Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

VIKINGS

24.03.2020. 11:30

VIENKĀRŠI UN PĀRLIECINOŠI ARGUMENTI-BET KO KLAUSĪS POLITIĶI?🦧🦍🐒🐯🦁

Atbildēt

Tante Milda

23.03.2020. 23:11

»

Neprāts

Vai tiešām cilvēki vēl tagad izplata šo feiku par to ka covid-19 ir gripa


Vakar un šodien pie mūsu mājas parādījās BMW ar dzeltenu numuru aizmugurē un baltu priekšā (laikam tāds izkārtojums), Numuram priekšā viens burts, tad cipari un beigās trīs burti (ja kaut ko nesajaucu). Saka, ka tas Angļijas numurs. Nedod dievs, staigā pa trepēm un aplipina trepju margas, rokturus durvīm, koda numurus ar uztriepēm no mutes, deguna un acīm. Pa kurām trepēm kāpelē, nav zināms. Vienas šausmas!

Atbildēt

Neprāts

23.03.2020. 05:09

»

ParSaprātu

Tikai divi fakti...


Vai tiešām cilvēki vēl tagad izplata šo feiku par to ka covid-19 ir gripa?

Atbildēt

Hmmmmmmm

23.03.2020. 00:25

Valsts policija palūgusi ieroču īpašniekus izvērtēt nepieciešamību iegūt:
pirmreizējo ieroča iegādes atļauju, ieroča iegādes atļauju,
realizācijas atļauju,
ieroču pārvadāšanas atļauju.

Atbildēt

Arī "viedokli" par Covid-19 policija varētu vērtēt kā krāpšanu.

22.03.2020. 23:18


Koronavīrusa pandēmijas laikā sociālajos tīklos aizvien izplatās viltus ziņas gan par vīrusa izplatību, gan tā ārstēšanu un profilaksi. Ziņu izplatītāji nereti mēģina paslēpties aiz tā, ka informācija tiek uzdota par viedokli, tomēr drīzumā arī šie cilvēki varētu tikt saukt pie atbildības, šovakar, 22. martā, vēstīja LTV raidījums "de facto".

Covid-19 krīze kļuvusi par auglīgu augsni viltus ziņu izplatītājiem. Daži mēģina reklamēt vai tirgot brīnumzāles, kas it kā palīdz izvairīties vai pat ārstēt jauno koronavīrusu, kamēr citi sēj paniku ar īsziņām par valdības it kā iecerētajiem ierobežojumiem, piemēram, pilnīgu veikalu slēgšanu. Vēl citi izplata sazvērestības teorijas par to, ka koronavīruss esot vai nu izdomājums, vai arī globālo lielvaru radīts bioloģiskais ierocis cilvēces pakļaušanai vai pat iznīcināšanai.

Saņemot informāciju par viltus ziņām, Valsts policija vērtē, vai paustais ir ziņas vai arī viedoklis. Tomēr arī aiz viedokļa var slēpties krimināli sodāmas darbības, piemēram, naida kurināšana vai krāpšana, vēstīja "de facto".

Piemēram, saziņas lietotnē "WhatsApp" šonedēļ dažādās variācijās cirkulēja baumas, ka jau no nākamās dienas gaidāma pilnīga karantīna, kad vaļā būšot tikai aptiekas un pārtikas veikali, kuros laidīšot ne vairāk kā piecus cilvēkus. Vērtēt, vai tā ir apzināta panikas celšana, ir VP atbildība, raidījumam sacīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

"110 ir tas telefons, uz ko mēs aicinām ziņot, un tādā veidā mēs nodrošinām gan vienotu pieeju visā valstī, [gan] mēs nodrošinām arī iespēju kontrolēt reaģēšanu uz šiem signāliem. Atbilstoši katram no tiem Valsts policija pieņem katrā gadījumā individuālu lēmumu," sacīja Trofimovs, kurš ir ir arī koordinācijas grupas Covid-19 ierobežošanai vadītāja vietnieks.

Trofimovs, uzsvēra, ka VP šobrīd cieši sadarbojas ar veselības resoru. Līdz ar to tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā nonāk arī sabiedrības maldināšanas gadījumi, kurus pamanījuši ārsti. "Ja tiks konstatētas viltus ziņas saistībā ar šo vai ar citiem kaut kādiem notikumiem un izteikumiem - kā viltus ziņa, nevis viedokļa izpaušana - attiecīgi mēs vērtēsim kriminālprocesuālā veidā," raidījumam sacīja VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

VP vadītājs pastāstīja, ka, saskatot rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu un necieņas izrādīšanu pret sabiedrību, parasti līdz šim piemērots un rosināts kriminālprocess. "Ja mēs saskatīsim, ka viedokļa paušanā, pieņemsim, izpaužas rasu naida kurināšana, rosināsim šādu pantu. Vai nu, pieņemsim, aiz viedokļa paušanas ir saredzama cita noziedzīga nodarījuma pazīmes, piemēram, krāpšana, tad attiecīgi mēs arī rīkosimies un rosināsim kriminālprocesus," sacīja Grišins.

Kā vēstīja "de facto", iepriekš saistībā ar Covid-19 Latvijas lietotāji sociālajos tīklos dalījās ar ārzemēs veidotām viltus ziņām un sazvērestību teorijām, taču pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas aktivizējušies vietējie konspirāciju cienītāji. Jaunā koronavīrusa izraisītā epidēmija ir pateicīga vide arī dažādu brīnumzāļu tirgotājiem. Ozonterapija, koraļļu ūdens un koloidālais sudrabs ir tikai dažas no zinātniski nepierādītajām lietām, ko reklamē kā zāles pret Covid-19.

Atbildēt

ParSaprātu

22.03.2020. 22:29

Tikai divi fakti:

1918.gadā izplatījās tā sauktā "spāņu gripa", kas sākās ASV. Gripa joprojām ir mūsu kaimiņš. Pašreizējās gripas vecvecvec...... māmiņa ir šī slavenā "spāņu gripa".
"Spāņu gripai" bija divi viļņi, otrais bija nāvīgāks par pirmo.
Ir vakcīna, mirstība vakcinēto un nevakcinēto starpā ļoti līdzīgā skaitā.
Cilvēks iemācījās sadzīvot ar šo vīrusu. Citu izvēļu nebija.

Kādi secinājumi? Kādas mācības? Izdariet paši.


Atbildēt

Ragausis pazudis

22.03.2020. 21:59

pundurbordàns pasizoléjies ,Skulte nesaprasanà uz kuru pusi mesties ?

Atbildēt

Pé Apini

22.03.2020. 21:55

ieslodzit pirtinà. Birkavs & Zàlitis zinàs kà iepravit smadzenes

Atbildēt

hmm

22.03.2020. 20:13

Tātad no kladzināšanas, ka vīruss esot bīstams tikai veciem pīpmaņiem, Apinis paaudzies līdz samērā loģiskam riska grupu uzskaitījumam.
Nebūtu sākumā ākstījies ar to pīpēšanu, tagad tauta varbūt ātrāk uztvertu skaudro patiesību - no vīrusa nav jāslēpjas (tāpat neizdosies), tam ir jāgatavojas!

Atbildēt

P.

22.03.2020. 18:04

Kas Jums liek domāt, ka kāds "mēģina uzspiest", nevis tie ir Viņķeles un viņas kolēģu pašu totalitāri impulsi? Šajos bēdu laikos atklājas daudz patieso seju, un tās bieži vien ir pavisam ne tādas, kā domājām.

P.S. Varbūt mazs mierinājums, bet manas domas par Pēteri Apini ir manāmi uzlabojušās.

Atbildēt

švamme

22.03.2020. 17:20

»

trakais_vells

Tieši raksteļa autors uzvedas kā histēriska sen nedabūjusi bāba! Izrādās, ka visas pasaules virusologi un infekcionisti nezin ko darīt? Da labi... Pieļauju, ka autoram biznesiņš "noklājies"! Tādēļ arī brēc


Pieļauju, ka P.A. nelasa ko WHO savā vietnē publicē ik dienas (krievu valodā tai pašā vietnē informācijas ir ļoti maz, bet angliski katru dienu papildinās)
https://www.who.int/

Atbildēt

trakais_vells

22.03.2020. 17:12

Tieši raksteļa autors uzvedas kā histēriska sen nedabūjusi bāba! Izrādās, ka visas pasaules virusologi un infekcionisti nezin ko darīt? Da labi... Pieļauju, ka autoram biznesiņš "noklājies"! Tādēļ arī brēc!

Atbildēt

Parasti

22.03.2020. 17:11

Apini “neņemu galvā”, šoreiz piekrītu par 100%, pie tādas politikas pieturas Nīderlandē, nevis skrien pakaļ katram šķaudienam un grauj ekonomiku ar mājās sēdēšanu, bet orientējas uz maximālu riska grupu aizsardzību
https://www.tvnet.lv/6926664/cina-ar-covid-19-tiek-kauts-nepareizais-jers

Atbildēt

Pusvīruss

22.03.2020. 16:50

Vispārēja panika un histērija tikai nāks par labu vīrusa izplatībai, jo cilvēki nospļausies par faktu un būs kā lēmēti pakļaujoties nemtībai.
Vajadzētu "izslēgt" internetu, tad gan iestātos massu histērija un apokalipses ainiņas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: