Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

TV pieredze

18.04.2019. 08:21

Par to, ka Kremļa propaganda ir izteiksmīga visos informatīvi izklaidējošajos Krievijas TV kanālos, šaubu nav. Bet tāpat nav nekādu šaubu, ka šo visu kanālu aizliegšanai būs graujošs efekts. Vārda brīvība ir jātulko maksimāli plaši. Visu krievu kanālu aizliegšana būtu vistīrākā cenzūra. Un pētījumos ir pierādīts, ka mūsu atbilde uz aizliegtu informāciju (jeb cenzūru) ir paaugstināta vēlme saņemt šo informāciju. Cenzūras efekts ir nevis tāds, ka skatītāji vēlas informāciju vairkāk nekā pirms aizlieguma, bet gan viņi sāktu ticēt šai aizliegtajai informācijai vairāk, lai gan nebūtu to saņēmuši. Ironija ir tajā, ka gudriem politiķiem (šajā gadījumā no Krievijas vai pro-Kremliski noskaņotiem) visefektīvākā stratēģija var izrādīties tieši tajā, ka viņu sniegto informāciju oficiāli aizliedz, kas ļauj viņiem maksimāli plaši pēc tam publicēt cenzūras faktu. Tā viņiem būs vislabākā reklāma un vislabākā politiskā aģitācija un visvieglākais ceļs dabūt JAUNUS atbalstītājus. Jo vecos mēs diez vai pārskolosim...
Raksta autors atsaucās savā rakstā uz veģetāriešiem un kanibāliem. Izmantojot līdzības, krievu kanālu aizliegumu var salīdzināt ar gaļas aizliegumu Rimi un Maxima veikalos un centrāltirgū. Vai šāds solis automātiski nozīmētu, ka visi kļūs par veģetāriešiem? Vai tieši otrādi - gaļēdāji kļūtu par vēl kaismīgākiem gaļēdājiem un meklētu visus veidus tikt pie gaļas? Savukārt, veģetārieši kļūtu par gaļas produktu aizstāvjiem, jo lai gan paši gaļu neēd, tomēr atzīst gaļas vērtīgās uzturvielas.
Turklāt, vērtējot TV auditoriju reitingus, raksta autora secinājums, ka pēc RTR atslēgšanas ir samazinājies krievu kanālu skatītāju skaits, nav pareizs. Šie skatītāji ir sākuši izmantot citus informācijas avotus, daži ir "pārcēlušies" uz PBK un NTV Mir, citi sākuši meklēt RTR saturu internetā, citi sākuši skatīties krievu propagandas kanālus, kurus TNS neiekļauj savos mērījumos, piem., Russia Today, kas ir vēl trakāks propagandas avots nekā RTR.
Būsim godīgi un skatīsimies uz faktiem, RTR, PBK, NTV Mir, Ren TV gadu desmitiem ir bijuši TOP10 skatītāko TV kanālu vidū Latvijā. Šos reitingus viņi ir panākuši ne tikai ar propagandas ziņām, bet arī ar kvalitatīvo izklaides saturu, daudzveidīgu interešu raidījumiem, saprotamiem (lai gan manā ieskatā "old-school") seriāliem/krimiķiem, drāmām. Labā ziņa ir tāda, ka visu šo kanālu auditoriju strauji noveco. Pētījumi rāda, ka šo kanālu pamatauditorija ir 50+ (taču vienādās daļās gan latviski runājošiem, gan krieviski runājošie).
Mūsu atbildes solim ir jābūt nevis krievu kanālu aizliegumam, bet Latvijas kanālu attīstībai, analītiskajai žurnālistikai, psihologu un citu ekspertu piesaistei, kas ļautu pastiprināt LV viedokļa spēku. Saturam jābūt vērstam uz jauno paaudzi - bērniem, pusaudžiem, studentiem, uz cilvēkiem, kas tikko ienākuši darba tirgū un jaunajiem speciālistiem, uz cilvēkiem, kas domā par aizbraukšanu, uz cilvēkiem, kas domā par atgriešanos. Manuprāt, LTV pēdējos 2-3 gadus iet šajā virzienā ar ļoti labiem rezultātiem, neskatoties uz niecīgo budžetu. Var redzēt gan jaunus formātus (Supernova), gan gados jaunas auditorijas piesaisti (Gudrs, vēl gudrāks), gan pasaules līmeņa satura iegādi (BBC saturs), gan investīcijas lielajā sportā (PČ hokejā). Manuprāt, šobrīd galvenais uzstādījums būtu augsti kvalificēta LTV vadītāja piesaiste (vai iepriekšējā vadītāja Ivara Beltes atjaunošana amatā). Plus būtu jāļauj LTV žurnālistiem kļūt par īsteniem demokrātijas sargsuņiem un ļaut "iekost" valsts ietekmīgajai elitei bez bailēm par amata zaudēšanu.

Atbildēt

Kodols

18.04.2019. 07:25

4.maija republika grib visu cenzēt kā PSRS laikos un noteikt - kas ir meli, viltus ziņas un propoganda, un kas nav, jo tās teritorijas iedzīvotājus uzskata par tādiem, vai grib padarīt par tādiem, kuri nedomā ar savu smadzeņu podu... Bēeee, bēeee, bēeeee.....
Domāt arī vajag aizliegt...

Atbildēt

Tupaks

17.04.2019. 10:54

Esmu bieži Lietuvā, kur nakšņoju iespējami lētākos moteļos. Pārslēdzu numuriņu televizoros pieejamos kanālus. Cik atceros, kādus vienpadsmit. Visos raidījumi tikai un vienīgi LIETUVIEŠU valodā. Pat ne angliski... Latvijā līdzīgās naktsmītņu vietās - viens vai divi kanāli latviešu valodā, vairums krieviski, pāris arī angliski, kas, šķiet tie paši krievu vien ir... To laikam sauc par valsts politiku...

Atbildēt

Fēlis

17.04.2019. 07:51

Es nesaprotu vienu- kāpēc monopolists Lattelekom, vai tagad jau TET, pamatpakā ir salādējis visus krievu kanālus. Normāli būtu, ja pamatpaka sastāvētu no latviešu kanāliem, bet par pārējo jāpiemaksā, citādi izskatās, ka TET vada kremļa ietekmes aģenti un visiem saeimas ,,nacionāļiem" par to nospļauties. Dzintar, kā tad tur ir ar to lietu?

Atbildēt

Q

17.04.2019. 07:36

»

Interesanti,

vai "Kasmīslim" galva ir saspiesta plakana kā govs pļecka jeb kvadrātveidīga kā betona klucis


Precīzi to neviens nezina, bet,ka smadzenes nav savā vietā tas pēc raksta redzams uzreiz!

Atbildēt

Interesanti,

17.04.2019. 01:35

vai "Kasmīslim" galva ir saspiesta plakana kā govs pļecka jeb kvadrātveidīga kā betona klucis?

Atbildēt

janis

16.04.2019. 21:11

»

teātrmīlis

Kurš mums vada Saeimas Cilvēktiesību komisiju? Neviens cits kā KAIMIŅŠ...


Tā jau domāju,Cilvēktiesību komisija neattiecas uz aborigēniem.

Atbildēt

Sigulis

16.04.2019. 19:25

»

Juris.

Nu liberāļu un liberālnacionāļi jau nekad tālāk par Kremli un Kremļa aģentiem nav tikuši-smadzeņu apjoms neļauj


Tik daudz gadu pagājis, bet nekas nav mainījies, atceros kā Krievu laikā “zāģēja” Amerikas balsī, Brīvo Eiropu, utt

Atbildēt

Juris.

16.04.2019. 18:56

»

Erna

Domāju, kurš no lļaunumiem ir lielāks: Kremļa dezinformācija, vai Latvijas meli? Apstājos tomēr pie Kremļa


Nu liberāļu un liberālnacionāļi jau nekad tālāk par Kremli un Kremļa aģentiem nav tikuši-smadzeņu apjoms neļauj.

Atbildēt

Potapovs

16.04.2019. 18:01

Kad naida vergi jums sāk murgot par krievu propogandu, tad atcerieties, ka praktiski visi lielo krievu kanālu vadoņi dzīvo visādās londonās, tur arī atrodas praktiski visa viņu iedzīve, tur mācās viņu bērni, dzīvo un iepērkas viņu sievas.
Ja jau tiem kanāliem ir tik bīstama propoganda, uz Krievijas interesēm balstīta, tad kā tas ir iespējams?
Kā tas ir iespējams, ka Krievijas "patrioti", to kanālu vadoņi, karo informatīvajā telpā par Krieviju pret rietumiem, bet visu nopelnīto un ģimenes izved uz "ienaidnieka" teritoriju

Atbildēt

Žulis

16.04.2019. 17:13

Man tikai pārdomas raisa viens jautājums. Pieņemsim, ka rīt uz pusdienlaiku pilnīgi visi Krievijas info kanāli tiek slēgti. Tai skaitā arī Krievijas interneta portāli. Vai Latvijas iedzīvotājs tad saņems objektīvu informāciju, kas 100% atbildīs patiesībai??? Parakņāsimies atmiņās! Ja kādam saglabājušās vecās avīzes, var arī tās palasīt. Vai tie bija Krievijas informācijas kanāli kas stāstīja mums tos „veiksmes stāstus” un mudināja spiest „gāzi grīdā”? Palasiet, kādas slavas dziesmas par OIK tika rakstītas pirms tā ieviešanas! Par tiem neizpildītajiem solījumiem un nerealizētajiem plāniem vispār nav vērts runāt. Tāpat par tiem neskaitāmo „ekspertu” un „pētnieku” pasūtījuma rakstiem un tajos uzburtajām vīzijām. Šādi Latvijas presē TV un internetā mēs varam atrast neskaitāmus melu un dezinformācijas piemērus, kas savulaik ir tikuši piegādāti tautai. Un šis process veiksmīgi turpinās. Un tas viss nebūt nenāk no kremļa un Putina. Tieši otrādi, ja palasām to, ko tolaik kremļa propaganda rakstīja par Latviju, tad nākas atzīt, ka daudzviet viņu sniegtais ir bijis daudz tuvāks patiesībai. Diemžēl. Taču, protams ne viss. Ir meli, ir dezinformācija. Kādi tad ir tie galvenie viņu meli? Protams par briesmīgo krievvalodīgo stāvokli Latvijā. Par to, kā viņus te apspiež, kā neļauj runāt krievu valodā, kā latviešu fašisti ir atņēmuši viņiem gandrīz visas cilvēktiesības... Vai daudzi šeit dzīvojošie krievi tic šādiem meliem? Es nezinu nevienu no viņiem, kurš tādām muļķībām ticētu. Toties par mūsu „mīļotās valdības” sastrādātajām nejēdzībām valsts ekonomikā un politikā, par valstsvīru noziegumiem pret tautu Krievijas ruporu teiktajam tic ne tikai šeit dzīvojošie krievi, bet arī latvieši. Kāpēc? Tāpēc, ka tā ir patiesība, vai gandrīz patiesība, ko Latvijas masu saziņas līdzekļi maksimāli cenšas noslēpt no atklātības. Varbūt, pirms domājam par Krievijas kanālu aizliegšanu, vajadzētu padomāt kā Latvijas masu saziņas līdzekļiem savus iedzīvotājus apgādāt ar patiesu, objektīvu informāciju. Bez meliem, izskaistinājumiem un demagoģijas. Tad arī tie kremļa propagandas rupori zaudētu savu ietekmi un nozīmi bez kādas aizliegšanas. (Utopija, vai ne?:))

Atbildēt

lumpens

16.04.2019. 16:58

Beidzot man pieleca: krievi melo...latvieši stāsta baltu patiesību, un paši arī tādi balti un pūkaini..

Atbildēt

ha-hal

16.04.2019. 16:44

»


Krievijas propagandu veido un izplata nekrievi t.i.Levita piederīgie.Zinot šo nekrievu starptautiski koruptīvo sadarbību arī rodas bažas par visai skandalozo nacionālo partiju izvēli,kura veicinās sašķeltību un varas attālināšanos no tautas.

Atbildēt

jo nav jau NEVIENA intelektuāla raidījuma

16.04.2019. 16:25

......................

Atbildēt

pie mums meli ir brīvība

16.04.2019. 16:24

jau 29 gadus..............

Atbildēt

apmātais

16.04.2019. 14:01

Neesam jau nekādi angļu lordi,kuriem krievi maksā,paši pūšam krievu stabulēs aiz brīvības idejas.

Atbildēt

U.U.

16.04.2019. 13:52

Izcila kompānija: daunis vada, bet luncekļi ir dažāda fasējuma āksti, mēsli, nelieši, muļķi. Īsti piemērota komanda informācijas karam.

Atbildēt

teātrmīlis

16.04.2019. 13:08

Kurš mums vada Saeimas Cilvēktiesību komisiju? Neviens cits kā KAIMIŅŠ!

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija
● Esošais sastāvs (9 dep.)
Vārds, uzvārds
Artuss Kaimiņš KPV LV Priekšsēdētājs

Boriss Cilevičs SASKAŅA Priekšsēdētāja biedrs

Dagmāra Beitnere-Le Galla JK Sekretāre

Andrejs Judins JV
Māris Kučinskis ZZS
Linda Liepiņa KPV LV
Ināra Mūrniece NA
Vladimirs Nikonovs SASKAŅA
Dace Rukšāne-Ščipčinska AP!

Atbildēt

ha-ha

16.04.2019. 12:36

Cilvēkus,kuri aizstāv valsts pienākumu izplatīt valstij un draudzīgām valstīm naidīgu propagandu,ir nekavējoties ja brīdina par pretvalstisku darbību.Arī masu medijus ir jābrīdina par šādu darbību bīstamību.Tikai bijušie padomju okupantu atbalstītāji un viņu partneri,tai skaita arī Levita fani nav un nebūs spējīgi to darīt.

Atbildēt

Juris.

16.04.2019. 12:27

Bet ultraliberāļu un sorosītu smirdoņa gan esot patiesība-vai ne pindosi?

Atbildēt

Pilsonis

16.04.2019. 12:27

Šitais viss man atgādina ko savulaik putins teica par antisemītismu - paši muļki, neko paveikt nespēj, bet visā vaino ēbrejus.

Atbildēt

Pilsonis

16.04.2019. 12:24

Varbūt autors varētu nosaukt iesākumam kaut trīs svarīgākās Latvijas valsts intereses. Kautkā 15 gadu laikā nēesmu dzirdējis nevienu Latvijas valsts interesi/mērķi.
Pat pietiek savulaik publicētajā dokumentā pirms bēgļu sadalīšana ailē nacionālās intereses bija rakstīts NAV.
Pēdējās intereses/mērķi bija iestāties NATO un ES. Vēl dumjākus mērķus grūti iedomāties. Mērķi sasniegti, tagad galvenais nepretojieties, baudiet veiksmes stāstus

Atbildēt

Erna

16.04.2019. 12:20

Domāju, kurš no lļaunumiem ir lielāks: Kremļa dezinformācija, vai Latvijas meli? Apstājos tomēr pie Kremļa.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: