Menu
Pilnā versija
Foto

Nacionālisms

Leonards Inkins · 29.11.2021. · Komentāri (62)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kāda sagadīšanās, vai ne ?

30.11.2021. 19:57

»

ASV protektorāts Latvija

1. Pirmais latviskās pašapziņasvilnis bija 19.gadsimta 80.jos gados- jaunlatvieši...


Arī Staļins ar NKVD izvēlējās Kirhenšteinu ar Vili Lāci, nevis vienkārši būtu ielikuši kādu krievu un miers. Tam ir dziļa jēga ar kuru tīri psiholoģiski var pazemot okupēto tautu, lai vēlāk varētu norādīt kādi jūs paši latvieši esat nelieši. Bet mēs krievi jau neko, tikai staigāja ar revolveriem un uzraudzīja, vai ne? Šajos laikos ir tieši tās pašas metodes, atliek tikai katram amatam piemeklēt pareizo "kadru" un tad seko kompromati, šantāžas, bet ja nelīdz tad apmelošana vai novākšana.

Atbildēt

Patiesība ir daudz vienkāršāka...

30.11.2021. 19:29

»

ir dzirdēts, ka

nacionālisms un patriotisms ir neliešu pēdējais patvērums


Nacionālisms un patriotisms, ir spēks kas vieno tautu un savu valsti! Tikai vienota tauta ir stipra, lepna nācija! Tas ir mūsu spēks, mūsu izdzīvošanas priekšnoteikums! Tam jābūt katra latvieša sirdī!!!

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

30.11.2021. 12:23

»

Tālavas taurētājs

Pirmais latviskās pašapziņas vilnis bija astoņdesmito gadu vidū, bet to pārtvēra un 90tajos nelietīgi izmantoja un degradēja mūsu ienaidnieki, kopā ar okupācijas laikā invazēto beztautības masu, jeb tā dēvētajiem visu tautību krieviem...


1. Pirmais latviskās pašapziņasvilnis bija 19.gadsimta 80.jos gados- jaunlatvieši.
2. 100% repatriācija nav iespējama, jo Latvija pārāk ilgi bija PSRS sastāvā. Tas nenozīmē, ka nevar sekmīgi pastāvēt Latvijas Republika ar valsts valodu - latviešu. Ne jau krievi Latvijas valsti nozaga un izzaga, bet pašu bāleliņi - kampēji, kuri tika pie varas ar nacionālistisku lozungu palīdzību. Pie tā, ka 300.000 aizbrauca uz neatgriešanos uz rietumiem, krievi nav vainīgi, bet pašu latviešu laimes lāči Dombrovska un Co personā, kas nodeva Latvijas intereses mistisku Eiropas interešu priekšā un par to dabūja labi apmakasātu darbu Briselē.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

30.11.2021. 12:09

Latvijā nacionālisma ideja ir degradēta pašos pamatos. Tāpēc lielākā daļa nemaz nesaprot, kas ir nacionālisms. Par nacionālismu tiek uzskatīti klaji rasistiski un fašistiski uzskati, piemēram, Latvijā īsts nacionālists ir tas, kurš visu laiku lamā krievus un Putinu, apsaukā krievus par nedacilvēkiem un Putinu par diktatoru, rauj nost valstu karogus, un tajā pašā laikā ir gatavs pakalpot jebkādām ASV vēlmēm, piedalīties kopā ar ASV citu valstu okupācijā. Patiesībā tas nav nekāds nacionālims, bet rasisms, fašisms un kolobracionisms. Nacionālims ir tad, kad savas tautas un nācijas intereses tiek stādītas augstāk par visu citu tautu interesēm, viss tiek darīts, atskatoties uz to, vai tas ir savas tautas intersēs, tajā laikā nenonicinot, nepakālujot un neokupējot citas tautas. Nacionālas valsts ideja vispār radās tikai 19.gadsimta vidū, bet vēsturiski visspēcīgākās vienmēr bijušas pārnacionālas valstis, kur mierīgi kopā līdzpastāvējušas dažādas tautas.

Atbildēt

30.11.2021. 11:28

»

ir dzirdēts, ka

nacionālisms un patriotisms ir neliešu pēdējais patvērums


Jā, un ir dzirdēts, ka nacionālisti ķerot un ēdot mazus bērnus.

Atbildēt

Tēzaurs

30.11.2021. 11:25

»

Žulis

Redziet, jēdzienos daudz kas ir nevis izmainījies, be gan speciāli, viltīgi izmainīts tautu sajaukšanas un pasaules globalizācijas interesēs. Kādēļ, piemēram, apkarot nacionālo, ja var vienkārši izmainīt nacionālā jēdzienu, padarot to internacionālu? Savukārt, nacionālismam var piekārt šovinisma birku...


Vārds nation ir jātulko, nevis jācenšas to latviskot bez redzama iemesla. Ja latviešu valodā nebūtu tāda vārda tad cita lieta. Tā pat ar citiem terminiem braucam auzās un sekas tam būs traģiskas latviešu valodai un latviešiem pašiem.

Atbildēt

Nejauc vismaz gaisu

30.11.2021. 11:14

»

lauķis

Es neko neteicu par vienpatņiem.Ģimene,dzimta,tauta,zeme.Cilvēkam nekāda ideoloģija nav vajadzīga,cilvēkam ir vērtību kopums.Vērtību kopumā ietilpst arī savas zemes aizstāvēšana.Tieši tāpēc tika iznīcinātas dzimtas un tautas,tika izveidots bezsugas aitu bars un nosaukts par nāciju ar anālajām "vērtībām...


lauķis nepārtraukti runā par tālu pagātni, bet izeja ir vajadzīga šodien pie šodienas noteikumumiem, lai pasaule mūs saprastu. Un te kā vienīgais ceļš ir tiesiskums ar visiem ismiem.pierādījumiem un konsekventi ievērojot starptautiski parakstītās konvencijas par okupācijas izbeigšanu un pēcokupācijas rehabilitāciju cietušajiem.

Atbildēt

Žulis

30.11.2021. 11:01

»

Gandrīz pareizi, bet ...

Lai kā mēs censtos, tautu sajaukumā, kas noticis ar okupantu iefiltrēšanu, pat ne tikai ar to, ir daudz kas mainījies arī jēdzienos, no kuriem izkristalizēt "pamatvielu", tīro vielu, materiālu, jau paliek tikpat kā neiespējami. Ja ar to gribam nodarboties, tomēr attīrīt, sākas daudzas kolīzijas, rodas...


Redziet, jēdzienos daudz kas ir nevis izmainījies, be gan speciāli, viltīgi izmainīts tautu sajaukšanas un pasaules globalizācijas interesēs. Kādēļ, piemēram, apkarot nacionālo, ja var vienkārši izmainīt nacionālā jēdzienu, padarot to internacionālu? Savukārt, nacionālismam var piekārt šovinisma birku, bet uz nacionālajām interesēm vērstu politiku nodēvēt par etnicismu, tādējādi radot iespaidu, ka šī politika ir tikai šauras etniskas grupas interesēs un tāpēc nevar būt valstiska. Jaunievedumi jēdzienu skaidrojumos neievieš sakārtotību un skaidrību, bet gan jucekli. Palasiet jaunos skaidrojumus kas ir nācija un kas ir tauta. Tā arī to atšķirību gandrīz neiespējami saprast. Tajā pašā laikā definējot, ka "Par nāciju sauc tautu, kurai ir sava valsts" viss top skaidrs un saprotams. Rodas jautājums ar kādu mērķi un kā interesēs tiek radīts šāds juceklis un sarežģītas elementāri vienkāršas lietas. Bet to var saprast pēc tā, kādi atvasinājumi tālāk tiek veidoti, izejot no šādiem jēdzienu tulkojumiem. Piemēram, globalizētām valstīm, kur valsts varā nav nekā nacionāla pēkšņi ir "nacionāla valdība", "nacionālas intereses","nacionāls budžets", tās piekopj "nacionālu politiku" u.t.t.

Atbildēt

lauķis

30.11.2021. 11:01

»

Žulis

Bet ideoloģija jau ir tāds vienā sistēmā sakārtots vērtību kopums


Ideoloģija ir spēlīte ar terminoloģiju bez satura.

Atbildēt

ir dzirdēts, ka

30.11.2021. 10:58

nacionālisms un patriotisms ir neliešu pēdējais patvērums...

Atbildēt

Gandrīz pareizi, bet ...

30.11.2021. 10:26

»

Žulis

Redziet, ne bakalaura, ne maģistra diploms šeit nederēs, ja nav loģiskās domāšanas. Bakalauri un maģistri jau ir tik tālu "aizfiloZofējušies", ka nacionālā jēdzienā tagad tiek iekļauts gandrīz vai viss internacionālais,kosmopolītiskais, tāpat kā demokrātijas jēdzienā iekļauts gandrīz viss antidemokrātiskais...


Lai kā mēs censtos, tautu sajaukumā, kas noticis ar okupantu iefiltrēšanu, pat ne tikai ar to, ir daudz kas mainījies arī jēdzienos, no kuriem izkristalizēt "pamatvielu", tīro vielu, materiālu, jau paliek tikpat kā neiespējami. Ja ar to gribam nodarboties, tomēr attīrīt, sākas daudzas kolīzijas, rodas tik daudz netīrumu, ka nezin kur to noglabāt, kur izmest, lai netraucētu. Te nu nonākam pie atzinuma, ka daudz ar ko jāsamierinās, jānorij ne viens vien krupis, tādēļ ar komentāriem neko nevar atrisināt, izlemt. Vēl atgriežoties pie Pilsoņu kongresa, vai pat agrāk - Helsinki -86 - viņi bija tika piesātināti ar KGB aģentiem, ka bail iedomāties un to darbs tik ļoti efektīvi grauts no iekšienes (to es zinu kā "tiesu eksperts" un esot šo notikumu epicentrā kā aktīvs tā laika dalībnieks) un šīs organizācijas blakus nacionālajām, nacionālistiskām tendencēm, nodarīja arī daudz posta.

Atbildēt

lauķis

30.11.2021. 05:22

»

Žulis

Bez nacionālisma, lai kā Jums šis vārds nepatiktu, iztikt nevar. Tikai nacionālisms mūsdienu globālisma pārņemtajā pasaulē, spēj apvienot cilvēkus cīņā pret paverdzināšanu. Cilvēks var cienīt un godāt senču tikumus un kultūru, dabas un kosmosa likumus, bet viņš būs tikai vienpatis pret labi organizētu...


Es neko neteicu par vienpatņiem.Ģimene,dzimta,tauta,zeme.Cilvēkam nekāda ideoloģija nav vajadzīga,cilvēkam ir vērtību kopums.Vērtību kopumā ietilpst arī savas zemes aizstāvēšana.Tieši tāpēc tika iznīcinātas dzimtas un tautas,tika izveidots bezsugas aitu bars un nosaukts par nāciju ar anālajām "vērtībām".Par pilsonību vispār nav jēgas runāt,pilsonība ir verga važas.

Atbildēt

Žulis

30.11.2021. 00:12

»

Terminologs Zulim 2

Detalzēti izskaidrojiet, kas ir Jūsu pieminētā valstsnācija un ar ku tā atširās no Jūsu tai pretnostatītajiem dažādu tautību cilvēkiem, veidojošiem tautu vienā valstī


Jums laikam ir grūtības uztvert manu rakstīto. Pamēģiniet vēlreiz pārdomāt šo, manā iepriekšējā komeentārā rakstīto teikumu: " Var gan pastāvēt no dažādām tautībām sastāvoša valsts, kur šīs dažādās tautas ilgākā laika periodā ir pieņēmušas kopēju valodu iegūstot nācijai raksturīgas pazīmes. (Skat. arī kas ir tauta) Ja valstī dzīvojošie dažādu tautību cilvēki nav vienoti ne valodā, ne citās tautai un nācijai raksturīgajās pazīmēs, tad tie ir tikai dažādu tautību iedzīvotāji, nevis valstsnācija. Starp, citu, kā liecina bēdīgā pēdējo gadu pieredze ASV, tad arī valstsnācija ir visai nestabils veidojumns, kas pakļauts pilsoņkara riskam, neskatoties uz to, ka tā veidojusies gadsimtu garumā. Par valstsnācijas izveidi dažos gadu desmitos vispār ir smaieklīgi runāt.

Atbildēt

Uz 23:14

29.11.2021. 23:35

"Tautas...nevar iegūt mazākumTAUTĪBAS statusu." "MazākumTAUTĪBAS statusu var iegūt to TAUTĪBU pārstāvji, kuru TAUTA...." Katastrofājs sajukums jēdzienos,to nozīmē in pielietojumā, secīgi pilnīga putra apzinjā iun absurda domas izteiksme. Tauta ir TAUTA , tautība ir TAUTĪBA in tās never viena otru iegūt.

Atbildēt

Ruki proč ot ruskoj ameriki

29.11.2021. 23:14

»

Terminologisks vēsturiska fakta ptecizējums

Vai buržuāziskā Latvija (1918 - 1940) BIJA vai NEBIJA daudznacionāla valsts


Nemocies pats un nemoci citus. Tautas kurām ir savas valstis, citās valstīs nevar iegūt mazākumtautības statusu. Mazākumtautības statusu var iegūt to tautību pārstāvji, kuru tautai nav izveidota savas valsts vai ir tik pat nekaunīgi kā krievi.

Atbildēt

Atvainojos par klūdām,

29.11.2021. 23:03

pustumsa, sīka klaviatūra....

Atbildēt

Terminologs Zulim 2

29.11.2021. 23:00

Detalzēti izskaidrojiet, kas ir Jūsu pieminētā valstsnācija un ar ku tā atširās no Jūsu tai pretnostatītajiem dažādu tautību cilvēkiem, veidojošiem tautu vienā valstī!

Atbildēt

lauķim

29.11.2021. 22:58

»

lauķis

Vai bez nacio/anālisma nekā nevar


Tādam mēslam, kā tu, kas nezin kur māte to ieņēmusi, nacionālisms ir kaut kas svešs un naidīgs, ar to tu neatšķiries no cilvēces pabirām, krieviem. Normāliem cilvēkiem nacionālisms ir savas zemes un tautas mīlestība.

Atbildēt

ko vajadzēja darīt?

29.11.2021. 22:52

»

Ko darīt?

Lai kādas ir partijas, tomēr partija, kas saucās NA, nedrīkst būt korumpantu, nodevēju balsts! No pirmās pastāvēšanas dienas, tā nav bijusi, latviešu tautas interešu aizstāve! Savā divkosībā, piesedzoties ar patriotiskiem saukļiem, nevienā jautājumā nav principiāli iestājusies, sava nosaukuma, lozungu...


Uzšķērst Godmani, Freibergu, Zatleru, Šleseru, Kalvīti, Dombrovski? Ko tad pats to neizdarīji?
"Krievi nāk" ņirgājās jūsējā, kriev-žīdu fašistu kuce, Ždanok, bet ne nacionālpatrioti, jo tās cilvēces padibenes, ar kurām tu, padauzas bērns, dzer kopā krutku un klausies Putina galma pederastus: Kobzonu un Kirkorovu, sen jau atnākuši.

Atbildēt

Žulis

29.11.2021. 22:40

»

Terminologisks fakta precizējums

Tad ir vai nav Latvija daudznacionāla valsts


Saprotu Jūsu jautājumu un arī to, Jūsu tālāko domu gaitu. "Moderno politologu" runās Latvija bieži tiek dēvēta par daudznacionālu valsti. Taču tā ir kārtējā aplamība. Izejot no definīcijas, ka "par nāciju sauc tautu, kurai ir sava valsts" tāds jēdziens kā "daudznacionāla valsts" vispār nav korekts, jo vienā valstī nevar pastāvēt divas tautas, kam "ir sava valsts". Var gan pastāvēt no dažādām tautībām sastāvoša valsts, kur šīs dažādās tautas ilgākā laika periodā ir pieņēmušas kopēju valodu iegūstot nācijai raksturīgas pazīmes un izveidojušas tā saukto valstsnāciju. Tāda valsts ir , piemēram, ASV. Ja valstī nav izveidojusies vienota valstsnācija, tad tā vienkārši ir valsts, kur dzīvo dažādu tautību cilvēki. Neanalizēšu šeit valsts pārvaldes uzbūves dažādību un no to, kā no tās ir atkarīgs kā rokās atrodas reālā vara valstī katrā atsevišķā gadījumā. Par Latviju var teikt, ka tā joprojām ir okupēta nacionālas (t.i. mononacionālas)valsts teritorija (dekolonizācijas un deokupācijas procedūra šeit nav notikusi)bez sava valstiskuma (skat. valstiskuma pazīmes) ko pārvalda internacionāla kliķe, kas nodrošina savu varu ar antidemokrātisku vēlēšanu palīdzību. Ceru, ka esmu atbildējis uz Jūsu jautājumu.

Atbildēt

Terminologisks vēsturiska fakta ptecizējums

29.11.2021. 22:25

Vai buržuāziskā Latvija (1918 - 1940) BIJA vai NEBIJA daudznacionāla valsts?

Atbildēt

Faktologs Terminologam

29.11.2021. 22:13

»

Terminologisks fakta precizējums

Tad ir vai nav Latvija daudznacionāla valsts


Okupētu teritoriju, kurā ievesti simtiem tūkstošu okupētājvalsts pilsoņu un kur vairākkārt apšauti un deportēti kā arī pēdējo laiku korupcijas radīto ekonomisku apstākļu aizdzīti ir pamatiedzīvotāji, par valsti ir grūti nosaukt. Kur nu vēl definēt tādus jēdzienus, kas tieši sasaucas ar okupantu mērķiem.

Atbildēt

Bidlu latviskais barvedis kirkenšteins

29.11.2021. 22:01

»

Žulis

Izlasīju Jūsu komentāru un iesaku šo to pārdomāt. Piemēram, vai tie bija latviešu nacionālisti, kas likvidēja Pilsoņu kongresu un traucēja izveidot nacionālu valsti, vai tomēr zem latviešu nacionālistu maskām paslēpušies provokatori un demagogi, kas darbojas pēc jau iepriekš izstrādāta plāna...


Ar tādiem nav jēgas diskutēt, pierādīt vai klauvēt pie sirdsapziņas. Viņu uzdevums ir nomelnot visu latvisko un slavināt PSKP sasniegumus un internacionālismu. Vienvārdsakot tie ir nākuši mūs iznīcināt, kas arī veiksmīgi tiek darīts.

Atbildēt

Terminologisks fakta precizējums

29.11.2021. 21:59

Tad ir vai nav Latvija daudznacionāla valsts???

Atbildēt

Faktologs Terminologam

29.11.2021. 21:45

»

Terminologs: Žulim un citiem, arī autoram ..

Latvija ir vai nav daudznacionāla valsts? Kāpēc? Kādas ir mūsu valsts nacionās intereses


Par daudznacionālu mūsdienās var saukt jebkuru valsti, bet ar Latviju tām visām ir viena ļoti būtiska atšķirība. Tur cilvēki ir ieradušies leģitīmi ar vīzām, ar tās valsts atļauju,, bet Latvijā okupanti ieradās ar karaspēku un iznīcinot pamatiedzīvotājus pēc nacionālām vai citām pazīmēm. Arī vēlākas darbības bija vērstas uz latviešu un latviskuma iznīcināšanu, lai veidotu homo sovjetikus internacionālu debīliķu pūli, kas smietos par krievu jēlajiem jociņiem, neinteresētos tālāk par savu slieksni un 9.maijā kopā ar okupantiem bļautu urrrā, mi pobeģiļi

Atbildēt

Labojums

29.11.2021. 21:33

....nacionālās intereses.

Atbildēt

Terminologs: Žulim un citiem, arī autoram ..

29.11.2021. 21:26

Latvija ir vai nav daudznacionāla valsts? Kāpēc? Kādas ir mūsu valsts nacionās intereses?

Atbildēt

Žulis

29.11.2021. 21:25

»

Nešuj klāt to, kā nav

Okupācijas režīmā esmu cietis bez izmēra un okupantus nevaru ciest un negribu dzirdēt viņu valodu, bet tas man neliedz paust skaidru valodu par "nacionālismu", kas tas ir, un kas ir "patriotisms", kāds tiem sakars. Bet ja okupantu atliekas padzīt nevaram un nespējam, nav ko jādzesina mute, jo tas rezultātus...


Izlasīju Jūsu komentāru un iesaku šo to pārdomāt. Piemēram, vai tie bija latviešu nacionālisti, kas likvidēja Pilsoņu kongresu un traucēja izveidot nacionālu valsti, vai tomēr zem latviešu nacionālistu maskām paslēpušies provokatori un demagogi, kas darbojas pēc jau iepriekš izstrādāta plāna?
Kas attiecas uz "DDD" jūs rakstāt: "... tad man lai pasaka, KAS, KAD, ar KĀDIEM PAŅĒMIENIEM to risinās..." Redziet, ja šādus jautājumus būtu uzdevuši tie, kuri savulaik izkaroja Latvijas valsti, nekādas Latvijas valsts šodien šeit nebūtu. Katrai problēmai ir savs teorētiskais un savs tehniskais risinājums. Vispirms teorētiski ir jānosprauž virziens ko darīt un tikai tad var piemeklēt tehniskos risinājumus kā šo virzienu ieturēt. Jums ir vājš priekšstats par "DDD". Tā nav cilvēku lādēšana lopu vagonos un kaut kur vešana. Tā ir starptautiski reglamentēta procedūra, kas atjauno vēsturisko taisnīgumu un katram Latvijas iedzīvotājam liek izdarīt izvēli ne tikai vārdos, bet arī rīcībā.

Atbildēt

Ko darīt?

29.11.2021. 21:17

»

Nešuj klāt to, kā nav

Okupācijas režīmā esmu cietis bez izmēra un okupantus nevaru ciest un negribu dzirdēt viņu valodu, bet tas man neliedz paust skaidru valodu par "nacionālismu", kas tas ir, un kas ir "patriotisms", kāds tiem sakars. Bet ja okupantu atliekas padzīt nevaram un nespējam, nav ko jādzesina mute, jo tas rezultātus...


Lai kādas ir partijas, tomēr partija, kas saucās NA, nedrīkst būt korumpantu, nodevēju balsts! No pirmās pastāvēšanas dienas, tā nav bijusi, latviešu tautas interešu aizstāve! Savā divkosībā, piesedzoties ar patriotiskiem saukļiem, nevienā jautājumā nav principiāli iestājusies, sava nosaukuma, lozungu piepildīšanā! Vienmēr gaudenās atrunas: mēs tak vieni neko nevaram, tie citi tak.. Kauns par šiem gļēvuļiem, kuri lai tiktu pie siles, lien uz vēdera, lai tiktu barā, un tam izdabātu! Bļāvieni, pa laikam, lai labāk izskatītos, ka krievi nāk, ak latvieti nepadodies, ir nožēlojami!

Atbildēt

Žulis

29.11.2021. 21:00

»

Žuli, šis tas sajucis gan

Nacionāla valsts vai nacionalistiska valsts - laikam ir atšķirība. Laikam ir atšķirībam, kas ir "nacionāls" un kas ir "nacionālisms...


Redziet, ne bakalaura, ne maģistra diploms šeit nederēs, ja nav loģiskās domāšanas. Bakalauri un maģistri jau ir tik tālu "aizfiloZofējušies", ka nacionālā jēdzienā tagad tiek iekļauts gandrīz vai viss internacionālais,kosmopolītiskais, tāpat kā demokrātijas jēdzienā iekļauts gandrīz viss antidemokrātiskais. Par nāciju tagad sauc nevis tautu, kam ir sava valsts, bet kaut ko, kam attiecīgajā valstī ir noteikšana. Tā, lūk esot "politiskā nācija". Šo uzskaiti ar nejēdzībām tā saucamajā jēdzienu paplašināšanā varētu turpināt, bet gribu tikai paskaidrot dažus momentus, atbildot uz Jūsu jautājumu. Nacionāls un nacionālistisks ir īpašības vārdi, kas atbild uz jautājumu "kāds". Nacionālisms ir lietvārds, kas atbild uz jautājumu kas. Nacionālisms ir gan nacionāls (kādai konkrētai tautai piederošs), gan nacionālistisks (nacionālisma idejas saturošs). Nekas nacionālistisks nevar nebūt nacionāls. Savukārt, nacionālais nevar pastāvēt bez nacionālisma, jo tikai nacionālisms to padara par piederīgu kādai tautai. Ja tautu nevieno nacionālisms, tad apgalvojums ka kaut kas pieder tautai īstenībā ir fikcija, jeb literārs simbolisms. Tāda vienotības kā tauta, bez nacionālisma vienkaŗši nepastāv. Un ja tauta pastāv, tad tās vienotība balstās uz nacionālisma ideoloģijā apkopotajiem faktoriem.
Mūsdienās globālistu ideologi cenšas visādosveidos radīt jucekli pamatjēdzienos. Piemēram, viņi runā par patriotismu, kas ir atrauts no nacionālisma. Tā arī ir aplamība. Tu nevari būt patriots, ja tu neesi nacionālists. Patriotisms ir rīcība, bet nacionālisms ir pamatojums šai rīcībai. Tātad, ja patriotisms ir tas, ko es daru, tad nacionālisms atbild uz jautājumu, kāpēc es to daru. No nacionālisma atrauts patriotisms pārvēršas par aklu kalpošanu valdošajam režīmam un šādus "patriotus" labprāt izmato visi despotiskie režīmi pasaulē.

Atbildēt

Aprēķins vai bailes ? Okupācija bija, bet okupantu nav ???!!

29.11.2021. 20:12

»

Nešuj klāt to, kā nav

Okupācijas režīmā esmu cietis bez izmēra un okupantus nevaru ciest un negribu dzirdēt viņu valodu, bet tas man neliedz paust skaidru valodu par "nacionālismu", kas tas ir, un kas ir "patriotisms", kāds tiem sakars. Bet ja okupantu atliekas padzīt nevaram un nespējam, nav ko jādzesina mute, jo tas rezultātus...


Tātad "JŪS" esat viens no Latvijas nodevējiem, kas piekrita uz daļēju (juridisku) Latvijas neatkarību un tagad izmisīgi meklējat attaisnojumus okupācijas faktiskajam turpinājumam. Tas nozīmē, zem Latvijas karoga, bet ar 5.kolonu un visām no tā izrietošajām kriminālajām un koruptīvajām sekām.

Atbildēt

Žuli, šis tas sajucis gan

29.11.2021. 19:49

»

Žulis

Bez nacionālisma, lai kā Jums šis vārds nepatiktu, iztikt nevar. Tikai nacionālisms mūsdienu globālisma pārņemtajā pasaulē, spēj apvienot cilvēkus cīņā pret paverdzināšanu. Cilvēks var cienīt un godāt senču tikumus un kultūru, dabas un kosmosa likumus, bet viņš būs tikai vienpatis pret labi organizētu...


Nacionāla valsts vai nacionalistiska valsts - laikam ir atšķirība. Laikam ir atšķirībam, kas ir "nacionāls" un kas ir "nacionālisms".

Te nepalīdzēs skaidrojošās vārdnīcas. Lai uz to atbildētu, KO NOZĪMĒ ŠIE JĒDZIENI, jāsacer vismaz maģistra diploma darbs. Ar
BAKALAURU NEPIETIKS.
Un komentārā sajaukti vairāki jēdzieni - pareizi un nepareizi. To nevar nokomentēt.

Atbildēt

Nešuj klāt to, kā nav

29.11.2021. 19:25

»

Žulis

Var redzēt, ka Jūs esiet lielā nacionālismu diskreditējošo rakstu iespaidā un uz tur pasmeltās informācijas pretrunīgajām druskām veidojat savus spriedumus...


Okupācijas režīmā esmu cietis bez izmēra un okupantus nevaru ciest un negribu dzirdēt viņu valodu, bet tas man neliedz paust skaidru valodu par "nacionālismu", kas tas ir, un kas ir "patriotisms", kāds tiem sakars. Bet ja okupantu atliekas padzīt nevaram un nespējam, nav ko jādzesina mute, jo tas rezultātus nedod, tikai rosina naidu.Jābūt gudriem, at viltīgiem un sist pa tiešo bez naida.Nevaru ciest bļaurus, kuri klaigā kā čekisti, kuri sludina kailu nacionālismu, bez jēgas musina uz deokupāciju, bet rīkojas otrādi - ar čekistiskiem paņēmieniem, lai kā sarīdīt cilvēku grupas.
Atmodas laikos man bija saskarsme ar čekistu ģenerāļiem, arī no Maskavassas un izteikties. Bez klanīšanās, bet pa tiešo noteicu, ko es, mēs gribam un kā tam jābūt patiesībā un pretsparu nesaņēmu. Viņi saprata, ka pretī likt argumentu nav. Un brīnums, viņi netraucēja, bet otrādi - "nacionālisti", patrioti (?), pareizāk - latvieši - bijušie stukači traucēja ar miesu un garu veidot nacionālu valsti, noliedza jebkuru rīcību vai lēmumu, uzstāja, ka šī vara neliģitīma, nav tiesīga neko lemt, bet nezin uz ko vedināja, kas realizēs viņu prasības, visi pakļaujot haosam un patvaļai. Tā ka šiem "patriotiem" nevajag sevi uzskatīt kā gudrākus un godīgākus par Romas pāvestu.Tā ka politiku vajag spēlēt viltīgi, gudri, diplomātiski, patiesi, atklāti.

Ja muld par DDD, tad man lai pasaka, KAS, KAD, ar KĀDIEM PAŅĒMIENIEM to risinās? Pat uz robežas migrantu pūli var noturēt tikai ar ūdensmetējiem, bet ko muldētāji liks priekšā deokupācijai, dekolonizācijai, ar ko to sāks - lopu vagoni sapuvuši, Sibīrija slēgta, atslēga nolūzusi, par Abrenes vairs nav - tās nodevības līgumu sastādīja un virzīja tieši TB/LNNK Ministru prezidents, ka pat Aigars Kalvītis nezināja ko darīt ar to, pat ierunājās, ka jāveic izmeklēšanu, kādēļ tādu līgumu sastādīja, VVF Kalvīti nobremzēja, aizvēra muti viņam. 30 gadus TB/LNNK/NA čekistiski rullē, arī izglītībā, kamēr Kārlis Šadurskis, "neliģitīmais" ministrs izglītībā, sagatavoja likumu un to pieņēma.

Atbildēt

Žulis

29.11.2021. 19:16

»

lauķis

Vai bez nacio/anālisma nekā nevar


Bez nacionālisma, lai kā Jums šis vārds nepatiktu, iztikt nevar. Tikai nacionālisms mūsdienu globālisma pārņemtajā pasaulē, spēj apvienot cilvēkus cīņā pret paverdzināšanu. Cilvēks var cienīt un godāt senču tikumus un kultūru, dabas un kosmosa likumus, bet viņš būs tikai vienpatis pret labi organizētu un vispusīgi bruņotu paverdzinātāju kopumu. Un organizētam spēkam pretoties spējīgs ir tikai cits organizēts spēks, nevis atsevišķs indivīds. Mums jau valstī ir dažādas fokloras kopas, dievturi,ezotēriķi, senatnes pētnieki arī atsevišķas dzimtas, kas ciena savus senčus, tikumus, kultūru, cenšas dzīvot pēc kosmosa likumiem, bet tā ir sadrumstalotība bez kopības un reālām spējām apvienoties un organizēties. Pasaules globalizatoru veidotās sistēmas labi ieeļlotais mehānisms bez problēmām ar šādiem interešu pulciņiem un vienpatņiem tiek galā. Taču visu šo vienpatņu dzīves kredo apvienojot vienotā nacionālisma ideoloģijā (skat.ideoloģijas jēdziena skaidrojumu)rodas pamats ap kuru kā vienots veselums jau var apvienoties visa tauta.
Tas tā pavisma īsi.

Atbildēt

Žulis

29.11.2021. 18:37

»

Īstais iemesls

Šobrīd jau ir kļuvis zināms, ka vieni no lielākajiem korumpantiem un zagļiem ir tieši Nacionālā Apvienība. Tātad - prom no Latvijas "krievus" lai mēs paši varētu nesodīti un bez bailēm zagt


Varbūt Jūs paskaidrotu, kāds sakars nacionālismam ar tiem nacionālistu lomas tēlojošajiem ākstiem, kas ir neatņemama valdošā prettautiskā režīma sastāvdaļa desmitiem gadu? Ja viens cirkus klauns uzvilks ģenerāļa mundieri, vai tad arī Jūs viņu godāsiet kā ģenerāli? Un visas viņa klauna izdarības piedēvēsiet ģenerālim?
Ne jau pēc tukšas muldēšanas un karodziņu vicināšanas var atšķirt patiesus, pārliecinātus nacionālistus, bet gan pēc viņu darbiem! Ko tieši latviešu tautas labā, pa šīm desmitgadēm sēžot Saeimā, ir izdarījis šis klaunu bars?

Atbildēt

Khe ,khe

29.11.2021. 18:25

Visgreizāk nacionālismu izprot budžu kārta un tādu mums ir daudz! Es esmu par Cilvēcību.

Atbildēt

Chekas agenti nepagurst

29.11.2021. 18:23

Paarsteidzi, Leonard!

Atbildēt

Cerību nav daudz...

29.11.2021. 17:54

»

Žulis

Var redzēt, ka Jūs esiet lielā nacionālismu diskreditējošo rakstu iespaidā un uz tur pasmeltās informācijas pretrunīgajām druskām veidojat savus spriedumus...


Lielisks komentārs! Visi agresori, impērijas kalpi un ultraliberasti, baidās no nacionālas valsts vārda! Paldies Inkinam iautājuma aktualizēšanu!

Atbildēt

Jūsmiņš

29.11.2021. 17:41

Jā, Inkins ir lieliski pafilozofējis par nacionālismu, kaut kam pat daļēji var piekrist.
Taču tam, kas ir padarīts ar pašu ievēlētas valsts varas darbībām šajos "neatkarības" 30 gados lai iznīdētu gan nacionālismu, gan patriotismu - tas nav šādā īsā komentārā nemaz aprakstāms.
Visi zinām cik ļaužu ir prom, cik uzņēmumu, lauku saimniecību ir likvidēts, cik stāv tukšu telpu, neapdzīvotu māju un lauku teritoriju, utt, utp. Un te nu vari runāt tik, cik patīk - te vairs ne nacionālisma, ne patriotisma nav, nav vērts tērēt laiku to meklējot.
Ja valsti vada cilvēki, viesstrādnieki, kuriem ir vienalga, kas viņu pārvaldītajā teritorijā notiek, piemēram, terors pret vietējiem covid sakarā, vai labāk ka nenotiek, piemēram, saimnieciskā darbība, saprotama veselības aizsardzība, ja personīgās atbildības par saviem darbiem un nedarbiem tiesiskā līmenī nav, un notiek zagšana jau miljonos - tad tāda valsts ilgtermiņā pastāvēt, pat pēc definīcijas, nevar.
Tad nav vērts vairs apspriest tādas sīkas detaļas kā nacionālisms un patriotisms, kā redzam, pat, tā saucamajiem, NA Saeimā tā ir tikai tukša skaņa.
Un organizātoru, elites, lai rīkotos, kaut ko mainītu - tādu vēl nav.

Atbildēt

Sātani ar enģeļa spārniņiem

29.11.2021. 17:37

Krievu okupants pret citām valstīm un tautām jau gadsimtiem ir izmantojis visas metodes, kādas vien iespējams izdomāt. Nu kaut vai šī ukrainā lienošā okupācija
https://youtu.be/I0Jb_DB0vPw

Atbildēt

Galvenais ir kadri kā teica Staļiņs

29.11.2021. 17:16

»

Īstais iemesls

Šobrīd jau ir kļuvis zināms, ka vieni no lielākajiem korumpantiem un zagļiem ir tieši Nacionālā Apvienība. Tātad - prom no Latvijas "krievus" lai mēs paši varētu nesodīti un bez bailēm zagt


un kas tad to Apvienību izveidoja, ja ne okupantu režīms ar kgb un komunistu iefiltrētiem kadriem !!!

Atbildēt

Kā tas notiek

29.11.2021. 17:14

5 jēdzieni uzrakstīti šādā secībā:
Dzimtene - Zeme - Tauta - Valsts - Vara.
Šie dažādie jēdzieni atrodas dažādos attālumos un proporcionāli arī pretrunās viens pret otru. Jo tie tālāk, jo vairāk pretrunu. Ar un starp šiem jēdzieniem notiek dažādas manipulācijas. Piemēram, ja varai kautko vajag no tautas - tā sevi nosauc par "dzimteni" kuru tautai jāglābj.


Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: