Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

gunars

10.06.2020. 10:35

»

“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu E. Levitu “sapurina” drošības iestādes

Kopš 1991. g. daudz “gudro” zin stāstīt, kas būtu jādara. Īpaši no ASV SVF un PB akcionāriem, kuri apmāca godmaņus, viņķeles, pavļutus, kariņus u.c. Ja to visu izdarītu, Latvija būtu uzplaukusi. Svarīgi cilvēkus vadīt uz tukšu runu cīņām kabalas cionistu stratēģijā. Arī I. Godmanis, stāstot, kas pareizi...


Kas attiecas uz Godmdni. Esmu pilnigi parliecinats, ka viena no lielakajam Latvijas nelaimem ir tiesi si persona. Sava laika vins deklarela, ka Latvija dzivos zali ar tranzitu, turismu un banku sistemu. Man ir saglabatas vina publikacijas.Nav neka, ieveribas cieniga no ta visa. Toties vins veiksmigi sagrava no padomju jaika palikuso rupniecibu. Tikai nevajag atkal blaustities, ka tas viss nebija nekur derigs. Ja, dala rupnicu vajadzeja likvidet, bet ne visu. Tagad sis tips, sniedz konsultacija, ar gudru gimi, nu gatavais arprats.

Atbildēt

otvechayu, Vasya...

05.06.2020. 19:55

es vispaabaa nesaptotu, kaa var mainiit teritoriaalo plaanojumu neriikojot par to referendumu... 58 vai cik tur uebaanji izlemj kaa taga izstiisies Latvija... shitaads murgs nau normaalam praatam aptverams...

Atbildēt

Viltus trollim ar fiktīvu segvārdu

05.06.2020. 09:06

»

Andris Mednis

Tu duraks vai? Kas ir Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale, vēl pieķertā klāt "Sēlija", "Lībiešu krasts" - tās nav "kultūrvēsturiskās teritorijas?" Šie nosaukumi ir teritorijas ar robežām? Pasaki, kurā vietā sākas un kurā beidzas šīs "kultūvēsturiskās teritorijas? Kurā novadā ir vairāk kurzemnieku (pēc...


Tu esi trollis, kurš saņem naudu vai esi iinteresētā persona, kura īsti nerubī fišku, par ko vispār ir likums un par ko ņemšanās? kultūrvēsturi te neviens neaiztiek un neaiztiks, beidz izlikties nedzirdam.

Atbildēt

Andris Mednis

04.06.2020. 22:28

Tu duraks vai? Kas ir Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale, vēl pieķertā klāt "Sēlija", "Lībiešu krasts" - tās nav "kultūrvēsturiskās teritorijas?" Šie nosaukumi ir teritorijas ar robežām? Pasaki, kurā vietā sākas un kurā beidzas šīs "kultūvēsturiskās teritorijas? Kurā novadā ir vairāk kurzemnieku (pēc vācu baronu izveidotās izloksnes), zemgaliešu (nav izloksnes, kādas ir zemgalieša pazīmes?), kādas "vidzemnieka" izloksnes pazīmes - Alūksnes izloksne, akcents?) un kas ir latgalieša pazīmes (ja dzīvo Latgalē un runā latgaliešu izloksnē, dialektā), bet kas tie par latgaliešiem, kuri dzīvo pa visu Latviju un kuru ir tikpat daudz. cik tagad dzīvo Latgalē un laglieši, kuri krustojušies ar citas kultūrvēsturiskās daļas pilsoni vai tml., cik tādu?

Tev un visiem citiem ar āmuri pa ŠAURO pieri, lai attaptos - NOVADU REFORMĀ neaiztiec nosaukumus Kurzeme, Latgale, Zemgale, Vidzeme, kur nu Sēlija un Lībiešu krasts un NEKĀDU šo iedalījumu robežu un nekādu šo NOSAUKUMU ADMINISTRATĪVO pārvaldi!

Tā būtu Latvijas sadalīsana, SAŠĶELŠANA, noziegums.

Atbildēt

raksta autoram

03.06.2020. 21:12

Tu no kuras čukčijas esi? Neviens kulturvēsturiskās robežas neaiztiek un nekad neaiztiks. Par ko Tev cepšanās? Kaut ko esi salietojies rakstot komentāru?
Sāksim ar Tavas mājas pagalma robežu noteikšanu, davai?

Atbildēt

viedoklis

03.06.2020. 17:19

»

cits viedoklis

Padomju laikā vismaz bija kaut kāda saprašana,tagad kāmīšu domāšana


Padumjā laikā vispār nebija domāšanas, bet Pūce citi un viņa partijas kāmīši, ir padumjo laiku drausmīgās sekas.

Atbildēt

Vārdnīca

03.06.2020. 10:49

Varbūt sadalāmies pa ciltīm?

Atbildēt

Visa Kazahija un Co bez nosaukumiem

02.06.2020. 13:10

»

labāk skan rajons

Apriņķis - kas tas par "ap riņķi"? Varbūt tulkots no krievu okrug


1. rajons; 2.rajons; 3. rajons un tā tālāk.

Atbildēt

“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu E. Levitu “sapurina” drošības iestādes

02.06.2020. 08:55

»

Imants

Dainim Mjartāns, ja raksta viņš: viss ir pareizi, ko saka VARAM. Kurš var noteikt, kur sākas Vidzemes, kur Latgales, kur Zemgales un kur Kurzemes teriorijas robežas, ja šo dalījumu uzskata par "kultūrvēsturisku, kur vairāk dzīvo šo dalījumu pilsoņi...


Kopš 1991. g. daudz “gudro” zin stāstīt, kas būtu jādara. Īpaši no ASV SVF un PB akcionāriem, kuri apmāca godmaņus, viņķeles, pavļutus, kariņus u.c. Ja to visu izdarītu, Latvija būtu uzplaukusi. Svarīgi cilvēkus vadīt uz tukšu runu cīņām kabalas cionistu stratēģijā. Arī I. Godmanis, stāstot, kas pareizi būtu jādara, ar Parex afēru Latviju apzināti, publiski maldinot sabiedrību, ieveda parādos.

Latvijā un pasaules augstskolās kabalas tiesības (korupcijas tiesības, ar kurām globāli uzpērk politiķus, medijus un augstkolu vadības) turētas un mācītas visaugstākajā līmenī. Arī izkropļotā tiesību zinātne, kādu māca Latvijā, noved pie “kabalas tiesībām”, kuru robežās māca par Romas vergu tiesībām Romas tiesību ietvaros.

Starptautiskajās tiesībās pastāv Kontinentālās tiesības, Jūras tiesības un Romas tiesības. Tās visas Latvijā nemāca.

Kontinentālās tiesības - cilvēks, piedzimis uz sauszemes ir brīvs visos veidos.

Jūras tiesības attiecas uz peldlīdzekļiem - “mucām” -kriminālnoziedzniekus no sauszemes iesēdināja laivā, kuģī, “mucā” un padzina no sauszemes. Tā izveidojās jūras tiesības - tiesības uz kuģa. Tās ir pamats krimināltiesībām. Šīs tiesības uz sava kuģa paziņoja kuģa vadība. Katrai impērijai, kura kuģoja un pakļāva sev kolonijas jūras tiesībās no 10.-11. g.s. bija savas jūras tiesības. Tā veidojās angļu, franču, zviedru, spāņu utt. jūras tiesības.

Romas vergu tiesības tika attiecinātas uz jūras tiesībās iekļautajām un attiecās uz vergiem, kurus transportēja ar kuģiem.

Kolonijas jūras tiesībās tika pakļautas ar ievesto naudu un svešzemju kontinentālo tiesību vai arī jūras tiesību varas pārstāvjiem. Tā kolonizātoru kontinentālās tiesības (angļu tiesības, piem.) kļuva par jūras tiesībām kolonizētajiem, jo nāca pa okeānu, jūru, upi, kolonizēto kontinenetālajām cilvēktiesībām nekļūstot par noteicošajām, vai kolonizētajai sabiedrībai pat pašai neizaugot līdz savai izpratnei par savām kontinentālajām tiesībām. Latvijas sabiedrība šodien neizprot un nerealizē savas brīva cilvēka kontinentālo tiesību cilvēktiesības, sabiedriskajai domai stagnējot PSRS laiku tiesību beztiesiskumā. Latvijas tiesību joma stagnē ebreju kabalas tiesību “ebreju impērijas trīs standartu” principos, kas faktiski ierobežo ikviena cilvēktiesības, tās sašaurinot līdz brutalitātei saistību tiesību tvērumā “tīrās jūras tiesībās”.

Latvijas varas pārstāvji ir Latvijas kolonijas vadība - ASV un LR pilsonis K. Kariņš. Ar kontinentālajām tiesībām E. Levitam nevar būt dubultpilsonība - bet to, kā labā viņš strādā, var noslēpt, “atsakoties no dubultpilsonības”. Latvija ir kolonija jūras tiesību izpratnē - sveša nauda un centrālās valdības, un kolonistu solidāra atbildība pret valsts parādu kolonizatoriem, kuri aizdod naudu un parādu cenšas palielināt - kolonizēt vēl dziļāk - okupēt pēc karamākslas principiem. Latvijas kolonijas vadība E. Levita un K. Kariņa - abu svešzemju kolonizatoru rokaspuišu vadībā “mākslīgās pandēmijas miglas aizsegā “ ko izveido kolonizatori - pārnacionālās varas struktūru pārstāvji, privātpersonas, kurām parādā ir LR, valsts ar tās iedzīvotājiem palielināja parādu uzreiz par 4 miljardiem €.

E. Levits - “Visi cilvēki ir dzīvnieki. Cilvēks no dzīvnieka atšķiras ar to, ka izprot savas tiesības”.

E. Levits kā bij. ET tiesnesis redz, ka Latvijā viņam darīšana ir ar dzīvniekiem, kuri neizprot savas brīva cilvēka patiesās cilvēktiesības - tiesības uz dzīvību, veselību, tiesības uz uzņēmējdarbību un tiesības uz īpašumu.

Ja E. Levits tā neskatītos, viņš respektētu Latvijā spēkā esošo likumdošanu un būtu ievērojis likumu par mediķu algu palielināšanu, kam jānodrošina Latvijas cilvēku tiesības uz valsts sniegto veselības aprūpi. Tai vietā E. Levits un K. Kariņš mērķtiecīgi “pandēmijas miglas aizsegā” palielināja Latvijas valsts parādu par 4 miljardiem €.

Atbildēt

kā viņiem riebjas

02.06.2020. 08:42

sava lotgola

Atbildēt

cits viedoklis

02.06.2020. 03:39

»

cits PIETIEK lasītājs

Ko šis lasītājs izlīdis gaismā ar savu padomju laikas saprašanu


Padomju laikā vismaz bija kaut kāda saprašana,tagad kāmīšu domāšana.

Atbildēt

labāk skan rajons

02.06.2020. 01:36

Apriņķis - kas tas par "ap riņķi"? Varbūt tulkots no krievu okrug.

Atbildēt

Nav divu novadu nozīmes

02.06.2020. 00:48

»

Jurčix

man nav īsti skaidrs, kāpēc apzīmējumu ''novads'' neatstāja četriem novadiem, kas veido Latviju, un kā tas Satversmē ir rakstīts...


Lasi Satversmi: “Latvijas valsts teritoriju starptautiskos līgumos noteiktās robežās sastāda Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale”, proti, tās ir Latvijas valsts robežas, nevis šo dalījumu norobežotas robežas. Šo dalījumu robežas, nepazaudējot nosaukumu, var vilkt bez ierobežojuma, jo Satversmē tās nav novilktas.

Atbildēt

Imants

02.06.2020. 00:37

»

Dainis Majrtāns

Vai, atdalot Krustpils novadu, Barkavas pagastu, Liepnas pagastu un Varakļānu novadu no Latgales, netiek pārkāpta Satversme? Satversmes tiesas 2007. gada 29. novembra spriedums lietā Nr. 2007-10-0102, 121. lpp.: “Līdz ar to Latvijas Republikas proklamēšanas laikā ar Latgales jēdzienu tika apzīmēti Vitebskas...


Dainim Mjartāns, ja raksta viņš: viss ir pareizi, ko saka VARAM. Kurš var noteikt, kur sākas Vidzemes, kur Latgales, kur Zemgales un kur Kurzemes teriorijas robežas, ja šo dalījumu uzskata par "kultūrvēsturisku, kur vairāk dzīvo šo dalījumu pilsoņi?

Kā jau paeizi tekts rakstā - tad jāizsludina visu 119 novadu referendums, pareizāk - 100 % visu Latvijas pilsoņu aptauja pēc kultūrvēsturiskām pazīmēm, nevis pēc izdomātas teritorijas.

Pareizi teikt - pie novadu reformas vajag "aizmirst" kultūtvēsturisko dalījumu, jo tas ir nosacīts jēdziens. Kurš, kuri, kura grupa, apvienība utt. Kukldīgā, Bauskā. Ogrē u.c, atzīs sevi par piederīgiem Latgalei, jo viņiem tiesibas uzstāties no latgaliešu vārda - latgaliešu koris, Kuldīgas vai Ogres latgaliešu futbola komanda utt. Ņujorkas latgaliešu deju kolektīvs! Skan? Te mums tiek saglabāts kulktūrvēsturiskais mantojums. Tāpat var apzīmēties jebkurš cits novads, teiksim, zemgaliešu zemnieku grupas delegācija vai koris utt. Vilkt kultūrvēsturiskas teritoriālās robežas - tas būtu politiskais bandītisms.

Atbildēt

Dainis Majrtāns

01.06.2020. 20:59

Vai, atdalot Krustpils novadu, Barkavas pagastu, Liepnas pagastu un Varakļānu novadu no Latgales, netiek pārkāpta Satversme? Satversmes tiesas 2007. gada 29. novembra spriedums lietā Nr. 2007-10-0102, 121. lpp.: “Līdz ar to Latvijas Republikas proklamēšanas laikā ar Latgales jēdzienu tika apzīmēti Vitebskas guberņas Daugavpils, Rēzeknes un Ludzas apriņķi.” 131. lpp. – “Ar Latgales jēdzienu Satversmes 3. pantā apzīmēti Vitebskas guberņas Ludzas, Rēzeknes un Daugavpils apriņķi. Savukārt Abrenes apvidus uzskatāms par jauniegūtu teritoriju, ko Latvija pievienoja savai teritorijai pēc Miera līguma spēkā stāšanās. Līdz ar to, slēdzot Robežlīgumu, Satversmes 3. pants nav aizskarts.” --

VARAM atbilde - Latvijas Republikas Satversme netiek pārkāpta, jo Satversme neparedz valsts iekšējo teritoriālo dalījumu robežas Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē

Atbildēt

Atpakaļrāpulis

01.06.2020. 20:57

»

VB

Ideāli būtu, ja vnk. atjaunotu bijušos LPSR rajonus


Vēl labāk būtu atjaunot apriņķus un Ulmaņa laikus!

Atbildēt

Tālavas taurētājs

01.06.2020. 20:46

Lai cik tas ciniski neskanētu, bet visreālais modelis tiešām ir LPSR dalījums, kur neliela daļa pat infrastruktūras vēl saglabājies vai arī iespējams to atjaunot bez milzīgiem ieguldījumiem. Tik vien pie nosacījuma, ja likvidējam pašreizējo komunistu hapugu iekārtu un liedzam tādiem atrasties pie varas. Pretējā gadījumā tie iznīcinās pilnīgi visu, atstājot mūs plikus un nabagus ar milzīgām parādsaistībām.

Atbildēt

Žulis

01.06.2020. 20:41

Okupācijas radītās sekas jau vairāk nevar nostiprināt, kā tās ir nostiprinātas. Kārtējā novadu reforma, tas ir kārtējais bizness priekš dažiem uz vairākuma rēķina, protams. Bez tam ar šādu reformu palīdzību var labi attīrīt laukus no liekajiem cilvēkiem, jo katra reforma dod iespēju jaunai izglītības un medicīnas iestāžu "optimizācijai". Un vēl tas ir ideāls iemesls ap ko cepties un imitēt darbību. Ko gan darītu Pūces kantoris, ja tādu reformu nebūtu izgudrojuši? Turpretim tagad - karšu pētīšana, plānu taisīšana, sapulču rīkošana, priekšlikumu izstrādāšana, korekciju ieviešana priekšlikumos, jaunu sapulču taisīšana, jaunu korekciju ieviešana... Un tautiņa arī aizņemta - diskutē, strīdās, taisa protestus, raksta protesta vēstules, iesniedz priekšlikumus, lūgumus, cenšas kaut ko pierādīt, paskaidrot... Vienvārdsakot, jautrības bez gala. Bet par visu taču nodokļu maksātāji ir samaksājuši. Un maksās vēl. Jo būs jātaisa pārreģistrācijas, jātaisa dokumentu nodošanas un pieņemšanas, jāpasūta jauni zīmogi, atbrīvotajiem darbiniekiem jāizmaksā brangas kompensācijas. Visi birokrāti būs tā nopūlējušies, tā nopūlējušies. Un viss tas tiek darīts "dziļās rūpēs par tautu". Pēc kādiem pieciem gadiem atkal varēs to pašu atkārtot. Starp citu jēdziens "reforma" nozīmē atgriešanos pie vecās formas (re - forma)

Atbildēt

nelīdzvainīgais

01.06.2020. 19:46

Līdz ar Jelgavas un Ventspils palikšanu valstspilsētu rangā,šī refoma kļūst anekdotiska.Tā iemūžīnās Pūce,Plešs, u.c.-kā kārtējie lielākie kretīni.Es par šiem nebalsoju.

Atbildēt

cits PIETIEK lasītājs

01.06.2020. 19:44

Ko šis lasītājs izlīdis gaismā ar savu padomju laikas saprašanu?

Atbildēt

debilais Pūce

01.06.2020. 19:05

čakarē tālāk jau līdz nemaņai sačakarēto Latviju...
Un kāpēc novadi, nevis apriņķi kā senāk? Movads, novadīt - asociējas ar novadīšanu pa novadgrāvi - Latvijas gadījumā valsts novadīšanu kanalizācijā

Atbildēt

Andris

01.06.2020. 18:01

Te pat mazam bērnam viss ir skaidrs... Pagastveči "cepjās",jo iespējams vairs vairums no viņiem netiks pie otkatiem... Tikko šī ideja parādijās, tad jau arī tika rakstīts, ka reforma tiek taisīta tikai tādēļ ,lai Rīgas politmafija var tik pie reformas rezultātā radītā "pīrāga"... Domāju ,ka tautai nekas īpaši nemainīsies... Mainīsies tikai otkatu iekasētāji un to apjoms/saprotams ,ka tas pieaugs/....

Atbildēt

fakts

01.06.2020. 17:35

»

VB

Ideāli būtu, ja vnk. atjaunotu bijušos LPSR rajonus


Ideāli būtu ja visus tos partijniekus noslīcinātu klozetpodā.

Atbildēt

VB

01.06.2020. 17:19

Ideāli būtu, ja vnk. atjaunotu bijušos LPSR rajonus.

Atbildēt

Jurčix

01.06.2020. 17:17

man nav īsti skaidrs, kāpēc apzīmējumu ''novads'' neatstāja četriem novadiem, kas veido Latviju, un kā tas Satversmē ir rakstīts
un zemāka līmeņa sadalījumam nelieto vārdu ''apriņķis'' , kā tas bija senāk.

vai tiešām vajag divas atšķirīgas lietas apzīmēt ar vienu vārdu ''novads''- izskaidrojiet to ārzemniekam- Latvija sastāv no četriem novadiem, kas sadalīti mazākās vienībās, kuras arī sauc par novadiem :) (bet tie ir citi novadi)

Atbildēt

jaks

01.06.2020. 17:12

Galvenā kļūda ko pieļāva Pūce bija tas, ka vajadzēja rosināt atjaunot bijušos rajonus to iepriekšējā izskatā kā novadus, izņemot Pierīgu, un vēl atsevišķi Rīga un Jūrmala. Tad 90% līdzšinējo problēmu nemaz nerastos.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: