brēka par Saulkrastu pilsētas apdraudējumu ir uzpūsta, jo gāzes truba nevienā brīdī nešķērso Saulkrastu novada teritoriju, bet iet pa Limbažu novada teritoriju, kur atrodas jaunbūvētās mājas un nākotnē bija paredzēts būvēt ciematiņu. Un termināli ir paredzēts taisīt Skultes ostas akvatorija ziemeļu stūrī, kur nav kuģu ceļi. Vispār nekāda sakara ar Saulkrastu tūrismu. Tas, ka kādai madāmai nepatīk skatīties uz kuģiem jūrā vai ostu, nav iemesls, lai neceltu termināli. Man, piemēram, nepatīk, ka biezie saceļ mājas gar jūru un liedz pieeju jūrai tūristiem, saliekot tauvas joslā ķēdes un žogus ar uzrakstiem "Privātīpašums", it kā viņiem piederētu pludmale. Lielie runātāji, aizbrauciet uz to vietu, kur ies gāzes truba un paskatieties, katrs iepretī savai vasarnīcai kāpu zonā ir ierīkojis lapenes un ugunskura vietas, salicis barjeras, ko kāpu zonā nemaz nedrīkst darīt. Kāpu zona it kā pieder visiem, bet parasts mirstīgais tur nemaz nevar tikt klāt, jo viss ir okupēts.

Atbildēt

Ojārs

13.10.2019. 09:57

»

Oki

Atļaušos noraksturot arī tevi - idiots, kas kamēr nav ieraudzījis, nav sapratis. Inčukalnā gāze trūkst? Ja valsts gribētu lai ir lētāka gāze, sen nodokļi uz to tiktu atcelti


Inčukalnā gāzes trūkst - ir problēma to rudenī piepildīt, jo starpība starp tās vasaras un ziemas cenu nav pietiekama, lai ar pārliecību to darītu.
Par akcīzi uz gāzi - piekrītu, tas ir stulbi no valsts konkurētspējas viedokļa. Latvenergo ir lielākais dabas gāzes patērētājs un izmanto to elektroenerģijas ražošanai. To lieto visi - elektrības rēķini mums nevienam nepatīk.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: