Menu
Pilnā versija
Foto

Mūsu stukači un kolaboranti

Pietiek lasītājs · 28.03.2021. · Komentāri (123)

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Stukačs

30.03.2021. 15:38

»

Atbildība

Pastāv katra cilvēka individuāla atbildība. Tiem, kuri paši ar lielu prieku un sajūsmu piedalījās cilvēku vajāšanās un pat slepkavošanās tā ir viena, tiem, kuri spēja no tā visa izvairīties ir pavisam cita. Un kritērijs - neviens neko neuzzinās jau der tikai paša sirdsapziņas apklusināšanai...


Kad izslēdza no "stukaču" kārtas, pēc instrukcijas kartiņu no "čekas maisa" bija jāiznīcina, bet Latvijā to nedarīja, kartiņu saglabāja, izņemot augsta ranga kompartijas nomenklatūru, lai gadījumos, kad atkal atjauno aģentu, nebūtu jāprasa Maskavai vai persona ir, bija savervēta. Un tā radās "čekas maisi". Piemēram, Škēle, Pauls varēja būt bija arī savervēti, bet mums kartiņas nav. Peters gudrāks - LTF amatos negāja, zināja, ka var tikt atmaskots, bija godīgāks, būs kauns? Un Maskavā bija vēstnieks, ha, ha! Un tā stukači un "aktīvās rezerves virsnieki" - slepenie KGB virsnieki darbojās, teiksim, TV, Radio un citur (tie nebija slepenās 1. daļas darbinieki, bet gan maskētie virsnieki un tos nav atklājuši neviens un nekur nav uzskaitē, nav zināmi. Vienīgais - viņus var izskaitļot pētot oficiālo virsnieku sarakstus, telefona grāmatas, stukaču (aģentu) vervētāju vārdus kartiņās, CK saraktos, apbalvojumos, citos dokumentos, tas liels darbs, bet iespējams.

KAS TO ATKLĀS - šie - "aktīvās rezerves virsnieki" ir visbīstamākie kadri, kuri pildīja vissarežģītākos un atbildīgākos čekas uzdevumus, brauca līdzi komandējumos, pat nav izslēgts, ka mājās un/vai ceļā, ārzemēs veica vardarbības vajadzības VDK uzdevumā ..., lai iznīcinātu nevajadzīgus, bīstamus nodevējus (kā Navaļniju vai tml.) utt.

Atbildēt

Atbildība

30.03.2021. 13:38

»

Tu dur ... dom vai

Tu tas pats sapuvušais politikānis un no "dur ... dom" stukaču paaudzes, taisīts ar plakano telefona starpniecību, ka neko nesaproti...


Pastāv katra cilvēka individuāla atbildība. Tiem, kuri paši ar lielu prieku un sajūsmu piedalījās cilvēku vajāšanās un pat slepkavošanās tā ir viena, tiem, kuri spēja no tā visa izvairīties ir pavisam cita. Un kritērijs - neviens neko neuzzinās jau der tikai paša sirdsapziņas apklusināšanai.

Atbildēt

Tu dur ... dom vai

30.03.2021. 13:33

Tu tas pats sapuvušais politikānis un no "dur ... dom" stukaču paaudzes, taisīts ar plakano telefona starpniecību, ka neko nesaproti.
Tu nesaproti, nekad nesapratīsi, ka okupācijas krievu (Krievijas) varai padevās un kalpoja visa tauta , pus Eiropas. Tu ko, visus pašaut, arī komunistus, arī ap pusi Lietuvas pilsoņu Lietuvā, kuri stājās partijā un paši pārvaldīja savu valsti tiktāl, cik to varēja izdarīt ar Lietuvas kompartijas Centrālās varas starpniecību un viņi ieguva tikai 10 % iebraucēju, bet Latvija ap 50 %. Tur tas tavs "dur ... dom" psihiatriskās domāšanas sindroms. Redzi, Lembergs izgājis visas čekistu un kompartijas skolas - labais saimnieks, gudrais, bet Juris Bojārs, kurš ir gudrākais Latvijas zinātnieks - to ir jānonīcina (tu "durdom")

Legālie čekisti pēc okupācijas zvērību atkušņa laika nekādas zvērības neveica, bet pildīja stukaču un "lembergu" ziņojumos izteiktos faktus.
Ko, vai visa tauta varēja nestāties darbā milicijā, čekistos, kompartijā, amatos par direktoriem, priekšniekiem, lai tajā vietā 100 % - īgi atsūtītu vadītājus no Maskavas?

Atbildēt

Nu,re!

30.03.2021. 11:43

Sāku interesēties un tikko noklausījos Žinduļa dziesmu "Jasmīnu vīns" jūtūbē.Burvīga dziesma!Paldies komponistam!Prieks!

Atbildēt

Sapņu bites

30.03.2021. 11:38

»

Adīna

"Laimes putnu" es labi atceros, no tā laika labākajām dziesmām, to izpildīja simpātiska soliste, pēc tam kaut kā pazuda


Laimes putns pat tika ierakstīts Radio. Bet kļuva tik populārs, ka dziesmu aizliedza un izdzēsa. Pēc tam izdzēsa arī visas pārējās Mārča Kalniņa ierakstītās dziesmas. Cēlonis- konflikts ar R.Paulu.

Atbildēt

Adīna

30.03.2021. 11:25

"Laimes putnu" es labi atceros, no tā laika labākajām dziesmām, to izpildīja simpātiska soliste, pēc tam kaut kā pazuda...

Atbildēt

Adīna

30.03.2021. 11:00

»

Sapņu bites

Dziesma bija aizliegta un pa radio neskanēja. To atļāva ierakstīt tikai ap 1990.gadu. Ballītēs šo dziesmu spēlēja praktiski visi ballīšu muzikanti jo dziesma bija ļoti populāra un pieprasīta. Visu var uzzināt noklausoties no 11.min Žinduļa interviju Youtubē...


Nu jā, ar "Izkapti ābelē" toreiz pietika, lai kristu nežēlastībā. Un vēl "Tārpa kuplejas"...
Imantam Kalniņam arī esot bijušas nepatikšanas, laikam sakarā ar "Dziesma, ar ko tu sācies". Bet viņš sakomponēja kora dziesmu "Ļeņinam", un viss bija ok.
Tāpat kā tagad, daži bijušie disidenti paziņo par piedošanu saviem pāridarītājiem, un viņus kā paraugu parāda televīzijā.
Laikam jau ir jāprot pielīst varenajiem, tad viss būs kārtībā.

Atbildēt

Sapņu bites

30.03.2021. 10:31

»

to Sapņu bites

Paldies dievam, nebijām tik zemā līmenī, lai vairumā balsotu par tādu štruntu. Es pat toreiz tādu nekur nepamanīju


Dziesma bija aizliegta un pa radio neskanēja. To atļāva ierakstīt tikai ap 1990.gadu. Ballītēs šo dziesmu spēlēja praktiski visi ballīšu muzikanti jo dziesma bija ļoti populāra un pieprasīta. Visu var uzzināt noklausoties no 11.min Žinduļa interviju Youtubē.
https://youtu.be/kMQgyXqmFik

Atbildēt

to Sapņu bites

30.03.2021. 10:24

Paldies dievam, nebijām tik zemā līmenī, lai vairumā balsotu par tādu štruntu. Es pat toreiz tādu nekur nepamanīju

Atbildēt

Sapņu bites

30.03.2021. 10:09

»

to Sapņu bites

"Tauta šūmējās".. Kas ir tauta? Vieni šūmējās citi nešūmējās...Individuālie rūcēji, kam valsts iekārta nepatika. Nu nesalīdzini sevi ar Stabulnieku vai Imantu Kalniņu (par Paulu nerunājot). Prasts pašdarbnieks kolhoza spēlmaņa līmenī vien esi


To bija jāļauj izlemt tautai godīgā balsojumā. Fakts, ka dziesma un komponists tikai aizliegti liecina par to, ka bailes par šīs dziesmas uzvaru Mikrofona Aptaujā bija reālas. Līdzīgi kā ar Mārča Kalniņa Laimesputnu. Izcils un par sevi pārliecināts komponists nekad līdz sev bīstamās dziesmas aizliegšanai nenolaistos. Secinājumus izdariet paši.

Atbildēt

to Sapņu bites

30.03.2021. 09:48

"Tauta šūmējās".. Kas ir tauta? Vieni šūmējās citi nešūmējās...Individuālie rūcēji, kam valsts iekārta nepatika. Nu nesalīdzini sevi ar Stabulnieku vai Imantu Kalniņu (par Paulu nerunājot). Prasts pašdarbnieks kolhoza spēlmaņa līmenī vien esi...

Atbildēt

to Trans

30.03.2021. 07:56

»

Trans

YouTube noklausījos Sapņu bites. Nu galīgs prasts štrunts. "Mikrofons" tik zemu nenolaidās


Nu redzi, tev nepatika Priedīša dziesma, tu to nokritizēji. Vai vari iedomāties, ja Priedītim būtu tāda vara, pazīšanās mūziķu un aktieru aprindās, un kas zin vēl kur, un viņš tev uzrīkotu ilgstošu vajāšanu? Par to, ka kritizēji viņa dziesmu! Vai tas nebūtu slimi?
Liktu izpētīt, kas slēpjas aiz tava nika, utt.

Atbildēt

Atis Priedītis

30.03.2021. 07:44

»

Ārstējies A. Priedīti!

Ar steigu! Sapņu bites ar H. Heislera vārdiem ir skaista, bet tā nav vienīgā latviešiem mīļa dziesma


Vispār jau patiesības noklusēšana un melu regulāra publiskošana daudz vairāk izskatās pēc psihiatriskas diagnozes. Mūsu slavenie turpina dzīvot melu pasaulē naivi cerot, ka neviens neko neuzzinās vai arī ja uzzinās tad neticēs. Jau pats raksts ir ļoti patiess un agri vai vēlu arī lielie masu mediji sāks visu atklāti publicēt. Patiesība jau šobrīd ir zināma un kaut kāda banāla apsaukāšanās neko vairs neizmainīs.

Atbildēt

Adīna

30.03.2021. 07:17

»

Silavas valsis

Atkal nabaga Priedītis. Kādu laiku , paldies dievam, nebija manīts. Nu jau visi šie Žinduļi, Žvinguļi, Priedīši nodarbināti ar savu spalvu pucēšanu un plātīšanos. Ja jau būtu tās dziesmas tik super, super, tad jau, aizliegts vai atļauts, no ballītēm vien melodijas būtu prātā palikušas...


Kad dziesmas daudzkārt trallina pa radio un tv, tad tās arī iesēžas atmiņā. Kā, piemēram, Paula "mēs jau sen to bijām pelnījuši". Nu baigi jau augstvērtīgas pēdējā laikā tās dziesmas dzirdamas.

Atbildēt

Sapņu bites

30.03.2021. 07:14

»

Trans

YouTube noklausījos Sapņu bites. Nu galīgs prasts štrunts. "Mikrofons" tik zemu nenolaidās


70.tajos gados šī dziesma tautā bija populārāka par Paula dziesmām. Ja jau šo dziesmu aizliedza tad acīmredzot, Pauls nobijās, ka viņš varētu arī neuzvarēt. To ka Paula regulārās uzvaras bija negodīgas apstiprina fakts, ka galu galā citi komponisti sacēla traci pēc tam kad tika kārtējo reizi viltoti aptaujas rezultāti un Pauls pats atteicās turpmāk aptaujās piedalīties. Pirmā vieta bija Stabulnieka "Nāk rudens apgleznot Latviju" bet par uzvarētāju tika pasludināta Paula dziesma "Cielaviņa". Tautas sašutums bija milzīgs, bet čekistiem un komunistiem jau par to bija nospļauties. Jāuzvar taču savējam.

Atbildēt

Trans

30.03.2021. 07:01

YouTube noklausījos Sapņu bites. Nu galīgs prasts štrunts. "Mikrofons" tik zemu nenolaidās.

Atbildēt

Zersetzung

30.03.2021. 06:58

»

Adīna

Manā vajāšanā arī krievi piedalījās. Reiz agri no rīta blakus manai daudzstāvenei pie kafejnīcas it kā piedzērušies izkliedza visādas rupjības. Es izgāju laukā un redzēju, tie jaunieši, nav piedzērušies, varbūt no kāda teātra pulciņa. Piegāju un teicu, ka tas teātris priekš manis uzrīkots. Zēni nobijās...


Tā ir tipiska Zersetzung metode. Mēģinājums padarīt cilvēku citu acīs par muļķi un idiotu. Šķiet, ka Latvijā šādas vajāšanas turpināsies vēl ļoti ilgi, jo pati metode kopumā ir cilvēkiem nezināma un līdz ar to ļoti iedarbīga. Izeja - pašiem meklēt internetā informāciju, kuras šobrīd jau ir pietiekami daudz - vācu un krievu valodā.

Atbildēt

Adīna

30.03.2021. 06:50

»

nubet

Kāds tam sakars ar taviem krieviņiem, kas plēšas un turklāt iziet ielās


Manā vajāšanā arī krievi piedalījās. Reiz agri no rīta blakus manai daudzstāvenei pie kafejnīcas it kā piedzērušies izkliedza visādas rupjības. Es izgāju laukā un redzēju, tie jaunieši, nav piedzērušies, varbūt no kāda teātra pulciņa. Piegāju un teicu, ka tas teātris priekš manis uzrīkots. Zēni nobijās un iebēga kafejnīcā, bet viena meitene palika ar mani parunāt. Es teicu, ka ar mani šādas akcijas taisa jau gadu, es to vairs nevaru izturēt. Meitene uzklausīja - un pateica - varbūt mēs jums varam palīdzēt? Izveidot kādu interneta blogu? Es skumji pasmaidīju un aizgāju.
Ir bijuši mājieni, ka to visu organizējis producents Millers, nu nezinu. Protams, ne jau viņš viens.
Nejaukākā bija apziņa, ka dzīvoklis ticis ilgstoši novērots un noklausīts.

Atbildēt

Sapņu bites

30.03.2021. 06:27

»

Silavas valsis

Atkal nabaga Priedītis. Kādu laiku , paldies dievam, nebija manīts. Nu jau visi šie Žinduļi, Žvinguļi, Priedīši nodarbināti ar savu spalvu pucēšanu un plātīšanos. Ja jau būtu tās dziesmas tik super, super, tad jau, aizliegts vai atļauts, no ballītēm vien melodijas būtu prātā palikušas...


Ivara Žinduļa Sapņu bites ir viena no populārākajām latviešu dziesmām, to zina visi muzikanti tikai retais ir dzirdējis Ivara Žinduļa vārdu. Ja arī pašlaik šis komponists ir "melnajos sarakstos". Nu kā tā drīkstēja - 70.tajos gados radīt dziesmu, kura būtu kļuvusi par Mikrofona Aptaujas uzvarētāju. Protams, ka bija jāaizliedz. Līdzīgi Mārča Kalniņa "Laimesputns". No Latvijas Radio arhīviem esot pat izdzēstas pilnīgi visas Mārča Kalniņa grupas "Kvelde" ierakstītās dziesmas. Neviens taču pat neuzdrošinājās pieļaut domu, ka šie NOZIEGUMI, kādreiz tiks zināmi.

Atbildēt

Indullis Durka atkal savus murgus

30.03.2021. 05:24

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...


izplata.

Atbildēt

MMMam

30.03.2021. 04:18

Mēs, čekisti un kolaboracionisti nomainījām valsts iekārtu, iekārtojāmies un vairāk vai mazāk ērti dzīvojam tālāk. Bet tie, kuri cerēja beidzot tikt virspusē, pie teikšanas un atzinības, kā bija autsaideri, tā arī paliek.

Atbildēt

Silavas valsis

30.03.2021. 02:25

Atkal nabaga Priedītis. Kādu laiku , paldies dievam, nebija manīts. Nu jau visi šie Žinduļi, Žvinguļi, Priedīši nodarbināti ar savu spalvu pucēšanu un plātīšanos. Ja jau būtu tās dziesmas tik super, super, tad jau, aizliegts vai atļauts, no ballītēm vien melodijas būtu prātā palikušas.

Atbildēt

ммм

29.03.2021. 23:25

»

Tiesu eksperts

Stukačs vēl neko nenozīmētu, ja...


Kādi vēl "legālie čekisti"? Nojūdzies esi vai?! Kam mums tie izdzimteņi un nācijas samazgas, kas kalpojuši padomju okupācijas režīmam? Spainis kūtsmēslu ir daudz vērtīgāks par jebkuru čekistu, nemaz nerunājot jau par čekas ziņotājiem.

Atbildēt

Tiesu eksperts

29.03.2021. 22:16

Stukačs vēl neko nenozīmētu, ja-
(1) viņi nebūtu bijuši DEZINFORMATORI;
(2) viņi nebūtu darbojušies Atmodas laikā un nebūtu grāvuši valsti ar čekistu uzstādījumiem, kā veidot valsti - "jo sliktāk, jo labāk".

Tādi bija visi nacionālistiskie veidojumi, kurus vadīja čekisti, čekistu ielikteņi - stukači vai SLEPENIE KGB VIRSNIEKI, no kuriem diez vai kāds ir atmaskots, kuri BAIDĪJĀS NO ATMASKOŠANAS un darbojās noziedzīgi, lai grautu Latviju, LAI RĀDĪTU TAUTAI UN pasaulei, cik "slikta" ir neatkarība no Krievijas, lai rādītu, cik viņi lieli "latvieši", nacionālisti un musināja tautu, karoja pret legālajiem čekistiem.

Velti apkarot LEGĀLOS ČEKISTUS - viņus vajadzēja laist pie varas (ar atlasi un zvērestu kalpot Latvijai).

Apkaro izcilāko latviešu tautas patriotu Juri BOJĀRU, kurš būtu jāapbalvo ar visiem Latvijas ordeņiem un medaļām, bet svoločiem no TB, no nebija kauna un goda nomelnot šo Latvijas gudrāko cilvēku, kurš pats karoja pret čeku, kādēļ viņu KGB izmeta vai bija spiests aiziet.

Lielāko daļu čekistu bija ar mieru sadarboties, jo bija labi informēti, zinoši, izglītoti, tīri pēc sidsapziņas, lielākā daļa gudri. Stukači, tikuši pie varas viņu "kāva" nost, lamāja un bļaustījās. KGB bijušie nevarēja nekādi viņus atmaskot - izklīda, nebija organizēti utt.

Es nerunāju par čekisiem represiju laikā un tiem, kuri bija spiesti sodīt stukaču apmelotos latviešu amatpersonas. Vai visus stukačus vajadzēja tiesāt kā noziedzniekus, kuri aktīvi darbojās Atmodas laikā.

Atbildēt

nubet

29.03.2021. 22:06

»

aha

It kā tavi krieviņi neplēstos. Viņi turklāt iziet ielās


Kāds tam sakars ar taviem krieviņiem, kas plēšas un turklāt iziet ielās??

Nekādi neveicas ar "krievu jautājuma" aktualizēšanu vietā un nevietā? ;)

Atbildēt

bremzējam (atkal)?

29.03.2021. 22:02

»

Jautājums

Tad jāuzdod skaidri saprotami jautājumi


Viedoklis 20:01

Tagad esot izdots likumu pants par vajāšanu. Agrāk laikam nebija. Turklāt, ja cilvēks ir jau pieredzējis, sagatavojies, viņš var visas darbības piefiksēt un apkopot.

Jautājums 20:24

Nu un - kāds profīts no tā visa?

----------------------

Kas te nav skaidri saprotams?

Atbildēt

Jautājums

29.03.2021. 20:59

»

atkal neizdevās saprast?

Ne par to ir runa


Tad jāuzdod skaidri saprotami jautājumi.

Atbildēt

Jāzina

29.03.2021. 20:48

»

:)))

Nu un - kāds profīts no tā visa


Par Zerstzung metodi cilvēkiem ir jāzina. Tikai tad šīs metodes pielietošana kļūst gandrīz vai neiespējama. Fakts, ka mūsu lielie masu mediji kategoriski atsakās par šo visā pasaulē jau sen aprakstīto metodi kaut ko publicēt, liecina tikai par to, ka šī metode Latvijā tiek lietota arī pašlaik. Cilvēki par šo metodi neko nezina un līdz ar to ļoti viegli var nonākt upura lomā.

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

29.03.2021. 20:43

»

nubet

latvāniešiem nekāds Zersetzung nav nepieciešams, jo šitie paši cits citu noēd bez sāls


Ir sacīts: "Kad vienu suni sit, tad visi pārējie suņi klūp virsū sistajam, nevis sitējiem. Bet – neaizmirsīsim, ka tie jau ir suņi (ne Cilvēki)..."
/ Anšlavs Eglītis /

...
Latv(ĀN)is latv(ĀN)im -- mīļākā 'paika'!!!
(Kaut vai - dēļ kauna lien zemē, pēc laika,
BEIDZOT kad apjēgsi, CIK tas ir stulbi ~
"Nācijas kolēgu nosist kā gulbi"...)

-------

muļķu zeme SILES "valsts" parodija "euro.latvānija", XXI gadsimts.

Atbildēt

:)))

29.03.2021. 20:24

»

Atim

Tagad esot izdots likumu pants par vajāšanu. Agrāk laikam nebija


Nu un - kāds profīts no tā visa?

Atbildēt

nubet

29.03.2021. 20:21

»

Bez sāls

Arī noēšana bez sāls ir viena no Zersetzung metodēm. Pilnībā cilvēku var sagraut un pat iznīcināt tikai kompleksa pieeja. Sākot jau ar iespēju regulāri netraucēti iekļūt upura dzīvoklī. Šobrīd šī metode ir pilnībā un visā krāšņuma plaši aprakstīta vācu un krievu valodā, līdz ar to tās efektivitāte vairs...


Ne par to ir runa, bet gan - par pašiem latvāniešiem, kas cits citu noēd bez sāls. Tajā skaitā arī izmantojot tā dēvētos "sabiedriskos" un privātos "neatkarīgos" medijus. Tieši tāpēc latvānijā pilnīgi mierīgi var iztikt bez specdienestiem un Zersetzung metodēm.

Atbildēt

Atis Priedītis

29.03.2021. 20:06

»

Atim

Tagad esot izdots likumu pants par vajāšanu. Agrāk laikam nebija


Zersetzung metode pat ir aprakstīta arī latviski tikai bez piebildes, ka to radīja un plaši lietoja VDK.
http://www.datev.lv/35-info/raksti/60-psiholoiskais-terors-darba-viet-juridiskie-aspekti

Atbildēt

Atim

29.03.2021. 20:01

»

Atis Priedītis

Nu jau ļoti ilgu laiku mani liek mierā. Acīmredzot, daudzi ir izlasījuši manu grāmatu "Kristaps - slepenie protokoli" un ir sapratuši, ka mani labāk neaiztikt. Esmu iemācījies arī "sist pretīm", arī tas daudzus attur no jaunām cūcībām


Tagad esot izdots likumu pants par vajāšanu. Agrāk laikam nebija.
Turklāt, ja cilvēks ir jau pieredzējis, sagatavojies, viņš var visas darbības piefiksēt un apkopot.

Atbildēt

Bez sāls

29.03.2021. 19:59

»

nubet

latvāniešiem nekāds Zersetzung nav nepieciešams, jo šitie paši cits citu noēd bez sāls


Arī noēšana bez sāls ir viena no Zersetzung metodēm. Pilnībā cilvēku var sagraut un pat iznīcināt tikai kompleksa pieeja. Sākot jau ar iespēju regulāri netraucēti iekļūt upura dzīvoklī. Šobrīd šī metode ir pilnībā un visā krāšņuma plaši aprakstīta vācu un krievu valodā, līdz ar to tās efektivitāte vairs nav tāda kā okupācijas laikā. Latvijā lielo masu mediju klusēšanas dēļ šo metodi arī pašlaik var lietot pilnā apjomā. Un cik zinu, tas arī tiek darīts.

Atbildēt

Atis Priedītis

29.03.2021. 19:10

»

Atim - Adīna

Es šo to piedzīvoju sakarā ar interneta komentāriem, pirms 10 gadiem. Tiem, kas veido kultūru, vajadzētu saprast, ka visiem labs nebūsi, ne visi tikai slavinās. Bet uzrīkot ilgstošu vajāšanu par kādu kritisku vārdu, tas nav samērojams...


Diemžēl, pie mums situācija ir traģikomiska. Čekisti joprojām nespēj samierināties ar to, ka bija cilvēki, kurus viņiem neizdevās salauzt. Pret nesalauztajiem čekisti arī pašlaik izjūt zvērīgu naidu un ik pa brīdim cenšas pabeigt to ko neizdevās izdarīt okupācijas laikā. Tās nav manas fantāzijas bet gan reāli novērojumi. Manis dēļ ir tikuši pat viltoti dziesmu konkursu rezultāti. Lai Priedītis nekļūtu par konkursa "Dziesma 2000" uzvarētāju, kad kļuva zināms, ka klausītāji manu dziesmu "Tikai līdz upei" ir iebalsojuši 1.vietā G.Račs izmantojot lielos masu medijus sāka ļoti aktīvu manas apmelošanas un nomelnošanas kampaņu. Rezultātā es paliku tikai 6.vietā. Kaut ko mainīt nebija iespējams jo visi lielie masu medija kategoriski atteicās par mani un manu dziesmu kaut ko rakstīt. Bija tikai ķengas. Viss notika 1999.gada rudenī. Līdzīgi gadījumi bija arī pēc tam un šādi es arī tiku padarīts par nevienam nezināmu komponistu.

Atbildēt

Atim - Adīna

29.03.2021. 18:48

»

Atis Priedītis

Nu jau ļoti ilgu laiku mani liek mierā. Acīmredzot, daudzi ir izlasījuši manu grāmatu "Kristaps - slepenie protokoli" un ir sapratuši, ka mani labāk neaiztikt. Esmu iemācījies arī "sist pretīm", arī tas daudzus attur no jaunām cūcībām


Es šo to piedzīvoju sakarā ar interneta komentāriem, pirms 10 gadiem. Tiem, kas veido kultūru, vajadzētu saprast, ka visiem labs nebūsi, ne visi tikai slavinās. Bet uzrīkot ilgstošu vajāšanu par kādu kritisku vārdu, tas nav samērojams.
Ne jau pie mums vien kas tāds notiek. Man gadījās izlasīt Steven Tyler ( grupa Aerosmith) grāmatu "Does the noise in my head bother you?". Viņš bija atkarīgs no narkotikām un gribēja tikt no tām vaļā. Bet viņa koncertu menedžeri viņam tās vienmēr viesnīcās piegādāja. Līdz viņš izlamājās par to. Drīz pēc tam sekoja nomelnojošas publikācijas par Taileru presē. Tas bija nomācoši.
Daļa no viņa dzejoļa:
...Are you fcked no matter what you do?
No. If your life's been a lie then ask'em true,
Does the noise in my head bother you?

Es to tulkoju apmēram šādi -
Ne bez iemesla sit tie. Viņu vārdi vēl skan-
Tava dzīve bij meli. - Ko atbildēt man?
Vai trokšņi, kas galvā man, traucē jums gan?

Atbildēt

Atis Priedītis

29.03.2021. 17:36

»

Atim

Nu jā, saprotu, ar mafiozām struktūrām nav joki. Trakākais, kad vecie neaizskaramie apvienojušies ar jaunajiem


Nu jau ļoti ilgu laiku mani liek mierā. Acīmredzot, daudzi ir izlasījuši manu grāmatu "Kristaps - slepenie protokoli" un ir sapratuši, ka mani labāk neaiztikt. Esmu iemācījies arī "sist pretīm", arī tas daudzus attur no jaunām cūcībām.

Atbildēt

Atim

29.03.2021. 17:28

»

Atis Priedītis

Ja man jāatbild tad pateikšu atklāti - es jau sen esmu savu sakāmo sadalījis divās kategorijās. Pirmā - tā ko es atklāti publicēju arī interneta vidē. Otrā - "virtuves" tipa sarunas. Tās ir manas domu apmaiņas ar man labi pazīstamiem cilvēkiem, kurās es atļaujos runāt par visu, bet kuras nepubliskoju...


Nu jā, saprotu, ar mafiozām struktūrām nav joki. Trakākais, kad vecie neaizskaramie apvienojušies ar jaunajiem.
Turklāt, ja agrāk bija viena iestāde, kas varēja vajāt, tad tagad kattra nopietnāka banda var uzrīkot izsekošanu un vajāšanu. Ir jau pieredzēts.

Atbildēt

Lapsene

29.03.2021. 16:58

Absolūti nav svarīgs komponists. Ja dziesma patīk, tad patīk.

Atbildēt

Atis Priedītis

29.03.2021. 16:58

»

Atim

Ko jūs domājiet par Tīnas bļaušanu? Un Šipsī spiegšanu


Ja man jāatbild tad pateikšu atklāti - es jau sen esmu savu sakāmo sadalījis divās kategorijās. Pirmā - tā ko es atklāti publicēju arī interneta vidē. Otrā - "virtuves" tipa sarunas. Tās ir manas domu apmaiņas ar man labi pazīstamiem cilvēkiem, kurās es atļaujos runāt par visu, bet kuras nepubliskoju. Pārāk daudz esmu "sists un dauzīts". Arī par Tīnu un Šipsī - izsaku savu attieksmi tikai "virtuves" sarunu variantā. Neņemiet ļaunā.

Atbildēt

Atim

29.03.2021. 16:49

Ko jūs domājiet par Tīnas bļaušanu? Un Šipsī spiegšanu?

Atbildēt

Sapņu bites

29.03.2021. 16:17

»

Dundurs

Aizliegts vai neaizliegts, ja būtu kaut kas, tad ballītēs būtu pamanīts. Dziedājām jau arī: "Tad sitīsim tos tramtramtram, pēc tam tos..." un nekas nenotika. Bet tās Sapņu bites tād štrunts vien ir


Tieši tāpēc jau rada izbrīnu šīs dziesmas un komponista aizliegšana. Noklausoties interviju šo iemeslu var saprast. Un tas ko Žindulis nepasaka - Sapņu bites bija potenciālas Mikrofona Aptaujas uzvarētājas. Protams, ka jāuzvar bija tikai un vienīgi Paulam.

Atbildēt

Dundurs

29.03.2021. 15:55

Aizliegts vai neaizliegts, ja būtu kaut kas, tad ballītēs būtu pamanīts. Dziedājām jau arī: "Tad sitīsim tos tramtramtram, pēc tam tos..." un nekas nenotika. Bet tās Sapņu bites tād štrunts vien ir

Atbildēt

Tāpēc ka aizliegts

29.03.2021. 15:32

»

Lapsene

Tāds Žindulis līdz šim nav pamanīts


Par Žinduli ir kategoriski aizliegts kaut ko rakstīt lielajos masu medijos. Līdzīgi kā par otru izcilo komponistu Mārci Kalniņu. Paula zābaks ir ļoti smags un ietekme milzīga.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: