Menu
Pilnā versija
Foto

Par “padomju mantojumu”

Ainārs Kadišs · 15.06.2022. · Komentāri (158)

Pievienot komentāru

Lapas:    4   3   2   1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Tiem kuri nostaļģē pēc PSRS

26.06.2022. 18:34

Ļoti iesaku noskatīties šos video.

https://www.youtube.com/watch?v Bxdn3TMHYV0

https://www.youtube.com/watch?v RR0WvtX4o3o&t 2315s

Atbildēt

Ķemertiņš

26.06.2022. 15:21

Protams, ka mēs jau kādu laiku gaidījām šos ētiski un intelektuāli mazvērtīgos, sofisma pilnos murgus.
Te nu atkal ir salīdzināta 5 kapeiku autobusa biļete nabadzīgā un noziedzīgā valstī ar Latvijas brīvvalsts attīstību.
Protams mēs zinām, ka sen jau eksperimentāli ir pierādīta padomju izglītības zemā kvalifikācija, nederīgums un atpalicība daudzās zinātnes nozarēs, īpaši jau sociālajās zinātnēs: vadība, ekonomika, vēsture, ētika, sabiedrības vadība utt
Pat šobrīd mēs redzam statistiku: tur kur ir krievi, ir 3-5 reizes zemāka vadības efektivitāte nekā tur kur ir baltieši vai rietumslāvi.

Atbildēt

Karaļa Mindauga dzimta(Latgale,Baltkrievija)

25.06.2022. 18:25

»

kukulits

Laikam esat dzīvojis kādā citā republikā. Latvijas PSR pilnīgi visa darba dokumentācija bija vienīgi krievu valodā un latviskais bija pārvērsts par surogātu padomijas latviskuma izpratnē. Mana darba grāmatiņa ir pina ar ierakstiem tikai krievu valodā un Jāņi bija aizliegti ar likumu. Turklāt Jāņu svinēšana...


Ļoti labi ka bija aizliegti Jāņi ,dzērājsvētki .
Kam vajadzīga tautas nodzeršanās ,vīriesiem lietot alu ar sievišķajiem hormoniem apiņos ,un lēnu parvēršanos par apaļīgām sievietēm&?!
Kam avārijas un nāves vajadzīgas pēc siem svētkiem ?
Pašlaik lops 1991 gada pa radio dzērajdziesmas vien skan uz Jaņiem ( un kredītreklamas augļotāju uzturēsanai) ,apdzērusies tauta nemaz nav jāieņem karā ,ta pati nodzerās un iznīkst ,kā to mērķtiecīgi ar brendu Putinka dara žīds ar krievu tautu- iznīcina.(Кауфман Путинка).
Gaisma svētki jāsvin pa dienu ''LIGHT'',un ne pa naktīm dzerot un pa krūmiem čurājot,kopojoties.
Faktiski Psrs laikos tāpat lauku sētās svinējām šos svētkus ,pagastu centros ar Jāņu ugunskuriem ( augstu virs galvam degošu jāņuguns mucu ,tautas tērpiem,uzkodām ,dančiem,nezinu kur jums aizliedzs svinēt ?Tos organizēja kultorgi ,Vidzemē piemēram.

Atbildēt

Karaļa Mindauga dzimta(Latgale,Baltkrievija)

25.06.2022. 18:14

»

konstantins

Jūs esat dzīvojis aizspogulijā. Pamatnācija dzīvoja pagarabos un pažobelēs gaidot gadu desmitiem rindā uz dzīvokļiem, turklāt, ja bija uz 1 personu noteiktie m2 tad rindā nevarēja pierakstīties un cilvēki dzīvoja pa 6 vienā iztabā un vairāk. Kad ceļa jaunas rūpnīcas orku padibene sēdēja stacijā krievijā...


"' Vietējos latviešus, ja nebija dedzīgi komunisti un pakaļlaizītāji nemaz labās vietāS tajās rūpnīcās nenēma"", tagad tas pats ,Dombrovski Valdi paaugstināja pat amatā uz Brisseli pēc Maximas katastrofas !
Par dzīvikļiem nav taisnība ,zinu ģimenes Lillijas ielā Rīgā rūīpnīca būvēja mājas ,ar lodzijām ,pasiem strādniekiem bija arī jāpiedalās savu nākamo māju būvniecībā noteikts skaits stundu un joprojam vecumdienas pavada komfortā .
Ja arī šeit bija kāda kaimiņu-radu krievu ( baltslāvu invāzija ) ,tad neviens jau Vācijai nespieda iet un iznīcināt viņu valsti ,mājas ,noslepkavot specīgākos vīriešus 1940 gadā,vai piemēram ēbrejam Džegasšvilli ( Haplogroup G2A1),izdzīt no mājām 18 000 ingermanlandiešus ,slāvus ,atņemt kapitāli būvētas guļbaļķu mājas ,kurāsd dzīvoja slāvu ''kulaki ''.
Visi tie krievi-slāvi ,kuri dzīvoja (dzīvo ) līdz Maskavas robežai .ir bal;tslāvi - mēs esam viena tauta ,tapēc noslepkavoto Krievijas armijas karavīru Ukrainā uzvārdi ir Čeņavskis ,Lameķis (Ламекин ).kā mūsu ba;tu karaļu dinastijas pārstāvjiem .

Atbildēt

Karaļa Mindauga dzimta(Latgale,Baltkrievija)

25.06.2022. 18:01

Bija labas lietas ( medicīōna,izglītība,kultūra,pārtika bez E, apģērbs ne no sintētikas ),bet dzīves līmenis atšķīrās ,pilsētniekiem infrastruktūra,kultūras pasākumi ,sanatorijas ,lauciniekiem smags darbs .par ko gan jāsaka vēl šodien cilvēki godīgi saņem pensijas ,bet 20- 30 gadus kopš 1991 gada strādajošie pie dažādiem saimniekiem smagus lauku,meža darbus ,cilvēki ir neaizsagrāti ,ne medicīnas polises ,ne stāža .
Bordāns noklusēja ,neatbildēja uz manu iniciatīvu ieviest čeku krāšanas (uzskaites ) sistēmu ,pēc nomaksātā PVN veikalā [ar pirkumu ,cilvēks ik gadu var pierādīt ,ka strādājis un pel;nīji ,kaut daudz zem iztikas minimuma summu ,bet skaitītos darba stāžs !
Mīnusi bija slepkavības armijā ,KGB vervēšanas ,no kurām cilvēki kārās un metās pa logiem ārā .
Mums japaliek vienīgi NATO un pašiemjāsaimnieko valstī ,bez ES STARPNIECĪBAS (BREXIT) ,pārāk liels diktāts ,ārzemnieki asociē ES USSR ( angļu komentāros).
SK.ANNA WHITECOMB BRUSSELS PARLIAMENT SPEECH.
https://youtu.be/HUS0cBdFicI

Atbildēt

konstantins

23.06.2022. 11:01

»

Nemelo!

Kurā gadā pasniedzējam bija 90 rubļu alga...


Jūs esat dzīvojis aizspogulijā. Pamatnācija dzīvoja pagarabos un pažobelēs gaidot gadu desmitiem rindā uz dzīvokļiem, turklāt, ja bija uz 1 personu noteiktie m2 tad rindā nevarēja pierakstīties un cilvēki dzīvoja pa 6 vienā iztabā un vairāk. Kad ceļa jaunas rūpnīcas orku padibene sēdēja stacijā krievijā un jau zināj, ka viņai Rīgā īr dzīvoklis jauns un skaists. Rūpnīcās, kuras uzcēla pirmkārt pieņēma darbā krievijas padibenes, kas viena daļa te ieradās ar pārtaisītām pasēm un "nokārtotiem " izglītības dokumentiem. Vietējos latviešus, ja nebija dedzīgi komunisti un pakaļlaizītāji nemaz labās vietāS tajās rūpnīcās nenēma. Tajos laikos katrs atvaļināts militārists un VDK vai partijas funkcionārs bija augstāk vērtēts kā speciālists kurs var vadīt uzņēmumu, nekā vietējais ar speciālo augstāko izglītību un ilgu gadu piredzi noteiktā jomā.
Mežus cirta, bet ar pārdomātu programmu un arī kaut cik apkopa. Tad nebija tā kā tagad, kad meži tiek izcirsti un nezini kur par adekvātu cenu baļkus nopirkt, jo izrādās, ka mēs baļķus ievedam no baltkrievijas un 5X pārmaksājam to cenu, jo kāds krievu mēsls, kas šeit izdomājis taisīt biznesu arī uz tā baļķa rēķina grib pelnīt, kas taipat laikā mēs labus kokus pārstrādājam gatnulās.
Jā kaitēķļus indēja un arī meža zvēru populāciju ierobežoja, atbilstoši mednieks nevarēja savam galdam ātrāk neko nomedīt, kiekams nebija konkrēto skaitu vilku, lapsu atšāvis un valstij nodevis. Valsts visu kontrolēja un ir lietas, kur tas bija pareizi. Tā tikai tagad valsts ir izveidota par milzīgu reketieri, kas visu laiku parsa no cilvēkiem nodevas pati neražojot un nepelnot neko. Bet komunistu izveidotā valstī jau citādāk nevar būt, jo sarkanie nekad neko paši radīt nav spējīgi kā tikai apzagt un lietot svešus resursus.

Atbildēt

kukulits

23.06.2022. 10:12

»

vv

"Okupācijas" režīmā vadošos amatus ieņēma nacionālie kadri, ko nevar teikt par šodienu, tajā režīmā tika glabāts viss latviskais, ko nevar teikt par šodienu, ja nu Tu esi tik vecs, un Tev ir darba grāmatiņa no tiem laikiem, tad Tu vari apskatīt, ka ieraksti ir gan latviešu, gan krievu valodās, slavenie...


Laikam esat dzīvojis kādā citā republikā. Latvijas PSR pilnīgi visa darba dokumentācija bija vienīgi krievu valodā un latviskais bija pārvērsts par surogātu padomijas latviskuma izpratnē. Mana darba grāmatiņa ir pina ar ierakstiem tikai krievu valodā un Jāņi bija aizliegti ar likumu. Turklāt Jāņu svinēšana padomijas vēlākajos norieta gados bija pārvēsta par dzeršanu un pārdzeršanos publiskās vietās.Visur sabiedrībā dominēja krievu armijas klātbūtne un čekas ģentu tīkls. Ko mēs varam sagaidīt no 4. maija republikas, ja tās pārvaldē iecēlām VDK darbiniekus un ziņotājus? Jau pašā sākumā bija skaidrs kādu valsti mēs ar krievijas gādīgo roku būvējam. Butaforiju, kas izveidota pēc VDK darboņu plāna ar zaglīgo komunistu ziņotāju tīklu visapkārt, kas pēķšņi kļuva par lieliem biznesmeņiem un sh'wmām, kas nāca no krievijas un likumiem, kas bija tika pieņemti krievijas interesēs, ar 5. kolonnu, kas darbojās lai traucētu nacionālo interešu realizēšanu. Par ko mēš šeit runājam? Atbrīvoties no padomju mantojuma vajadzēja uzreiz pēc 4. maija un neļaut kom,unistiem sasēsties vietās, visu izzagt un pieņemt Latvijas valstij nelabvēlīgu likumdošanu, kas veicināja ekonomikas sagraušanu, tautas ieslīgšanu aizvien līelākā nabadzībā un lielas daļas aizbrauksānu no valsts kā vienīgo iešpēju izdzīvot. Padomju mantojums nav tikai pieminekļi un piemiņas plāksnes, tas ir visi tie čekas āģenti un viņu garaujošā pretdarbība Latvijas interesēm un šo maitas putnu izzagtās vērtības, kā arī ciešais ekonomikas tīkls ar krieviju.

Atbildēt

antons mikosss

19.06.2022. 18:14

Pasaules apceļotājs, Latvijas apdixsējs, sūdīgs tēvs un bezgala apjucis sevmīlis. AK.
Bet tādiem arī ir vieta zem saules!
Vienu gan gribas novēlēt. Iegaumē. Nekas nav pastāvīgāks par pārmaiņām. Tās skars arī tevi. Pats nemanīsi un sapratīsi, ka viss ko esi paudis pēc laika neilga tev liksie māņi un puvumi, ak okupantu slavinātāj!

Atbildēt

nu nu

19.06.2022. 17:07

»

mēslam

tev kā parasti pederastija ir absolūti prioritārā aktualitāte


Kurš tad no mums jūsmo par krievu pederastu armiju. Nevilcinies, tur tagad ņem arī tādus kā tu: pusaklus, puskurlus un klibus!

Atbildēt

neviens nekaunās

19.06.2022. 17:03

»

M

Varbūt viss pelnīti? Visi kaunās izvērtēt sarkano strēļķu lomu "krievu" varas nosargāšanā tās pirmsākumos. Iedomājieties kā galva ripotu ja kāds uzdrošinātos pieminēt šo tēmu


Ja nebūtu bijis strēlnieku, krievu lopi būtu ne tikai Somiju, Poliju un Baltijas valstis zaudējuši, bet būtu sagrābuši vēl arī daļu Austroungārijas, Balkānus un daļu Turcijas. Strēlnieku kļūda bija, ka nepaņēma varu, neizgrieza visus krievu un žīdu bandu barvežus un nesadzina tupo krievu bidlomasu lāģeros, celt Gaišo nākotni.

Atbildēt

mēslam

19.06.2022. 16:56

»

nedziedi, stulbo propagandu

Iznāc āra no ķemertiņa, Krievijā viss ir mainījies, Tev nekas


Tādā dirsā, kā krievija ir šodien, tā nebija vēl nekad. Pat 1941. gada 22 jūnijā, kad Hitlera ģēnijs bija sagrāvis pasaulē vislabāk bruņoto armiju, kas bija sagatavojusies visu planētu noslīcināt asinīs, krieviem vēl bija vareni līdzdalībnieki: ASV un Lielbritānija, šodien nav vairs neviens. Visus jūs sagaida visbaisākā nāve.

Atbildēt

M

19.06.2022. 15:21

Varbūt viss pelnīti? Visi kaunās izvērtēt sarkano strēļķu lomu "krievu" varas nosargāšanā tās pirmsākumos. Iedomājieties kā galva ripotu ja kāds uzdrošinātos pieminēt šo tēmu.
Vāgneriešu pirmsākumi iespējams.

Atbildēt

kkk

19.06.2022. 08:21

kadiš - steidzami pis pa taisno uz Ziemeļkoreju - tur vēl Kimam ir lētā elektrība, maize par brīvu ēdnīcā un galvenais - taisnīga tiesa.
Un nav pederastu - jeb visi sēž cietumos kur citi sabiedrības atkritumi tos jau ir nosituši.

Atbildēt

Hmm, "padomju" mantojums, Ainār, nav tāda

19.06.2022. 00:37

»

Tieši tā!

Es dzīvoju? Es eksistēju šajā barā, ko sauca par padomju sabiedrību


Ainār Kadiš, tu raksti pareizi, bet tikai pirmos vārdus, bet tālāk tavs raksta satur neatbilst tavai domai - tu nesaproti, ka okupācijas sekas ir "padomju" , pareizāk, krievu laika okupācijas MANTOJUMS, sekas, "krievu ruletes" sekas. Jāpielieto anekdote: "dakter, vīram no "tā" noņem sāpes, bet resnums lai paliek" vai - atstājiet "okupācijas laika labumus (sociālā drošība, taisnīga tiesa, demokrātija utt.), bet noņemiet okupāciju, okupantu privilēģijas, pārkrievošanu utt. un politisko nedrošību (lādēt krievu privilēģijas vai okupācijas režīmu - bīstami bija).

Un, Ainār, sapratīsi, ka nesanāk atteikties no "padomju', bet ... tu , Ainār, nesaproti, ka "padomju"- tas bija - krievu, proti, nevis "padomju" mantojums, bet krievu okupācijas mantojums.

Vārds "padomju"- tā ir okupantu varas maska, kā noslēpties no krievu okupācijas, kas visu sajauc.. Teikt "krievu"- apvainosies?!

Nebija, KADIŠ, ne "padomju", ne komunistiskā režīma, bija krievu laiku, krievu komunisti, krievu komunistu okupācijas režīms - starpība ir?

Atbildēt

mēslam

18.06.2022. 23:42

»

nu nu

Tikai pašus augstākos slāņus nesodīja, bet armijā pat pederastija tika atļauta tikai sākot ar pulvežiem. Ne tā kā šodien, kad tur visiem caur anālu iemācīts dzimteni mīlēt


tev kā parasti pederastija ir absolūti prioritārā aktualitāte.
Aktīvais vai pasīvais draiskulis esi?

Atbildēt

nu nu

18.06.2022. 16:27

»

komunistus čekistus par pedfīliju nesodīja

par zagšanu nesodīja...viņus sargāja viņu prokuratūra, tādi kā brokas............ čekas armija, bērnu nami...seks patoloģijas midzeņi. Visu varētu piedot, tikai ne sagrauto izglītības sistēmu


Tikai pašus augstākos slāņus nesodīja, bet armijā pat pederastija tika atļauta tikai sākot ar pulvežiem. Ne tā kā šodien, kad tur visiem caur anālu iemācīts dzimteni mīlēt.

Atbildēt

krievam pizda

18.06.2022. 16:23

»

Ak pediņ nedziedi ķemertiņā sēdēdams

Tagad ir atpalikusi, Rietumu kolonija. Krievi tadad ir ļoti bagāti un mūsu saražoto, ne izaudzēto, tiem arī nevajag. Mēs nēesam konkurēt spējīgi near ko un nekur


Jau vismaz 15 gadus Gruzijas Boržomi un vīnus, Latvijas šprotes, Polijas cūkgaļu, Spānijas šķinķi, Somijas piena produktus un tagad jau arī Ukrainas salo var dabūt tikai Putina gvarde, viņa mafijas locekļi, sātanistu sektas virpriesteri un augstākie militāristi, bet tādam beztiesīgam nicināmam krievu mēslam, kā tev, tas viss ir aizliegts, atliek tikai palmu tauki un šķaidīts spirts, ko ķīnieši taisa no kanalizācijas un visai drīza iespēja nomēslot Ukrainas aramzemi, protams ja neesi bez abām kājām, vai pilnīgi akls.

Atbildēt

visas iespējas

18.06.2022. 16:13

»

Pensionāre

Paldies raksta autoram! Rakstā viss minētais atbilst patiesībai, es arī dzīvoju Padomju Latvijā un esmu pateicīga tam laikam. Izglītība bija bez maksas, cilvēki bija draudzīgāki, arī Latvijas lauki plauka un baudīja kultūru pat no Rīgas. Arī māksla bija citā kvalitātē. Par iespējamo karu nebija pat ...


Tūlīt Putins krievijā atjaunos padomju varu un tur atkal valdīs vispārēja vienlīdzība, gan tie, kam 1,60 gan 1,90, visi būs līdz zodam sūdos, izņemot feodāļus, protams.
Ak jā pārtika pazuda, kad politbirojs sadomāja īstenot deģenerāta Pāvila I sapni, nomazgāt zābakus Indijas okeānā un iestrēga Afganistānā, kas izsūca visus resursus, kur kurtuvē tika samesti virs 15 000 zaldātiņu, virs 50 000 padarīti par invalīdiem un valsts saņēma veselu narkomānu paaudzi.

Atbildēt

Tieši tā!

18.06.2022. 09:33

»

Rik

Ah, ko tu saki


Es dzīvoju? Es eksistēju šajā barā, ko sauca par padomju sabiedrību.

Atbildēt

dim

18.06.2022. 09:24

Autors aizmirsa piebilst ka padomju ēdnīcas ēdienkartē bija viens ēdiens, un kad tas beidzās varēja pa 3 kapeikam dabūt atšķaidītu tējas krāsas šķidrumu kas deva tiesības ēst bezmaksas maizi ar penicilīnu.

Atbildēt

AK72

18.06.2022. 07:05

Var gan piekrist. Bet galvenais tā laika mantojums - mūsu politiķi.Katru reizi tos klausoties atceros savas skolas "audzināšanas darba metodisti" - tie atbildēja par "partijas līniju" skolas dzīvē.

Atbildēt

formula

17.06.2022. 17:33

Autors šķelmīgi nacistiskās Krievijas vājprāta stimulēto dabisko tautu vēlmi paātrināti atbrīvoties no Krievijas fašistiskā "atbrīvotāja" piespiedu pielūgsmes pārmet uz it kā cenšanos atbrīvoties no cilvēkiem ,kuri bija spiesti dzīvot tai periodā. Ciniski.

Atbildēt

muļķim prast lasīt ir pat kaitīgi

17.06.2022. 16:19

ne to lasa un visam tic. Tas ir kā ar datoru, vienam nākotne, citam atkarība..................muļķim skaļi jāpasaka, ka viņš ir muļķis, jo tāpēc jau muļķis, ka pats nedomā...........................

Atbildēt

komunistus čekistus par pedfīliju nesodīja

17.06.2022. 16:16

par zagšanu nesodīja...viņus sargāja viņu prokuratūra, tādi kā brokas............ čekas armija, bērnu nami...seks patoloģijas midzeņi. Visu varētu piedot, tikai ne sagrauto izglītības sistēmu.

Atbildēt

ja glupie šarikovi

17.06.2022. 12:02

svaus trušu būrus nerenovēs, proatams,būs jānojauc...krievčangaļi tā dara, nojāj vienu māju, pamet , iet uz nākošo....UN LŪK, ŠIS MANTOJUMS-STULBUMS SARKANUMS SLINKUNMS NEKAUNĪBA... TAD JĀLIKVIDĒ!!!!!!!!!Jājas dzeras zog...................bet tikai ne darbs, tikai ne sakopt savu māju...............................PRETĪGAIS KALPU GALS, CIK DZEN -TIK LIEN UN VAIROTIES...par bērniem neviena atbildība...sports..............

Atbildēt

vice

17.06.2022. 10:42

Neskatoties uz visiem trūkumiem un nepizbīdāmu, L atvija irnesalīdzināmi labāka par padomju murgu!

Atbildēt

interesanti

17.06.2022. 05:17

»

troļļiem nē

Vai nu esi totāli nozombēts vai arī čakli pildi patreizējo saimnieku uzdevumus...


Kur tad bija tie "konkurējošie ražotāji"? Tos mēslus, ko ražoja okupācijas laikā nevienam pat par brīvu nevajadzēja. Pat tajā laikā par tiem smējās un stāstīja anekdotes.

Atbildēt

aha

17.06.2022. 05:11

»

Pensionāre

Paldies raksta autoram! Rakstā viss minētais atbilst patiesībai, es arī dzīvoju Padomju Latvijā un esmu pateicīga tam laikam. Izglītība bija bez maksas, cilvēki bija draudzīgāki, arī Latvijas lauki plauka un baudīja kultūru pat no Rīgas. Arī māksla bija citā kvalitātē. Par iespējamo karu nebija pat ...


Tas no sērijas, cik labi bija akmens laikmetā, cilvēki dzīvoja alās, kopā sildījās pie ugunskura, bet kas tagad, alas stāv pamestas, pie ugunskura tikai reizi gadā un tad pašā karstākajā laikā.

Atbildēt

Zee

17.06.2022. 00:43

Esmu bezgala pateicīga Padomju Savieníbai par padomju mantojumu manī. Tikai tagad saprotu, ka ne par kādu naudu vairāk nemainītu impēriju pret vienu traku, histērisku un nabadzīgu nacionālu valsti.

Atbildēt

atmiņas par nākotni

17.06.2022. 00:37

»

sapnis vasaras naktī

Esam PSRS sastāvā un esam laimīgi


Tā tas bija un tā tas būs.

Atbildēt

Pensionāre

16.06.2022. 21:38

Paldies raksta autoram! Rakstā viss minētais atbilst patiesībai, es arī dzīvoju Padomju Latvijā un esmu pateicīga tam laikam. Izglītība bija bez maksas, cilvēki bija draudzīgāki, arī Latvijas lauki plauka un baudīja kultūru pat no Rīgas. Arī māksla bija citā kvalitātē. Par iespējamo karu nebija pat jādomā.
Tukšie veikali parādījās laikā, kad "ārzemju onkuļi" sāka veicināt pastāvošā režīma nomaiņu.

Atbildēt

troļļiem nē

16.06.2022. 21:22

»

orkiem nē

Nu re kā piekriti - tikai iekšējam tirgum, kur nevajadzēja attīstīties un konkurēt. Kad atvērās plašā pasaule, izradās, ka pārējie jau tikuši 20 gadus uz priekšu. Tā ir tā neērta patiesība, kas sāp. Nebūtu okupācijas, VEF būtu pasaulē zināms zīmols. Un nevajag pīkstēt - pierādījumi ir visapkārt bijušajās...


Vai nu esi totāli nozombēts vai arī čakli pildi patreizējo saimnieku uzdevumus :(

Pēc atdalīšanas no plašās, rūpīgi tika piestrādāts, lai nebūtu daudz konkurējošu ražotāju. Šeit bija jābūt patērētājiem un lētajam darba spēkam, kurš pats "brīvprātīgi" dotos uz jaunās savienības citām vietām...

Atbildēt

Vienkārši Marija

16.06.2022. 20:41

»

padumjā

Kāpēc tu kļuvi par sēņu lasītāju? Tu taču biji "inženiere" :) Laikam jau mīļā padomija nesagatavoja pareizos inženierus


Pajoli, Tu vispār smadzenes kād X lieto? Jeb nezini, kas notika 90-tajos? es strādāju par pasniedzēju par 70 latiem, bet parādi auga, jo ar to nu iztikt nevarēja... laikam vispār neapjēdz neko, kā veidojas kapitālisma izaugsme uz citu valstiņu rēķina? Ja mums tagad ir 500 EUR min alga uz papīra mēnesi, bet ES tāda ir nedēļā, loģiski, ka cilvēki no nabadzīgākajām neko neražojošajām valstīm pārcelsies uz ražojošajām bagātajām valstīm... tikai Q ir, kāpēc ES ir tāds min algas sadalījums? varbūt tāpēc, lai ubagi brauc pie viņiem sēnes lasīt? kāpēc te visu aiztaisīja ciet, kad iestājāmies ES? bet kam es to stāstu? ne jau par velti 600000 ir pametuši Latviju

Atbildēt

Ak pediņ nedziedi ķemertiņā sēdēdams

16.06.2022. 20:26

»

Precizējums

Latvija nebija industriāli atpalikusi un nekļuva arī "industriāli attīsta" okupācijas laikā - nevajag nu muldēt. LPSR sataisītā "industrija" kalpoja vien okupantu milzu varzas ievazāšanai. Savukārt - šī varza bija šarikovu līmenī, kam neko vairāk kā ēst, dzert un dirst nevajadzēja, un tā varza vēl aizvien...


Tagad ir atpalikusi, Rietumu kolonija. Krievi tadad ir ļoti bagāti un mūsu saražoto, ne izaudzēto, tiem arī nevajag. Mēs nēesam konkurēt spējīgi near ko un nekur.

Atbildēt

padomija

16.06.2022. 20:22

»

padumjā

Kāpēc tu kļuvi par sēņu lasītāju? Tu taču biji "inženiere" :) Laikam jau mīļā padomija nesagatavoja pareizos inženierus


sagatavoja,padomijā augstskolās uzņēma pēc zināšanu līmeņa,tagad kurš spēj maksāt,var iestāties augstskolā,ja kārtīgi maksā gada maksu,neatskaita ,un tā mūsdienās rodas tie speciālisti ar augstākajām izglītībām,bet nez kādēļ cilvēki viņus dēvē par idiotiem

Atbildēt

Precizējums

16.06.2022. 19:36

»

Labumiņš

Pēc industriāli atpalikušās, agrārās LV pret industriāli attīstīto LPSR. Un tas ir galvenais, nav atkarīgs no valdošā režījuma. Muļķis ir muļķis un valsts tiek izzagta, iedzīta nabadzībā likvidējot rūpniecību. Nerunājot par neatkarības zaudēšanu, iestājoties ES,ar noteikumiem, kā Rietumu kolonija...


Latvija nebija industriāli atpalikusi un nekļuva arī "industriāli attīsta" okupācijas laikā - nevajag nu muldēt. LPSR sataisītā "industrija" kalpoja vien okupantu milzu varzas ievazāšanai. Savukārt - šī varza bija šarikovu līmenī, kam neko vairāk kā ēst, dzert un dirst nevajadzēja, un tā varza vēl aizvien traucē mums attīstīties , jo bez pabalstiem un atbalstiem savu bezjēdzīgo eksistenci nevar nodrošināt - ne velti Saskaņa ir "sociāldemokrātiska" partija, kam jārūpējas par krievu nabagiem.

Atbildēt

Atis Priedītis

16.06.2022. 18:45

»

Tu bez apņirgšanas nespēj!

Ai ai


Hermanim pirms šo lugu uzveda bija jānoskaidro, ka tie vajāšanu gadījumi, kurus viņš apņirdza kā psihiskas slimības izpausmes tiešām tika pielietoti. Vācu valodā šīs metodes (Zersetzung) ir aprakstītas ļoti detalizēti pat ar konkrētiem vajāšanu gadījumu piemēriem. Bet Hermanis to visu pārvērta par farsu. Patiesībā gan vienkārši paņirgājās. Profesionāļi tā nedara.

Atbildēt

orkiem nē

16.06.2022. 17:16

»

Zagt ir slikti --- vajag tagad sodīt!

Varēja gan konkurēt, gan ražot visai bijušajai padomijai, kā telefonus ar iekārtām, tā radio aparātus. Bet gribējās prihvatizēt un vadībai palikt par ēku saimniekiem, darbagaldus pārdeva par 5 lati gabalā, ka tik ātrāk atbrīvot telpas


Nu re kā piekriti - tikai iekšējam tirgum, kur nevajadzēja attīstīties un konkurēt. Kad atvērās plašā pasaule, izradās, ka pārējie jau tikuši 20 gadus uz priekšu. Tā ir tā neērta patiesība, kas sāp. Nebūtu okupācijas, VEF būtu pasaulē zināms zīmols. Un nevajag pīkstēt - pierādījumi ir visapkārt bijušajās pad. valstīs - nav neviena pasaules zīmoga, kas spētu konkurēt.

Atbildēt

Zagt ir slikti --- vajag tagad sodīt!

16.06.2022. 16:16

»

orkiem nē

VEF bija vērtība līdz okupācijai. Pēc tam to pataisīja par pagrimušu kantori vietējam tirgum. To labi varēja redzēt, kad atvērās pasaules tirgus. Konkurēt nekādi


Varēja gan konkurēt, gan ražot visai bijušajai padomijai, kā telefonus ar iekārtām, tā radio aparātus. Bet gribējās prihvatizēt un vadībai palikt par ēku saimniekiem, darbagaldus pārdeva par 5 lati gabalā, ka tik ātrāk atbrīvot telpas.

Atbildēt

Lapas:    4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: