Menu
Pilnā versija
Foto

Publisko iepirkumu likums – pamats koruptīvām shēmām

Vjačeslavs Zeļonijs, jurists – iepirkumu speciālists · 20.06.2021. · Komentāri (17)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Lopip

25.06.2021. 14:44

Bija jau agrak pieturvietas vacu firmai euroAwk, kas tās uzstadija un uztureja oar savu naudu. Tagad izdomajuši izlaipit bidzeti

Atbildēt

Andron Mc

21.06.2021. 18:11

Pareizais jautājums ir - kāda mārrutka pēc rīdzinieki tos zagļus ievēl katru reizi?

Atbildēt

Maigonis

21.06.2021. 13:32

»

Ierēdņu armijas priekšā, mafija nervozi pīpē

Līdz šim neesmu sastapis nevienu valsts iestādījumu, kur nerēgotos acīmredzamas shēmas iedzīvotāju maku iztukšanai. Valsts kase tiek iztukšota ar likuma spēku, kas sen jau iestrādāts likumdošanā. Pamēģiniet atlaist korumpētu ierēdni, pirmkārt viņu sargā likums, otrkārt jāpierāda vaina, kas praktiski...


Nu vaina jāpierāda vienmēr. Kā tad tu biji iedomājies - ka var vainot ko patīkas nepierādot vainu. Cita lieta ka tiem kontrolētājiem pietrūkst kompetences to pierādīt. Vai ka procedūra ir tā sarežģīta, ka krāpjoties neko nevar iepirkt, pat darot visu godīgi.

Atbildēt

Zeze

21.06.2021. 11:32

Ko tur vispār runāt. Tāpat skaidrs, ka demokrātiskā sistēma ir sapuvusi.

Atbildēt

Ierēdņu armijas priekšā, mafija nervozi pīpē

21.06.2021. 11:22

»

Jānis

Dzirdēju, ka Salaspils sociālā dienesta vadītāja Iepirkumu likumu iztulko pa savam- apzvana pazīstamus uzņēmējus un palūdz pieteikties iepirkumā, nosaucot kādu cenu jānorāda, un jau zin kādu cenu piedāvās uzvarētājs


Līdz šim neesmu sastapis nevienu valsts iestādījumu, kur nerēgotos acīmredzamas shēmas iedzīvotāju maku iztukšanai. Valsts kase tiek iztukšota ar likuma spēku, kas sen jau iestrādāts likumdošanā. Pamēģiniet atlaist korumpētu ierēdni, pirmkārt viņu sargā likums, otrkārt jāpierāda vaina, kas praktiski nav iespējams, treškārt jāizmaksā milzīgas kompensācijas atlaišanas gadījumā, ja izdodas nokaunināt lai brīvprātīgi pamestu krēslu.

Atbildēt

Kas stulbaaks?

21.06.2021. 08:42

Likums vai iepirkumu uzraudziibas birojs? Likums atljauj iekaartas pirkt peec pasuutiitaaja ieskatiem, pat noraadot firmu. IUB stulbeni to atbalsta. Augstaakaa tiesa nevis noraada, ka likums jaamaina, bet rada precedentu, ka likumu var arii neieveerot.

Atbildēt

Iepircējs

21.06.2021. 07:31

Neviens likums neaizsargās, ja paši procedūras dalībnieki negribēs lai tas notiek godīgi.

Atbildēt

nu

21.06.2021. 04:57

Izskatās, ka kādam bija sarunāts trekns pasūtījums, bet tad .. bāāāc .. atlaida sponsorētos lēmuma pieņēmējus un viss izjuka.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

21.06.2021. 03:53

Ir citas tiesību aizsardzības metodes.

Atbildēt

wow

21.06.2021. 01:49

Aizstāt iepirkumus ar piedāvājumu loteriju! Cik naudas un laika ietaupītos!

Atbildēt

Tiesu eksperts

21.06.2021. 00:26

Tik vienkārša atbilde: "vajadzīgie" likumu top uz pasūtījuma pamata, apmaksāti un tos pieņem "par katru cenu" vajadzīgo personu interesēs.

Ir cits paņēmiens - likumus raksta pati iestāde "ērtākai lietošanai", tajā iestrādā bezatbildības elementus. Savulaik uzrakstīju projektu pēc pasūtījuma. Atbilde bija - labs likuma projekts, bet mums tāds (lasi: godīgs likums) neder. Mēs gribam tādu, kuru varam paši pielietot kā mums ērtāk.

Korupcija tiesās, iestādēs, to starp ministrijās un pašvaldībās plaukst un zeļ.

Ir likumi, kuros iestrādā obligātus noteikumus, bet nav tajā noteikts, kas notiks, ja šis pozīcijas nepilda, bet šādus likumus taisa nejēgas, kuri nesaprot, kas ir likums. Šāda rīcība var rasties arī ar nolūku.

Latvijā ierēdņiem nomenklatūra ir atņēmusi jebkādas tiesības, ko liek, to jādara. pamēģini neklausīt. Un te ierēdņi no tā paliek "tupi" un glupi, viņiem neaug smadzenes un profesionalitāte, aug vienaldzība, jo kukuļus ņem nomenklatūra, ierēdņi to redz, bet viņiem jāklausa , jāraksta tas, ko liek. Viņi dara ko liek, bet kukuļi nāk citu, nomenklatūras kabatās. Šādam darbam nav jēgas un brīnāmies, kas notiek Latvijā, apvainojam ierēdņus ar vienu olekti - ierēdņi ir stulbi, tādi un šādi nelieši. Tā rodas naida runa, apvainojumi.

Atbildēt

Vilciens

20.06.2021. 21:57

Vai vjačeslavi nejauc adreses?

Atbildēt

man teiciens

20.06.2021. 21:53

»

?

no kurienes pideram stakim ta maniakala tieksme karogus pluinit


patīk.Viņam nepatīk krāsa.

Atbildēt

?

20.06.2021. 20:47

no kurienes pideram stakim ta maniakala tieksme karogus pluinit ?

Atbildēt

info

20.06.2021. 20:01

Septembrī no Rīgas ielām pazudīs reklāmu stabi un stendi - tos nomainīs 460 jauni stendi un ekrāni. Izsolē uzvarējušā pretendenta – SIA “Visual Media” – iepriekšējā darbība - uzņēmēju grupa jau iepriekš palika parādā valstij nodokļus un nodevas.

--

Uzņēmuma “Visual Media” darbību var vērtēt kā agresīvu komercdarbību. Proti, paši uzņēmuma pārstāvji norāda, ka ar “Visual Media” zīmolu darbojas vairāki saistīti uzņēmumi, kuri atrodas vienā adresē, to valdes locekļi vai dalībnieki ir vienas un tās pašas personas – Reno Grīnbergs un Kristiana Otomera-Vītola. Proti, SIA “Visual Media” ir tikai viena no uzņēmumu grupas vai shēmas.

Piemēram, ar vienādu nosaukumu – SIA “Visual Media” – ir bijuši vismaz divi uzņēmumi. Viens no tiem ir likvidēts 2014. gadā, tam ir vairākkārt mainījušies dalībnieki, tostarp bijis arī Reno Grīnbergs. Pirms likvidācijas kā vienīgā dalībniece un valdes locekle iecelta Baltkrievijas pilsone, vienlaikus uzņēmumam bijis 467 080 eiro liels nodokļu parāds.

Teju pusmiljonu eiro lielais parāds ir dzēsts ar Valsts ieņēmuma dienesta lēmumu, iespējams, tādēļ, ka to nevarēja piedzīt. Līdztekus tam “Visual Media” nosaukumu ir pārņēmusi Grīnbergam piederošā SIA “PRO TV”. Vēl pirms neilga laika tai bija nodokļu parāds 10 061,55 eiro apmērā. Savukārt SIA “Visual Print” likvidācijas brīdī 2018.gada augustā ir bijis nodokļu parāds 21 974 apmērā.

Atbildēt

Jānis

20.06.2021. 19:54

Dzirdēju, ka Salaspils sociālā dienesta vadītāja Iepirkumu likumu iztulko pa savam- apzvana pazīstamus uzņēmējus un palūdz pieteikties iepirkumā, nosaucot kādu cenu jānorāda, un jau zin kādu cenu piedāvās uzvarētājs.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: