Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

klods

31.05.2017. 09:52

kā mainīt vēlēšanu tehnisko kārtību-
http://tvriga.com/sabiedriba/252-vai-sis-velesanas-bus-godigas

Atbildēt

cd

29.05.2017. 20:20

»

AB

Nedod gan, jo likumā nav noteikta robeža, pēc kā vērtēt vēlēšanas ir notikušas vai nē. Valdošajam režīmam tas pat palīdz, jo nav kritēriju, pēc kā vērtēt - vēlēšanas bija spēkā vai nē. Valdošais režīms pateiks - mūs atbalsta, par mums balso, mēs esam leģitīmi...


Nepiedalīšanās ir esošā režīma graušana, par ko var norauties uz vajāšanu no varas puses, piedalīšanās ir šās sistēmas afbalstīšana un stiprināšana. 100%
Lai tev veicas stiprinot padomju atkritumu režīmu!

Atbildēt

nu bet dabiski

29.05.2017. 19:53

»

Parfjonovs Ašs

Neinteresē, pilnīgi neinteresē


tava problēma, tikai un vienīgi.

Atbildēt

Maniaks

29.05.2017. 18:53

»

Nikolajs Buivids

Kungi, jūsu aicinājumi neiet uz vēlēšanām, var būt kvalificēti kā aicinājumus neizmantot cilvēka tiesības, kuri ir garantētas ar Satversmes. Vai nebaidāties jūs no kriminālvajāšanas


Redzi, draudziņ, kā tu pamazām atklāj savu dabu! Vēlētāju, maldinot ar solījumiem, aicina uz vēlēšanām! Bet es aicinu nepiedalīties, nekļūt līdzvainīgiem un līdzatbildīgiem, balsojot par likumīgiem noziedzniekiem, kas politiski valsti noveduši bankrotā, latviešu tautu genocidē. Ar laiku būs plašas reklāmu kampaņas ar aicinājumiem izmantot savas cilvēktiesības, nepiedaloties vēlēšanās, izmantot patiesu demokrātiju. LV ir totalitāra valsts un cilvēkus biedē ar visu ko, pat pretīgie ceļu policisti aptur uz ceļa pilnīgi bez iemesla un liek pūst alkometrā,, pazemojot satiksmes dalībnieku, kura braukšanas vēsture piejama katram policistam. Es aicinu un nebaidos, jo tās ir manas tiesības un pat pienākums nepiesārņot savu domāšanu, uzklausot melīgus solījumus, pienākums pret sevi - netērēt laiku un nedoties sevi pazemot pie vēlēšanu urnām, jo tur patiešām ierodas pilnīgie lohi, man kauns būt starp viņiem.

Atbildēt

Lopu Dakters

29.05.2017. 18:48

»

Nikolajs Buivids

Kungi, jūsu aicinājumi neiet uz vēlēšanām, var būt kvalificēti kā aicinājumus neizmantot cilvēka tiesības, kuri ir garantētas ar Satversmes. Vai nebaidāties jūs no kriminālvajāšanas


Šālē dillēs ja gribi tad ej tērēt savu laiku, citi paši izlems tērēt savu laiku demokrātijas imitācijas balagānam, vai nē

Atbildēt

Parfjonovs Ašs

29.05.2017. 18:44

»

C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

Latvijas Republikas SATVERSME...


Neinteresē, pilnīgi neinteresē.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

29.05.2017. 18:09

Kungi, jūsu aicinājumi neiet uz vēlēšanām, var būt kvalificēti kā aicinājumus neizmantot cilvēka tiesības, kuri ir garantētas ar Satversmes. Vai nebaidāties jūs no kriminālvajāšanas?

Atbildēt

??

29.05.2017. 18:09

»

Nikolajs Buivids

"Nepiedalīšanās ir esošā režīma stiprināšana


Dīvaina loģika! Balsu nodošana par valdošo režīmu izrādās šī režīma vājināšana, bet atteikšanās režīmu atbalstīt ar savām balsīm - režīma stiprināšana.
Tātad kalpojot režīmam, mēs režīmu vājinām, bet atsakoties režīmam kalpot , mēs režīmu stiprinām.
Cik rievas smadzenēs ir vajadzīgas, lai kaut ko tik "gudru" izdomātu?!

Atbildēt

AB

29.05.2017. 16:42

»

xx

Precīzi


Nedod gan, jo likumā nav noteikta robeža, pēc kā vērtēt vēlēšanas ir notikušas vai nē. Valdošajam režīmam tas pat palīdz, jo nav kritēriju, pēc kā vērtēt - vēlēšanas bija spēkā vai nē. Valdošais režīms pateiks - mūs atbalsta, par mums balso, mēs esam leģitīmi.
Valdošajam režīmam pietiks, ja viņu atbalstītāji nobalsos. Gluži kā 1940. gada "Saeimas" vēlēšanās. Un viss. Tāpēc tagad ir strīds - bija okupācija vai nē. Kāda okupācija, ja bija vēlēšanas?
Domājiet ar galvu. Nepiedalīšanās ir esošā režīma stiprināšana.

Atbildēt

xx

29.05.2017. 12:17

Savu viedokli var paust gan balsojot , gan nebalsojot . Nekur nav rakstīts , ka obligāti jābalso . Ja nav par ko balsot - nebalso ! Un tā būs vislielākā un vienīgā problēma visiem pie varas un publiskajām naudas plūsmām esošajiem - ja ievērojams daudzums vēlētāju būs izvēlējušies savu attieksmi paust nepiedaloties vēlēšanās . Tad šo vēlēšanu leģitimitāte var kļūt apšaubāma .

Atbildēt

Ņemiet vērā

29.05.2017. 08:37

kaut arī Vēlēšanu likumā "ar gudru ziņu" nav noteikts minimālais vēlētāju skaits, lai vēlēšanas varētu uzskatīt par notikušām, tomēr masveida vēlēšanu boikots valdošajam režīmam ir bīstams, jo dod tiesības apšaubīt nākamās valdības vai pašvaldības leģitimitāti (tiesības pārstāvēt valsts vai novada iedzīvotājus) Tieši tāpēc jau arī cilvēkiem visu laiku pirms vēlēšanām cenšas iestāstīt, ka "kaut arī nav par ko vēlēt, bet vēlēt ir jāiet" un doti tādi "vērtīgi" padomi kā mest urnā tukšas aploksnes, nosvītrot biļetenā visus kandidātus u.t.t Valdošajam režīmam galvenais ir jūs aizmānīt uz vēlēšanām, bet par ko un kā jūs tur vēlēsiet, viņiem ir "pie kājas". Svarīgi ir tas kāds procents balsstiesīgo šajās vēlēšanās ir piedalījies, JO JŪSU DALĪBA VĒLĒŠANĀS NOZĪMĒ, KA JŪS ŠĪS VĒLĒŠANAS ATZĪSTAT PAR GODĪGĀM, DEMOKRĀTISKĀM, TĀDĀM KAS ATSPOGUĻO JŪSU BRĪVO GRIBU.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

29.05.2017. 07:57

»

Elementārā mācība protesta balsojumam:

Galvenais - piedalīties!!! Un galvenais - nodot TUKŠU APLOKSNI - tas nozīmē balsot PRET VISIEM SARAKSTIEM, jeb pret valdošo politisko bandītu mafiju...


Protams vēlēšanās piedalīties vajadzīgs. Citādi pie varā paliks tie paši, par kuriem obligāti nobalsos tie, radi, draugi, kuriem ir siltas maižu vietas. Bet pat ja jums nav izvēles, tad balsojiet ar tukšu aploksni - pret visiem.

Atbildēt

pareizais

29.05.2017. 05:56

Pašreizējais vēlēšanu likums ir “šizofrēnisks
Klementijs Rancāns
30.01.2017.

Spēkā esošais Vēlēšanu likums ir patiešām arhaisks, novecojis, nesaprotams, vēlētājus maldinošs. Šī iemesla dēļ izraudzīts šāds apzīmējums. Protams, lasot šo likumu, neko apšaubāmu nemanīsi, ja to nelasi un neizvērtē kopumā vai neesi analizējis visu vēlēšanu procesu.
Tikai nopietni tajā iedziļinoties, redzi, ka starp likuma pantiem trūkst loģikas, trūkst risinājuma, trūkst sakarības starp pantiem, kā arī ir jāizdomā vairāki noklusēti risinājumi, kas izsauc daudzus jautājumus, uz kuriem likumā nevar atrast atbildes, ja nelasi to starp rindām.
Vēlēšanu likums neatbilst tiesiskas valsts principiem, nenodrošina taisnīgas vēlēšanas.
100 Saeimas locekļus var ievēlēt tikai pieci vēlētāji, un vēlēšanas ir notikušas. Te nu arī ir tas arhaisms, kas ir jāizlasa starp rindām. Protams, šāda abstrakta vēlēšanu dalība nemēdz būt, bet teorētiski iespējama. Fakts ir tāds, ka vēlēšanas ir notikušas jebkāda vēlētāju skaita gadījumā.
Tu neesi apjautis, ka, ja vēlēšanās piedalās kaut tikai pa vienam balsotājam apgabalā, kuri nobalso par deputātu kandidātu kvotām apgabalos, vēlēšanas ir notikušas, 100 Saeimas deputāti ir ievēlēti. Teiksi: "Tā tas nevar varbūt, tas taču absurds!"
Tieši tā, tas ir absurds. Netici, izlasi likumu, varbūt sapratīsi, bet lasi to vismaz piecas līdz desmit reizes. Lasi arī "starp rindām", piedomā, citādi nevarēsi atrast konkrēti atbildi uz jautājumu par to, cik vēlētājiem ir jāpiedalās vēlēšanās, lai uzskatītu, ka vēlēšanas ir notikušas vai nenotikušas. Vēlēšanas ir notikušas, ja ir ievēlēti 100 Saeimas locekļi, tas ir viss.
Saistībā ar iepriekš teikto ir svarīgi saprast, ka draudi neiet uz vēlēšanām vai, ka tās vajag ignorēt, patiesībā neko nevar ietekmēt. Vai patiešām, pakļaujoties tādiem musinājumiem, mēs varam nodarīt nopietnu kaitējumu sev, sabiedrībai un valstij?
Visi šie aicinājumi saistībā ar balsošanu vēlēšanās drīzāk izskatās kā provokācija. Nav izslēgts, ka šādā līmenī spriež cilvēki, kuri ir politiski neinformēti, neizprot politisko sistēmu. Apzināta nepiedalīšanās vēlēšanās, vienaldzība pret savas valsts politiskajām norisēm ir sava veida nodevība, bezatbildība.
Nav šaubu, ka likumā būtu bijis jāparedz elementāri nepieciešama norma, kas nosaka, ka, ja vēlēšanās nepiedalās, piemēram, vairāk nekā puse no iepriekšējās vēlēšanās piedalījušos skaita vai citādi, atzīstams, ka vēlēšanas nav notikušas. Tad arī varētu spriest, vai ir vērts piedalīties vēlēšanās, vai tās ir iespējams ignorēt, lai piespiestu mainīt likumu.
Vēlēšanu likumā paredzēta dziļi slēpta viltība, kas ir plusu likšana vai svītrošana
Vēlēšanu likuma 23. panta 2. un 3.daļā var lasīt: "Vēlēšanu zīmē pretī kandidātu uzvārdiem vēlētājs pēc savas izvēles var izdarīt atzīmi "+", neizdarīt atzīmi vai svītrot kandidāta vārdu vai uzvārdu. Atzīmi "+" pretī kāda kandidāta uzvārdam vēlētājs izdara, ja viņš īpaši atbalsta šā kandidāta ievēlēšanu. Ja vēlētājs neatbalsta kādu no šajā vēlēšanu zīmē esošajiem kandidātiem, viņš svītro šā kandidāta vārdu vai uzvārdu. Vēlētājs var ielikt aploksnē arī negrozītu (bez atzīmēm) vēlēšanu zīmi.”
Šī likuma procedūra izskatās patīkamā spēlīte ar deputātu kandidātu sarakstiem, piešķirot tiesības izsvītrot kandidātus, kas it kā nozīmē nobalsot pret kādu no tiem. Nekā nebija! No saraksta neizsvītrosi nevienu. Tu vari ar svītrojumu deputātu kandidātu vienīgi pabīdīt sarakstā par vienu vietu uz leju, ne vairāk. Tā kā sarakstā parasti ir vairāk deputātu kandidātu, nekā paredz kvotas šajā apgabalā, var gadīties, ka ar daudziem svītrojumiem izdodas deputātu kandidātu nobīdīt ārpus ievēlamo deputātu kvotas, bet uz "rezerves sola" paliek viss saraksts.
Otra pozīcija, kurā likums tev iedod vēl vienu patīkamu spēlīti, ir tāda, ka balsojot tev ir tiesības kādam vēlamam kandidātam vai radagabalam, ģimenes loceklim ierakstīt plusu (+). Tas nozīmē nobalsot ar divām balsīm, tu par viņu nobalso un sarakstā par vienu pārbīdi uz augšu.
Vienlaikus deputātu saraksta listē, kuru tu gatavojies iemest vēlēšanu urnā, tev ir atļauts izsvītrot visus citus kandidātus vai tikai vienu. To, kurš sarakstā ir pirms "tava" kandidāta. Kas tur slikts? Patīkami! Nekas nav slikts, bet līdz ar šo "Zīgerista banānu" tu esi piekrāpts. Neticami?
Šādas manipulācijas neko nopietnu nedod rezultāta ietekmēšanā. Plusu likšana vai svītrošana šī likuma apstākļos ir slazds vēlētājiem. Tas ir veids, kā viņus pievilināt nobalsot par nevēlamu partiju, ar to radot iespaidu, ka tev ir iespējas ietekmēt rezultātu. Padomā, cik gan liela jēga tādām manipulācijām salīdzinājumā ar to, ka tev sajauc galvu un atņem brīvu, neietekmētu izvēli.

Atbildēt

...

29.05.2017. 04:50

»

nu nē!

šo laikam sistēmas produkts vai skrūvīte raksta - tieši esošā sistēma, esošais vēlēšanu likums NAV DEMOKRĀTIJA


Šāda sistēma ir visās Eiropas valstīs. Ja tā nebūtu, tad mūs nebūtu pieņēmuši ES, eiro zonā, OECD. Un starptautiskās organizācijas visu laiku būtu mums sējušās klāt par to, ka likumu bāze ir nepiemērota funkcionējošai demokrātijai. Tikai tas nenotiek, jo Latvijas pārvaldes sistēmu pamati ir gana kvalitatīvi.
Ja gribi savādāku pārvaldi, ievēli/uztaisi sev tīkamu partiju. Mani tikai māc šaubas, vai šīs partijas programmu atbalstīs gana daudz ļaužu. Vai tikai nesanāk kaut kāda neskaidra ķēpa, kā, piemēram, tas raksts, ko te nesen ielika, ar virsrakstu "Vara un izvēle".

Atbildēt

nu nē!

29.05.2017. 00:55

»

...

Un kāda no tā jēga? Paralizējas darbs un jātaisa vēl vienas vēlēšanas, kurās tāpat piedalīsies tie paši, no kuriem, kā noprotu, jums netīk neviens. Esošā parvaldes sistēma (pārstāvnieciska demokrātija) ir pietiekami laba. Vienīgais veids, kā iegūt sev patīkamus pārstāvjus ir tos ievēlēt, vai pašam kandidēt...


šo laikam sistēmas produkts vai skrūvīte raksta - tieši esošā sistēma, esošais vēlēšanu likums NAV DEMOKRĀTIJA
tā ir partokrātija, mafijas varu aizstāvoša sistēma, ar ko nedrīkst samierināties, nedrīks iet un vēlēt mazāko kretīnu, pieklājīgāko zagli u.t.t.

Atbildēt

...

29.05.2017. 00:14

»

Elementārā mācība protesta balsojumam:

Galvenais - piedalīties!!! Un galvenais - nodot TUKŠU APLOKSNI - tas nozīmē balsot PRET VISIEM SARAKSTIEM, jeb pret valdošo politisko bandītu mafiju...


Un kāda no tā jēga? Paralizējas darbs un jātaisa vēl vienas vēlēšanas, kurās tāpat piedalīsies tie paši, no kuriem, kā noprotu, jums netīk neviens. Esošā parvaldes sistēma (pārstāvnieciska demokrātija) ir pietiekami laba. Vienīgais veids, kā iegūt sev patīkamus pārstāvjus ir tos ievēlēt, vai pašam kandidēt. Tas ir vienīgais pieejamais protests. Un vienīgais nepieciešamais.

Atbildēt

Elementārā mācība protesta balsojumam:

28.05.2017. 23:48

Galvenais - piedalīties!!! Un galvenais - nodot TUKŠU APLOKSNI - tas nozīmē balsot PRET VISIEM SARAKSTIEM, jeb pret valdošo politisko bandītu mafiju!
Par nodoto balsu kopskaitu (vēlēšanās piedalījušos vēlētāju kopskaitu) uzskatāms derīgo vēlēšanu aplokšņu skaits. Tātad, katra tukša aploksne paaugstina robežu, ko veido nepieciešamais 5% barjeras.
Piemēra pēc, pašvaldībā nobalsojuši 1000 pilsoņi, tad 5% pārvarēšanai jāsavāc vismaz 50 balsis... Ja tukšas aploksnes iemetuši 951, tad neviens nav ievēlēts, jo nav pārsniedzis 5% - totāls tautas NĒ pastāvošajai noziedzīgajai pārvaldei. Ja dīvāna aktīvisti neizkustina savas pēcpuses un balsot aiziet tikai puse, jebkuram mafijas sarakstam jau pietiek ar 25 balsīm...
PIELECA?

Atbildēt

...

28.05.2017. 23:46

Galiņa kungs, labākais variants ir kaut kas, kas atbilst nākotnei, t.i., nav pārmērīgi konservatīvs un ir vērsts uz globalizāciju. Es balsošu par Vienotību, bet LRA+LA arī nav smādējami. Tāpat nesen parādījās tādi Progresīvie - arī interesanti, bet viņiem ir problēmas ar ekonomikas izpratni, jo viņi plāno nacionalizēt uzņēmumus, kas nav izdevīgi.

Atbildēt

Pareizi

28.05.2017. 22:53

»

vēlētājs-svītrotājs

Neiesi balsot?Tavā vietā iemetīs biļetenu kā vajag


Neiet balsot - tu esi nodevējs, bez smadzenēm, ne vairāk. Pareizi teikts - kurš neatnāks, tavu vēlēšanu zīmi vienmēr var iemest paši vēlēšanu komisija, par ko viņi ieinteresēti.

Atbildēt

NU JAU PIETIEK!

28.05.2017. 22:20

Ar šo vēlēšanu sistēmu un aitām vēletājiem nekādas izmaiņas nav iespējamas.

Atbildēt

vēlētājs-svītrotājs

28.05.2017. 22:18

Neiesi balsot?Tavā vietā iemetīs biļetenu kā vajag.

Atbildēt

:D

28.05.2017. 22:04

»

Atbrivotajs

Neiet uz velesanam aicina kremla provokatori. Vinu veletajs skries obligati . Latviesi atkal paliks ar garu degunu .Riga ,ja visi piedalitos velesanas, krievu tanku gaiditaji obligati zaudetu


Ģenētiski defektīvais Atbrīvotāj, atgādināšu, ka NAcisti pat pašvaldību vēlēšanās apsola etniskās tīrīšanas. Broka: Latvijas simtgadē–latvisku Rīgu

Atbildēt

Ferdinands

28.05.2017. 22:03

Es to saprotu tā: Mafija mani apzags simts reizes, lojālā mafija jeb mazākais ļaunums deviņdesmit deviņas. Par cik starp šiem skaitļiem nav būtiskas atšķirības, vienīgais pieņemamais variants ir boikots.

Atbildēt

Atbrivotajs

28.05.2017. 21:52

Neiet uz velesanam aicina kremla provokatori. Vinu veletajs skries obligati . Latviesi atkal paliks ar garu degunu .Riga ,ja visi piedalitos velesanas, krievu tanku gaiditaji obligati zaudetu.

Atbildēt

xoho

28.05.2017. 20:24

Nu, piedalies. Nepiedalīties taču vēl drīkst? 3.jūnijā būšot vēss, es laikam neiešu, negribu saķert "kolaboranta triperi".

Atbildēt

Maniaks

28.05.2017. 15:49

Mafija ir tikai viena - 4. maija cekistu un ćekistu vara, kuras vadîba ir Krievijas FSB, kas pàrkrievo Latviju, padzenot no Latvijas ar ekonomikas destabilizèśanu latvieśu tautu. Piedaloties vèlèśanàs śî sistèma tiek atbalstîta - jo varai ir divi spàrni - Saskaña un tà saucamà Saeimas labèjo partiju koalîcija. Basojot par vienu, vai otru, rezultàts nemainàs.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: