Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Leopolds

27.12.2019. 10:23

Gribat iznīcināt meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju sili? Ozolam un Bāram, kazi, kaptāla uzkrāšanas laiks var beigties.

Atbildēt

27.12.2019. 08:41

»

vispār

ir runa par medībām, kas ir slepkavošanas izprieca


medības ir saistītas ar dzīvnieka nonāvēšanu. Starp citu, makšķerēšana un tauriņu kolekcionēšana arī.

Atbildēt

dabiski

27.12.2019. 08:36

»

esi mierīgs

tev tie netiks uzticēti pārbaudīt


pierādījumu tev nav un nevar būt. Kārtējā tukšā pļūtīšana.

Atbildēt

?

26.12.2019. 10:17

»

pff

vai vari nosaukt kādu valsti ES, kur medības ir tādā pakaļā un patvaļā kā Latvjā


Ir pierādījumi, ka pakaļā? Objektīvi pierādījumi, ne no pirksta izzīsti pieņēmumi. Tādi pierādījumi, ko var pārbaudīt.

Atbildēt

tu

23.12.2019. 18:00

»

Toxedo

Kas vienu dienu likumīgs, tas otru dienu vairs nav likumīgs...


esi dzirdējis, kas notiek, ja pilnībā aizliedz kādas sugas medības vai vispār medības? Varbūt vari nosaukt kādu vietu uz zemeslodes, kur medības ir pilnībā aizliegtas?

Atbildēt

4x4

22.12.2019. 22:03

»

Žuks

Man interesē tie lūšu galvaskausi. Kāds medijs varētu papētīt vairāk. Zināju, ka ir ragu bizness pie mums, pērk, pārdod, zog. Izrādās, ka iet vaļā bizness arī ar lūšu galvaskausiem


slimo Putniņu Mārtiņu paņemt pa piemēru, ja kāda pārbaude uzies, redzēs, ka apkāries čomiņš ar lūsēnu galvaskausiem kā tāds indiānis plikā naba ar skalpiem

Atbildēt

aha

22.12.2019. 08:49

»

Toxedo

Kas vienu dienu likumīgs, tas otru dienu vairs nav likumīgs...


sapņo vien savus slapjos sapnīšus:)))

Atbildēt

Toxedo

21.12.2019. 08:00

Kas vienu dienu likumīgs, tas otru dienu vairs nav likumīgs.

Neaizmirsti ka arī Nirnbergas rasu likumi bija likumīgi savā laikā, it kā

Bet vai šādi likumi ir morāli un ētiski atbalstāmi? Noteikti nē

Tā ka arī medības drīzumā būs aizliegtas un medniekiem tiks sarìkots savs Nirnbergas tribunāls

Atbildēt

aha

20.12.2019. 21:15

»

Linards

pajautā tam pašam savam killeru apmaksātajam Ozoliņam, vai zinātne vispār kaut kur šajā saulē skaitās zinātne (ko reāli civilizētā pasaulē sauc par zinātni, nevis tevis atpalikušajā korumpētajā Potjomkina sādžā Latvijā), ja ap kādiem datiem slepeni čabinājas viens zinātnieks...


paskat, kā sacepies, nabadziņš, tādu rakstu uzskribelējis :) tikai tas viss pa tukšo, mēs te dzīvojam pēc Latvijas likumiem un tie medīt neaizliedz. Tā kā izpūt gaisu un dzīvo mierīgi savā Potjomkina sādžā un turpini studēt ārvalstu zinātnieku pētījumus un mēģināt tos piemērīt Latvijas vilkiem :) Nav tavā rīcībā nekādu faktu, ka pie mums vilki būtu apdraudēta suga, tā kā medībām būt :)

Atbildēt

aha

20.12.2019. 19:23

»

Linards

pajautā tam pašam savam killeru apmaksātajam Ozoliņam, vai zinātne vispār kaut kur šajā saulē skaitās zinātne (ko reāli civilizētā pasaulē sauc par zinātni, nevis tevis atpalikušajā korumpētajā Potjomkina sādžā Latvijā), ja ap kādiem datiem slepeni čabinājas viens zinātnieks...


iedzer nervu zāles un nomierinies, Marek, citādi trieka ķers. Medniekiem būs garlaicīgi bez sava klauna. Pie dirsas visi tie tavi ārzemju zinātnieku pētījumi, šeit ir Latvija un te mums ir pašiem sava medīšanas prakse un savstarpējo attiecību modeļi.

Atbildēt

Linards

20.12.2019. 13:21

»

aha

un kā tieši tas viss attiecas uz Latvijas vilkiem un Latvijas aitu audzētājiem? Latvijā ir līdzīgs klimats, reljefs un un dabas apstākļi? Es prasīju, vai tavā rīcībā ir kādi pētījumi par Latviju. Nevajag man te bāzt acīs ārzemju zinātniekus un ārzemju pētījumus. Ozoliņš, ja citē ārzemju zinātniekus, ...


pajautā tam pašam savam killeru apmaksātajam Ozoliņam, vai zinātne vispār kaut kur šajā saulē skaitās zinātne (ko reāli civilizētā pasaulē sauc par zinātni, nevis tevis atpalikušajā korumpētajā Potjomkina sādžā Latvijā), ja ap kādiem datiem slepeni čabinājas viens zinātnieks?
Vēl arvien tu to nevari sajēgt?
Tev tika skaidri iebāzts degunā, ka Latvijā nav zinātnes un zinātnieku, kas pēta lielo plēsēju, konkrēti vilku uzvedību, vilku- cilvēku, vilku – suņu savstarpējo attiecību modeļus. Kāpēc tas tā, tev varbūt, zīdainīt, varētu arī nebūt saprotams. Nu, tas tāpēc, ka aizsagājamas sugas vilki un lūši atpalikušajā Potjomkina tiek vienkārši iznīcināti.

Un nekādas rindkopas tev netika izrautas, lai sajauktu tavas zīdaiņa smadzenītes, bet, tev tika iedotas atsauces uz zinātniskajiem rakstiem un kādi citāti no šo lielo plēsēju pētnieku zinātniskiem rakstiem ar norādēm, kur tos meklēt, lai tu izlasītu visus šos rakstus, ja tev tik liela vēlme diskutēt par tematu, par kuru LV Potjomkina sādžā pētījumu nav, bet apmaksāti bļauri un meļi par vilku masveida uzbrukumiem cilvēkiem un lopiem, ir. Jo dzīvnieku slepkavošanā ieinteresētajiem ir svarīgi, lai šajā Potjomkina sādžā varētu turpināt atpalicību un aizsargājamu dzīvnieku slaktēšanu. Dod naudu savam Ozoliņam, lai nabags tiek kādos ārvalstu pētījumos padarboties kopā ar ārvalstu zinātniekiem, apgūs kaut ko ārpus sava būra, kurā tu šo baro, lai taisa priekš tevis cipariņus.

“Killing wolves to prevent predation on livestock may protect one farm but harm neighbors”.
“The role of the dog in the human – wolf relationship (MACEDONIA, POLAND, BULGARIA.

Tevi uztrauc franču zinātnieka Lescureux pētījums? Speciāli piemeklēju tavai, iespējams, slāviskajai pasaules uztverei tuvāku saprotamāku piemēru, tā kā pētījumi ASV tevi, zīdainīt, stipri satrauc un biedē.
Te ir skaidrojums, par ko tad ir pētījums. Uzsveru, zīdainīt, tas nav nekas no konteksta izrauts.
“In our project, we set out the role of the dog in modulating the human – wolf relationships in the Former Yugoslav Republic of Macedonia, Poland, and Norway. These countries have different practices in terms of hunting and sheep breeding, allowing us to compare different type of human – wolf relationships according to the use of hunting dogs and livestock guarding dogs (LGDs).”
Tātad, Polija, bijusī Dienvidslāvija un arī Norvēģija. Šīm valstīm ir dažādas medīšanas un aitaudzēšanas prakses, kas dod mums iespēju salīdzināt dažādus cilvēku – vilku savstarpējo attiecību modeļus, attiecībā uz medību suņu un mājlopu sargsuņu izmantošanu.

"Warring brothers: The complex interactions between wolves (Canis lupus) and dogs (Canis familiaris) in a conservation context"

Ja par kontekstu, zīdainīt, spārdies, jo nesaproti, tad tas ir tāds priekš tevis jauns, nedzirdēts un atbaidošs jēdziens – aizsardzības konteksts. Bet zīdainītim ir laiks ar to sākt iepazīties.

Atbildēt

aha

19.12.2019. 08:49

»

Toxedo

Mednieki pat nespēj atšķirt dzīvnieku no cilvēka. Nedēļas nogalē pat viens esot nogalināts medību laikā. FB esot pat arī bildes ar sašautu mednieka kaimiņa suni , kurš ieklīdis pagalmā un noturēts par vilku...


ja pārkāpj drošības noteikumus, tad arī ofisa darbinieks var izbakstīt sev aci ar pildspalvu, tam nav nekāds sakars ar nespēju atšķirt. Un FB jau ir ļoti ticams avots, no kā gūt informāciju. Visi pilsētas tirliņi tu apgūst zināšanas par vilkiem. Skumīgi, bet tādi kā tu sačakaŗē dabas aizsardzības ideju. Dumji un bīstami zaļie ekstrēmisti.Kā jau visi Tūnbergas sektas sekotāji

Atbildēt

Toxedo

18.12.2019. 20:32

Mednieki pat nespēj atšķirt dzīvnieku no cilvēka. Nedēļas nogalē pat viens esot nogalināts medību laikā. FB esot pat arī bildes ar sašautu mednieka kaimiņa suni , kurš ieklīdis pagalmā un noturēts par vilku.

Skumīgi. Un tādi jūs esat - dumji kā zābaki un bīstami sabiedrībai.

Atbildēt

aha

18.12.2019. 19:02

»

Toxedo

Kas Latvijas vilkos ir tik atšķirīgs no citu valstu vilkiem, tās pašas Igaunijas kaut vai


ne jau vilkos ir atšķirība, bet daudzos citos faktoros - barības bāze, apmežojums, klimats, utt. Igaunijā dzīvo arī lāči, kuru nav mūsu mežos.Bet tu jau tik elementāras lietas nesaproti. Un vilku no vilkusuņa arī tu nespētu atšķirt. Atšķirībā no medniekiem, kuri to spēj. Tu esi īsts aunapiere, ar katru tavu komentāru pārliecinos arvien vairāk

Atbildēt

Toxedo

18.12.2019. 11:48

Kas Latvijas vilkos ir tik atšķirīgs no citu valstu vilkiem, tās pašas Igaunijas kaut vai?

Domāju, ka neviens nešaubās par LV zinātnieku un mednieku "kompetenci", kuri pat nespētu atšķirt vilku no vilksuņa.

Atbildēt

?

18.12.2019. 11:32

»

Žuks

Man interesē tie lūšu galvaskausi. Kāds medijs varētu papētīt vairāk. Zināju, ka ir ragu bizness pie mums, pērk, pārdod, zog. Izrādās, ka iet vaļā bizness arī ar lūšu galvaskausiem


un kas tur slikts? Ragi, ilkņi un galvaskausi ir mednieka trofeja un viņš drīkst darīt ar tiem ko grib. Kaut vai izmest miskastē vai pārdot. Kāda tev daļa, ko katrs dara ar savu īpašumu?

Atbildēt

nu nu

18.12.2019. 11:26

»

vispār

netaisos braukt uz Aloju, mežs un lopkopības zeme ir Vidzemes augstienē, tur nav ne pēdas, ne nu vēl paši zvēri redzēti


tas,ka tavā mežā un lauksaimniecības zemē nav vilku pēdu, protams, ir ļoti objektīvs rādītājs, ka Latvijā ir maz vilku. Zini, man ir mežs 1,5ha un tur arī nav vilku pēdas. Dīvaini, ne? Varbūt citur ir tāpēc, ka apkārt ir lielie purvi un meža masīvi un cilvēki nevazājas tik bieži? Madona ari ir Vidzemes augstienē, tur par vilku trūkumu nesūdzas.

http://laukos.la.lv/vilki-uzbruk-madonas-novada-nokostas-aitas-tukstosiem-eiro-vertiba

Saimnieks Armands Kozulis lēš, ka vilku radītie zaudējumi mērāmi piecu līdz desmit tūkstošu eiro vērtībā.

Atbildēt

aha

18.12.2019. 11:18

»

Linards

tev ne tikai dzirde no ieroča trokšņa traumēta regulāri slepkavojot, bet arī redze, kā var saparst...


un kā tieši tas viss attiecas uz Latvijas vilkiem un Latvijas aitu audzētājiem? Latvijā ir līdzīgs klimats, reljefs un un dabas apstākļi? Es prasīju, vai tavā rīcībā ir kādi pētījumi par Latviju. Nevajag man te bāzt acīs ārzemju zinātniekus un ārzemju pētījumus. Ozoliņš, ja citē ārzemju zinātniekus, tad neizrauj no konteksta dažas rindkopas, kā tu. Tu pats tagad nodarbojies ar manipulācijām, jo kaut kādi franču zinātnieki NAV bijuši Latvijā un NAV veikuši pētījumus, tā kā viss tevis teiktais ir manipulācija, jeb precīzāk,tukša muldēšana

Atbildēt

Žuks

18.12.2019. 10:54

Man interesē tie lūšu galvaskausi. Kāds medijs varētu papētīt vairāk. Zināju, ka ir ragu bizness pie mums, pērk, pārdod, zog. Izrādās, ka iet vaļā bizness arī ar lūšu galvaskausiem.

Atbildēt

Linards

18.12.2019. 09:57

»

aha

Kas arī bija sagaidāms - tavā rīcībā nav nekādu ticamu faktu vai pētījumu par Latvijas vilkiem un apdraudējumu. Tu tikai atsaucies uz kaut kādu ārvalstu pseidozinātnieku pētījumiem, kam nav nekāda sakara ar Latviju. Tipisks dabas aizstāvis- mežā ir bijis tikai pastaigāties, vilku redzējis pa tv bet ...


tev ne tikai dzirde no ieroča trokšņa traumēta regulāri slepkavojot, bet arī redze, kā var saparst
jeb tu nemaz nezini, kas ir zinātnieki, kuru raksti tev norādīti izlasīšanai, ja patiešām tevi, zīdainīt, interesē temats, nevis manipulēšana un provokācijas

John Linnell ir norvēģu zinātnieks, ļoti daudz citēts, arī tavs nopirktais Ozoliņš viņu citē daudz, varbūt neesi pamanījis? Jeb, piedošanu, tev ar actiņām slikti?

John D C Linnell, PhD
Norwegian Institute for Nature Research | NINA · Department of Terrestrial Ecology

John D C Linnell currently works at the Department of Terrestrial Ecology, Norwegian Institute for Nature Research. John conducts interdiscplinary research on the interactions between humans and wildlife with a view to promoting coexistence.

Pētījumu tēmas - 427

Darbu lasījumi (Reads)- 147,017

Citējumi - 12,161

Lai tev, zīdainīt, vieglāk saprast, tad paskaidroju, ka tie ir tūkstoši.


Otrs norādādītā zinātniskā darba autors ir Nicolas Lescureux, franču zinātnieks

Nicolas Lescureux is a researcher at CNRS (French National Center for Scientific Research) and is working at CEFE (Center for Functional and Evolutionary Ecology). His research interest are the interactions between local knowledge and practices on the one side and animal ecology and behaviour on the other side, notably in the context of human-wildlife conflicts.

May 2010 - May 2012
Norwegian Institute for Nature Research
Department of Terrestrial Ecology
Position
Marie Curie Intra European Fellowship
Description
human wolf dog relationship landscape Europe Balkans

tie nav tevis ienīsto dabas un vides aizstāvju finansēti zinātnieki

Iesaku tev iepazīties ar šo, ja patiešām tev ir interese par konkrēto tematu
Nicolas Lescureux
2010-2012 – Post-doctoral research: The role of the dog in the human – wolf relationship (MACEDONIA, POLAND, BULGARIA)

In our project, we set out the role of the dog in modulating the human – wolf relationships in the Former Yugoslav Republic of Macedonia, Poland, and Norway. These countries have different practices in terms of hunting and sheep breeding, allowing us to compare different type of human – wolf relationships according to the use of hunting dogs and livestock guarding dogs (LGDs). Our main conclusions concern 1) the potential impact LGDs on landscape in a context of rural abandonment, 2) the different uses of LGDs in traditional context and in the context of modern mitigation measures, and 3) the surprising potential negative effect of LGDs in a context of shared landscape between livestock breeders and hunters. These conclusions allow us to draw some practical recommendations in terms of mitigation measures in carnivore conservation actions. We observed differences in sheep breeding practices and also differences in the way local people are using LGDs between Macedonia and the Bieszczady area in Poland. These differences are mainly due to the fact that while livestock breeding traditions have been kept in Macedonia, few traditional livestock breeders remain in Bieszczady and most of our informants there were new livestock breeders also working with other agricultural activities.

Livestock guarding dogs can help maintaining open landscapes in a context of rural abandonment

Atbildēt

aha

18.12.2019. 09:02

»

neāksties, ķipar,

tad, kad Latvijā būs zinātne, tev parādīšu. Bet ne jau pētījumi tevi interesē, izzadzēju bandas ķipar. Kamēr nav, tev jātic ārzemniekiem. Viņiem ir pierādījumi, daudz pierādījumu, tas nu ir fakts. Atpalikušajai, korumpētajai, izzagatajai Larvijai, šobrīd vēl nav


Kas arī bija sagaidāms - tavā rīcībā nav nekādu ticamu faktu vai pētījumu par Latvijas vilkiem un apdraudējumu. Tu tikai atsaucies uz kaut kādu ārvalstu pseidozinātnieku pētījumiem, kam nav nekāda sakara ar Latviju. Tipisks dabas aizstāvis- mežā ir bijis tikai pastaigāties, vilku redzējis pa tv bet ir viedoklis. Un nenorādi, kam man ticēt, to es pats izlemšu.

Atbildēt

neāksties, ķipar,

17.12.2019. 22:49

»

aha

Un parādi man kaut vienu(vienalga, Latvijas vai ārzemju) zinātnieka pētījumu ( ne kaut kādu Mareka Viļķina murgojumu), ka Latvijas vilki ir apdraudēti un samazinās. Uzsveru- LATVIJAS vilki! Man neinteresē Kanāda vai ASV


tad, kad Latvijā būs zinātne, tev parādīšu. Bet ne jau pētījumi tevi interesē, izzadzēju bandas ķipar. Kamēr nav, tev jātic ārzemniekiem. Viņiem ir pierādījumi, daudz pierādījumu, tas nu ir fakts. Atpalikušajai, korumpētajai, izzagatajai Larvijai, šobrīd vēl nav.

Atbildēt

...

17.12.2019. 21:05

»

aha

hui, ej izguli dzērumu


slepkavot gan šonakt neej, esi sasmēlies par daudz, būs reidi tavā pusē

Atbildēt

mednieks

17.12.2019. 16:24

»

Toxedo

Vilki ir vilki, vai tā būtu Kanāda, ASV, Latvija. Un vilku skaits samazinās nevis palielinās. Pat vakar iekopētajā mednieku propagandas avīzē LA bija lasāms, ka novēroti vilki pa vienam. Bet vilki ir bara dzīvnieki, wolf pack parasti sastāv no 10-12. Mūs propagandē ka vilku ir daudz jo daudz bet novēro...


"Es iepriekš jautāju kur var redzēt vilkus, brīvā dabā, ar binokli visticamāk pavērot kā tūristam? Citās valstīs cik zinu tas ir iespējams."

Atbilde ir: Nekur. Jo Latvijā vilki dzīvo mežā un pirmie ieraudzīs tevi. Vilks tikai pasakās un multiplikācijas filmās ir dumjš, īstenībā viņš ir ļoti gudrs, viltīgs un uzmanīgs plēsoņa un nomedīt viņu nemaz nav tik viegli.

Atbildēt

aha

17.12.2019. 13:59

»

Toxedo

Vilki ir vilki, vai tā būtu Kanāda, ASV, Latvija. Un vilku skaits samazinās nevis palielinās. Pat vakar iekopētajā mednieku propagandas avīzē LA bija lasāms, ka novēroti vilki pa vienam. Bet vilki ir bara dzīvnieki, wolf pack parasti sastāv no 10-12. Mūs propagandē ka vilku ir daudz jo daudz bet novēro...


Un parādi man kaut vienu(vienalga, Latvijas vai ārzemju) zinātnieka pētījumu ( ne kaut kādu Mareka Viļķina murgojumu), ka Latvijas vilki ir apdraudēti un samazinās. Uzsveru- LATVIJAS vilki! Man neinteresē Kanāda vai ASV.

Atbildēt

aha

17.12.2019. 13:51

»

Toxedo

Vilki ir vilki, vai tā būtu Kanāda, ASV, Latvija. Un vilku skaits samazinās nevis palielinās. Pat vakar iekopētajā mednieku propagandas avīzē LA bija lasāms, ka novēroti vilki pa vienam. Bet vilki ir bara dzīvnieki, wolf pack parasti sastāv no 10-12. Mūs propagandē ka vilku ir daudz jo daudz bet novēro...


ārzemju zinātnieki un pilsētā dzīvojošs mazgadīgs šmurgulis(ja jau nemāk latviski uzrakstīt vilku bars, bet raksta wolf pack un aicina visus medniekus nošaut) ir īstie Latvijas vilku aizstāvji. Tev pašam, puišel, vajadzētu apmeklēt psihiatru, citādi tavas slimās fantāzijas tev nedod mieru. Nebūs tā, ka Latvijā vilki vazāsies pa sētām un kodīs suņus, neceri.

Atbildēt

Toxedo

17.12.2019. 13:03

Vilki ir vilki, vai tā būtu Kanāda, ASV, Latvija. Un vilku skaits samazinās nevis palielinās. Pat vakar iekopētajā mednieku propagandas avīzē LA bija lasāms, ka novēroti vilki pa vienam. Bet vilki ir bara dzīvnieki, wolf pack parasti sastāv no 10-12. Mūs propagandē ka vilku ir daudz jo daudz bet novēro tikai vientuļus vilkus. Tad jau pārējie izšauti. Ja no visas ģimenes novāc 90% locekļu, un beigās arī to vienu atlikušo novāc, to sauc par vilku holokaustu. Un aicināt piesiet suni naktī pie koka, kārtējā mednieku slimo tieksmju piemērs. Psihiatriem arī labi sapiķots ja dod ieroču atļaujas tādiem slimiķiem.

Es iepriekš jautāju kur var redzēt vilkus, brīvā dabā, ar binokli visticamāk pavērot kā tūristam? Citās valstīs cik zinu tas ir iespējams.

Atbildēt

nu nu

17.12.2019. 12:37

»

nu

kad ir lietaina vasara, vai sausa vasara graudaudzētājiem,- viņiem, ko jāšauj pa mākoņiem?Katram biznesam ir garoza, ar ko jārēķinās un jānodrošinās, bet ne uz sugu iznīcināšanas rēķina.Šajos laikos ir dažādas iespējas, kā sargāt savu ganāmpulkus.Protams, ka dzīvot pie meža ir kkas cits, kā pa to dzīvoties...


Kur tiek runāts par sugu iznīcināšanu? Daži galvā tērēti dabas aizstāvji tikai bļauj, ka vilki tiek izšauti, tajā pašā laika statistika rāda, ka vilku skaits palielinās. Un vilku pēdas nevar ieraudzīt, ieejot katrā meža pudurī vai parkā. Nav jau stirnas vai lapsas, kas dzīvo pilsētā un nebaidās no cilvēka. Lai bezsniega apstākļos atrastu vilka vai lūša pēdas, jābūt vismaz Čingačgukam. Aizbrauc ar savu suni uz Alojas puses mežiem un atstāj viņu tur. Nākošajā rītā redzēsi vilku pēdas vairumā :)

Atbildēt

Toxedo

17.12.2019. 12:36

Kad kāds LV zinātnieks iegūs Nobela prēmiju, tad Latvijas zinātni un zinātniekus varēs uztvert nopietni, bet nu pašlaik LV zinātniekus var salīdzināt ar šarlatāniem un pesteļotājiem + viegli uzpērkamiem. Tā ka ja jāizvēlas ticēt rietumvalstu zinātniekiem vai LV, tad izvēle ir diezgan skaidra.

Atbildēt

linard

17.12.2019. 12:28

»

Linards

tu to tekstiņu klabini no savas FACEs vai Русский Охотничий Портал? Ja nelasi angliski, bet tikai krieviski, tad nu pie apgaismības netiksi. Zinātniskā literatūra jālasa, lai būtu kāda nojēga, ar kādām sugām darīšana pirms sāc domāt par tiesībām spriedelēt par aizsardzības statusā esošām sugām. Izlasi...


neliecies nu pats pašgudrs un nekopē te dažādus ārvalstu zinātniekus, kuri ir "zaļo vides aizstāvju" nopirkti un rakstīs to, ko saimnieks liks. Latvijā ir pilnīgi cita situācija, kā piemēram, Norvēģijā kur visus vilkus ir izšāvuši un nu tagad domā, kā atjaunot populāciju.

Atbildēt

nu

17.12.2019. 10:48

»

nu nu

par tiem vilku uzbrukumiem tak mednieki izdomā, lai varētu šaut, kā citādi, viņi tak slepkavnieki(sarkasms, ja kāds nesaprot)...aizbraukt pastaigāties pa mežu ar suni nav gluži tas pats kas dzīvot meža tuvumā un nodarboties ar lopkopību


kad ir lietaina vasara, vai sausa vasara graudaudzētājiem,- viņiem, ko jāšauj pa mākoņiem?Katram biznesam ir garoza, ar ko jārēķinās un jānodrošinās, bet ne uz sugu iznīcināšanas rēķina.Šajos laikos ir dažādas iespējas, kā sargāt savu ganāmpulkus.Protams, ka dzīvot pie meža ir kkas cits, kā pa to dzīvoties,- bet pēdas dzīvniekiem paliek.Ir buku pēdas, aļņu, bet zaķu nav manītas ilgi, par ekskluzīvajām vilku un lūšu nerunāsim.

Atbildēt

Linards

17.12.2019. 07:53

»

protams

Vilku un lāču skaits dažādās Eiropas valstīs pēdējo desmit gadu laikā ir ļoti strauji pieaudzis. Vilku populācija ievērojami augusi Vācijā, Francijā, Spānijā, Itālijā. Nīderlandē vilki jau nodara postījumus lopkopībai, Dānijā nelikumīgi jau nošauts viens vilks. Nemaz nerunāsim par Skandināvijas valstīm...


tu to tekstiņu klabini no savas FACEs vai Русский Охотничий Портал? Ja nelasi angliski, bet tikai krieviski, tad nu pie apgaismības netiksi. Zinātniskā literatūra jālasa, lai būtu kāda nojēga, ar kādām sugām darīšana pirms sāc domāt par tiesībām spriedelēt par aizsardzības statusā esošām sugām. Izlasi, kas tev aizsūtīts. Tur ir pat Linnell autors, skatos. Lasi! Un neliecies pašgudrs.

Atbildēt

nu nu

16.12.2019. 21:57

»

nu

vispār ļoti bieži esmu ar savu suni mežā Vidzemes augstienes mežos,- nav pat pēdas redzētas, kur nu vēl pats.Tas pats par lūsi.Reiz redzēju lūša pēdas, pirms 37 gadiem


par tiem vilku uzbrukumiem tak mednieki izdomā, lai varētu šaut, kā citādi, viņi tak slepkavnieki(sarkasms, ja kāds nesaprot)...aizbraukt pastaigāties pa mežu ar suni nav gluži tas pats kas dzīvot meža tuvumā un nodarboties ar lopkopību

Atbildēt

protams

16.12.2019. 18:19

»

>'protams" zīdainītim

Zīdaiņu barības specmaisījums, 1.burciņa mednieķlītim-nezinītim, slinķītim...


Vilku un lāču skaits dažādās Eiropas valstīs pēdējo desmit gadu laikā ir ļoti strauji pieaudzis. Vilku populācija ievērojami augusi Vācijā, Francijā, Spānijā, Itālijā. Nīderlandē vilki jau nodara postījumus lopkopībai, Dānijā nelikumīgi jau nošauts viens vilks. Nemaz nerunāsim par Skandināvijas valstīm, kur lielie plēsēji jūtas ļoti labi.

Interesanti, ka Norvēģijā valdības līmenī pieņemts vilku apsaimniekošanas plāns, kas nosaka maksimālo pieļaujamo vilku skaitu. Tomēr jāņem vērā, ka tur, kur parādās lielie plēsēji, pieaug arī konflikts ar lauku iedzīvotāju interesēm. Lai pasargātu aitas un citus mājlopus, ir jāievieš papildu aizsardzības pasākumi, kas ne vienmēr ir lēti, ir jāiemācās sadzīvot ar risku, ka, piemēram, lācis atnāks un izdemolēs bišu stropus.

Ne vienmēr ceļš uz sadzīvošanu ar lieliem plēsējiem ir vienkāršs un viennozīmīgs. Pašlaik Eiropas Komisija spriež, ka varētu ieviest kompensācijas par noplēstajiem dzīvniekiem visā ES, kas ir laba ziņa. Tikai Eiropas Komisijai būs jārēķinās, ka ar katru gadu šis kompensāciju apjoms tikai pieaugs un pieaugs. Savukārt lauksaimnieku mērķis nav audzēt aitas, lai tās noplēstu vilki.

Vairs nav Sarkanajā grāmatā
Ņemot vērā dažādos faktorus, nupat Starptautiskā dabas un dabas resursu aizsardzības savienība (IUCN) publicējusi jaunāko apdraudēto sugu Sarkanās grāmatas populāciju novērtējumu lācim un vilkam. Šīm abām sugām aizsardzības statuss pašlaik tiek definēts kā “Least Concern” jeb zems risks, kas nozīmē, ka sugai apdraudējums ilgākā laika posmā nav paredzams. IUCN definē dažādus aizsardzības statusus dažādām sugām, piemēram: izmiris, izmiris savvaļā, kritiski apdraudēts, izmirstošs, saudzējams, gandrīz apdraudēts, zems risks. Tiek lēsts, ka pašlaik Eiropas kontinentā sastopami ap 17 000 vilku, savukārt lāču skaits tiek lēsts 15 000 līdz 16 000 indivīdu apjomā. Lai gan joprojām šīm sugām paredzēti dažādi aizsardzības pasākumi, tomēr pēdējo gadu pieredze liecina, ka tām pašlaik apdraudējums ir minimāls, tās līdz šim ir lieliski reaģējušas uz dažādiem aizsardzības pasākumiem, un mēs ar lepnumu varam sacīt, ka šīm sugām atkal izdevies Eiropu iekarot.

Arvien vairāk tiek diskutēts par lielo plēsēju atgriešanos Eiropā, kā arī par konfliktiem, kas rodas šo alfa plēsēju klātbūtnes dēļ. Līdzšinējā pieredze pierāda, ka ieviestie aizsardzības pasākumi ir bijuši efektīvi, bet nu daudzas valstis pieprasa pārskatīt vilku un lāču apsaimniekošanas statusu.

Atbildēt

protams

16.12.2019. 18:12

»

>'protams" zīdainītim

Zīdaiņu barības specmaisījums, 1.burciņa mednieķlītim-nezinītim, slinķītim...


ja tas pētījums nav veikts Latvijā, tam par pamatu ņemot Latvijas vilku populācijas blīvumu, Latvijas apstākļus, tad tu vari ar to pētījumu atslaucīties. Atradis ar ko salīdzināt. Varbūt izvelc vēl kādu pētījumu par Jeloustonas lāčiem un mēģini piemērot Latvijas lāčiem. Muļķis

Atbildēt

>'protams" zīdainītim

16.12.2019. 17:40

»

protams

tu pats esi vislielākais pasaku teicējs. Pēc tava teiktā, sanāk, ja vilkus nešaus tad viņi neuzbruks mājlopiem un suņiem? Atļausi uzzināt, kurā zinātniskajā darbā ir minēts šis zinātniskais fakts? Autoru un darba nosaukumu vari nosaukt


Zīdaiņu barības specmaisījums, 1.burciņa mednieķlītim-nezinītim, slinķītim

1.RESEARCH ARTICLE

"Effects of Wolf Mortality on Livestock Depredations"
Robert B. Wielgus,Kaylie A. Peebles
Published: December 3, 2014https://doi.org/10.1371/journal.pone.0113505
https://journals.plos.org/plosone/article?id 10.1371/journal.pone.0113505

"Why Killing Wolves Might Not Save Livestock
New study fuels debate over how to reduce attacks on cows and sheep."
https://www.nationalgeographic.com/news/2014/12/141203-wolves-hunting-livestock-ranchers-endangered-species-environment/

A new study has found that—paradoxically—killing a wolf can increase the risk that wolves will prey on livestock in the future.

Enter Wielgus. He has a track record for turning conventional wisdom on its head when it comes to attempts to control predators. In 2008 he made news with research that found shooting cougars led to more attacks on livestock. When mature adults were killed, Wielgus said, less seasoned adolescents moved in and were more likely to prey on cows and sheep.


2. "Warring brothers: The complex interactions between wolves (Canis lupus) and dogs (Canis familiaris) in a conservation context"

Lescureux, N., and J. D. C. Linnell. 2014. Warring brothers: The complex interactions between wolves (Canis lupus) and dogs (Canis familiaris) in a conservation context. Biological Conservation 171:232-245., 2014
Nicolas Lescureux
John Linnell
Norwegian Institute for Nature Research, Postboks 5685 Sluppen, 7485 Trondheim, Norway

https://www.academia.edu/6185602/Warring_brothers_The_complex_interactions_between_wolves_Canis_lupus_and_dogs_Canis_familiaris_in_a_conservation_context

3. Mammal Research
October 2019, Volume 64, Issue 4, pp 581–586| Cite as

"Hunting dogs are at biggest risk to get attacked by wolves near wolves’ territory boundaries"

https://link.springer.com/article/10.1007/s13364-019-00444-3

4.RESEARCH ARTICLE

"Killing wolves to prevent predation on livestock may protect one farm but harm neighbors"

Francisco J. Santiago-Avila ,Ari M. Cornman,Adrian Treves
Published: January 10, 2018https://doi.org/10.1371/journal.pone.0189729
https://journals.plos.org/plosone/article?id 10.1371/journal.pone.0189729

Atbildēt

...

16.12.2019. 16:22

»

Toxedo

Bet kāpēc jānogalina nevainīgi vilki, kas nav veikuši uzbrukumus aitām u.c.? Kāpēc jāorganizē speciālas medības un jālien iekšā dziļi mežā un jāizšauj veselas vilku ģimenes, kam tur ir mājas un pārtiek tikai no citiem meža dzīvniekiem? Preventīvos nolūkos? Varbūt to attiecināt arī uz citām sugām t.sk...


Vilku uzbrukumi notiek regulāri un ar katru gadu tie notiek arvien vairāk, aizbrauc uz lielajam aitkopības saimniecībām un parunā ar īpašniekiem. Varēsi papriecēt acis ar vilku uzbrukumu upuriem. Tāpēc arī tiek rīkotas medības lai ierobežotu vilku skaitu. Mežacūkas jau sen visas ir apsprāgušas no cūku mēra, kur tev ir tas milzīgais skaits? Stirnas ir savairojušās tāpēc, ka pedējā laikā nav bijis aukstu ziemu un viņām ir laba barības bāze. Ko tu vari murgot visu laiku par kaut kādu izšaušanu, citām sugām un cilvēkiem? Gribi vilku redzēt? Aizbrauc ar savu suni uz mežu, piesien viņu pie koka un pats uzkāp kokā. Varēsi pavērot, kā vilki saplosa tavu mīluli. Varbūt tad tu sapratīsi, ka vilks nav nekāds mīļdzivnieciņš bet plēsoņa.

Atbildēt

Toxedo

16.12.2019. 15:47

Bet kāpēc jānogalina nevainīgi vilki, kas nav veikuši uzbrukumus aitām u.c.? Kāpēc jāorganizē speciālas medības un jālien iekšā dziļi mežā un jāizšauj veselas vilku ģimenes, kam tur ir mājas un pārtiek tikai no citiem meža dzīvniekiem? Preventīvos nolūkos? Varbūt to attiecināt arī uz citām sugām t.sk. cilvēkiem, jo jebkurš no mums taču var būt drauds nākotnē, ne? Vai arī izplatīsi melus, ka viņu ir nenormāli daudz un apdraud citas sugas? Tik nez kāpēc stirnas joprojām milzīgā skaitā, un katru pa avārijai viņu dēļ. Pa meža cūkām nerunājot, kuru milzīgā skaita un ĀCM dēļ iet bojā cūkkopība.

Starp citu kur tos vilkus var sastapt ja viņu ir tik daudz? Es kā tūrists labprāt aizbrauktu pavērot.

Atbildēt

protams

16.12.2019. 15:12

»

Linards

Latvijas nozēlojamie killeri ir profāni plēsēju ekoloģijā. Divu mūžīgo pasaku teicēju, Русский Охотничий Портал apkalpotāju šternas un dombrovskas sacerējumi par vilkiem ir slepkavošanas zinātnes kalngali...


tu pats esi vislielākais pasaku teicējs. Pēc tava teiktā, sanāk, ja vilkus nešaus tad viņi neuzbruks mājlopiem un suņiem? Atļausi uzzināt, kurā zinātniskajā darbā ir minēts šis zinātniskais fakts? Autoru un darba nosaukumu vari nosaukt?

Atbildēt

...

16.12.2019. 15:07

»

Toxedo

Ja dzīvo mežā vai blakus mežam, ir jārēķinās ka var kāds dzīvnieks iznākt ārā uz kādu brīdi. Tāpēc neviens nav jāslepkavo, bet jau pašā sākumā jāparūpējas par savu mājdzīvnieku drošību, arī man ir mājdzīvnieks un es daru visu, lai viņu neviens neapdraudētu. Un pilsētā ir tādi paši draudi ja ne lielāki...


Lūk, šis komentārs pilnībā arī parāda tavu un tev līdzīgo linardu u.c. aprobežotību un zināšanas par dabu un medībām vispār. Par klaiņojošiem suņiem pilsētā tev ir jāvēršas pie pašvaldības, lai organizē suņu izķeršanu, medniekiem tur nav nekādas daļas, pilsētā medības neviens nerīko un suņus nešauj. Laukos visi ir pieraduši, ka meža dzīvnieki uzturas māju tuvumā un neviens neskrien pēc bises, ja ierauga kādu dzīvnieku, nevajag savā slimajā prātā fantazēt, tavi murgi tikai vēlreiz apstiprina to, ka tu laukos nekad neesi bijis. Vilks nav no tiem dzīvniekiem, kurš tāpat vien ienāks sētā. Par to,ka nav uzbrukuši cilvēkiem - pietiek ja vilks uzbrūk manam mājdzīvniekam, ar to pašu viņam spriedums.

Atbildēt

Linards

16.12.2019. 13:50

Latvijas nozēlojamie killeri ir profāni plēsēju ekoloģijā. Divu mūžīgo pasaku teicēju, Русский Охотничий Портал apkalpotāju šternas un dombrovskas sacerējumi par vilkiem ir slepkavošanas zinātnes kalngali.
Hei, ieroču un galināšanas sporta fanītes, nu neslinkojiet, un beidzot palasieties kādu zinātnisku darbiņu par plēsēju ekoloģiju, pakonsultējieties ar ārvalstu zinātniekiem (kurus nefinansē mednieki), uzzināsiet, ka vietās, kur notiek visvairāk uzbrukumi vilku ģimenēm, to izšaušana, arī visbiežāk tiek konstatēti uzbrukumi mājlopiem un suņiem cilvēku mājvietu tuvumā no vilku puses.
Tā, ka absolūti nav nekāds brīnums, ka vilks nebaidās un iet tieši vilku nīdējas šternas pagalmā.

Atbildēt

Lapas:    4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: